Jeuqdland-activiteiten in de Paasvakantie Leski meubelen Zomer - bridge - instuif Schieland verlaagt tarieven Schiedams Nieuwsblad Film, creativiteit, varen, spelcircuit en toneel Showroom occasions Vrijwilligers gevraagd REGIO Lagere rentelasten, minder personeelskosten - i WOENSDAG 30 MAART 1983® 13-507 SCHIEDAM - De Schiedamse jeugd kan in de Paasvakantie weer volop genieten van de diverse Jeugdland-activiteiten. Als gebrui- kelijk worden deze gehouden op verscheidene plaatsen in de stad. De data waarop de geplande Jeugdland Paasvakantie-activiteiten zullen plaatsvinden zijn dinsdag 5, woensdag 6, donderdag 7 en vrijdag 8 april. Woensdag RIJNMOND/WEST COMBINATIE Took •"*5** "<'-K Dinsdag S april gaat het programma om tien uur's morgens van start met tekenfilms en kluchten in *t Zuider- kwartier aan de Dwarsstraat 33. De toegang bedraagt f.0,50. 's Middags om twee uur kan er in't Zuiderkwar- tier worden deelgenomen aan creati viteit. De deelname hieraan is gratis. In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein worden die dag om twee's middags tekenfilms en kluch ten vertoont. Evenals in Zuid be draagt de toegang hiervoor f.0,50. Op 6 april kan er zowel om half tien zakennieuw§ 11- r^-r /-> I 4 ni Kl ATIC SCHIEDAM - Aan de Oranjestraat is sinds enige dagen een, voor onze stad. nieuwe muebelhandel pevestigd. In deze zaak van de firma Leski treft men zowel moderne als klassieke meubelen aan van goede kwaliteit. ..Evenals dat in onze andere vestigin- gen (in Vlaardingen, Delft, Den Haag en Zoeterwoude) het gcval is", ver- telt de algemeen bedrijfsleider van de firma Leski, de heer v.d. Geest, „gaan we ook hier duidelijk prijsgericht werken. Dat wil dus zeggen: zo voor- delig mogelijk. Een ieder die wil we- ten of dat inderdaad zo is, nodigen we uit eens een kijkje te komen ne- men". Daar de firma Leski een zo groot mo gelijk assortiment wil aanbieden treft men in de ruime, twee verdiepingen tellende, zaak zowel klassieke als mo derne meubelen aan. Naast de vele bankstellen. eethoeken. kasten, secre taires, enzovoorts beschikt Leski bo- vendien over een flinke sortering slaapkamerameublementen waaron- der een moderne blauw gestoffeerde, met bijpassende linnenkast en toilet- tafel en ingebouwde radio. Ook de liefhebbers van lederen zitzakken kunnen trouwens bij deze zaak, waar altijd een kop koffie voor de klaten klaarstaat, terecht. Als extra openingsaanbieding ontvan- gen alle klanten, die voor tenminste f.1000,- aan meubelen bestellen, zo lang de voorraad strekt een lederen poef cadeau. Leski is gevestigd in het, vlakbij de Oranjebrug gelegen, pand aan de Oranjestraat 64a. Een ieder die er eens een kijkje wil nemen kan daar toe terecht op: dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur, op donderdag van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Een klein stukje van het totale Leski assortiment. 's morgens als om half twee 's mid dags worden gevaren met „De Groe- ne Vrede". Het schip ligt in de Voor- haven aan de Hoofdstraat. De deelna me is gratis. Wei dient in verband met het beperkt aantal plaatsen vooraf te worden ingeschreven. Nadere inlich- tingen hieromtrent zijn berkrijgbaar bij bureau Jeugdland. Om tien uur's morgens is Jeugdland met Spelcircuit op het schoolplein van ,,'t Startblok" aan de Burg, van Haareniaan 871's Middags om twee uur is er Spelcircuit op het school plein van de „Ouverture" aan het Bachplein. Ook de deelname hieraan is gratis. In zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 wordt woensdagmiddag om twee uur een toneelvoorstelling gegeven door de stichting ..Limburgs Jeugd- toneel". Gespeeld wordt het bekende sprookje van Cinderella ofwel Asse- poester. Het programma is geschikt voor kinderen van alle leeftijden. De toegang bedraagt f .1 Het Jeugdland-programma van don derdag 7 en vrijdag 8 april zal in onze volgende editie worden vermeld. Voor nadere informatie over de acti- viteiten kan men zich wenden tot Bureau Jeugdland, 's Gravenlandse- weg 567, telefoon 732111, toestel 273. "Jeugdland biedt ook deze Paasvakantie weer volop activiteiten. SCHIEDAM- Autobedrijf Landman opent op 1 april a.s. een showroom voor occas;ons aan de Noordmolen- straat 36. Deze uitbreiding valt bin- nen het kader van de stadsvernieu- wingsactiviteiten van de gemeente Schiedam in het zogenaamde Schie- noko-gebied, waarbij gestreefd wordt naar een combinatie van wonen en werken. Het voormalige wijnpakhuis aan de Noordmolenstraat is binnen ander- halve maand omgebouwd tot deze toonzaal voor gebruikte auto's Daarnaast zullen hier tevens allerlei accessoires worden verkocht, zoals kinderzitjes, wandelwagens, dash boards computers etc. De openingshandeling wordt ver- richt door de 2- en 4-jarige zoons van de huidige eigenaren van Auto bedrijf Landman. In het kader van de opening zal tot en met 9 april een feestelijke autoshow worden gehou den. SCHIEDAM- De jaarlijks te houden zomer-bridge-instuif, onder auspicien van d e Sportraad, gaat dit jaar van start op donderdag 2 juni. De overige speelavonden zijn op de donderdagen 9, 16, 23 en 30 juni en 7 juli en ver- voigens op de maandagen 18 en 25 juli en 1, 8, 15 en 22 augustus. Het bridgen vindt plaats in de boven- zaal van sporthal Margriet. Alle avon- den begint het spel om 19.45 uur. Voor hen die aan het einde van de twaalf avonden durende, instuif min- stens zeven avonden hebben deelge nomen is een fraai prijzenpakket be- schikbaar. Het inschrij fgeld bedraagt f.2,50 per paar per avond. De inschrijving, uitsluitend per paar, kan's avonds aan de zaal geschieden. De laatste avond wordt men, naar de dan bekend zijnde speelsterkte, inge- deeld volgens het laddersysteem. De organisatie van de brigde-instuif is in handen van de Schiedamse brigdever- enigingen Schiedam-West, Schiedam '59 en Gusto. Nadere inlichtingen over de brigde- instuif zijn verkrijgbaar bij de heren: T. Bruss6, telefoon 706078, W. Her mans, telefoon 376426 en C. Wever, telefoon 738543. ROTTERDAM De tarieven van het Hoogheemraadschap van Schieland te Rotterdam voor 1983 zijn gemiddeld met enkele percenten verlaagd. Dit levert voor een gezin met een eigen huis in 1983 een besparingop van ca. acht a negen gulden, in sommige ge- vallen zelfs meer. Ook voor de bedrij- ven in Schielands gebied is het een lastenverlichting. De Verenigde Vergadering, het alge meen bestuur van het waterschap, be- sloot woensdagmiddag de begroting 1983 te wijzigen en de tarieven voor waterschapslasten met ongeveer 1,5 percent te verlagen. A1 eerderwasde verontreinigingsheffing met bijna vier percent omlaag gebracht. Lagere rentelasten en bevriezing van de personeelskosten maakten het mogelijk de begroting bij te stellen. Omdat Schieland een eigen belasting- stelsel van omslagen en heffingen heeft, waarmee in principe alle kos- ten moeten worden gedekt, komt deze meevaller direkt ten gunste van de „ingelanden". De kosten van de algemene taak en van de waterbeheersingstaak moeten worden opgebracht door eigenaren van huizen, gebouwen en landerijen. Deze kosten worden over hen ver- deeld, of zoals dat heet omgeslagen. Voor de berekening zijn vaste ver- deelsleutels. De kosten van de water- kwaliteitstaak komen voor rekening van de hoofdbewoners van een pand of van een bedrijf, een en ander vol gens het principe ,,de vervuiler be- taalt". Het gebied van Schieland is als volgt te omschrijven: het gebied liggende in de driehoek Zoetermeer-Gouda- Schiedam. De nieuwe tarieven zijn: algemeen beheer per ha. f 33,50 (was f 34,-); kwantiteitsbeheer per ha. f 127,80 (was f 129,60) en kwaliteitsbeheer per vervuilingseenheid f 54,80 (was f 57,-). Voor nadere inlichtingen over de wjj- ziging kan men bellen met J. van Kokswjjk, voorlichting Schieland, te< lefoon 010-330755. RtN&VAART •OISTHIKT ROTTE OlbTP.IKT DI61HIKT Het gebied van het waterschap in kaart gebracht. SCHIEDAM- Het twee jaar geleden gestarte alfabetiseringsproject voor Nederlanders die willen Ieren en schrjjven heeft, vanwege het toene- mend aantal deelnemers, behoefte aan nieuwe vrijwilligers(sters). Vrijwilligers die aan het project wil len meewerken hebben geen bepaalde opleiding nodig. Wei krijgt men een training waarbij, wederzijds, wordt bekeken of men voor dit werk ge schikt is. Van de vrijwilligers, die een vertrouwensrelatie moeten kunnen leggen met de deelnemers, wordt ver- wacht dat ze: een ochtend, middag of avond „les geven", samen met een andere vrijwilliger het een en ander voorbereiden en ongeveer 6en maal per drie weken een verplichte avond bijwonen waarop de zaken worden doorgesproken. Belangstellenden kunnen, tijdens kantooruren, contact opnemen met Henk Tiggelhoven van de Schiedamse Gemeenschap, telefoon 733000 (niet op dinsdag).

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 19