Programme Koninginnedag biedt voor elk wat wils 4 De kermis komt ercmn JEIEK /Jfo 17.95 Huis-aan-Hnis verschijnend Weekblad Muzikale rondwandelingen door alle wijken DONDERDAG VRIJDAG VOORDEEL DONDERDAG VRIJDAG VOORG RDAG VRIJDAG VOORDEEL T WOENSDAG 27 APRIL OJEnl0 B KANTOOR: HOOGSTRAAT122, VLAARDINGEN TELEFOON NUMMERS ZIEPAGINA3 OPLAGE 293.280 8e JAARGANG SCHIEDAM - Rond Koninginnedag, zaterdag 30 april, is er in de stad weer van alles te doen. Kleine Schiedammertjes kunnen on- der andere deelnemen aan de lampionoptocht, het straattekenen en de traditionele kinderspelen terwijl de oudere jeugd zich kan uitleven op het popfestival Schiepop '83. Verder bevat het Ko- ninginnedagprogramma nog een Aubade, Schietwedstrijden, een Jeugdwielerronde, een Muziektaptade en diverse muzikale rond wandelingen. Schietwedstrijden Jeugdwielerronde Aubade Kinderspelen Straattekenen Schiepop '83 j&tja \»vendex VROOM^DREESMANN SchicdamsNiciiffsMad route door Nieuwland loopt over Parkweg, Nolenslaan, Wibautplein, Troelstralaan, Wibautstraat, Goeman Borgesiuslaan, de Ventweg van de Burg, van Haarenlaan, Piersonstraat, Nolenslaan, Parkweg. In Groenoord- Kethel trekt de lampioenoptocht van het Straussplein doorde Borodinlaan, Vivaldilaan, Zimmermannplein, Peter van Anrooylaan, Laan van Bol'Es, Willem Pijperstraat, Obrechtstraat, Valeriusstraat en Sweelicksingel naar Boerderij Landvreugd. De vijfde groep, door de Woudhoek, gaat van het Heiermansplein via het van Rijk- pad, van Gasterenstraat, Laseurpad, Faassenplein, Grundel, Botter, Schoener, Westlander, Schokker, Botter, Grundel, van Dalsumlaan, Hoppersingel, Voorberghlaan, Roo- yaardsplein en van Dalsumlaan terug naar het Heijermansplein. In alle wijken begint het opstellen op 20.30 uur. De door de muziekkorp- sen begeleide optochten gaan circa 20.45 uur van start. *De jeugd kan weer meedoen aan Straattekenen Het Koninginnedagprogrzmma gaat vrijdag 29 april van start met lam- pionoptochten door vijf wijken van de stad. De optocht door het Singel- kwartier begint op het Edisonplein en gaat via van Swindenstraat, van Swindensingel, Swammerdamsingel, Boerhavelaan, Lorentzplein, Prof. Kam. Onneslaan en van Swinden straat terug naar het Edisonplein. In Zuid gaat men van de Dwarsstraat via Hagestraat, Groenelaan, Willemskade, Rozenburgerstraat, Rozenburgerplein Nieuwe Maasstraat, Lekstraat en Wil lem Brouwerstraat om vervolgens in de Dwarsstraat terug te keren. De om 9.00 uur op het plein van de Ne- derlands Hervormde Kerk te Kethel een aubade ten gehore brengen. De door de Oranjevereniging "Wilhel- mina" georganiseerde aubade zal worden bijgewoond door burgemees- ter te Loo en zijn echtgenote. De zang wordt geleid door de heer Van Rhijn. De muzikale medewerking is in handen van de heer v.d. Meer (pia no) en het Harmonieorkest Sint Rad- boud. In het clubgebouw van de Schiet- sportvereniging "Schiedam" aan de Lange Haven 57 worden van 10.00 tot 22.00 uur, schietwedstrijden ge- houden. Deze zijn onderverdeeld in: Jeugdwedstrijden, Vrije baan wed- strijden, Geluksbaan en het Kam- pioenschap van Schiedam. De jeugdwielerronde wordt gehouden op het parcours: Noordvestsingel, Damlaan (brug), Noordvest, Parkweg (brug), Noordvestsingel. De organisa- tie is in handen van de Rennersclub Schiedam-Harga. Start en finish zijn aan de achterzijde van Kappa-Schie- carton. De wedstrijden, die in ver- schillende series worden verreden, starten om 12.00 uur en zullen tot ongeveer 18.00 uur duren. Op het parkeerterrein achter de Hema wordt een Taptade gehouden schoolplein van de Albertus Magnus- school aan de Parkweg), Kethel en Bijdorp (om 10.00 uur op het school plein van het Windas aan de Nachte- gaallaan), het Singelkwartier (om 9.30 uur op het Edisonplein), Zuid en West (om 14.00 uur op het schoolplein van "De Gorzen" aan de Dwarsstraat) en Groenoord en de Woudhoek (om 14.00 uur op het schoolplein aan de Eduard van Bei- Toptade numlaan). Op alle locaties zijn mu- ziekkorpsen aanwezig. uur) en zaterdag 30 april (van 14.00 tot 24.00 uur) wordt op het Noord- molenplein nabij het Spinhuispad een popfestival gehouden. Dit festival wordt opgeluisterd door vele beken- de bands waaronder: Riverside Blues Band, Vandale, Time Bandits, F.C Gerania en Herman Brood his Wild Romance. De leerlingen van de scholen in Kethel en Groenoord zullen zaterdagmorgen Wie wil gaan kijken naar de traditio nele kinderspelen kan daartoe terecht in Nieuwland (om 10.00 uur op het De straattekenwedstrijden vinden plaats in Oost (om 11.30 uur op het Edisonplein), Zuid en West (om 10.00 uur op het schoolplein aan de Dwarsstraat), Groenoord en de Woudhoek (om 10.00 uur op het schoolplein aan de Eduard van Bei- numlaan), Nieuwland (om 14.00 uur op het schoolplein aan de Park weg) en in Kethel en Bijdorp (om 15.00 uur op het schoolplein van de Martinusschool aan de Iepenlaan). De wedstrijden staan onder leiding van de plaatselijke wijkverenigingen. Vrijdag 29 april (van 18.00 tot 24.00 Op het parkeerterrein achter de Hema, aan de Broersvest-Kreupel- straat-BotersIoot, wordt op Koning innedag een Taptade gehouden. De toegang tot deze van 20.00 tot circa 21.15 uur durende taptade is gratis. Het muzikale evenement is georga- niseerd door bestuursleden van de afdeling muziek van de Stichting de Schiedamse Genteenschap. Mede werking verlenen: het Showkorps O.B.K., Jeugdshowkorps O.B.K., Jeugd Rijnmondband, Drumband Ambrosius,.Tambour- en Trompetter- Korps Gusto en diverse majoretten- peletons. Tot slot wordt er in zaal Irene aan de Nieuwe Haven nog een Koninginnebal gehouden. De toegang tot dit om 20.00 uur aanvangende bal bedraagt f 10.-. SCHIEDAM - De op het Emma- plein parkerende automobilisten zullen van vrijdag 29 april tot en met donderdag 5 mei het veld moeten ruimen voor de, ter gele- genheid van Koninginnedag en Be- vrijdingsdag te houden. Kermis. Men kan voor het draaien, gok- ken, botsen enzovoorts op het kennisterrein terecht op: vrijdag 29 aptil van 15.30 tot 23.00 uur, zaterdag 30 april van 10.00 tot 24.00 uur, zondag 1 mei van 14.00 tot 24.00 uur, maandag 2 mei van 14.00 tot 23.00 uur, dinsdag 3 mei van 15.30 tot 23.00 uur, woensdag 4 mei van 14.00 tot 18.00 uur en donderdag 5 mei van 10.00 tot 23.00 uur. Vrijdagmiddag om half vier is het zover. te koopgevraagd KAP0TTE of HELE SIERADEN tegen K0NTANTET0PPRIJZEN Rotterdam: Hotel Atlanta. Coofsingei te' (010) 110420 ma tmza.(ookkoopavond) Alphena.d.Rijn:DeBron lederedmsdag VRIJBLIJ VEND BOO EN TAXATIE ook tog u thuis edeimetaal 023-319451 SCHIEDAM - Ingevolge artikel Z van de Winkelsluitingsweg 1978 is het verboden op Koninginnedag een winkel geopend te hebben voor het publiek. Evenzo is het verboden die dag goederen te koop aan te bieden, te verkopen, af te leveren via markt- handel, straathandel of handel te wa ter. Het verbod geldt niet ten aanzien van de straathandel in feestartikelen Velours duster Met ronde pas. luchtkoordstiksels en 2 steekzakken In diverse nieuw- modische uni kleuren S t/m XL ioe- Fluwelen kimono Met 2 steekzak ken In uni marine, cyclaam of petrol S t/m L-6*-- Sportieve 10-speed vrijetijdsfiets Voor hem en haar Met Simplex 10-versnellingsderailleur Zadel. stuur en pedalen in race- uitvoering BandmaaW27xll 4 Incl standaard. pomp verlichting en slot Lekkere slagroom taart met abrikozen Feesteli|k voor Koninginnedag' Guile patisserie uit eigen banketbakkeri) Ca 600 gram^-75 3-Delig foto/cine-statief Met middenzuil en 3-weg panoramakop! Max.hooqte 140 cm Kanvas dames-instapper Komfortabele. zomerse voetmode Met half- hoge sleehak en sterke zool in uni zwart. navy of wit Mt 36 t/m 41 Vendex snelkookpan Met V&D-Kwaliteitswaarborglabel. Roestvriistaal 18 10 Voor gas en elektra Incl 3-pooti mzetbakje en handleiding 2 Jaar garantie 6 Liter 430 109.- 4 5 Liter U5r ook geidfg op de plaatseiiike Hoooavond

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1