Reddinqsbriqgde start recreatief zwemproiect E.H.B.0. in feestroes Teerstoof programma Cafe's longer open Schiedams Nieimsblad 0 Sportraad tracht het sporten te stimuleren De Quibus ROKMSTUDIO Hoofdstraat 24-32 LAUWAARS Schiedam SCHIEDAM - De Schiedamse Reddingsbrigade is onlangs gestart met ..Recreatief zwemmen voor ouderen". Doel van dit, in sa- menwerking met de Schiedamse Sportraad opgezette, experiment is volwassenen op verantwoorde wijze kennis te laten maken met de zwemsport. Doordat de deelname aan het project vrijblijvend is, men hoeft dus geen lid te worden, kan dit het beste vergeleken worden met een op het zwemmen gerichte sport-instuif. Bijscholing g WEGENER SCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Burg.Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 Het .Recreatief zwemmen voor ouderen" maakt deel uit van etn, door de Sportraad van de Gemeente Schiedam georganiseerd, experimen- teel project dat het mottokreeg „Sti- mulering Sport Deelname". „Dit tot nog toe zeer succesvolle pro ject", vertelt Sportraad-medewerker Ferdinand van Helden, „omvat in fei- te twee verschillende activiteiten na- melijk de na-schoolse en die in vere- nigingsverband. Wat die na-schoolse activiteiten betreft, deze zijn als proef gestart in Schiedam-West en wel in de gymzaal aan het Frans Hals- plein. Tijdens deze, voor zesde-klas- sers vrij toegankelijke, sportbijeen- komsten kunnen de deeldemers op recreatieve wijze kennis maken met diverse vormen van sport waaronder korfbal, handbal, goalball, peanut- ball. tennis, squash, toerfietsen en kennismaking met deze sporten gaat, wordt daarbij wel gewezen op de di- recte kenmerken zoals het al dan niet spelen in teamverband en de belang- rjjkste spelregels. De bedoeling van dit, in samenwerking met diverse sportverenigingen, gestarte experi ment is de schoolverlatende jeugd in staat te stellen bewust te kiezen of ze wel of niet en aan welke sport gaan doen. Aangezien het, van oktober tot het eind van het schooljaar durende, project in West succesvol verloopt zijn we vast van plan dit volgend jaai in meerdere wijken voort te zetten". „Voor het starten van de activiteiten in verenigingsverband", vervolgt de heer Van Helden, „hebben we enkele Schiedamse sportverenigingen bena- derd waarvan wij weten dat zij bereid zijn zich ten voile voor dit experi ment in te zetten. Men moet name- lijk niet vergeten dat de recreatieve- sportbeoefening toch wel heel iets anders is dan de wedstrjjdsport". „Voor onze op reddend zwemmen georienteerde vereniging", neemt Dick Torenvliet van de Schiedamse Reddingsbrigade het gesprek over, „betekende het bijvoorbeeld dat diverse van onze kaderleden moesten worden bijgeschoold. Hierdoor zijn ze nu in staat allerhande spelvormen in het water op verantwoorde wijze te begeleiden. Niet dat dit geheel nieuw voor ons was want binnen de S.R.B. wordt, "bij het leren van red- dingsgrepen en klosgooien enzo- voorts, toch al veel op dit gebied ge- daan". „Aangezien we zoveel mogelijk aan de wensen van de recreatie-zwem- mers tegemoet willen komen", ver volgt Frans Jansen, voorzitter van de S.R.B. dan, „worden de deelnemers in enkele groepen verdeeld die zich, na onderling overleg, gaan bezighou- Bij het ..Recreatief zwemmen voor ouderen komen allerhande spelvormen aan bod. den met divere spelvormen. Hoewel de deelname aan deze steeds wisse- lende zwem-spelletjes geheel vrijblij vend is wordt, teneinde het recreatie ve zwemmen niet tot een verkapt ,,vrij zwemmen" te maken, van de mensen wel verwacht dat zij zich bij een van deze groepen aansluiten. Overigens is het niet zo dat men daar- door ook verplicht is alles te doen wat de spelleider voorstelt want wan- neer men de spelopdracht te moeilijk vindt kan men die zonder meer naast zich neerleggen. We zijn dan ook geenszins van plan bijvoorbeeld men- sen die geen zwemdiploma bezitten te pressen dit alsnog te doen. Natuur lijk vinden we het best leuk wanneer iemand via recreativiteit tot het beha len van een zwemdiploma komt maar daar houdt het dan toch met op". Het ..Recreatief zwemmen voor ou deren" is iedere woensdagavond van 21.20 tot 22.00 uur in het Sport fondsebad aan de Burgemeester Knappertlaan. Hoewel de Schiedamse Reddingsbrigade het project bege leidt hoeft men om er aan mee te doen geen lid van de vereniging te worden. De toegang bedraagt f 2,75 per keer, per persoon. zwemmen. Hoewel het dus slechts om een korte HUIS AAN HUISBLADEN Verschijnen tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rocterdam en omgeving met een weketijkse totaal oplagevan ruim 1,1 miljoen exemplaren verdeeld over 26 edities. HOOFDKANTOOR Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Tel. 010-135085 Postadres: De Havenloods Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATE EN PERSONEELS ADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14 3071 KB Rotterdam Tel. 010-132170 KLEINE ADVERTENTIES (DUO'S): Tel. 010-132050 ALGEHELE LEIDING: P. Bakker Tel. 010-135085 priv6: 079 217857 CHEF REDACTIE W. Schothorst J. Deijbel SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke woensdag in Schiedam. Groenoord, Kethel. KANTOOR: Hoogstraat 122 3131 BP Vlaardingen Tel. 010-346711 ADVERTENTIEVERKOOP: Tel 010 346711 Th. J. Bravenboer, Rayonleider privS: 010-353883 J.D.M. Ivo G.H. Adams (regionaal contactman) Tel. 010-135085 priv6: 01891-3230 REDACTIE: Tel 010 346711 A. Beyen M. Ames Correspondent R. Koppenhagen prive: 010-266615 Sportcorrespondent P. Spek priv6: 010-352615 INZENDTERMIJN Advertentie. dinsdag 10.00 uur Kleine advertenties: maandag 17.00 uur Redactie: maandag 16.00 uur BEZORGING: Interl anden/Spreigroep Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te geven aan tel. 010-132489. 1-12 82 SCHIEDAM - De Schiedamse afde- ling van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongeluk- ken heeft afgelopen zaterdag haar 65- jarig bestaan gevierd. Zij deed dit met een druk bezochte receptie, gevolgd door een daverende feestavond, in boerderij „Landvreugd". Voor 26 leden van de jubilerende E.H.B.O.-afdeling was het die avond trouwens dubbel feest. Ten eerste was daar de heer W. Bras welke, we- gens zijn veertigjarig lidmaatschap van de E.H.B.O., werd gehuldigd met de hoogste Tilanus-onderschei- ding. „Verder", vertelde de trotse jubilaris, ,,heb ik ook een mooi bloemstuk ontvangen van de dokters (senior en junior) Klomp". Naast de heer Bras werden ook 25 leden die onlangs het zo fel begeerde diploma behaalden in het zonnetje gezet. De jubilaris W. Bras. SCHIEDAM In cafe de Quibus aai de Lange Haven wordt zondag weei een kindermiddag gehouden. Het, om twee uur beginnende programma b getiteld „De Clowns". 's-Avonds om half tien kan men in di Quibus gaan luisteren naar de „Tilt team Blues Band". Zowel de kinder middag als het avondprogramma zijr gratis toegankelijk. SCHIEDAM - „Wij kunnen het niet helpen, we moesten wel omdat er bij vorige programma 's altijd publiek kwam kijken. Was dat niet het geval geweest dan hadden we natuurljjk nooit een 25ste programma uit kun nen brengen". Aldus luiden enige regels uit het programmaboekje van Sieto en Marijke Hoving's cabaret- programma "En.... geen paniek". Tijdens deze jubileumvoorstelling voeren de Hovings als vanouds caba ret vol niets ontziende spot ten to- nele. Zij brengen dit programma vrijdag 29 april in theater De Teer stoof. De toegang bedraagt f 15.-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 be- talen f 12.50. Zaterdagavond 30 april staat Ram ses Shaffy met zijn Amitabh band op de planken van de Teerstoof. De kaarten voor deze try-out kosten f 12.50. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f 10.-. De voorstellingen in theater De Teer stoof aan de Nieuwstraat beginnen om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur geopend. Kaarten kunnen orden gereserveerd via de V.V.V. Schiedam, telefoon 73.30.00 en vrij- dagavond plus zaterdagmiddag via het theater, telefoon 26.94.55. Ge- reserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier v6or de voorstelling te worden afgehaald. Geopend van 09.00 tot 23.00 uur SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag en Be- vrjjdingsdag mogen cafe's en soortge- lijke inrichtingen op zaterdag 30 april tot 03.00 uur en op donderdag 5 mei tot 02.00 uur geopend blijven. Indien men over muziek en/of dans- vergunning beschikt mag deze dagen muziek gemaakt en gedanst worden tot 2.30 uur. (Op Koninginnedag) en tot 01.30 uur (op Bevrijdingsdag) Inrichtingen waarvoor nog geen muziek en/of dansvergunning is ver- strekt kunnen alsnog een afzonder- lijke ontheffinf aanvragen bij de se- cretarie afdeling Algemene en Burger- zaken op de tweede etage van het Kantoorgebouw 's Graveland aan dp 's Gravelandseweg 567. SCHIEDAM - Op grond van de VUT (Vervroegde Uit Treding)-regeling verlaat de heer A Valk op vrijdag 29 april het gemeentelijk politiekorps. De, voorheen bij de G.T.B. Schiedam werkende, administratief ambtenaar trad in 1960 in dienst bij de Gemeen te Politie alwaar hij onder andere werkzaam was op de atdeling Vreem delingen. Een ieder die de heer Valk ten afscheid de hand wil drukken kan daartoe terecht op de afscheidsrecep tie, welke vrijdag 29 april, van 14.45 tot 16.00 uur, wordt gehouden in de kantine van het Hoofdbureau van Po litie te Schiedam. Wat denkt u van sierpleister en muurvert in bijna elke kleur passend bij uw gordijnen, behang. verfwerk enz.1 Wij makin dit in 450 kleuren. Korte levertijd! Sieto en MarijkeHoving brengen hun 25ste programma, "En...geen paniek", in de Teerstoof. 12.15 en 13.00 Geopend maandag t/m vrijdag 07.00 uur, zaterdag 9.00 - 13.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3