Een mei feest Delekkerste halfVolle melk in het ttdepak metdegroteGee. vanGrieken melk; 0NV0LD0ENDE BEKEND BIJ 0MR0EP EN RIJNMOND 'Rotterdam saa/e werkstad' WOENSOAG 27 APRIL 1983 17-136 HILTON GALERIE Expositie Brit ERASMUS UNIVERSITEIT Verbrande woorden De lekkerste halfvolle melk is HALFOM® van Van Grieken. HALF OM is de enige halfvolle melk die verrijkt is met 10% extra melkeiwit, het meest waardevolle bestanddeel van melk. Daardoor heeft HALF OM van Van Grieken zo'n heerlijke voile melksmaak, terwijl het duidelijk minder vet bevat. HALF OM is eiwitrijk, uitzonderlijk van smaak en bovendien gezond! Hulpstudio's Nog tot eind april a.s. exposeert Galerie Ploemp, Oude Delft NO in Delft in somen wer king met het Maritiem Museum Prins Hendrik in Rotter dam stadsgezichten van Rotterdam, Delft, Den Haag, Leiden en Dordrecht geschilderd door de Britse kunstschilder Jeremy Barlow in de Hilton Art Gallery in het Hilton Hotel, Weena 10 te Rotterdam. Gedurende deze periode zal een en- kel werkstuk uit de collectie Rotterdamse stads gezichten worden geixposeerd in het Museum schip De Buffet aan de Leuvehaven in Rotter dam. Een van de topstukken van deze expositie is een olieverfschilderij van de Leuvehaven met onder andere De Buffet, Ter gelegenheid van de boekverbrandingen vijf- tig jaar geleden, is in Rotterdam een manifestatie georganiseerd. "Kutt je woorden verbranden?" is de titel van de tentoonstelling, die in dit kader wordr gehouden op de Erasmus Universiteit in Rotterdam. De tentoonstelling laat de eerste officiele boek verbrandingen in 1933 in Berlijn zien, en be- steedt speciaal aandacht aan de gevolgen van de censuur van het woord en geestelijke onderdruk- king in het algemeen voor Nederland in de bezel- tingstijd. De expositie, die op werkdagen van 9.00-16.00 uur te bezichtigen is, duurt tot 11 mei a.s. SCHIEDAM - De dienstuitvoering van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam is in verband met de viering van Koninginnedag (30 april) en Bevrijdingsdag (5 mei) gewjjzigd. Beide nationale feestdagen is het aan de Parallel weg, achter het N.S. station Schiedam-Rotterdam-West ge- legen, overlaadstation gesloten. Wat de huisvuiidienst van het Reinigings- bedrijf betreft, deze verschuift van donderdag 5 naar maandag 9 mei. De grofvuilophaaldienst van 5 mei komt te vervallen.. Ook de Nutsbedrijven zijn op donderdag 5 mei gesloten. Voor storingen in de levering van gas, water, electriciteit en radio en tele- visiesignalen blijven de O.N.S. bereik- baar via telefoonnummer 622222. Jekoopfn halfvolk, Van Grieken geeft je wat meer. ®HALFOM is een geregistrcerd handelsmerk van VanGrieken Melk b v. teKijswijk (Z-H). In uw direkte omgeving is HALF OM o.a. verkrijgbaarbij: Kcthel: De Vrijc Vogcl, Kerklaan. Schiedam: Fdah, Nicuwlandplein. ROTTERDAM - Bij de landelijke omroeporganisaties in Hilversum is er nog steeds sprake van een voor- ingenomen mening over Rotterdam- Rijnmond. De belangstelling beperkt zich tot onderwerpen als milieu, ha ven, werkgelegenheid en bedrijfsleven. Weinig aandacht krijgen zaken als tentoonstellingen, beurzen en vrije- tijdsbesteding. Daarentegen wordt er door bedrijven en instellingen in het Rijnmondge- bied onvoldoende informatie ver- strekt aan de omroeporganisaties om- trent gebeurtenissen die zich hier af- spelen. Men is vaak niet op de hoogte van de juiste kanalen. Tot deze conclusies komen studenten van de Erasmus-universiteit die in op- dracht van de gemeente, het Open- baar Lichaam Rijnmond, de Kamer van Koophandel en de VVV een on- derzoek naar de relatie tussen de regio Rijnmond-Rotterdam en de landelijke omroeporganisaties heb- ,ben verricht. „Ben ik in beeld" heet het rapport toepasselijk iets wat voor Rotterdam-Rijnmond lang niet altijd opgaat. Uit de twee afzonderlijke enquetes die in Hilversum en Rijnmond wer- den gehouden komt naar voren dat Rotterdam in omroepland wordt ge- zien als de motor van de Nederlandse economie, uitblinkt door een goed geregeld openbaar vervoer en door het beleid ten opzichte van culturele minderheden. Negatief oordeelt men over werkloosheid, woningnood, cri-. minaliteit, woonklimaat en uitgaans- leven. Punten die door de geenqufi- teerden in Rijnmond juist veel posi- tiever worden beoordeeld. „In feite heeft het rapport onze ver- moedens bevestigd", zegt secretaris Hans Horsting van de Kamer van Koophandel. „Zowel Rijnmond als Hilversum hiervan leren. Een student zal nu de haalbaarheid van de aan- bevelingen gaan toetsen Een van de aanbevelingen in het rap port is het instellen van een orgaan dat het contact tussen de omroep organisaties codrdineert, een soort informatie-centrum. Horsting: ,,Het is nog onduidelijk wie die taak op zich zal gaan nemen. We moeten om- zichtig te werk gaan, anders krijg je snel te horen: Oh, komt 't uit die hoek." Verder wordt er gepleit voor het uit- geven van een tweetal informatie- brochures. Een bestemd voor Rijn mond, waarin alle mogelijke infor matie over de landelijke omroep organisaties is opgenomen en e£n bestemd voor de omroeporganisa ties, die de punten bevat waar de beide groepen elkaar wat beeld- vorming betreft uiteenlopen. Ook zou de oprichting van een hulp- studio, zoals in Amsterdam en Den Haag het geval, mee kunnen helpen Rotterdam-Rijnmond be- kender in Hilversum te maken. Volgens Horsting zou dat een taak kunnen zijn van een regionaal omroep. Een mening die gedeeld wordt door Lida Iburg, Rotterdamse en een van de samenstellers van het programmaSonjaop Vrijdag.Zij zegt: „Je bent bij het programma maken afhankelijk van de informanten die je tips geven. De meeste mensen die bij de omroep werken, de artiesten, wonen in of in de buurt van Amster dam. Ze gaan in die stad uit en heb- ben daar ook hun kennissen. Het is dan ook logisch dat Amsterdam in Hilversum centraal staat. Wanneer ik een week vrij heb, orien- teer ik me altijd in Rotterdam. Dan probeer ik daarna Rotterdamse on derwerpen te slijten. Acht van de tien keer krijg je nee. Een vanzelf- sprekende zaak, want we hebben de keuze uit honderd onderwerpen per week. Daar moet je je niet door laten ontmoedigen. Dat geldt ook voor de informanten. Vaak zeggen ze in ons team als er een Rotterdams onderwerp behandeld moet worden: Ga jij maar. Ze hebben geen zin om naar die „saaie werkstad" te gaan." „Toch gaat het te ver om over onwil te praten. De voorlichting van Rot terdam Rijnmond dient gewoon ver- beterd te worden. Een persoon bij de afdeling Voorlichting van de gemeen te moet zich speciaal met de omroe- pen gaan bezighouden. Nu mis je de bronnen die je informatie kunnen geven."

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 8