Koninginnedog 1983 Bevrijdingsronde zonder vedetten Schiedams Nieuwsblad Q Sport op 30 april Sportieve recreatie Op 30 aprii a.s. record aantal deelnemers Peter Heijster gokt op overwinning Program Sport voor geliandicapten SPORT WOENSDAG 27 APRIL 1983•17-506 VLAARDINGEN - Maar liefst 58 eve- nementeri worden op Koninginnedag en bevrijdingsdag door de Stichting Nationale Gedenk- dagen in Vlaar dingen georgani- seerd, waaronder een groot aantal sportevenementen. Kent Vlaardingen veel activiteiten op Koninginnedag; in Maassluis en Schie dam is dat veel minder. Daar wordt het werk vooral uitgevoerd door wijkverenigingen. Onze sportmede- werker Peter Spek zet alle sporteve nementen op deze sportpagina op een rijtje. Verrassend Bekendheid Startschot VLAARDINGEN Het programma van de sportieve activitei- ten op 30 april ziet er lis volgt uit: Welpen voetbaltoer- nooi op het terrein van VFC. Aanvang 09.30 uur. Miniatuur autoraces op het Liesveldvia- duct. Aanvang 10.00 uur. Demonstraties Model- bootclub Vlaardingen aan de Dr. Wiardi Beckmansingel/hoek Dirk de Derdelaan. Aanvang 11.00 uur. Gepavoiseerde sche- pen in de Oude Haven Aanvang 10.00 uur. 37e Havenloop met start en finish op de Westhavenkade. Aan vang 13.00 uur. Sport en Recreatie op de Westhavenkade. Aanvang 15.00 uur. Surfwedstrijden in de Vlaardingse Vaart. Aanvang 13.00 uur. Simultaan dam- en schaakwedstrijden in de Harmonie. Aan vang 13.00 uur. Spelprogramma voor in validen en validen in de Lijnbaanhal. Aanvang 14.00 uur. Sportwedstrijden voor geliandicapten in de Lijnbaanhal. Aanvang 14.00 uur. Stertocht voetballers en doelschieten in „De Put". Aanvang 17.00 uur. 5 MEl Korfbaltoernooi op de terreinen van „Vlaar- dingen en Oranje Nas sau". Aanvang 9.00 uur. Korfbalwedstrijd tus- sen PKC en Oranje Nassau. Aanvang 18.45 uur. 7 ME I Wielerronde op het parcours Hofsingel, Julianasingel, Vlaar- dingerdijk en Hoflaan. Aanvang 11.00 uur. VLAARDINGEN - De consulenten sportieve recreatie zijn ook actief op Koninginnedag. Zij brengen een ontspannen sponprogramma op de Westhavenkade vanaf 15.00 uur. Er kan deel- genomen worden aan een wandel- en fietstocht, met de start vanaf de Vis- bank. Verder staat er een fietsparcours uitgezet met Deko's (ouderwetse fietsen)en een fietsroller- bank. Verder is er kano- varen in de Oude Haven. Havenloop wederom sportief hoogtepunt Ook de gehandicapte spotters krijgen de gelegenheid mee te doen aan de Haven loop. Vorig jaar liep een blinde deelnemer mee onder geleide van een mede-trim- mer. VLAARDINGEN - Ge heel volgens traditie zal de Havenloop weer het belangrijkste sportevene- ment op Koninginnedag worden. Vooral door de gioeiende belangstelling voor het hardlopen, kan dit sportieve evenement VLAARDINGEN - De rennersclub De Coureur organiseert op 7 mei weer de jaariijkse wieler ronde. Dit evenement staat alweer voor de 23e keer op het programma. De organlsatie moet het dit jaar doen zonder ren- ners van naam. „Er staan juist op die datum twee belangrijke klassiekers op het programma en de ge- sponsorde ploegen sturen bun rentiers natuurlijk naar deze wedstrijden", meent een van de orga- nisatoren, Baye Loerts. Aan belangstelling heeft SCHIEDAM - In Schie dam vindt er een jeugd- wielerronde plaats, die gehouden wordt op het parcours Noordvestsingel, Damlaan, Noordvest, Parkweg en Noordsingel. De organisatie is in han- den van de rennersclub Schiedam. Start en finish zijn aan de Noordvestsin gel. Het programma be- gint om 1 2.j0 uur. Bij de schietvereniging .Schiedam" wordt er ge- streden om het kam- pioenschap van Schie dam. De wedstrijden worden gehouden in het clubhuis van „Schiedam" aan de Lange Haven 57a en de wedstrijden begin- nen om 10:00 uur. deze bevrijdingsronde overigens niet te klagen. „VeIe renners heb ik moeten teleurstellen", zegt Loerts. „Vooral de belangstelling voor de wedstrijd bij de amateurs was overweldigend en dat geeft wel aan, dat deze ronde goed staat aange- schreven, jammer alleen, dat de echte renners van naam wegblijven". Vorig jaar kende deze 'Omloop van Vlaarding en' een verrassende win- naar. Peter Heijster, van de organiserende vereni- ging De Coureur pakte toen de eerste plaats. Een overwinning die hij bijna voor zijn huisdeur be- haalde. „Vorig jaar verraste die overwinning mij wel, om- dat ik niet erg t'anatiek bezig ben met het wiel- rennen", zegt Peter Heij ster. De winst van vorig jaar schrijft de Vlaarding- er vooral toe aan het weer. ,,Het was toen erg slecht weer en dat is duidelijk in mijn voordeel. Daarom hoop ik dat het dit jaar opnieuw zal regenen en veel wind zal zijn, dan maak ik de meeste kans Peter Heijster op de overwinning", blikt Heijster vooruit. De renners gebruiken weer het parcours rond het'Oranjepark, met start en finish op de Hofsingel Het programma ziet er als volgt uit: 12.00 uur start liefhebbers en vete- ranen over 40 km. 13.15 Uur junioren 60 kilo meter en 15.00 uur start amateurs over een af- stand van 100 kilometer dit jaar wederom op een grote belangstelling re- kenen, van zowel publiek als deelnemers. Jaarlijks trekt dit onder- deel duizenden toeschou- wersnaarde Oude Haven, waar de atletiekvereni- ging Fortuna voor de or ganisatie zorgt. Ook de belangstelling voor de wedstrijd- en prestatielo- pen is de afgelopen jaren sterk gestegen. Vorig jaar stonden ruim 800 deelne mers aan de start op de Westhavenkade. Een van de weinige men- sen die alle Havenlopen heeft meegemaakt en ook veel werk heeft ver- richt bij de organisatie is Dick Ringlever, oud- voorzitter van Fortuna, die op 30 augustus 1946 samen met nog enkele enthousiaste atletiekmen- sen de Havenloop rend de Oude Haven opzette. Het hardlopen was toen al in trek. Voor 1940 werden op diverse plaat- sen in Vlaardingen hard- loopwedstrijden georga- niseerd, maar na 1946 kreeg de loop rond de Haven op Koninginnedag grote bekendheid en werd het opgenomen in het programma van het comite Nationale Ge- denkdagen. Vanaf dat moment is dit sportieve onderdeel niet meer weg te denken uit het programma. In 1946 stonden amper De kopgroep van vorig jaar in de ronde van Vlaardingen, die te maken had met regen en harde wind. Dick Ring lever, die vanaf 1946 betrokken is geweest bij de organisatie van de Havenloop en aan- staande zaterdag weer als starter zal fungeren. veertig mensen aan de start, maar langzaam groeide dit aantal", weet Dick Ringlever zich te herinneren. Inmiddels was er ook een atletiekvereniging in Vlaardingen opgericht en Fortuna nam in 1967 de organisatie van het Comi te over. ,,Toen is er naast de wedstrijdloop ook een prestatieloop in het pro gramma opgenomen en dat maakte het geheel nog aantrekkelijker", al dus Dick Ringlever, die de laatste jaren als wed- strijdleider en starter ac tief is bij de Havenloop. Zaterdag om 13.00 uur zal dan ook het eerste startschot door Dick Ringlever gelost worden voor de jeugdprestatie- loop. De jeugd tot en met 12 jaar moet een ronde van ongeveer 1200 meter afleggen. Om 13.1 5 vindt de start plaats van de jeugdwed strijdloop voor KNAU- atleten over drie ronden. Hierna komen de senior- wedstrijdatleten aan de beurt, die vijf ronden moeten afleggen rond de Oude Haven. Vorig iaar werd winnaar Willem Slotboom van het Rot- terdamse PAC. De Rot- terdammer had een ruime voorsprong op de nummer twee, Marius de Snaijer van Fortuna. Het parcoursrecord staat op naam van Piet Vonck, die de afstand in 1980 afleg de in 18 minuten en 26,6 sec. Met veel spanning wordt in atletiekkringen uitgekeken naar de atleet die dit scherpe record /al pakken. Om 14.00 uur gaat de prestatieloop van start De deelnemers kunnen kiezen uit twee, drie of vier ronden. Voor de prestatielopen kan er vanaf 11.30 uur inge schreven worden onder de Visbank. Het inschrijf geld bedraagt voor de jeugd twee gulden en voor de overige deel nemers drie gulden en vijftig cent. Kleedgele- genheid is er in het Lijn baancomplex en de deel nemers ontvangen na af loop een fraai herinne ringsvaantje. VLAARDINGEN De Stichting Nationale Ge- denkdagen heeft dit jaar ook geprobeerd de min- der-validen bij de sport evenementen op Koning innedag te betrekken. In dit kader is er in de eve- nementenhal van het Lijnbaan-complex een spelcircuit uitgezet, waar jong en oud, validen en minder-validen aan mee kunnen doen Dit spelcircuit is een onderdeel van hef grote straatspelcircuit voor de kinderen. De straat-spelen zijn alleen bedoeld voor de kinderen, de binnen- spelen voor kinderen en ouderen. Er staan ook demonstra ties op het programma Zo zal een groep minder- validen een demonstratie rolstoel-hockey geven en verder tafeltennissen, multi-speelbaan, gardiroll unicurl, koersbal, show down en kleefbal. Naast dit gebeuren wordt op wedstrijdniveau door de minder-validen en va liden gestreden. Er zullen wedstrijden rolstoel-bas- ketbal en zit-volleybal plaatsvinden. Vier vereni- gingen uit deze regio zijn hiervoor uitgenodigd Tevens zullen de leden van deze verenigingen de- monstreren hoe men zit tend op de grond of rij- dend in een rolstoel deze sporten kan beoefenen. Ook voor validen mensen bestaat de gelegenheid aan deze activiteiten deel te nemen. Het programma in de Lijnbaanhallen begint om 14.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9