Culturele activiteiten in de Teerstoof en Passage Lentebraderie Parkweg SchiedamsNieuwsblad 0 Toneel cabaret, poezie en muziek Kruisvereniging start werkgroep Rouwbegeleiding Zwemvierdaagse Sportfondsen keck diensten Prestatieloop [SCHIEDAM WOENSDAG 4 MEI 1983 18-509 Aida concert SCHIEDAM Zowel in het Passage Theater als in De Teerstoof wordt kontend weekend een voorstelling gegeven in het kader van de tiendaagse culturele manifestatie Aida. Deze internationale vereniging helpt kunstenaars die, waar ook ter wereld, door de autoriteiten in ernstige mate worden gehinderd bij de vrije uitoe- fening van hun beroep. Teneinde hier de aandacht op te vestigen treden zo'n driehonderd collega's belangeloos op in diverse Rot- terdamse en Schiedamse theaters Teerstoof slotfeest De cabaretgroep .furper' op de planken vanhet Passage Thea ter met de comedie „Plaza Hotel". Het programma begint om 20.15 uur. Toegangskaarten zijn vanaf heden a f 8,- per persoon verkrijgbaar bij de V.V.V. Schiedam en aan de kassa van het Passage Theater. In de foyer van het Passage Theater wordt zondag 8 mei een, in het kader van de Aida-manifestatie staand, con cert gegeven door het Maarten Altena kwartet. Het kwartet bestaat uit: Paul Termos (alt-sax), Maud Sauer (hobo), Wolter Wierbos (trombone) en Maarten Altena (contrabas). Aan- sluitend zal een optreden volgen van Leo Cuypers (piano) en Vera Vinger- hoed (saxen). De toegang voor het concert, dat om 20.30 uur begint, be- draagt f 6,50. SCHIEDAM In navolging van ande re gemeenten heeft de Kruisvereni ging een werkgroep samengesteld die tot doel heeft rouwende partners in- dividueel te begeleiden. De leden van de werkgroep zijn vrijwilligsters en hebben, doordat zij zelf hun part ners verloren hebben, inzicht in het verdriet en rouwproces van de achter- blijvende welke zij door middel van gesprekken trachten wat moed in te spreken. Het rouwproces is een diep en pijn- lijk proces dat het begrijpelijk is dat velen er voor wegvluchten Globaal genomen staat er een goed taar voor het emotionele doorwerken van een rouwproces. Iedere dag in het eerste jaar is immers voor het eerst zonder de ander. De periode van verlies ver- werking, van genezen van de wonde, kan vele jaren duren. Het innerlijk rouwen ofwel het rouwproces is in fasen verdeeld name lijk: 1 de fase van verdoving (waarbij het t'eit van het verlies gedeeltelijk wordt ontkend), 2 de fase van verlangen (waarbij de poging het verlorene terug te vinden overheerst. Hier wordt eerder het permanente van het feit ontkend dan het feit zelf), 3 de fase van desorgani satie en wanhoop (waarbij zowel het feit als de permanentie worden geac- cepteerd en pogingen het verlorene terug te vinden worden gestaakt) 4 de fase van reorganisatie van het ge- drag. Het is de bedoeling dat de groep vrijwilligers voorlopig werkzaam zal zijn in Schiedam-Noord. De leden van de werkgroep, die op uitnodi- ging op bezoek komen, zijn telefo- nisch bereikbaar op maandagoch- tend tussen 10.00 en 12.00 uur en woensdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur, op telefoon 739462. SCHIEDAM - De korfbalvereniging "Succes" houdt op zaterdag 14 mei een prestatieloop. De start vindt plaats in het Beatrixpark tegenover de parkeerplaats van Excelsior'20. De deelnemers kunnen kiezen uit afstanden over drie, zes of tien kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden en vijftig cent voor deelnemers t/m 14 jaar en voor 15 jaar en ouder drie gulden en vijftig cent. Om 10.30 uur valt het eerste start- schot. Voor verdere inlichtingen over deze derde Succesloop kan men.te- recht bij Jo van de Beek (tel. 010- 735340) of bii Nel Meyer (tel. 010- 512915). HERVORMDEGEMEENTE Grote Kerk 10 uur Mevr. Poot, 1 7 uur ds. W.H. van Kooten, Rotterdam, Opstandingskerk 1 0 uur ds. L de Ru Aula Plnasplein: 10 uur Hr. A. van San- ten, Capelle a/d IJssel. H. Hartkerk 8.45 uur ds. J. Lalleman, Vlaardingen, H A HEMELVAARTSDAG Grote Kerk: ds. L. de Ru. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk: 10 uur ds. P. Reedijk, R'dam 19 uur drs. C. Brekema. HEMELVAARTSDAG 12 mei 9.30 uur Ds. A. Prlns. GEMEENTE VAN CHRISTUS Swammerdamsingel 27a. zondag 10.30 uur bijbelstudie, 11 uur ered:enst, 19 uur avonddienst. NED. PROTESTANTENBOND Westvest 92. ds. N.H. Bierman, Breda. JOHAN MAASBACH WERELDZEN- D IN G Vrijdag 6 mei: 20.00 uur Dhr. Robert Maasbach. Zaterdag 7 mei: 19.30 uur Dhr. Robert Maasbach, Jeugddienst. Zondag 8 mei: 15.00 uur Evangelist Johan Maasbach; zang van Efi Knevel. Dinsdag 10 mei 20.00 uur Mevr. W. Maasbach, Bidstond. HERVORMDE EVANGELISATIE OP GEREF. GRONDSLAG 10 uur Aula Chr. Scholengemeenschap ds. D. Dekker, Dirksland, 17 uur In de Opstandingskerk ds E.H. vanKooten, Rotterdam. PLANTAGEKERK Zondag 10, 17 uur alsmede woensdag 19.30 uur dhr. W. Hoogendijk. Van 16 tot en met 20 mei kan in het Sportfondsenbad worden deelgeno- men aande Zwemvierdaagse. SCHIEDAM - In het Sportfondsen- bad aan de Burg Knappertlaan wordt van maandag 16 tot en met vrijdag 20 mei, weer een zwemvierdaagse ge- houden. De organisatie van dit jaar- ljjks terugkerende waterevenement is in handen van de zwemverenigin- gen de Watervrienden, de S.R.B. en het Sportfondsenbad. Het zwempro- gramma gaat als gebruikeljjk verge- zeld van enkele nevenactiviteiten waaronder: een tekenfilm, pannekoe- ken bakken, een kleine kermis en een groot springkussen De aanvangstijden zijn: op maandag 16 mei 17.30 uur, dinsdag 17 mei 18.00 uur (tekenfilm en pannekoe- ken), woensdag 18 mei 19.00 uur (inhaalavond), donderdag 19 mei 18.00 uur (kleine kermis plus tram poline) en vrijdag 20 mei 18.00 uur (verloting, levende muziek en me- daille-uitreiking. Het inschrijfgeld (inclusief entree) bedraagt f 7,- per persoon. Het in- schrijven dient v6or 12 mei aanstaan- de te geschieden aan de kassa van het Sportfondsenbad, Burg. Knappert laan 245c, telefoon 269600. Ook een clown ontbreekt niet op de Parkweg Braderie. SCHIEDAM - De winkeliers van de Parkweg hebben voor aanstaande za terdag. 7 mei, een braderie georgani- seerd. Tjjdens deze, van 10.00 tot 16.00 uur durende, Lente Braderie is er voor jong en oud van alles te bele- ven op de Parkweg Winkel Promena de. Het festijn zal vergezeld gaan van le vende muziek welke ten gehore wordt gebracht door Double D, Feem en het A-Sociaal Orkest. Tus sen dit alles door wordt er van 13.00 tot 14.00 uur een Modeshow gege ven. Speciaal voor de is er de hele dag een clown aanwezig welke tussen 12.15 en 13.00 uur een optreden zal verzorgen. Andere attracties zijn. glasgraveren, de Rommelmarkt, het Rad van Avon- tuur en het foto's maken op een pony of aan de schandpaal. Voor het stillen van hongerige magen kan men terecht aan de poffertjes- of patat- kraam. Bram van der Vlngt en Roel Visser in .diet protest". - loneelgroep 1 staat zaterdag mei Het programma dat Aida Nederland in De Teerstoof ten tonele voert be staat uit een toneelstuk uit een be drijf getiteld „Het protest" en poezie en zang door respectievelijk Jana Beranava, Ilona Chechova, Jaroslav Hufka en Rohnha Kross. De voorstelling is vrijdag 6 mei. De toegang bedraagt f 10,-. Houders van een C.J P. of Pas 65 krijgen de ge- bruikelijke korting. Het programma begint om 21.00 uur. De zaal is van af 20.00 uur geopend. Zaterdag 7 mei sluit theater De Teer stoof het siezoen af met een dave- rend slotfeest. Tijdens deze avond brengt de cabaretgroep ,,Purper" een programma met onder andere close- harmony, cross-talks, variete en een opera-persiflage. Na afloop bestaat er gelegenheid te dansen op de muziek van Dame Blanche. Het slotfeest be gint om 21.00 uur. De toegang be draagt f 15,-. Met een C.J.P of Pas 65 krijgt men korting. Kaarten voor de voorstellingen in theater De Teerstoof aan de Nieuw- straat 12 kunnen worden gereser- veerd via de V.V.V. Schiedam, tele foon 733000 en vrijdagavond plus zaterdagmiddag via het theater, tele foon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5