Scheepvaart gestremd Kennismaken met Tennis S DRIES Twintigjarig Showkorps O.B.K. houdt klankvol jubileumconcours Schiedams Nieuwsblad iijji Willy Caron, Henny May en Lieuwe Visser Erik Pape schenkt aquarellen Schade aan Kies DriesDa's voordeel! O.N.S.- diensten gewijzigd CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING SCHIEDAM Korfbalveld en Mgr. Nolenslaan in teken van muziek iWOENSDAG 18 ME I 1983 •;20-508 Carmen MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.83, VLAARDINGEN Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak- kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. SPAAN5EPOLDER Prijsuitreiking Operette melodieen in Passage Theater SCHIEDAM - Willy Caron, Henny May en Lieuwe Visser brengen dinsdag 24 mei populaire en licht klassieke melodieen uit beken- de operettes en musicals ten gehore op de planken van het Pas sage Theater. Zij worden daarbij begeleid door de pianist Hans Broekman. Op het programma staan onder andere liederen van: Frans Lehar, George Gershwin, Rodgers Hammerstein en Leo nard Bernstein. De uit Limburg afkomstige Willy Caron kreeg bekendheid door het winnen van het Internationale Verdi- concours van 1964. Hoewel hy op dat moment werd bejubeld als de Nederlandse Caruso en hierdoor veel aanbiedingen voor optredens kreeg besloot hij toch eerst zjjn zangstudie by de Amsterdamse professor Paula Lindberg te voltooien. Tot hij, in 1967, in vaste dienst kwam bij het Opemhaus Koln, was Willy Caron dan ook slechts af en toe te beluis- teren voor de Nederlandse radio en televisie. Inmiddels is hij een veelgevraagd gastsolist bij de Staatsopera Hamburg en treedt hjj veelvuldig op in Italie, Spanje, Zweden, Denemarken en Nederland. Daarnaast maakte hij talloze platen waaronder een lang- speelplaat met grote succesnum- mers van Richard Tauber. De be- Lieuwe Visser vestiging van het talent van deze Ne derlandse operazanger wordt echter wel geleverd door zijn optredens in de opera uitvoeringen van de Salz- burger Festspielen waartoe hij reeds enige jaren achtereen is uitgenodigd door Herbert von Karajan. Lieuwe Visser (bas) maakte zijn mu- zikaal debuut als Basilio in de Barbier Henny May. De Nederlandse CarusoWilly Caron. van Sevilla. Hierna werkte hij mee aan diverse opera's en als concert- zanger bij onder andere Bernard Haitink en Edo de Waart. Lieuwe Visser stond op vele Europese con- certpodiums en trad op in de Ver- enigde Staten en Mexico. Henny May (sopraan) is de dochter van de begaafde pianiste Eline Nooy. Deze inmiddels ook voor radio en televisie veel gevraagde zangeres werkte onder andere bij het Opera gezelschap Forum alwaar zij uitblonk in haar creatie van Carmen en in de titelrol uit Der Rosenkavalier. Het programma in het Passage Thea ter begint om 20.15 uur. De kaarten kosten f. 22,50, f.20,- en f. 15,-. Houders van een C.J.P. of pas 65 krijgen f. 2,50 reductie. Reserverin- gen kunnen vanaf heden geschieden aan de kassa van het theater, telefoon 269563. SCHIEDAM Tengevolge van de verdere opbouw van de Appel- marktbrug over de Lange Haven is het scheepvaartverkeer op woens- dag 18 en donderdag 19 mei ge- heel gestremd. Nadere informatie omtrent de werkzaamheden is ver- krijgbaar bij de afdeling Haven- dienst van de Openbare Nutsbe- drijven, telefoon 622222 toestel 168 of 169. SCHIEDAM Op de, door de Sport- raad van de Gemeente Schiedam ge- organiseerdekennismakingscursus Tennis voor personen van 18 jaar en ouder zijn nog enige plaatsen vrij. Dt lessen staan onder deskundige lei ding. Voor rackets en ballen wordt gezorgd. Men dient wel zelf tennis kjeding en tennisschoenen, welke een binnenliggend profiel moeten heb- ben, aan te schaffen. De cursussen duren tien weken. Bij Tenniscentrum Schiedam-Noord zijn de speeldagen op de vrijdagen 17 en 24 juni, 1, 8 en 15 juli, 26 augustus en 2,9, 16 en 23 September van 1 7.30 tot 18.30 uur. Bij Tennispark Spieringshoek kan men op zondag van 17.30 tot 18.30 uur, spelen en wel op de data 19 en 26 juni, 3, 10 en 17 juli, 28 augustus en 4, 11, 18 en 25 September. Dt deelnamekosten voor de cursussen bedragen f 90,- per persoon. Voor opgave of inlichtingen kan men zich wenden tot de Sportraad van de Gemeente Schiedam, telefoon 260500 toestel 287. Lid vin de algemene veremging voor de centrale verwarminoi- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN SCHIEDAM De kunstenaar Erik Pape heeft het Stedelijk Museum van Schiedam vanmiddag, woensdag 18 mei, een twaalftal aquarellen ge- schonken. Tot op heden bezat het Stedelijk, dat de ontwikkeling van deze getalenteerde schilder vanaf zijn eerste tentoonstelling in Schie dam (in 1970) is blijven volgen, reeds drie schilderijen van Erik Pape. De geschonken aquarellen zijn geko- zen uit een groot aantal waterverf- schilderijen die zijn ontstaan in sa- menhang met de olieverfschilderijen uit de periode 1979-1980. Zij stellen landschappen voor die zijn terugge- bracht tot een paar kenmerkende horizontale, verticale of diagonale lijnen. De nieuwe aanwinsten zul- len, samen met het werk van Erik Pa pe dat het museum reeds bezit, tot 6 juni worden tentoongesteld. Het Stedelijk Museum is van maan- dag tot en met zaterdag geopend van 10.00-12.00 uur en van 12.30-17.00 uur en op zondag en feestdagen van 12.30-17.00 uur. De toegang is gratis Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. SCHIEDAM Het Schiedams Show korps O.B.K. (Oefing Baart Kunst) houdt zaterdag 28 mei, ter gelegen- heid van het twintigjarig bestaan.een groots jubileumconcours. Dit op het korfbalveld van Succes te houden concours staat onder auspicien van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekgezelschappen. Aan het fes- tijn wordt deelgenomen door onge- veer zeventien verschillende korpsen welke zich tevens zullen presenteren tijdens een defile op de Mgr. Molens- laan. De festiviteiten gaan om tien uur 's-morgens van start met een ope- ningswoord van de heer Van Dijk, de voorzitter van het Showkorps O.B.K. Aansluitend volgen optredens van: Jeugdshowkorps O.B.K., Minirettes Cinderella's uit Amersfoort, Midima- jorettes Showkorps O.B.K., Jeugdrijn- mond, Mini Majorettes Showkorps O. B.K., Majorettes Mirabella uit Pijn- acker, Eendracht Maakt Macht uit Capelle a.d. IJssel, Drumband Am- brosiusen Thalita uit Vlaardingen. Om half twee 's-middags begint het door burgemeester Te Loo en zijn echtgenote af te nemen defile, dat plaats zal vinden op de Mgr. Nolens laan alwaar deze dag tevens een bra- derie wordt gehouden. Na het defile gaat het jubileumcon cours verder met shows van diverse majorette-pelotons waaronder die van het Senior Majorettes Showkorps O.B.K., de Drumband Prins Bernard uit Monster, de Drumband Assen- Oost, Cinderella's uit Amersfoort, The Red Hunters uit Delft, Mirabella uit Pijnacker en The Drumguards uit Delft. .iWmli *llet jubilerende Showkorps O.B.K. Tot slot zal er nog een gezamenlijk optreden te zien zyn van de Jeugd- rijnmondband en het Jeugdshowkorps en de Mini- en Midi-Majorettes van het jubilerende Showkorps O.B.K. Wanneer alles volgens plan verloopt zal om 17.00 uur het tijdstip zijn aange broken voor de ceremonien rond de prijsuitreiking welke zal wor den verricht door de heer v.d. Geest. directeur van de Bondsspaarbank Schiedam. Tijdens het Jubileumconcours kun nen prijzen worden toegekend voor de onderdelen: mars-, show- en majo- rette-wedstrjjden. De beoordeling van de optredens geschiedt door een des kundige jury bestaande uit: de heer Hermes uit Berkel en Rodenrijs, de heer Mourik uit Rjjswijk en de heer Mulder uit Amsterdam. Het Jubileum concours wordt financieel onder- steund door adverteerders in het pro- grammaboekje en op het concours terrein, de Winkeliersvereniging No lenslaan en de Bondsspaarbank Schie dam welke onder andere alle prijzen beschikbaar heeft gesteld. SCHIEDAM - De Openbare Nutsbe- drijven Schiedam zijn op tweede Pinksterdag (maandag 23 mei) geslo- ten. In verband hiermee verschuift de huisvuilophaaldienst van maandag 23 naar donderdag 26 mei. Voor storin- gen in de levering van gas, water, electriciteit en radio- en televisiesig- nalen blijven de O.N.S. als gebruike- lijk bereikbaar via telefoonnummer 622222.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5