Buurthuis Nieuwland niet zonder vrijwilligers I .ANDMAt Ontmoetingsavond met T urkse gezinnen Vernieuwing persleidingen DE VERBAZINGWEKKENDE MAZDA323 VA.14.995r WOENSDAG 1 JUNI 1983 22-132 SCHIEDAM - Wanneer de voormalige Mastenbroekschool wordt aangepast aan de wensen van de Stichting Buurthuis Nieuwland, zal men, hoewel niet van harte, gaan verhuizen. „Het voornaam- ste waar het daarbij om gaat", vertelt Marcelle Jansen die alle in het buurthuis plaatsvindende activiteiten organiseert, „is dat de school zoals deze nu is ingedeeld erg onpraktisch en tevens te klein is. Hoewel we beslist niet willen overvragen, want het gaat uiteindelijk om gemeenschapsgeld, moeter er alvorens het ge- bouw aan onze wensen voldoet, toch bepaalde dingen verande- ren Mogelijkheden Om een Mazda 323 goed te kunnen beoordelen, moet u zich wel wat extra moeite getroosten. Het gaat niet alleen om het aero- dynamische koetswerk. Het zit'm maar nauwelijks in de prachtige afwerking en de zuinige en fluister- zacht snorrende motor met elektro- nische ontsteking. De Mazda 323 heeft iets veel belangrijkers voor u in petto: de onderkant. Want juist daar wor den zaken zichtbaar die technisch geoefende ogen zullen strelen. We noemen u de onafhankelijke wiel- ophanging rondom, de zelf corri- gerende stuurinrichting, de pro- bleemloze voorwielaandrijving en het ongeevenaarde TTL (Twin Tra pezoidal Link) systeem. Een direct gevolg van dat alles is het voorbeeldige weggedrag: sportief in de bocht, als een rots op het rechte eind en veilig in de zachte berm of met een lekke band. Wij hetcn u bij deze van harte welkom voor een proefrit. En tien tegen een dat u al meteen na de eerste kilometers ondersteboven bent van de Mazda 323 vierdeurs Sedan, drie- of vijf- deurs Hatchback. Afleveringskosten f 360,-. Prijzen incl. BTW. Wijzigingen voorbehouden. MEER AUTO. MINDER ZORGEN. J Noordmolenstraat 17-20, Schiedam 1. tel.: 265607. In het, op dit moment nog aan de Al- bardastraat 65 gelegen Buurthuis Nieuwland vinden talloze activiteiten plaats op het terrein van sociaal- cultureel werk. Teneinde een en an- der goed te laten verlopen is de totale stichting verdeeld in de groepen Peu- terwerk, Jeugdwerk, Jongerenwerk en Volwassenwerk. Binnen al deze werksoorten vallen weer diverse groe pen die een of meerdere malen per week draaien. Zo is de peuterspeelzaal ze'ven maal per week geopend en zijn er op woensdagmiddag, vrijdagavond en zaterdag allerhande activiteiten voor de jeugd tussen 4 en 15 jaar. Daar- naast organiseert het Jongerenwerk elke zondag een disco en is er voor volwassenen gelegenheid deel te ne- men aan huisvrouwengymnastiek, politieke vorming, aerobic dansen, naaien, een vrouwengespreksgroep, creativiteit, handwerken enzovoorts. Aangezien al deze activiteiten uit- sluitend kunnen draaien met hulp van vrijwilligers kan het Buurthuis er hiervan heel wat gebruiken. ..Ondanks dat", legt Kora de Regt die zich het afgelopen seizoen onder andere met het Jeugdwerk bezig hield, uit, ..stellen we aan deze vriji willigers toch wel bepaalde eisen. Men moet namelijk terdege beseffen dat men als vrijwilliger net zo verant- woordelijk voor een groep is als een beroepskracht. Het is dus niet zo dat een vrijwilliger gewoon op kan komen dagen wanneer hjj of zjj zin heeft wat mij weleens overkomen is, namelijk dat ik er met 45 kinderen plotsklaps alleen voorstond. Gelukkig k warn er na een telefoontje wel hulp bij, maar dat neemt niet weg dat zo- iets natuurlijk niet mag gebeuren". „Daar in de wijk Nieuwland vrij veel buitenlandse gezinnen gehuisvest zijn", gaat Marcelle Jansen verder, „zoekt de stichting momenteel naar mogelijkheden deze bij de activitei ten te betrekken. Via de Turkse ver- eniging zijn hiertoe inmiddels reeds een veertig gezinnen benaderd die, naar we hopen, binnenkort naar het Buurthuis komen voor een eerste SCHIEDAM - In de Korte Singel- straat en de Marconistraat wordt maandag 6 juni gestart met het leg- gen en verleggen van persleidingen. De werkzaamheden maken deel uit van het rioolwaterzuiverings-project. Gedurende het karwei kunnen er zo- wel in de Korte Singelstraat als in de Marconistraat, nabij het rioolgemaal, gelegen parkeerkommen geen voer- tuigen worden geplaats. Teneinde de aanliggende panden bereikbaar te houden zullen voorzieningen worden getroffen. De werkzaamheden gaan ongeveer drie weken in beslag nemen. Over tijdens de uitvoeringsperiode voorkomende klachten kan contact worden opgenomen met de heer Overheul van de dienst gemeentewer- ken, telefoon 734767. Storingen aan de nutsvoorzieningen dienen te wor den gemeld bij de Openbare Nutsbe- drijven Schiedam, telefoon 622222. kennismakingsavond. „De bedoeling is langs deze weg Turkse vrouwen te wijzen op de mogelijkheid hier hun wensen kenbaar te maken. Het zou bijvoorbeeld mogelijk zjjn dat er een groep ontstaat die graag Nederlands of naaien of nog iets anders zou wil len leren. Hierop kunnen wij dan in- haken door, indien nodig, nieuwe groepen op te richten". Nieuwland-bewoners die een kijkje in Buurthuis Nieuwland aan de Al- bardastraat 65 willen nemen, zijn daar te alien tijden welkom. Wie na- dere informatie over de activiteiten of het werken als vrijwilliger wenst, kan zich in verbinding stellen met het Buurthuis, telefoon 738671. RJA KOPPENHAGEN. jn het Buurthuis Nieuwland kan men terccht voor allerhande activiteiten. [i i.,u lull. N3 AOa3_LSd3Q NO

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5