Scheepvaartverkeer gestremd door schoolroeiwedstrijden Hids-aan-Huis verschijnend Weekbkid Alles watwekunnen, doen wezelf' B. Stoker met pensioen Orgelconcert Ooievaars-bingo Info-dag slechthorenden Prijsuitreiking aan boord van de Spica WOENSDAG 8 JUN11983 L I L J ]A£„UU„J 1 B KANTOOR: HOOGSTRAAT122, VLAARDINGEN TELEFOON NUMMERS ZIE PAGINA 3 OPLAGE 293.280 8e JAARGANG SCHIEDAM - „Eigenlijk waren we dit al twee jaar van plan maar aangezien er nog niet genoeg geld voor was, moesten we het tot nu toe uitstellen", Aldus vertelt Henk Holmer, beheerder van theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat. Zijn woorden hebben betrekking op de momenteel plaatsvindende verbouwing die, naar de mening van het bestuur van De Teerstoof, hard nodig was want vooral bij daglicht kon men de invloed van de tand des tijds hier zeer goed waarnemen. Prijsbewust - *3*7;-r,l. - V~ LET OP! Wij zijn verhuisd naar de GOUDSESINGEL NR. 14 Rotterdam. Geopend: maand. t/m zat. 10.00-16.30 uur. Schiedams NieuwsWad C? Opknqpbeurt voor Teerstoof-foyer drinken nooit zo leuk werd gevon- den". ,54. BMafir „Het enige dat overeind is blijven staan", vervolgt de tussen de bouw- materialen door laverende Henk Hol mer, „zijn de muren. Hoewelniet allemaal want de tussenwand naar de bar is er uitgebroken. Hierdoor kwam er namelijk ruimte voor een grotere en tegelijk gezelligere bar". Een andere, toch wel ingrijpende, verandering is de centraal op de ver- hoging gei'nstalleerde open haard waar rond omheen tafels en banken komen te staan. De muren in dit ge- deelte worden bekleed met steenstrips en op de vloer komt parket. Het lager gelegen foyer-gedeelte, waarin Parijse tafeltjes en stoeltjes komen te staan, krijgt een bistro-sfeertje. „Waar we eveneens blij mee zijn is de Volledige Vergunning die we gekre- gen hebben. In de voorgaande seizoe- nen hadden we namelijk uitsluitend een vergunning voor zwak-alcoholi- sche dranken, hetgeen door personen die graag een borrel of iets dergelijks Teneinde de kosten van de verbou wing te drukken wordt deze voor zo- ver dat mogelijk is door de familie Holmer zelf uitgevoerd. Alle bouwtekeningen", legt de thea- terbeheerder uit, „zijn bijvoorbeeld gemaakt door mijn schoonzoon Ar thur Verhulst die student Bouwkun- de is. Aangezien we dit karwei natuur- lijk niet helemaal zonder deskundige hulp kunnen klaren, zijn we daarna op zoek gegaan naar een aannemer die niet alleen voordelig was doch te- vens accepteerde dat we alles wat we kunnen zelf doen. Na lang wikken en wegen kwamen we uiteindelijk terecht bij het Vlaardingse Interieur Aftim- mer Bedrijf. De foyer van de Teerstoof is verrijkt met een grotere bar en een open hoard Wat we eveneens zelf regelen is het inkopen van de materialen. Vooral Bep (mevrouw Holmer) is wat dat be- treft vreselijk prijsbewust. Prachtig voorbeeld daarvan is de spiegelwand achter de bar. Die kwam volgens een eerste opgave op bijna duizend gul den. Hoewel we van diverse kanten te horen kregen dat dat best redelijk was bleef ze verder zoeken met het resultaat dat we nu een, zelf aange- brachte, spiegelwand hebben voor nog geen vierhonderd gulden. Trou- wens ook wat de coordinatie van het werk betreft wint Bep het van me. Ze heeft, zo blijkt terwijl we bezig zijn, namelijk gewoon meer kijk op wat er eerst gebeuren moet dan ik". „Overigens is het niet zo dat er daar- door voor mij en de andere geen werk meer overblijft want dat is ab- soluut niet het geval. We werken juist van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en zelfs in de weekeinden door om de verbouwing op tijd gereed te hebben. Volgens de planning zou dat over ongeveer drie weken moeten zijn, dus ruimschoots voor de atart van het nieuwe theaterseizoen". tekoopgevraagd KAPOTTEolHELESIERADENtegen KONTANTE TOP-PIUJZEN ook D'j athuis edeimetaai 023-319451 SCHIEDAM - In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt woensdag 15 juni weer een grote bingo-avond gehouden ten bate van de Schiedamse Invaliden Sport- vereniging „De Ooievaars". Er zijn vele prjjzen te winnen waar- onder een groot assortiment huishou- delijke gebruiksvoorwerpen zoals koffiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, scheerapparaten, dek- bedden, kruimeldieven, electrische boormachines, tafelgrills, haarkrul- sets enzovoorts. De hoofdprjjswin' naars kunnen kiezen uit een draag bare telev;sie, een stofzuiger of een waardebon ter waarde van f 200,-. Er worden twee ronden per avond gespeeld. Daarnaast ontvangen alle deelnemers een gratis kaart voor de extra ronde. De balletjes beginnen te rollen om precies 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. SCHIEDAM Het Zeekadetkorps Jacob van Heemskerk Schiedam houdt aanstaande zaterdag, 11 juni. roeiwedstrijden in de bij de Maas- boulevard gelegen Voorhaven. De elkaar bestrijdende ploegenbestaan Het Zeekadetkorps Jacob van Heemskerk in actie tijden's een de monstrate in mei 1980. uit leerlingen van de zesde klassen van het basis-onderwijs. Geduren- de de van 14.00 tot 18.00 uur du- rende westrijden dient de Voorha ven gedeeltelijk vrij van schepen te zijn en is het invaren gestremd. Voor de roeiwedstrijden van zater- dat is een groot aantal Schiedamse lagere scholen aangeschreven. In- schrijvingen was uitsluitend moge lijk voor groepen leerlingen van de zesde klas. De te winnen prijzen zijn beschikbaar gesteld door het Zeekadetkorps. Er wordt gestart aan de zijde van de Nieuwe Waterweg. De finish- lijn ligt nabij de Spica, het moeder- schip van het Schiedams Zeekadet korps Jacob van Heemskerk dat tij- dens de wedstrijden te bezichtigen is. Aan boord van dit schip zal te- vens, rond 16.00 uur, de prijsuit reiking plaatsvinden. Nadere informtie over de roeiwed strijden is verkrijgbaar bij de heer F.J. Bergvelt, telefoon 733625. Voor inlichtingen omtrent de stremming van het scheepvaartver keer in de Voorhaven kan men zich wenden tot de afdeling Haven- dienst van de O.N.S. telefoon 622222, toestel 168. SCHIEDAM - De heer B. Stoker neemt woensdag 15 juni, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam. B. Stoker is ruim zestien jaar bij de hoofdafdeling V.R.O.M. van de O.N.S. werkzaam geweest als all- round chauffeur. Tot zyn werkzaam- heden hoorden het dagelijks inzame- len van huis- en bedrijfsvuil en het op mechanische wyze schoonhouden van de Schiedamse straten. Collega's en bekenden die de vertrek- kende ambtenaar de hand willen drukken kunnen dit doen tijdens de receptie welke op 15 juni, van 15.45 tot 17.00 uur, wordt gehouden in het bedrijfsrestaurant van de O.N.S. aan de van Heekstraat 15. SCHIEDAM- In het dienstencen- trum ,,De Woudhoek" aan het Heijer- mansplein wordt donderdag 9 juni een informatiedag voor slechthoren- de gehouden. Tijdens deze. van 10.00 tot 16.00 uur durende dag geeft audicien van Gent, in samenwerking met de Ne- derlandse Vereniging voor Slechtho renden, voorlichting over de aanschaf het dragen en het gebruik van hoor- toestellen. Tevens is de P.T.T. aanwe- zfg met een stand waar onder andere te zien is op welke wijze telefoontoe- stellen kunnen worden aangepast. Alle belangstellenden zijn welkom. De toegang is gratis. SCHIEDAM In de Grote of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat wordt dinsdag 14 juni een concert ge- geven. Tijdens het om 20.15 uur be- ginnende concert zal het orgel wor den bespeeld door de organist Leo Lommers. Hij wordt hierbij muzikaal ondersteund door de trompettist Ronald Harmsen. De toegang be- draagt f 5,-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f 3,50. *Het orgel van de Grote Kerk.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1