Gouden medaille misgelopen door blessure Triathlon Korfbgllers willen eerder aan de slag Prestatielopen in Zuidbuurt Handbaltoernooi UVG groot succes Schiedams Nieuwsblad 0 Oefen- programma SPORT Hollandiaan EEN JEUGDTRAINER Sportnieuws naar redactie Schoolsportkalender WOEIMSDAG 29 JUNI 1983 26 504 ■iiiivtwi VLAARDINGEN— De consulenten spor- tieve recreatie van de gemeente Vlaardingen hebben dit jaar het zo- merprogramma uitge- breid met een tria thlon, een spectaculair evenement dat wordt gehouden op woens- dagavond 6 juli in en om het Kolpa-bad. De triathlon, voor ve- len een nog onbekend gebeuren, is een activi- teit vvaarbij op een avond drie sportvor- men moeten worden afgevverkt. De consu lenten, die voor het eerst zo\. triathlon in Vlaardingen organise- reb, hebben gekozen voor zwemmen, fiet- sen en hardlopen. Er kan deelgenomen worden aan een lichte en een zware triathlon. De lichte triathlon be- staat uit 500 meter zwemmen, 15 km fiet- sen en drie kilometer hardlopen. Het zware program ma bestaat uit 750 meter zwemmen, 23 km fietsen en zes km hardlopen. Deze opzet is een uit- daging voor zowel de sportieve recreant als de geoefende wed- strijdsporter. Toch willen de consulenten er op wijzen, dat het voor ongetrainde deel- nemers een pittig pro- gramma kan zijn, daarom wordt geadvi- seerd eerst een sport- keuring te ondergaan. Op woensdag 6 juli kan men vanaf 18.00 uur van start gaan. Het inschrijfgeld be- draagt twee gulden en vijftig cent en aan de kassa van het Kolpa- bad zijn vanaf 1 juli kaartjes voor dit eve nement verkrijgbaar. VLAARDINGEN- De voetbalvereniging De Hollandiaan heeft een zwaar oefenprogramma samengesteld als voorbe- reiding op het nieuwe voetbalseizoen. Voor trainer Hans Voets is het zaak de degradatie van het afgelopen seizoen zo snel mogelijk ongedaan te maken. Het oefenprogramma be- gint voor De Hollandiaan op 3 augustus met een wedstrijd tegen RDM. Verder op 7 augustus te gen SCR, 14 augustus DHS, 17 augustus HBSS, 23 augustus Hermes DVS en de reeks wordt geslo- ten op 28 augustus met een wedstijd tegen VOB. Alle wedstrijden worden op het terrein in het Nieuwlantpark gespeeld. Voetbalvereniging OLYMPUS SCHIEDAM, 1e klasse R.V.B., vraagt zo spoedig mogelijk m.i.v. het nieuwe seizoen '83/'84 een eventueel lagere elftallen. Sollicitanten bellen naar: D. vxl. Meer, 701420; H. v.d. Reyken 01899 - 24529; J. Greeven 730649. Jgqp Dijksma op weg naar atletiektop VLAARDINGEN- De leden van de korfbal- vereniging Vlaardin gen zijn met de nodi- ge aarzeling toch op de onlangs gehouden ledenvergadering, ak- koord gegaan met een voorstel van het be- stuur om voor de bouw van de nieuwe kleedlokalen genoegen te nemen met een ge- meentelijke subsidie van 200.000 gulden. De Vlaardingse vereni ging staat in de meer- jarenbegroting voor 1987 op het program- ma voor een voor een bedrag van ruim 500.000 gulden. Het bestuur, dat deze uit- spraak van haar leden binnenkort aan de Vlaardingse Raad voor Sport en recreatie zal mededelen, verbindt hieraan wel de uit- drukkelijke voorwaar- de dat de bouw dan in 1984 zal kunnenp plaatsvinden. Berichten voor deze sport- pagina kunnen worden gezondan aan da redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin gen, of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010- 352615. VLAARDINGEN - Atleet Jaap Dijksma zag tijdens de Nederlandse junioren kampioenschappen atletiek een vrijwel zekere gouden medaille zijn neus voorbij gaan. De talentvolle 18-jarige sprinter mocht als een van de favorieten gezien worden op de 100 en 200 meter maar een beenblessure maakte al snel een einde aan alle hoog gespannen verwachtingen. Rum 60 prestatielopers stonden aan de start VLAARDINGEN - Zes- tig deelnemers stonden afgelopen zaterdag aan de start van een presta- tieloop, die de jubileren- de Vlaardingse atletiek- vereniging Fortuna rond het volkstuinencomplex in Zuidbuurt organiseer- de. Het was de zesde presta- tieloop in een serie van tien, die de atletiekvere- niging dit seizoen op het programma heeft staan. De deelnemers konden afgelopen zaterdag kie- zen uit afstanden over 1500, 3000, 4500, 6000 en 7500 meter. Aan de finish kregen de deel nemers een fraai vaantje uitgereikt. Op 24 augustus kan men weer terecht bij Fortuna voor een prestatieloop, dan wordt deze gehou den in „De Lickebaert". Verder op 10 September in de Holy, 29 oktober en 24 december in de Broekpolder. Europese top met een handgeklokte tijd van 10,5 sec. op de 100 me ter, kijkt Jaap Dijksma voorzichtig naar de Euro pese jeugdkampioen- schappen, die eind augus tus in Oostenrijk worden gehouden. Zowel met de nationale estafetteploeg 4x100 meter als nu op de 100 meter persoonlijk komt de Vlaardingse at leet dicht in de buurt van de gestelde limiet ,,Die handgeklokte tijd van 10,5 sec. komt overeen met de electronische limiettijd van 10,74, alleen moet ik deze pres- tatie nog een keer herha- len en daarvoor had ik deze nationale kam pioenschappen uitge- kozen, de vorm was er zeker", zegt Dijksma. De Fortuna-atleet ver- trekt volgende week al- weer naar het Duitse Aken om deel te nemen aan een landenwedstrijd en er staat ook nog een internationale wedstrijd in Koblenz op het pro gramma". Mogelijk kan ik daar nog voldoen aan de limiet voor de Euro pese kampioenschappen en dan kijk ik verder belangstellend uit naar de trip naar Curacao waar de Koninkrijkspelen ge houden worden en waar- voor ik een uitnodiging heb gekregen", aldus Jaap Dijksma. Niet alleen Jaap Dijksma kwam voor Fortuna uit op deze Nederlandse kampioenschappen. De talentvolle Fortunajeugd deed het over het alge- meen niet slecht. Corine van den Berg sprong 1,55 meter hoog en liep de 200 meter in 27,24 sec. Jolanda van Walsum liep de 400 meter in 64,23 en sprong 5,19 meter ver, wat een nieuw club- record betekende. PETER SPEK Uitschakeling voor de Vlaardingse atleet op dit toch erg belangrijke toer- nooi. Jaap Dijksma kwam niet helemaal met lege handen thuis. Op het kogelstoten behaalde hij toch verrassend een bron- zen medaille met een af- stand van 14,89 meter. Als de blessure met een weekje rust kan genezen, wacht de Fortuna-atleet nog een aantal spannende maanden. Inmiddels doorgedrongen tot de De oprichter van UVG Ge Reus reikt aan jongste speelster van Hellas de sportiviteitsbeker uit. SCHIEDAM- De school- sport-kalender voor de leerlingen van de Schie- damse scholen ziet er voor het seizoen 1983/ 1984 als volgt uit: Op 17 oktober wordt er begon- nen met een schaaktoer- nooi voor het basis- en voortgezet onderwijs. Een dag later wordt er een damtoernooi gehou den voor dezelfde groep leerlingen. Het korfbaltoernooi voor het basis en voortgezet onderwjjs staat gepland voor 19 en 20 oktober. Op 3 januari 1984 wordt er voor de leerlingen van het basis en voortgezet onderwijs een tafeltennis- toernooi georganiseerd. Op 6 en 7 maart van het volgend jaar staat er een volleybaltoernooi op het programma voor het voortgezet onderwijs, ter- wijl het voet- en handbal- toernooi voor zowel het basis als voortgezet on derwijs wordt gehouden op 16 tot net met 20 april. De leerlingen van de ba- sisscholen kunnen op 27 en 28 december deelne- men aan een zwemtoer- nooi in het sportfond- senbad. *Ondanks zijn opgelopen blessure op de Nederland se jeugdkampioenschap- pen hoopt Jaap Dijksma toch nog de limiet te ha- len voor de Europese kampioenschappen. „Jammer dat ik deze blessure nu juist op zo'n belangrijk toernooi moet oplopen", is de eerste re- actie van Jaap Dijksma. Teleurstelling bij de For tuna-atleet, die al in de series van de 100 meter de problemen zag aanko- men. „Ik heb toen direct een arts geraadpleegd, die mij adviseerde voorlopig rust te houden en zo snel mogelijk een afspraak te maken met een fysiothe- rapeut om de blessure te laten behandelen". SCHIEDAM - Het hand baltoernooi, dat UVG het afgelopen weekeinde in het park Harga orga- niseerde is een groot suc ces geworden. Veertien ploegen streden om de hoogste eer. Het toernooi trok ook erg veel pu- bliek. Toernooileider Frans ten Wolde na af- loop: ,,Het toernooi is zonder problemen ver- werkt en in de diverse poules is er fel gestre- den om de eerste plaats". De jeugd kwam afgelo pen zaterdag op het veld en de senioren zondag. Bij de jeugd werd er ge speeld om de Ge Rens wisselbeker, een beker voor de sportiefste ploeg van dit toernooi. De jury werd het niet gemakke- lijk gemaakt, maar uitein- delijk kreeg het Haagse Hellas deze beker uitge reikt door de initiatief- nemer en zelf oprichter van UVG Ge Rens. De winnaars van dit ge- slaagde toernooi werden Meisjes aspiranten Hellas. Meisjes pupillen UVG. Jongens pupillen Vires. Jongens aspiranten Hel las. Welpen Hellas. Dames junioren Hellas. Heren junioren Uitkomst Dames senioren Ancora en heren senioren UVG.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5