Jubilerende G S.G. zet Schiedam op zijn kop Klaverjasconcours in De Woudhoek Schiedams Nieuwsblad CD Geen subsidie voor verbindingsgang Dagboottocht Rode Kruis Zomerschema bus en tram Route bus 40 verlengd STUDIO Gouden medaille voor H.D. Bakkes SCHIEDAM Schiedams Nieunsblad IWOENSDAG 6 JULI 1983 •727-503? SCHIEDAM Na jarenlang plannen maken en onderhandelen met het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer kan begonnen worden met de renovatie van de Ko- ningin Emmaflat en de Nieuvvlandflat. Het startsein van de werk- zaamheden zal dinsdag 12 juli, om half vier's middags, worden gegeven door wethouder Zijdeveld. Aansluitend is er een feestelij- ke bijeenkomst in de grote zaal van het dienstencentrum de 4 Molens waarbij alle betrokkenen welkom zijn. Meer ruimte Vervolg voorpagina bij" RIA KOPPENHAGEN. SCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Burg.Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 Renovatie Emmaflat feestelijk van start De woningverbeteringen in de twee bejaardenflats vangen aan met hei- werkzaamheden bij de Emmaflat. Tij- dens het heien, dat nodig is om de nieuw aan te brengen galerij te kun- nen bouwen, hoeven de bewoners de Uitgave van Wegener Huis-aan-Huisbladen b.v. verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving met een wekelijkse oplage van uim 1.1 miljoen exemplaren verdeeld over26edities. HOOFDKANTOOR: Weslblaak 159,3012 KJ Rotterdam TELEFOON 010-13.50.85 Postadres: De Havenloods, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATE EN PERSONEELS-ADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam, tel. 010 -13.21.70 KLEINE ADVERTENTIES (duo's): Tel. 010 -13.20.50 ALGEHELE LEIDING: P. Bakker, privfe tel. 079 - 51.78.57 CHEF REDACTIE: W. Schothorst I J. Deijbel verschijnt elke woensdag in: Schiedam, Groenoord, Kethel. KANTOOR: Hoogstraat 122,3131 BPVIaardingen TELEFOON 010 -34.67.11 ADVERTENTIE-VERKOOP: Th. J. Bravenboer (rayonleider) priv6 tel. 010-35.38.83 J.D.M, Ivo G.H. Adams (regionaal contactman) priv6 tel. 01891 -3230 REDACTIE: A. Beyen, M. Ames Correspondent Schiedam: P. Koppenhagen, privO tel. 010-26.66.15. Sportcorrespondent: P. Spek, priv6 tel. 010 35.26.15 SLUITINGSTERMIJN: Advertenties: dinsdag 10.00 uur. Kleine advertenties (duo's): maandag 17.00 uur. Redactie: maandag 16.00 uur. 8EZORGING: Interlanden/Spreigroep. Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te geven aan: tel. 010 13.24.89. 1-4-83 woningen nog niet te verlaten. Wan- neer alles volgens plan verloopt zal het heiwerk voor de bouwvakantie gereed zyn. In deze vakantie, die duurt van 25 juli tot en met 12 au- gustus, zullen de eerste verhuizingen naar de wisselwoningen moeten plaatsvinden. Een en ander houdt in dat er drukke tijden aanbreken voor het onder lei- ding van de heer Verdoes, van Ge- meentelijk Woningbeheer, functione- rende projectteam want: „Nu het sein voor de renovatie op groen staat •kunnen we afspraken gaan maken ten aanzien van de verhuizingen. Het grootste deel van de bewoners is na- melijk dolblii dat de werkzaamheden aanvangen maar ziet toch wel erg op tegen het verhuizen. Vooral aangezien dit twee keer moet gebeuren, eerst naar de wisselwoning en dan weer terug naar de flat. Te- vens wonen er momenteel nog een aantal ouderen die kandidaat staan voor een plaatsje in een verzorgings- tehuis en die willen vanzelfsprekend het liefst rechtstreeks daar heen ver huizen. Dit soort problemen gaan we nu met zijn alien proberen op te los- sen". De bejaarden-flats zullen tijdens de renovatie een ware gedaantewisseling ondergaan. Voornaamste oorzaak daarvan is het bij de woningen trek- ken van de huidige overdekte galerij. De dit jaar te rettoveren Emmaflat Hierdoor wordt het totale woonop- pervlak dusdanig vergroot dat het mogelijk was tot een herindeling van de huizen over te gaan. De aldus ontstane renovatie-plannen omvatten: het aanbouwen van een nieuwe overdekte galerij, het aanbren- gen van isolatie, het vervangen van kozijnen en deuren, nieuwe leidingen en bedradingen, het plaatsen van een douche en toilet, een totaal nieuwe keuken enzovoorts. Bovendien zal op het dak van beide flats een ketelhuis voor de centrale verwarming en warmwatervoorziening worden ge- bouwd en zullen er zowel in de Ko- ningin Emma- als de Nieuwlandflat twee brandtrappen komen. Wat het oude ketelhuis betreft. Hierin wor den misschien bergingen gemaakt voor fietsen en dergelijke. Ander punt waarover het laatste woord nog niet gcsproken is, is de ge- wenste overdekte verbindingsgang met het dienstencentrum de 4 Molens. Voor de bouw van deze gang wordt door het ministerie van v.r.o.m. na- melijk geen subsidie verstrekt. Het projectteam hoopt deze wens echtcr alsnog vervuld te krijgen via het mi nisterie van w.v.c. SCHIEDAM De afdelingen muziek, zang en toneel van de Stichting De Schiedamse Gemeenschap hebben het plan de stad - op zaterdag 24 September - volledig op zijn kop te zetten. Zij doen dit door - zwervend door alle wijken - straatvoorstellingen te geven. Aan het - ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van de Schiedamse Ge meenschap georganiseerde - evene- ment, wordt deelgenomen door 30 a 35 groepen. Het spektakel zal om tien uur 's morgens beginnen en tot ongeveer vier uur 's middags duren. Daar het bijna niet te doen is te voet vanuit de overige wijken naar Schie dam Noord te trekken, dit zou name- lijk te veel tijd kosten, zal op het tra- ject een bus worden ingezet. De jubi- leum-activiteiten worden afgesloten meg een - uitsluitend voor leden van de S.G. toegankelijke - feestavond in het Passage Theater. die gezet zijn sinds bekend werd, dat we moesten sluiten. Het ergste van alles is nog wat we deze laatste maand, mede door de vele schepen die er lagen, juist een top-verkoop hebben gehad. Het be- zoekersaantal van juni bedroeg ruim vyftienhonderd mensen. Ik vind het dan ook volslagen onbegrijpelijk dat we met ingang van morgen 1 juli) gesloten zijn en heb me daarom voorgenomen te blijven vechten voor heropening. Het probleem is echter dat ik daarvoor wel de financiele steun van een of meerdere gemeenten nodig heb en aangezien ik tot nu toe nog altijd geen ant woord op mijn brief heb gehad, zie ik het toch wel somber in". Navraag bij de gemeente Schiedam, waaraan de brief gericht was, levert inderdaad een bevestiging op van de sombere verwachtingen van de heer Groen want het onlangs genomen besluit over deze zaak luidt: „Ook de gemeente kampt met grote finan ciele problemen. Ten gevolge hiervan moeten prioriteiten gesteld worden en het zeemanshuis hoort daar niet Ook in de zomer wordt er geklaverjast. SCHIEDAM In het dienstencen trum ,,De Woudhoek" aan het Heyer- mansplein kan men de komende we- ken meedoen aan een zomerklaver- jastournooi. Er wordt gespeeld op de maandagen 11 en 18 juli en de donderdagen 14 en 21 juli van 13.30-16.30 uur, Het inschrijfgeld bedraagt f 5,-. Er zijn di verse leuke prfjzen te winnen. Het inschrijven kan tot een half uur voor de aanvang van het concours geschie- den in het dienstencentrum. Het is ook mogelijk zich telefonisch aan te melden via nummer 709555. SCHIEDAM- De R.E.T. gaat tussen 9 juli en 28 augustus een gewijzigde dienstregeling rijden. De wijziging, die een verlaging van de frequenties inhoudt, zal via folders en stickers aan het publiek bekend worden gemaakt. De, voor de vakan- tie-periode geldende, dienstregelingen zijn vanaf 9 juli verkrijgbaar bij de bestuurders van de Ret-voertuigen. SCHIEDAM- De route van autobus- lijn 40 is met ingang van maandag 4 juli verlengd. Tengevolge hiervan ko men er, vanaf het Stationsplein (NS- Schiedam) drie haltes bij. De nieuwe haltes zijn te vinden op de 's-Gravenlandseweg (ter hoogte van de Honnerlage Greteiaan), de Broers- vest bij de Boterstraat) en op het Emmaplein (het nieuwe eindpunt). SCHIEDAM - Bij de Stichting Len- tefeest aan de Broersvest 101 rollen donderdag 7 juli, vanaf 20.00 uur, weer de bingoballetjes. Vrijdag 8 juli, van 10.00 tot 16.00 uur, is er een minimarkt. De opbrengst van beide activiteiten is bestemd voor de ge- handicapten. SCHIEDAM- De afdeling Schiedam van het Nederlands Rode Kruis heeft ook dit jaar weer een dagboottocht voor in Schiedam woonachtige invali- den en bejaarden georganiseerd. De tocht is op zaterdag 3 September. De deelname kosten bedragen f. 27,50 per persoon. Wie mee wil moet zich voor 1 augustus opgeven. Hiertoe dient men een inschrijffor- mulier in te vullen dat schriftelijk moet worden aangevraagd bij het Ne derlands Rode Kruis, Warande 95, 3116 CD Schiedam. Aangezien het bestuur van de afde ling zeer beperkte mogelijkheden heeft om voor vervoer zorg te dragen wordt men verzocht reeds bij de aan- melding op te geven hoe dit geregeld wordt. Geopervd van 09.00 tot 23.00 uur SCHIEDAM - De loco-burgemeester van Schiedam de heer R. Scheeres heeft woenxlag 29 juni de gouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer H.D. Bakkes. Deze aan de burgemeester van Haa- renlaan wonende Schiedammer kreeg de koninklijke onderscheiding toege- kend in verband met het neerleg- gen van zijn functie van algemeen penningmeester van de Nederlandse Bond van Oud Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis. De zilveren ere-medaille werd - in 1970 - aan de heer Bakkes toegekend toen hij veertig jaar in d'enst was bij distilleer- derij De Kuyper.'

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3