Theo Thiissenschool op weq naar de eindstreep Grotere glasbak in Hof van Spaland Positief resultaat waterlekonderzoek Zwemvierdaogse Bad Groenoord SchiedamsNieimsblad 0 'Erg blij dat we dit nog kunnen doen' mm SCHIEDAM IWOENSDAG 6 JULl 1983 27-504 SCHIEDAM - Over hooguit twee jaar zullen de deuren van de Theo Thijssenschool aan het Edisonplein voor altijd dichtgaan. Oorzaak van deze onafwendbare sluiting is het, tengevolge van het stadsvernieuwingsproces, steeds kleiner wordende aantal leer- lingen. Teneinde het overgangsproces naar een andere school zo verantwoord mogelijk te laten geschieden zullen de tweede en derde klassers reeds komend schooljaar worden ondergebracht in de, vlakbij gelegen, Kohnstammschool. Wennen Nevenactiviteiten Hoewel de sloop van de Stations- straat, Reaumurstraat en Celsius- straat rechtstreeks invloed had op het leerlingen-aanbod van zijn school is het hoofd van de Theo Thijssen school, de heer Motz, toch blij dat de stadsvernieuwing in Oost eindelijk begonnen is want: „Veel van onze leerlingen verhuizen nu gelukkig naar een betere woning. Dat ze daardoor tevens naar een andere school moe- ten is natuurlijk minder leuk. Zeker aangezien ze hier gewend zijn aan een zeer flexibele organisatie. Bij ons wordt bijvoorbeeld niet klassikaal, maar in niveaugroepen gewerkt. Dit soort verschillen geeft echter wel de nodige problemen bij de constructie voor de afbouw van onze school". De heer Motz: „Toch blij met begin stadsvernieuwing „Om de overgang voor de kinderen zo verantwoord mogelijk te doen plaatsvinden trekken onze tweede en derde klas reeds dit jaar in bij de Kohnstammschool. Hierdoor krijgen ze namelijk de gelegenheid langzaam maar zeker aan de andere school te wennen. Persoonlijk ben ik er erg blij om dat we dit nog voor onze leerlin gen kunnen doen. Het is overigens wel de vraag welke gevolgen dit alles voor de oudere leerlingen heeft, want daaronder zijn er nogal wat die tot Volgend schooljaar zal de Theo Thijssensc hool nog uitsluitend onderdak bicden aan leerlingen nit de groepen 4, 5 en 6. nu toe altijd hun jongere broertjes en baar dat een aantal ouders, van leer- rect mee naar de andere school te la zusjes mee naar school moesten lingen uit de groepen van 4, 5 en 6 ten gaan. Het is dan ook nog niet te brengen. die hier op school blijven, alsnog be- voorspellen hoelang wij er nog zullen Daarom is het niet geheel ondenk- sluiten hun oudere kinderen maar di- zijn. SCHIEDAM De Openbare Nutsbe- drijven Schiedam hebben de drie glas- bakken die in het winkelcentrum Hof van Spaland stonden vervangen door een grote. Reden hiervan was dat de drie, die ieder een inhoud van drie kubieke meter hadden, regelmatig overvol waren. In de huidige gele bak kunnen de bewoners van Schiedam- Noord zo'n veertien kubieke meter afvalglas kwijt. De verspreid door de stad staande glasbakken hebben er voor gezorgd dat er in het huishoudelijk afval reeds 4 procent minder glas wordt aange- troffen dan voorheen. Het gevolg hiervan is een schoner milieu en be- *Ook in Noord heeft de grote gele glasbak zijn iptrede gedaan. sparing van energie en grondstoffen. Door het hergebruik van glas, in- plaats van zand en andere grondstof fen, bij de glasproductie kan namelijk een energiebesparing van bijna 35 procent worden gerealiseerd. Daarnaast kan ook de winning van zand in Nederland, of de aanvoer hiervan uit het buitenland, vermin- derd worden. Wat eveneens erg be- langrijk is bij de herwinning van glas is dat de recycling hiervan onbeperkt kan worden toegepast zonder dat daarbij kwaliteitsverlies optreedt. Tevens levert men door het schei- den van glas by de bron een belang- rijke bijdrage aan het beperken van de afvalstroom. Daar het inzamelen en verwerken van iedere ton huis houdelijk afval circa f 60,- a f 70,- kost kan dit op langere termijn leiden tot flinke besparingen. Tot nu toe hebben deze besparingen reeds geleid tot een sluitende exploitatie van de glasbakken. Het inzamelen en verwerken van het afvalglas geschiedt door B.V. Han- delsonderneming Maltha uit Rotter dam. Bij deze firma worden de glas- scherven eerst vermalen. Vervolgens worden met behulp van een magneet achtergebleven metalen delen verwij- derd. Lichtere vreemde delen wor den, door een sterke windstroom. weggeblazen. Tot slot moeten de glasscherven, alvorens zij geschikt zijn voor wedergebruik in de glasfa- bricage, gewassen worden. SCHIEDAM - Het waterlekonder zoek, dat de Openbare Nutsbedrijven tussen 4 aj il en 27 mei hebben ge- houden, heeft zowel tientallen kleine als een aantal grote lekken in het lei- dingnet aan het licht gebracht. In alle gevallen ging het om niet gemeten water, dat wegliep bij de, bij de ge- vels van de woningen gelegen, aan- sluitleidingen. Aan het Johan Straussplein werden twee elkken aangetroffen die een ver- lies gaven van 1 250 liter per uur. Ook in de 's Gravensandestraat werd een waterlek, ter grootte van 570 liter per uur, gelokaliseerd. Teneinde on- nodig watetverlies te voorkomen zijn deze lekken zo spoedig mogelijk gere- pareerd. Daar er tussen het aantal in- gekochte en verkochte liters drink- water nog altijd zo'n verschil zit van circa 340.000 kubieke meter, over- wegen de O.N.S. een dergelijk on- derzoek voortaan periodiek te laten plaatsvinden. Behalve door lekken kan dit water- verlies overigens ook veroorzaakt worden door het gebruik als bluswa- ter. Daarnaast wordt het drinkwater na het vervangen of vernieuwen van leidingen uit hygienisch oogpunt al tijd gespuid. Hierbij worden grote hoeveelheden verbruikt. Toch is dat noodzakelijk om de kwaliteit van het drinkwater te behouden en te voor komen dat roestdeeltjes of andere ongewenste stoffen in het drinkwater achterblijven. *Aanstaande maandag start de NationaleZwemvierdaagse in Bad Groenoord SCHIEDAM - In Bad Groenoord wordt, van maandag 11 tot en met donderdag 14 juli, weer de Nationale Zwemvierdaagse gehouden. De hier- toe af te leggen afstand bedraagt 500 meter per avond. Kinderen tot en met 10 jaar mogen 250 meter per avond zwemmen. Tussentijds rusten is toegestaan mits men daarbij het water niet verlaat. Iedereen die de zwemvierdaagse vol- brengt ontvangt, al naar gelang het aantal keren dat men heeft deelgeno- men, een bronzen, zilveren, gouden of gouden medaille met cijferinscrip- tie. Alle avonden kan gestart worden tussen 17.30 en 20.00 uur. De deel- nemerskosten bedragen, in de voor- verkoop tot en met 10 juli f 5,50 en met ingang van 11 juli f 6,50. Deel- nemerskaarten zijn verkrijgbaar aan: de kassa van Bad Groenoord, zwem- bad Zuid en het V.V.V.-kantoor. Voor scholen bestaat de mogelijkheid in groepsverband aan de zwemvier daagse deel te nemen. Tijdens de Zwemvierdaagse zullen op het terrein van Bad Groenoord aller- hande nevenactiviteiten plaatsvinden Het hiertoe samengestelde program ma omvat: maandag 11 juli, opening van de Nationale Zwemvierdaagse 1983 door de wethoudervan Welzijn en Volksgezondheid, de heer Haf- kamp. Aansluitend volgt een demon stratie van de gymnastiekvereniging Excelsior en een optreden van de boerenkapel „De Rietbouwers" van O.B.K. Dinsdag 12 juli: demonstratie Aikido (stokvechten) en Aerobic-dancing door Budosportvereniging Schiedam en een demonstratie Schermen Woensdag 13 juli, demonstratie van de vereniging Duitse Herdershonden door de kringgroep Rjjnmond en een optreden van muziekvereniging Har- pe Davids met majorettes en mini- rettes. Donderdag 14 juli: minikermis met vele attracties waaronder Rad van Avontuur, oliebollen, grabbelton, busjes werpen, doelschieten en een gratis toegankelijke springmatras De slotavond wordt opgehiisterd doorde boerenkapel De Rietbouwers.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5