Hoofd Gehrelsschool neemt afscheid 'Meester Pennelik' Huis-aan-Huis verschijnend. Weekblad Energietoeslag bedrijfsleven Radiouitzending Koorfestival Gebr. v/d Valk Zesde klassers nemen afscheid WOENSDAG 13 JUL11983 A KANTOOR: HOOGSTRAAT122, VLAARDINGEN TELEFOON NUMMERS ZIEPAGINA3 OPLAGE 293.280 8e JAARGANG SCHIEDAM - Ondanks een, in het kader van de bezuini- gingen gedane, inlevering van f 8000.- is het Jeugdland orga- nisatieteam er toch in geslaagd een aantrekkelijk programma samen te stellen. ,,Dat dit zo goed gelukt is", liet coordina tor Joop van Broekhoven weten, „komt ondermeer doordat je tegenwoordig vrij gunstige afspraken kan maken met theatergroepen. Bovendien hebben we door het verzamelen van zogenaamde waardeloze materialen flink wat kunnen besparen op de kosten bij creativiteit". De Jeugdland activiteiten gaan als gebruikelijk van start met een groot feest op het Stadserf. De openings- han deling wordt deze maal verricht door wethouder Hafkamp die, ter gelegenheid hiervan, een race op een home-trainer gaat rjjden tegen de chef van de afdeling C.S.J, de heer Hakkenbroek. Welke home-trainers, er zijn er namelijk zowel met een klok als een waterbak, daarvoor ge- kozen worden zal pas maandag wor- den beslist. Direct na de officiele opening begin- nen ook de overige activiteiten op het Stadserf. Deze bestaan onder andere uit kussengevechten op een zeepbalk (boven een grote water bak), bloemschikken, home-trainer wedstrijden (tegen de klok of bakken water) en diverse kinderspelen. Daar- naast zullen er ook een draaimolen en een poppenkast zijn en worden er ballonnen, stickers en suikerspinnen uitgedeeld. Het openingsfeest op het Stadserf duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Dinsdag 19 juli, Wethouder Hafkamp opent het Jeugdland-programma met een race op een home-trainer. Een dag later begint de Jeugdland- karavaan weer aan de trektochten door alle wijken van Schiedam. Hier- bij is men 's morgens om tien uur op het Wibautplein met creativiteit, aan de Oreliosingel met sport en spel en in't Zuiderkwartier aan de Dwars- straat met tekenfilms en kluchten. Om twee uur in de middag bevat het programma: creativiteit op het Wil- heiminaplein, sport en spel aan de Marconistraat en tekenfilms en kluchten in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. De toegang voor de filmvoorstellingen bedraagt f 1.-. De overige activiteiten z(jn gratis. woensdag 20 juli De derde Jeugdland-dag, op woens dag 20 juli, staat borg voor creativi teit op het Bachplein (bij de Ouver- ture, om 10.00 uur) en spelcircuit op het Edisonplein (eveneens om 10.00 uur). Om 14.00 uur verplaatsen deze activiteiten zich naar het Fabriplein (creativiteit) en het Bachplein (waar bij de Ouverture spelcircuit gespeeld wordt). Als extra attractie zal er bij creativiteit een poffertjeskraam aanwezig zijn. SCHIEDAM - De heer G. van Praag neemt, na hier zeventien jaar werk- zaam te zijn geweest, afscheid van de Willem Gehrelsschool. Ter gelegen heid hiervan wordt morgen, donder- dag 14 Juli, van 16.00 tot 18.00 uur een receptie gehouden in het aan de Peter van Anrooylaan 1 gelegen schoolgebouw. Oud leerlingen, ouders, collega's en overige bekenden die Gerrit van Praag de hand willen drukken zijn daarbij van harte welkom. Op het moment dat G. van Praag, zeventien jaar geleden, schoolhoofd van de toen spiksplinternieuwe Gehrelsschool werd was Groenoord nog een wijk in aanbouw. Deson- danks kon er toch reeds worden ge- start met 93 leerlingen. Gedurende de daarop volgende jar en steeg dit aantal tot 254 om vervolgens te zak- ken tot het huidige van 165. Ander vermeldenswaardig feit is dat de Willem Gehrelsschool de afge- lopen drie jaar heeft meegedaan aan een ontwikkelingsproject in het ka der van de tot stand koming van de nleuwe basisschool. „Een en ander hield in", -o vertelt de scheidende Gerrit van Praag, „dat we gedurende die jar en de beschikking kregen over extra leerkrachten. Doordat deze nu weggaan lijkt het net alsof hiei heel hard bezuinigd wordt maar dat is dus eigenlijk niet waar. Zelfs mijn vertrek staat daar geheel buiten. Ik wou namelijk toch weggaan en daarom vond ik het, toen bleek dat er iemand af moest vloeien, niet *De afgelopen drie maanden was de heer Van Praag weer gewoon onderwijzer. Creativiteit is al jarenlang een der vaste programma punten. meer dan logisch om mezelf aan te melden. Kalmer aan Voornaamste reden van dit besluit was dat ik het wat kalmer aan wil gaan doen. Aangezien dat als school hoofd niet te realiseren is heb ik deze functie, sinds 1 april, overgegeven aan mijn opvolger de heer Brinkman. Voor mij hield dat in dat ik vanaf dat moment nog maar drie dagen in de week aan de school verbonden was als gewoon onderwijzer hetgeen, on danks dat ik zag dat dit zowel de school als mijzelf ten goede kwam, natuurlijk best moeilijk was. Hoewel de heer Van Praag nog geen vastomlijnde plannen voor de toe- komst heeft ziet hij dit toch wel op- timistisch tegemoet. „Het liefst zou ik kinderen met leermoeilijltheden help en maar dat zit er in deze tijd gewoon niet meer in. Naaet mijn werk als hoofd ben ik echter ook al- tijd actief geweest binnen de Schie- damse Schoolraad en de A bop (de vakbond voor onderwfjzend perso- neel) en aangezien deze organisaties nooit gebrek aan werk hebben zal ik me beslist niet gaan vervelen". SCHIEDAM - De energietoeslag in het kader van de Wet Investerings- rekening voor energiebesparende maatregelen is, tot 1 januari 1984 en met terugwerkende kracht tot 1 fe- bruari 1982, verdubbeld. Op andere SCHIEDAM - In het N.C.R.V.- programma „Muziek in uw vrije Hjd". dat dinsdag 14 juli tussen 19.00 en 20.00 uur te beluisteren zal zijn op Hilversum 1, zullen gedeelten te horen zijn van het Internationale Koorfestival. Aan dit door het Koninklijk Schiedams Mannenkoor „Or- pheus" georganiseerde concert na- men deel: ..The Parish Chamber Choir of Imatra", Hamburger Alsterspatzen", „Volan Vasviri" en ..Mladinski Pevski Abor Mari- bor". Van deze vier koren haalden er op het grote festival te Den Haag drie een prijs. De opnamen voor het radio-programma zijn op 1 juli gemaakt, in gebouw „De Ark". investeringen, in zonne- en wind- energie en in directe toepassing van kolen, zijn de toeslagen blijvend ver- hoogd. De bedoeling van de wetswijziging is de investeerders een forse stimulans te geven. De tijdelijke verdubbeling van de energietoeslag is een onder deel van een pakket wijzigingen dat is voorgesteld door de ministers van Economische Zaken, Sociale Zaken en Werkgelegenheid en de staats- jecretaris van Volksgezondheid en Milieu Hygiene. Nadere informatie over de maatre gelen is verkrijgbaar bij de afdeling Voorlichting van de Openbare Nuts- bedrijven, tel. 622222, toestel 155 LASAGNA KWALITEITSSLAGERIJ SCHIEDAM - Op bijna alle Schie- damse scholen worden, nu de va- kantle nadert, afscheidsfeesten voor de zesde klassers gehouden. Voor de schoolverlaters van de St. Bernard usschool aan de Boeboom- laan hield dit in dat er een musical ingestudeerd moest worden. De leerlingen op deze basisschool zijn namelijk van mening dat een af- scheidxfeest zonder musical niet complect is. Zoals dat de afgelopen jaren ge bruikelijk was werd de musical in totaal drie keer ten tonele gevoerd. De eerste maal voor een publiek bestaan de uit toekomstige eerste- klassers en ouders die actief zijn als school-hulp, vervolgens voor de medeacholieren en tot slot op de gisteren gehouden afscheidsavond. Het stuk ..Meester Pennelik", waar dit jaar voor gekozen werd, ging over een geleerde die erin ge slaagd is een drankje te maken waar je vrolijk en gelukkig van wordt. ledere dag verschijnen er dan ook vele mensen bij meester Pennelik die het drankje willen hebben. Tot....de geleerde een fout maakt en ontdekt dat het vrolijk en gelukkig zijn van zijn klanten niet door het drankje maar door het geloof daarin wordt veroorzsakt. Daags na de officiele afscheid- a vond zijn de schoolverlaters van de Bernard usschool nog gezamen- hjk op stap geweest. HierbiJ werd gekozen voor een treinreis naar Hoek van Holland, gevolgd door een strandwaadeling naar Scheve- ningen. Na een bezoek aan het golfslagbad aldaar keerde men weer per trein terug naar Schie dam. ScMedamsNieuwsblad ?3S Da lakkarsta (100 gram 1.801 IttilMfiM otanvirii ipwlilltih hMltUblJ Hoogstraat 166 (naast C A) Vlaardingen, tel. 010- 342151 Jeugdlqnd-progrqmma feesteliik van start

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1