Opruiming in noodsfeer </okvoor SchiedamsNieuwsblad Rode Valken op kamp in Drunen 199.- 279. 239.- 59.- 49.- 99.- 69.- SCHIEDAM 139.- 49.- ons tijdelijke noodnest 139.- 179.- 299- 979- 29.50 WOENSDAG 20 JULl 1983 29 116 SCHIEDAM ,,Zou er nu echt geen behoefte aan zijn of is het schaamte?" Guus Klepke de leider van de Schiedamse Socialis- tische Jongerenbeweging De Rode Valken begrijpt nog altijd niet waarom zich voor het door hen georganiseerde kamp voor werk- loze jongeren slechts een persoon heeft aangemeld. ,,Nietdat we ons hierdoor laten ontmoedigen want we gaan nu, als we van ons kamp in Drunen terugkomen, varen met mensen van Lentefeest. Op die manier wordt het geld dat we voor het werklozenkamp hadden uitgetrokken tenminste nog goed besteed". Emancipatie Babypop Opblaasbaar t.v. stoeltje Lovely animals 4.- Snoezig wiegje Spijlen ledikant Luxe bebiesitter Kinderstoel Bobob 2 autostoel bobob 2 Storchenmuhle set s.m. 02 parasols Campingbed „Sunny" Sunny BEBINELLA Koelstra kubikstoel Kinderstoel Kees K.S.R. Kinderstoel Vj Tonny de bekende Hegowa 1 39.- Campingbed Stuntbuggy Bebinella Restcar 189- Eiken kinderkamer Wit laque kamer Welly 700- Onze bekende slaapzak Positie mode Buggy m>CQ Chicco wandelwagen Kortingen van 20% tot 50% In verband met de brand, tijdelijk Hoogstraat 156, telefoon 268097, Schiedam. 'Qpvoeding loopt als een rode draad door ie leven' De momenteel in Drunen verblijven- de Rode Valken omvatten een ploeg van 27 jongeren, waarvan de kleinste zeven jaar oud is. „Voor buitenstaan- ders", vertelde leider Guus Klepke de dag voor het vertrek, „doet onze groep veel aan scouting denken. Het grote verschil tussen de scouting en ons is echter dat wij ons bewust be- zighouden met de maatschappij-ver- betering.'Vandaar zijn we ook aange- sloten bij de Internationale Organisa- tie van Rode Valken en zijn we te- vens lid van het I.K.V." „Een en ander heeft er toe geleid dat me wel eens verweten wordt dat ik de jeugd indoctrineer maar dat is be- slist niet waar. Met de kleintjes wordt namelijk nooit over politiek gepraat. Wel met de groten. maar wanneer dat gebeurt gaat het wel van de jongeren zelf uit. Dat ze daarbij dan te horen krijgen hoe ik over bepaalde dingen denk kan mijns inziens volstrekt geen kwaad. Sterker nog, ik ben er heilig van overtuigd dat zij hier later alleen maar profijt van hebben, want de op- voeding van een kind blijft immers als een rode draad door zijn of haar leven lopen". „Uitgaande van die stelling hebben we ook besloten dat onze leden die nog geen achttien zijn niet rriogen roken en drinken. Willen ze dat toch, dan zullen ze het thuis moeten doen maar niet bij ons. Wie zich niet aan deze regel wil houden kan maar een ding doen en dat is opstappen. Mis- schien vinden sommige mensen dit wel erg zwart-wit maar volgens mij hoort ook het leren kiezen in de op- voeding thuis". „Een andere belangrijke regel bij De Rode Valken is dat al het voorko- mende werk aan en op onze schepen gezamenlijk wordt uitgevoerd. We kennen dus geen jongens- en meisjes- werk. Of het nu schilderen, koken of naaien betreft, iedereen doet wat hem of haar wordt opgedragen". *De leider van De Rode Valken, Guus Klepke ,,Wat daarbij trouwens steeds weer opvalt is dat de meisjes dikwijls beter voor hun taak staan dan de jongens: Maar aan de andere kant zijn jongens weer makkelijker in de omgang. Vooral als er eens ruzie is merk je dat want dan blijven de dames veel langer mokken dan de heren. Nou hoop ik alleen niet dat iedereen nu denkt dat er bij De Rode Valken altijd ruzie is want dat is natuurlijk absoluut nie> waar. Beste bewijs daarvan is wel dat ze iedere vakantie weer reikhalzend uitzien naar het kamp, of het nu een water- of landkamp betreft". Wie wel eens wat meer over De Rode Valken zou willen weten kan zich na 31 juli in verbinding stellen met Guus Klepke, telefoon 704797. Daarnaast is het mogelijk eens een kijkje te ko- men nemen aan boord van het schip „De Rode Valk" dat vanaf 1 augus- tus iedere zaterdag ligt afgemeerd aan de Hoofdstraat nabij de Buitensluis (het schip ligt achter ,,De Groene Vrede"). Kinriprstncl k. met luier 37.50 voor kinderen 2-3 jaar ideaal op camping etc leuke 10 cm. hoge pluche beestjes met vrolijke bekleding in wit laque met stelbare bodem j—v Verstelbaar met verharde rug en frisse bleu gestreepte bekleding met draagriemen *307? naar antiek model zit/lig stand INDER-VEIIIGHEIDS AUTOSTOEITJE Aanbieding met dubbele knik goedgeheu'd ECE 4* mel matras in grotere en diepere uitvoering in bruin ot blank als bouwpakket de bekende metalen stoel in blauw M M bruingebeitst beuken veiligheidsbox in bruin beuken type als Maxi met matras met verharde rug kinderwagen. in blauw velours Onze ..beroemde" Combi-kinderwagen plus wandelwageninzet samen 399 Wandelwagen Koelstra rondom geveerd met verstelbare en verharde rug. kompleet met voetenzak Kopenhagen Ledikant en klepkast samen Ledikant en klepkast samen gewatteerd met lange rits met extra lange duwer (grote moeders) W 9 met stelbare en verharde rug M.i.v. heden's maandags gesloten.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 4