Jgqrliikse Geitenkeuring op boerderii Park Kethel Parkweg festijn rood 'Miss Schiedam'-verkiezing g mumestudio SchiedamsNieuwsblad G> Men zegt weleens:'Geiten leren je vloeken' Concert op Maasboulevard Eerste prijs: twee weken Canarische eilanden CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING SCHIEDAM Schiedams Nieuwsblad WOENSDAG 27 JUL! 1983 (30-500 SCHIEDAM - De geitenfokvereniging Ons Genoegen houdt zater- dag 30 juli een Geitenkeuring. Dit jaarlijks terugkerende evene- ment wordt deze maal gehouden op de boerderij in het langs de Harreweg gelegen polderpark Kethel. De keuring wordt gevolgd door een Geitenpresentatiewedstrijd, waaraan jongeren tot twaalf jaar met hun dieren kunnen deelnemen. Beide gebeurtenissen zijn gratis toegankelijk. MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63. VLAARDINGEN Neven-activiteiten lSCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Burg.Knappertlaan 174 Tel. 010-260030 Gaopend van 09.00 tot 23.00 uur met een goede melkproductie en lan- ge levensduur is, wordt bij de keuring vooral gelet op de hiermee verband houdende uiterlijke kenmerken. Enige daarvan zijn het sterk op de benen staan, de omvang van de maag en de melkproductie. Naast deze keuring houden we ook nog een zogeheten Geitenpresentatie wedstrijd voor onze leden van onder de twaalf jaar. De jeugdige geitenhou- ders moeten daarbij op dusdanige wjj- ze met hun dier langs een jury lopen dat deze de geit goed kan zien. Aan- gezien hieraan praktisch altijd enige heel kleintjes, van net twee jaar, mee- doen biedt dit onderdeel meestal heel wat vrolijke taferelen." De jaarljjkse Geitenkeuring is de be- langrijkste activiteit waarmee Ons Ge noegen naarbuitentreedt. Voornaam- ste oorzaak hiervan is dat de vereni- ging niet zo veel leden telt. „Om precies te zijn 27, waaronder de zeven kinderboerderijen van Rotter dam", weet voorzitter Ben Heijdra te vertellen. „Aangezien het doen van onze vereniging het fokken vangeiten Uitgave van Wegener Huis-aan-Huisbladen b.v. verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving met een wekelljkso oplage van ruim 1 1 miljoen exemplaren verdeeld over 26 edities. HOOFDKANTOOR: Weslblaak 159,3012 KJ Rotterdam TELEFOON 010 -13.50.85 Postadres: De Havenloods, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATE EN PFRSONEELS-ADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam, tel. 010-13.21.70 KLEINE ADVERTENTIES (duo's): Tel. 010-13.20.50 ALGEHELE LEIDING: P Bakker, priv6 tel. 079 -51.78.57 CHEF REDACTIE: W. Schothorst I J. Deijbel verschijnt elke woensdag in: Schiedam, Groenoord, Kethel. KANTOOR: Hoogstraat 122,3131 BP Vlaardingen TELEFOON 010 - 34.67.11 ADVERTENTIE-VERKOOP: Th. J. Bravenboer (rayonleider) privfe tel. 010 35.38.83 J.D.M. Ivo G H Adams (regionaal contactman) priv6tel 01891 -3230 REDACTIE: A. Beyen, M. Ames Correspondent Schiedam: P. Koppenhagen, priv6 tel. 010-26.66.15. Sportcorrespondent: P Spek, priv6 tel. 010-35.26.15. SLUITINGSTERMIJN: Advertenties: dinsdag 10.00 uur Kleine advertenties (duo's): maandag 17.00 uur. Redactie: maandag 16.00 uur. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te geven aan: tel. 010 13.24.89. 1-4-'83 Op de vraag hoe het komt dat de gei tenfokvereniging zo weinig leden telt, antwoordt Ben Heijdra: „De belang- rijkste reden is het gebrek aan ruimte. Om zo'n dier te kunnen houden heb je namelijk wel een stukje land nodig en dat is er in deze omgeving nu een- maal niet veel. Daarnaast moet je een goed hok bou- wen waarhet beest bij regenonderdak kan vinden. Bovendien zal jeer bij het plaatsen van een omheining terdege op moeten letten dat deze hoog ge- noeg is. Wanneer je al deze bezwaren dan overwonnen hebt, zulje nog moe ten leren accepteren dat geiten erg eigenwijze dieren zijn. Het is niet voor niks dat men weleens zegt: „Geiten leren je vloeken". Desondanks zijn er in ons land toch nog heel wat geitenliefhebbers te vin den. Vooral in Friesland maar dat is natuurlijk wel begrijpelijk want daar is nu eenmaal makkelijker aan een stukje land te komen dan hier. Wie er over denkt v ;rscheidene geiten te gaan ■iirrn Gieten zijn erg lie)' inaar ook erg eigenwijs. houden moet bovendien niet verge- ten dat ook een geit verzorging nodig heeft. Vooral wanneer je ze wil gaan melken wat dat zul je, als je er een maal mee begint, toch twee keer per dag moeten doen. Voor de melk van de geiten is de laat- ste tijd steeds meer belangstelling. Zo zijn er mensen die ze komen halen om van eczeem af te komen (naar ze mij vert eld hebben schijnt dat nogal eens te lukken door uitsluitend gei- tenmelk te drinken) of er kaas var te maken. Hoe dat kaas maken in zijn werk gaat hadden we willen demon- streren tijdens onze keuring maar tot nu toe weet ik nog niet of dat inder- daad mogelijk zal zijn." De Geitenkeuring op de boerderij in Park Kethel zal duren van 15.00 tot circa 17.30 uur. Ook bij slecht weei gaat het evenement door aangezien dan kan worden uitgeweken naar dt stallen. De Geitenpresentatiewedstrijd biedt altijd de nodige leuke tafereeltjes. SCHIEDAM - Het Amerikaans sym- phonisch orkest de "Patriots" geven vanavond, woensdag 27 juli, een con cert aan de Maasboulevard. Het muzi- kaal gebeuren zal plaatsvinden bij het petit-restaurant "De Stuurhut". De "Patriots" bestaat uit een groep van circa honderd Amerikaanse stu- denten die op uitnodiging van de United States Collegiate Wind Bands deelnemen aan een Europese toernee. Hierbij worden onder andere concer- ten gegeven in Parijs, Luz.ern, Salz burg, Miinchen, Keulen, Amsterdam en Londen. Voor de organisatie van het optreden in Schiedam tekenden de Stichting De Schiedamse Gemeen- schap en de Rijnmondband. Het concert aan de Maasboulevard begint circa zeven uur. SCHIEDAM - De winkeliers van de Parkweg-Winkel-Promenade hebben een "Miss Schiedam '83" verkiezing georganiseerd. Deze zal gehouden worden op 10 September. Aan de verkiezing kan worden deelgenomen door personen van zestien jaar en ouder. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij: Clausan damesmode, haarmode Elegance, Kapsalon Debby en fotograaf Leo van Gelder. "Tijdens het plannen maken over een tegen het eind van de zomer op de Parkweg te houden acitiviteit", ver- telt mevrouw Verbeek van de gelijk- namige dierenshop en hondenkapsa- lon, "werd besloten deze maal iets anders dan gebruikelijk te doen. Al dus ontstond het idee van een miss- verkiezing. Deze wordt dus gehouden op 10 September van ongeveer 12.00 tot 15.00 uur. Gedurende de verkie zing moeten de deelneemsters, welke zestien jaar of ouder dienen te zijn, over een op de Parkweg opgesteld podium lopen waarbij zfj worden Prcsentator van de verkiezing ..Miss Schiedam '83 is de bekende televisie- omroeper Hans van der Togt. Lid wan de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-induftrie. GRIFFIJN beoordeeld door een uit drie perso nen bestaande jury. Deze jury zal zijn samengesteld uit deskundigen op het gebied van fotografie, haarverzorging en mode. De deelneemsters dienen te verschij- nen in eigen kleding. Daarbij kan men zelf beslissen of men een vrije- tijds-kostuum of iets dat heel chique is wil dragen. Het gebeuren zal wor den begeleid door de bekende televi- sie-presentator Hans van der Togt Wat de prijzen betreft, ook die zijn beslist de moeite waard want deze bestaan uit: een volledig verzorgde reis van twee weken naar de Canari sche eilanden (voor nummer een), een eveneens volledig verzorgd week end Parijs (voor de tweede prijswin- nares) en een fraai cosmetica pakket (voor nummer drie). Bovendien zijn voor de „Miss Schiedam '83" ook nog een aantal extra prijzen ter be- schikking gesteld door Clausan Da mesmode (een waardebonvanf.l 50,-), haarmode Elegance (een volledige schoonheidsbehandeling) en Leo van Gelder (een fotoreportage)". „Naast de Miss-verkiezing is er deze t'iende September overigens nog veel Trio Mustang. meer te beleven op onze Winkel-Pro- menade. Zo zal er in de ochtend een hondenshow gehouden worden. De organisatie van dit evenement is in handen van het Hondensportcentrum Vijfslqizen. Tevens z.ullen er ter verhoging van de feestvreugde enige kranien staan waaraan onder andere wijn geproefd kan worden en likeur-flensjes (van molen De Noord) gegeten kunnen worden. Vanzelfsprekend wordt alles omlijst met levende muziek welke ten gehore wordt gebracht door de radio en tele visie bekende Schiedamse band ..Mustang". Alles bij elkaar kun je dus wel stellen dat wij de Schiedam- mers weer een leuk programma aan gaan bieden".

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3