Weekprogrammq Jeugdland Euro Sate betrekt nieuw pand Nieuw bedrijfspand distilleerderij Lentefeest bingo SchiedamsNieuwsblad Vissen.fietsen,theater, sport en spel enz. a Spreekuren raadslieden m SCHIEDAM Slutting Expositie Uitbreiding Dirkzwager B.V. WOENSDAG 27 JUL! 1983 30 502 Maandag 1 augustus Vrijdag 29 juli Dinsdag 2 augustus Woensdag 3 augustus RIJNMOND/WEST COMBINATIE Mitt FT1 Moderne materialen V* SCHIEDAM Een van de vaste onderdelen van het Jeugdland- zomerprogramma, de viswedstrijd, wordt gehouden op zaterdag 30 juli, vanaf 14.00 uur. De deelname kosten bedragen t 1,- per nersoon Het inschrijven voor de wedstrijd, die plaats zal vinden bii het Pannekoekhuis „De Vijver" in het Beatrixpark en langs de Poldervaart. dient uiterlijk vrijdag 29 juli te geschieden op een der volgende adressen: het Pannekoekhuis in het Beatrixpark, de firma Mak aan de Broersvest, de firma De Schie aan de Troelstra- laan, firma Blom aan de Vlaardingerdijk, firma van Leeuwen in t Hof van Spaland en ,,De Harpoen" in de Hoofdstraat. Morgen, donderdag 28 juli, is Jeugd land om tien uur 's morgens op het Wibautplein, met creativiteit, en het Faassenplein, met spelcircuit. Om 10.30 uur is er op het Edisonplein bloemschikken. In de middag bevat het programma: creativiteit (om 14.00 uur op het Ro- zenburgplein), sport en spel (even- eens om 14.00 uur aan de Marconi- straat), bloemschikken (om 14.30 uur op het Fabriplein) en een voor- stelling van het Kindertheater geti- teld „Vooruit met de geit" in het dienstencentrum „De 4 molens". De toegang tot deze om twee uur begin- nende voorstelling bedraagt f 1,-. Het Marioncttentheater van Joost Brugman brengt .Aladdin en de won- derlamp"in't Zuiderkwartier. Om 10.00 uur: creativiteit op het tiviteit op de Parkweg bijdeAlb. Edisonplein en sport en spel aan de Magnusschool sport en spel op de Maasboulevard. Om 14.00 uur: crea- Vlaardingerdijk tegenover de J. raelstraat en een theatervoorstelling in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Het door theater „Kip" gebrachte stuk „Sar II" gaat over een hoofd- commissaris van politie die achter een in tern at ion ale bendeleider aan zit. Deze ziet echter kansom, in gezel- scliap van Mara de dochter van de commissaris, te vluchten. Het verhaal wordt nog spannender wanneer Mara wordt ontvoerd door het ruimtewe- zen Sar II. De kaartjes voor de voor stelling kosten f 1,-. Jeugdland gaat deze derde en tevens laatste week van start met spelcir cuit by 't Startblok aan de Burg, van Haarenlaan (om 10.00 uur). Om twee uur in de middag is er: crea tiviteit bij de Ouverture op het Bach plein, sport en spel aan de Marconi- straat en een voorstelling van net Ne- derlands Marionettentheater in "t Zuiderkwartier aan de Dwarsstraat 33. De toegang tot „Aladdin en de Wonderlamp" bedraagt f 1,-. Theater Kip komt naar ,,De Blauwe Brug' met de voorstelling Sar II Op het Faassenplein creativiteit en aan de Vlaardingerdijk sport en spel. Beide om 10 00 uur. Om 14.00 uur is er creativiteit op het Fabriplein en wordt er een fietspuzzeltocht gehou den. De inschrijving gaat om 13.30 uur beginnen bij het Stadskantoor aan de Emmastraat. De deelnamekos ten bedragen f 1,- per persoon. Om 10.00 uur: creativiteit op het Wi bautplein en sport en spel aan de Maasboulevard. Om 14.00 uur: crea tiviteit aan het Rozenburgerplein. spelcircuit aan het Edisonplein en „De clown Pirandellino" van het Kindertheater in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. De toegang tot deze voorstelling bedraagt f 1,-. Over de activiteiten op donderdag 4 en het slotfeest van vrijdag 5 augus tus verschaffen we nadere informatie in onze editie van woensdag 3 augus tus. SCHIEDAM - In tegenstelling tol eerdere berichten duurt de tentoon stelling "Tekeningen en grafiek uil Esslingen am Neckar" niet tot eind doch slechts tot 1 5 augustus. De expositie is te be/ichtigen in hei Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112. Het Stedelijk is van maandag tol en met zaterdag geopend van 10.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. *Directeur Peter v gelmatig mee bij de .d. Berg helpt re- prod lie tie. WATERWEG-NOORD- Het uit Rot terdam stammende bedrijf Euro Sate heeft met ingang van 4 juli een nieuw bedrijfspand betrokken aan de Algera- straat 16 te Schiedam. Euro Sate le- vert allerhande snacks en aanverwante artikelen aan de horeca, grossiers en groot winkel- en home servicebedrij- ven. Anita Wadman, de directie-secretares- se van Euro Sate, verhaalt terugblik- kend: "Je kan je nu haast niet meer voorstellen dat onze directeur Peter v.d. Berg dit ooit als eenmanszaakje begonnen is. Dat was in een pandje in de van Lennepstraat te Rotterdam. Ondanks dat we in die tijd nog uitslui- tend sate maakten, groeidehet bedrijf weldra dusdanig uit dat er naast het nodige personeel ook meer werkruim- te nodig was. Dit resulteerde in de aankoop van nog enige panden in de van Lennepstraat. Inmiddels breidde ons assortiment uit met schlaslicks, hamburgers en shoar- maburgers. Naast de vele snackbars en cafe's die we als klant hadden, be gonnen in die tijd ook enige grossiers interesse voor onze spullen te krijgen. Om aan een dergelijk grote vraag te kunnen voldoen moesten we echter wederom uitbreiden. Daarop ont- stond het idee een geheel nieuw be drijfspand te laten zetten. Hetgeen nu, na drie jaar onderhandelen en een bouwtijd van een half jaar, gerealiseerd is". In het overal kraakheldere pand van Euro Sate treft men naast de werk- ruimten waarin de diverse produkten worden bereid ook een aantal koel- en vriescellen, een kantine, kantoor, directiekamer en toilet- en douche- ruimtes aan. "Omdat we nu over voldoende op- slagruimte beschikken, zijn we tevens snacks en aanverwante artikelen van andere bedrijven gaan betrekken. Hierdoor zijn we in staat alle in het horeca-assortiment voorkomende pro dukten te leveren. We zijn overigens eerljjk genoeg om te zeggen dat we niet de goedkoopste zijn. Daar staat echter wel tegenover dat we prima kwaliteit leveren en een uitstekende service verlenen. Daarmee doel ik bijvoorbeeld op onze instelling dat je het niet kan maken een klant zonder spullen te laten zit- ten want voor een snackbar-eigenaar of horeca-ondernemer is er natuurlijk niets ergers dan nee te moeten verko- pen. Hoeveel onze goede naam ons op dit punt waard is, wordt trouwens wel bewezen door het feit dat we, in de tijd voor de verhuizing, zelfs enige grote klanten hebben moeten afwij- zen omdat we wisten dat hierdoor af- leveringsproblemen zouden ontstaan. Gelukkig zijn die soort dingen nu we hier zitten niet meer nodig". Het nieuwe bedrijfspand van Euro Sate is gevestigd aan de Algerastraat 16 (in het industriegebied 's Graven- land) te Schiedam Het telefoonnum- mer van het bedrijf is 9376477. let maken van nog piutr handw sate en sehasliek is erk. zakennieuw$ rv k 1 ni k I ATIC Z.o zal het nieuwe bedrijfspand van Dirkzwager emit gaan zien. SCHIEDAM - Wanneer zich geen onverwachte problemen voordoen zal distilleerderij Dirkzwager B.V circa half novemberde beschikking krijgen over een nieuwe bedrijfsruimte. Het aan het Groen Weegje te bouwen pand zal een onderdak gaan bieden A-m een grote bottelarij en een perso- neelskantine. De uitvoering van het karwei is in handen van aannemings- bedrijf v.d. Tempel Zn. B.V. Door het laten afbreken van enige oude panden en het ter plekke laten verrijzen van een nieuw, zal distilleer derij Dirkzwager B.V. over enige maanden de beschikking krijgen over een grote bottelarij. „Een uitbreiding die," zo laat direc teur W. Dirkzwager weten, ,,hard no dig is. Directe aanleiding hiervan is de zaak in Zwolle die we twee jaar gele- den hebben overgenomen. Tot nu toe hadden we in beide vestigingen name lijk wijn als gedistilleerd. Ten einde een betere bedrijfsvoering te bewerk- stelligen is besloten deze onderdelen te splitsen. Een en ander houdt in dat de wjjn naar Zwolle gaat en het gedis tilleerd naar Schiedam. Met het groter worden van de distil- leerderij-belangen in Schiedam ont- stond echter ook de behoefte aan een grotere bottelarij en om dat te reali- seren moesten de oude panden wjj- ken voor een nieuw. Leuke bijzon- derheid is wellicht dat de oude gevel- steen van het gesloopte pand, „De Pijnboom", in de nieuwe gevel zal worden geplaatst." Het door het Schiedamse aanne- mingsbedrijf v.d. Tempel te bouwen bedrijfspand zal bestaan uit een staal- constructie die aan de buitenzijde wordt voorzien van gasbeton-wand- platen. Uitzondering hierop vormt de voorgevel want deze zal geheel ge- metseld worden. „Reden hiervan," vertelt de bij de fir ma v.d. Tempel in dienst zijnde archi tect de heer Van Rigteren, „isdat de ze voorgevel als het ware tussen twee andere eveneens gemetselde panden ligt ingeklemd. Trouwens heel het te bouwen pand wordt volledig ingeslo- ten door oude bebouwing met het gevolg dat in de nieuwe bedrijfsruim te bijna geen rechte hoek te beken- nen is. Vroeger werd namelijk alles langs de straten gebouwd en wanneer die straat dan toevallig schuin liep werd het pand daarbij aangepast. Aldus zijn bouwwerken ontstaan waaraan geen haakse hoek te vinden is want of het haaks was of niet dat interes seerde ze in die tijd blijkbaar niet." In tegenstelling tot het, eveneens door v.d. Tempel gebouwde pand van Dirkzwager langs de Schie dat geheel in oude stijl is opgetrokken, wordi het thans te vernieuwen bedrijfspand gebouwd met moderne materialen want: „Het bouwen in oude stijl is in deze tijd economisch niet verant woord. De huidige bedrijfspanden moeten namelijk vooral functioneel zijn en van dingen als isolatie en brand voor komende installaties worden voor zien. Dat we echter ook wat dat be- treft ons mannetje staan blijkt wel uit de kersverse opdracht voor de uit breiding van een fabriekshal in de 's Gravelandsepolder." SCHIEDAM - Tot er in de onstam vacatures zal zijn voorzien, zullen di spreekuren van het Instituut Sociaa Raadslieden Schiedam worden waai genomen door de Vlaardingse sociaal raadslieden mevrouw J.C. Leender^ en de heren D.L. Noordzij ei A. Pieters. De spreekuren zullen gehouden wor den in het kantoor aan het Broers veld 140 op: maandag van 14.00 tol 16.00, donderdag van 19.00 toi 21.00 en zaterdag van 10.00 tol 12.00 uur. SCHIEDAM - Bij de Stichting Len tefeest aan de Broersvest 101 wordt morgen, donderdag 28 juli, weer een bingo-avond gehouden. De balletjes rollen vanaf acht uur. De zaal gaat oin zeven uur open. Vrijdag 29 juli, van 10.00 tot 15.00 uur, houdt Lentefeest een mini-markt. De opbrengst van de activiteiten is bestemd voor de gehandicapten.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5