Groeiende belangstelling straatvoetbaltoernooi Golftoernooi in Broekpolder Nu al inschrijven voor Avond-fietsvierdaagse 'Maassluis' tegen FC Antwerp Fietstocht door Westland V' Herhaling van Sport- en spelweek Judoka's naarOostenrijk Fortuna-loop op 20 augustus Vereniging Oecumenische Jeugd verzorgt evenement Sportnieuws naar redactie SPORT Dames vrij toegang Fortuna-wedstrijden Van 22 tot 26 augustus: Oefenprogramma DSS Vrijwilligers WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1983 31-497' Kaartverkoop Activiteiten voor jeugd Opbrengst bestemd voor Sleepvaartmuseum VLAARDINGEN - De Vereniging Oecumeni sche Jeugd orgar.iseert op woensdag 17 en vrijdag 19 augustus weer het in- middels traditionele straatvoetbaltoernooi. Dit toernooi, dat open staat voor alle groeperin- gen wordt gehouden op ile velden van de voetbal- vereniging Satelliet aan de Kethelweg Wim Klein, 66n van de organisatoren heeft hoge verwachtingen van dit toernooi. „De organisatie voor dit jaar is weerrond, het wachten is op de in- schrijvingen. De laatste jaren is de belangstelling voor dit toernooi groei ende. Vorig jaar hadden wy 12 ploegen en wij ho- pen dit jaar opnieuw een record te vestigen", aldus Klein, die vanaf het begin bij het toernooi is betrok- ken. „In de afgelopen jaren heeft de V.O.J, de orga nisatie naar zich toe ge- trokken. Voordien was Wim klein, een van de organisatoren van het straatvoetbaltoernooi verwacht een record aantal inschrijvingen te kunnen noteren. die in handen van enkele buurthuizen". Straatvoetbaltoer- Dit nooi wordt nu al voor de zevende keer gehouden. Op de twee dagen dat het toernooi wordt gehouden zijn vele vrijwilligers in touw om het geheel vlot te laten verlopen. „Ruim tien mensen zijn op die dagen actief en doen dat met veel ple- zier", weet Klein te ver- tellen. Dit jaar wordt er in drie poules gespeeld: verdeeld in 8 tot 13 jaar, 14 tot 17 jaar en 18 jaar en ouder. Dc uiteindelijke winnaars van elke poule ontvangen een fraaie be- ker. „A1 is de aanduiding straatvoetbaltoernooi in de huidige vorm niet meer zo van toepassing, toch mag het zeker die naam dragen omdat er bijvoorbeeld vorig jaar teams uit diverse straten uit Vlaardingen voor dit gebeuren hadden inge- schreven". Tot 5 augustus kan men inschrijven bij Wim Klein, Vondelstraat 6, telefoon 010-341933 Peter Spek VLAARDINGEN - Fietsen is erg in trek. De Fietstoerclub Rijn- mond speelt op deze behoefte in, door in samenwerking met de VRSR aanstaande zondag een fietstocht te organiseren door het Westland. De deelnemers kun nen kiezen uit twee afstanden n.l. 30 en 45 kilometer. De start vindt plaats bij het badpaviljoen van het Kolpabad aan de Broekweg en tussen 10.00 uur en 12.00 uur kan men vertrek- kcn. Het startbureau is tot 17.00 uur open. Het inschrijfgeld be draagt twee gulden en vyftig cent en de deel nemers ontvangen na afloop een fraai her- inneringsvaantje. Berichten voor daze *x>rt- pagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie. Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardin- gen. of doorgegeven aan onze ^ortmedeweiker Peter Spek, tel. 010- 352615. VLAARDINGEN - Bij de Vlaardingse voetbal- vereniging Fortuna heb- ben alle vrouwelqke toe- schouwers in het nieuwe seizoen gratis toegang bij de thuiswedstrijden van het eerste team. Op deze manier hoopt Fortuna meer toeschou- wers te trekken. Boven- dien kan deze maatregel inspirerend werken op de prestaties van de spelers! De Vlaardingse ploeg be- gint overigens vanavond aan haar oefenprogram- ma als voorbereiding voor het nieuwe seizoen. Om 19.00 uur wordt aan de Marathonweg begon- nen met een wedstrijd tegen Alexandria. Aan staande vrijdag vertrekt de selectie naar het sport- centrum in Zeist, waai een trainingsweekeind wordt afgewerkt. Het verdere oefenpro gramma van Fortuna ziet er als volgt uit: 10 augus tus Barendrecht-Fortuna (19.00 uur), 14 augustus Fortuna-ONA (1-4.30 uur), 17 augustus Fortu na-Excelsior '20 (19.00 uur), 20 augustus Zwart Wit '28-Fortuna (14.00 uur), 21 augustus Fortu na-Verburgh 14.30 uur). 24 augustus Fortuna- Velo (19.00 uur). De reeks wordt besloten op 28 augustus met een wedstrijd tegen Helle- voetsluis in Vlaardingen. aanvang 14.00 uur. 4 1 y. VLAARDINGEN - De golfclub ..Broekpolder" houdt op 12, 13 en 14 augustus een groot toer nooi op het terrein in de Broekpolder. Het toer nooi bestaat uit twee on- derdelen. Er wordt een toernooi georganiseerd voor professionals en een voor gemengde ploegen van professionals en ama teurs. De meeste aandacht gaat uit naar het toernooi van de professionals Aan dit toernooi zullen de twin- tig beste spelers van Ne- derland meedoen aange- vuld met een drietal uit- genodigde spelers en de twee hoofdprofessionals van de Broekpolder. Dit toernooi wordt op 12 en 14 augustus verwerkt en wordt gespeeld over 36- holes. Het toernooi tus sen professionals en ama teurs wordt gehouden op 13 augustus. Sinds de opening van de golfcours in de Broekpol der door Prins Bernhard begin juni wordt dit het eerste golftoernooi van nationale omvang en voor de belangstellenden uit deze regio een eerste gelegenheid om met de golfsport in wedstrijdver- band kennis te maken. VLAARDINGEN - De toerclub Rijnmond orga- niseert in samenwerking met de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie van 22 tot 26 augustus avond-fietsvierdaagse. Dit evenement wordt alweer voor de derde keer geor ganiseerd en jong en oud kan hieraan deelnemen. De start vindt plaats van af de evenementenhalvan het complex ,,De Oude Lijnbaan" aan de Baan- straat en tussen 18.30 en 19.00 kan er vertrokken worden. De deelnemers moeten in vier avonden honderd ki lometer afleggen en ont vangen na afloop een her- innneringsmedaille of een cijfertje twee of drie al- naar gelang het aantal ke- ren wat is deelgenomen. Daarnaast ontvangen de deelnemers nog een oor- konde. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden, maar in de voor-verkoop is de prijs drie gulden en vijftig cent. De kaartjes zijn vanaf 8 Van 22 tot 26 augustus wordt in Vlaardingen de avond-fietsvierdaagse gehouden, waar weer honderden deelnemers voor zullen inschrijven. augustus verkrijgbaar bij de volgende rywielhande- laren: W. Boer en Zn. - Hoogstraat 162, J. v.d. Bogert - Willem Beukels- znstraat 55, Firma Brob- bel - Maassluisedijk 1 1, J de Graaf - Van Hogen- dorplaan 1 la, L. de Jager- Waalstraat 44-48, Firma Koevermans - Rotterdam- seweg 2, J.K. Pluimgraaf- Hoogstraat 93, Fiimii Scheel en Zn. - Rieger laan 20 en Firma W.C Verhulst - Van Schraven dijkplein 16. V oor meer informatie kan men terecht bij de consu lenten sportieve recreatie van de VRSR op het stadhuis, telefoon 010 355888. VLAARDINGEN - De Vlaardingse voetbalvere- niging DSS begint aan staande zaterdag haar oefenreeks als voorbe reiding op het nieuwe voetbalseizoen met een wedstrijd tegen Bolnes. De wedstrijd begint op het veld in de Zuidbuurt om 14.30 uur. Verder komt de ploeg van trai ner Dick Hoogenboom uit tegen TDC (10 aug.), Die Haghe (13 aug.) en Wassenaar (16 aug.). VLAARDINGEN - De consulenten sportieve re creatie van de Vlaarding se Raad voor Sport en Re creatie zijn redelijk tevre- den over de opkomst van dr jeugd bij de diverse sport- en spelactiviteiten, die vorige week werden gehouden. Een groep van dertig kinderen nam vijf dagen lang deel aan ver- schillende onderdelen. „Het begin zag er overi gens niet zo rooskleurig uit", zegt Bep Nater. ..Daarom zijn wij met een geluidswagen de wij- ken ingegaan en konden zodoende toch een rede- lijke groep kinderen bij elkaar krygen." De activiteiten varieerden van een hand- en voetbal- toernooi tot vlottenbou- wen. „Deze vorm van sportieve recreatie voor de jeugd moet weer van de grond af opgebouwd worden. Twee jaar gele- den zijn wij hiermee be- gonnen, maar vorig jaar werd dit onderdeel van ons programma gehaald omdat er geen geld be- schikbaar werd gesteld", stelt de consulente spor tieve recreatie. Deze sport- en spelweek krijgt in de loop van deze maand nog een vervolg. In de week van 2.2 tot 26 augustus wordt het pro gramma van vorige week nogmaals herhaald. "Dan verwachten wy meer deelnemers omdat datde vakanties een beet je achter de rug zijn", be sluit Bep Nater. Fer Groeneweg is coach van het Maassluise elftal. MAASSLUIS - Fer Groeneweg is de trainer van het Maassluis elftal dat volgende week woens dag uitkomt tegen FC Antwerp. Groeneweg heeft spelers van VDL, MVV, Excelsior en MSV geselecteerd voor deze wedstrijd, waarvan het batig saldo is bestemd voor het Sleepvaartmu seum in Maassluis. De wedstryd tegen FC Antwerp wordt gespeeld op het veld van VDL aan de Sportlaan in Maassluis. De geselecteerde spelers zijn: VDL: Hans Bos, Harry Huizing, Cees van Eijk, Cees de Man en George Kouwenhoven. Excelsior: Roel Jan Ab bas, Paul Huslage, Frank Vork, Cor van Hoeven en Jan van Dijk. MVV: Hans van Trift, Gilbert Re- meus, Wim van Aalst en Hans. Lazeroms. MSV: Gerard van den Hoek en Rouel Udenhout. VLAARDINGEN - Een aantal judoka's uit deze regio zal op 26 en 27 augustus deelnemen aan een In- ternationaal dames- en herentoernooi in Oos- tenrijk. In de Neder- landse afvaardiging zijn Liesbeth Beeks (klasse tot 56 kg) en Marjolein van Unen (klasse boven de 72 kg) opgenomen. Bij de heren zijn het Rob Henneveld (klas se tot 78 kg) en Leo van Oosten (klasse tot 95 kg). De judoka's vertrekken op 25 augustus van Schiphol. VLAARDINGEN - De voetbalvereniging Fortu na verzorgt op zaterdag 20 augustus ter gelegen heid van het tachtig jarig- bestaan de eerste Fortu na-loop. Deelnemers aan deze ju- bileumloop kunnen kie zen uit de afstanden 1,2 km bestemd voor de jeugd en uit drie, zes en tien kilometer. De orga nisatie heeft ook een hal ve marathon van 21 km in het programma opge nomen. Het programma begint om 12.00 uur met de loop voor de jeugd. De drie kilometer gaat om 12.15 uur van start en vervolgens de zes kilome ter om 12.45 en het pro gramma wordt besloten om 13.30 uur met de tien kilometer en de hal ve marathon. De start is op het terrein van Fortuna aan de Mara thonweg en het parcours voert de deelnemers ver der doorde Broekpolder. Na afloop is er voor iede- re deelnemer een fraaie herinnering. •Ar

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3