Doelmatigheid is het kenmerk van de goede keuken A Meer functies voor de keuken kcllcr keuken city Gezelligheid in huis kunt u zelf creeren WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 37-138 \Y 4 Ook de Keller keukens Printo en Struktura vallen onder deze najaarsaanbieding zie pagina hiernaast PARKWEG 375 (VLAKBIJ REST.DE N00RDM01EN) SCHIEDAM TEL. 010-73 56 22. 3LEN^| Het woord modern heeft lange tijd een positieve klank gehad. Het sug- gereert vooruitgang. Bij moderne keukenmeubels als een koelkast, gasfor- nuis etc., duidt het op eigenschappen als doelmatigheid, degelijkheid en aantrekkelijke vormgeving. Voordat een keuken gemoderni- seerd wordt of een nieuwe outfit krijgt, is het raadzaam zich af te vragen of de keuken ook nog aan andere doeleindcn moet voldoen. U kunt hierbij denken aan de sa- menstelling van uw gezin en aan de aparte gewoontes van de ge- zinsleden. Het is dus niet altijd verstandig om een keukeninterieur van kennissen of vrienden zomaar over te nemen, omdat deze u net bevalt. Hetzelfde geldt voor de schitterende uitgestalde keukens die kant en klaar te koop zijn. Uw wensen en eisen moeten in sa- menhang zijn met de werkelijk- heid. Let b.v. op aanwezige ra- men, de deur-, gas-, water- en elec- trische aansluitingen. Soms kun- nen die betrekkelijk eenvoudig worden verlegd, maar controleer dat voor u met de keukenrenova- tie begint. Een andere vorm van werkehjk- heid is de geldbuidel. Keukenfir- ma's verkopen graag complete in- richtingen, het liefst tegelijk met allerlei handige electrische hul- pen. Bekijkt u eerst of die oude hulpen en apparaten werkelijk aan vervanging toe zijn en ot oud en nieuw misschien gecombineerd kunnen worden. Veel keukenspul- len uit grootmoeders tijd zijn zo praktisch en sterk dat ze letterlijk onvervangbaar zijn. Daarbij komt nog dat oude meubels hun eigen charme hebben en vaak zeer ge- zellig ogen. Wie een grotere ingreep wil, kan een parketvloer aanleggen. Parket ziet er niet alleen schitterend uit, het is oer- solide en laat zich makkelijk onder- houden. trasten zijn uiterst doeltreffend te ge- bruiken. Een aantal vloerkleden hierop maken het een smaakvol geheel. Welke hout- soorten hiervoor gekozen worden en welke kleden er op de vloer komen, hangt af van smaak en afmetingen van de ruimte. Horizontale latjes verbreden de ka- mer, terwijl verticale deze hoger doen liiken. Lichtgekleurd hout is goed voor een kleine ruimte, donker hout kan uit- stekend in grote kamer worden ge- bruikt. Het zithoekje kan een apart eiland in de huiskamer worden. Hier- toe helpt een lamellen gordijn, dat u eventueel zelf kunt maken. Om een passend geheel te krijgen is het raad zaam om de houtskleur af te stem- men op het overige meubilair. Con- Maar niet alle houtsoorten zijn in dt gewenste vorm beschikbaar. U kun goedkoop licht hout wat bijkleurei. met een soort beits dat in elke houi handel te koop is. Het middel laat zich prima met wate< mengen. Wanneer het is opgedrooga vertpont het hout een mat oppervlaK waarin de houtverven duidelijk zichi baar zijn. Het is opvallend hoe- veel geld mensen uitge- ven aan hun keuken. Deze ruimte heeft naast een kookgelegenheid ook nog nevenfuncties gekregen. De woonkeuken die al in de oorlogs- en na- oorlogse jaren heel ge- bruikelijk was, had een steriele bijna zakelijke inrichting. Men ging er van uit dat de hele fa- milie hier by elkaar kwam. Er werd niet al leen gekookt en gegeten er werd ook huiswerk gemaakt of de kinderen speelden daar onder toeziend oog van moe- der. De zakelijkheid ver- dween zienderogen uit de keuken en maakte plaats voor een wat ge- zelliger geheel. Een trend die overigens ook nu nog steeds doorzet. De kleine dingen die bijdragen tot een leefbare keuken zitten bijvoorbeeld in het kleurenspel tussen wan- den en eventuele eet- hoek. Voor het keu- kenraam prijken mees- tal porseleinen beeldjes of hangt een gehaakt gordijn. Interessant zijn de op- lossingen voor de loze ruimtes tussen de zwe- vende en de staande kastjes. Er wordt b.v. een ronde boekenplank gemaakt waarop potten en pannen staan. Voor wie van een exo- tische keuken houdt, zijn de kastjes met Ja pans Sumi-schilderwerk verkrijgbaar. En nu we het toch over verf hebben: wit in de keu ken is niet uit te roeien. De grote keukenhulpen als ijskast en fornuis zijn bijna allemaal in wit verkrijgbaar. Maar eigenlijk komt dat goed uit. Schilder de kastjes of alleen maar de kast- randjes in een felle en de knoppen en handgre- pen in een contrastre- rende kleur. De keuken krijgt een heel grappig effect waar u van blijft genieten. r B£VWZEW - inklusief geintegreerde koelkast inklusief afzuigkap inklusief multiplex ondcrlijmd Duropal aanrechtblad met spoclh; inklusief gas kookplaai s •--» w,— J een nederlands i kwaliteits- produkt iNtWfW

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11