Kamperen tussen Westlandse kassen Vrijwilligers gevraagd voor hulp aan buitenlanders Park langs Harreweg Technische informatie Steendijkpolder-zuid 1 SchiedainsNieUWSblad lwoensdag 14 SEPTEMBER 1983 37-509^ Lezing industriele Archeologie Programme Quibus Rommelmarkt voor de missie Orgelconcert Naaldwijk De Rotssteen WATERWEG NOORD - Een lang gekoesterde wens van Scou ting Zuid-Holland werd afgelo- pen zaterdag werkelijkheid. De gedeputeerde voor Sociaal Cul- tureel Werk van de provincie, mevrouw Giinther, opende op 10 September j.l. De Schuilhut op het Scouting kampeerterrein bij de Staelduinhoeve aan de Maasdijk 168 te's Gravenzande. Dit gebouw zal dienst gaan doen als schuilgelegenheid bij slecht weer, als kantoor van de terrein- beheerder, als materiaal-opslag- loods en als toiletgebouw. Waarde Temidden van kassen met fruit, groenten en bloemen heeft Scouting een kampeerterrein in gebruik, dat tevens benut kan worden doorandere jeugdgroepen of schoolklassen.- Op vier hectare poldergrond wordt hier de mogeiijkheid geboden op sobere wijze te kamperen. Het Staelduinse bos is op een steenworp afstand, ter- wijl ook de duinen en het strand in de directe nabijheid zijn. Scouting Zuid-Holland erkent de waarde van dit unieke gebied en wil ook anderen in de gelegenheid stellen hiermee kennis te maken. Daarom houdt deze vereniging dit kampeer terrein in stand en heeft zij in de af- gelopen winter er een schuilhut annex toiletgebouw gerealiseerd. De schuilhut maakt het kamperen in het Westland veel aantrekkelijker, omdat het naast moderne sanitaire voorzieningen ook onderdak geeft aan groepen die door slecht weer worden overvallen. Groepen of scholen die gei'nteresseerd zijn, kunnen informatie verkrijgen bij de beheerder van het kampeerterrein of bij het bureau van Scouting Zuid- Holland, Jan van Nassaustraat 7 in Den Haag tel. 070-244488. *Jeugdgroepen kunnen in het Stael duinse bos kamperen. Vrijwilligers geven Nederlandse les aari buitenlandse vrouwen. SCHIEDAM De Historische Vereni ging Schiedam houdt morgen, don- derdag 15 September, een lezing over industriele archeologie. Na afloop zal getracht worden een werkgroep op te richten die zich geheel aan dit onder- SCHIEDAM —Het Trompet-ensemble van de Streekmuziekschool geeft za terdag 17 September, om twee uur in de middag, een concert vanaf het v6or caf6 de Quibus in de Lange Ha ven liggende schip. Onder leiding van Carlo de Wilt zullen onder andere composities worden gespeeld van Er nest Williams en Cordon Jacob. werp gaat wijden. De, ook voor niet leden vrij toegankelijke, lezing wordt gegeven in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112. De aanvang is 20.00 uur. Onder industriele archeologie ver- staat men het onderzoeken, registre- ren en trachten te behouden van ge- bouwen en voorwerpen die te maken hadden, of nog hebben, met de in dustriele ontwikkeling. Hierbij kan men denken aan pompstations, pak- huizen, bruggen, kranen, fabrieken, arbeiderswoningen, scheepswerven enzovoorts. Tijdens de avond in het Stedelijk zal de heer Boon van de W1AR1JN (Werk groep Industriele Archeologie Rijn- mond) aan de hand van dia's nadere informatie geven over de werkwijze van de reeds sinds 1979 in Rotter dam actief zjjnde werkgroep. MAASSLUIS In ontmoetingscen- trum Koningshof wordt vrijdag 16 en zaterdag 17 September weer een rom melmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor missie-activiteiten in de Derde Wereld. Er is een grote hoeveelheid spullen bijeen gebracht voor deze rommel markt zoals tafels, stoelen, lampen, banken, een koelkast, een bureau, lampen, boeken, planten en kleding. Vrijdag kan men in Koningshof te- recht van 14.00 tot 21.00 uur en za terdag van 9.00 tot 12.00 uur. MAASSLUIS - In Maassluis bestaat nog behoefte aan vrijwilligers die wil- len helpen bij activiteiten, bestemd voor buitenlanders. De activiteiten worden georganiseerd door de werk groep buitenlandse vrouwen van de ABC - kontaktgroep. Beide groepen kunnen vrijwilligers gebruiken voor onder andere het geven van Neder landse taallessen, het geven van naai- lessen, organisatiewerkzaamheden, voorlichtings- en thema-bijeenkom- sten en kinderopvang. Voor activiteiten met Islamitische vrouwen kunnen alleen vrouwelijke vrijwilligers zich opgeven. Bij het werken met en voor mannen kunnen vrijwilligers van beiderlei kunne in- geschakeld worden. De beide groepen verwachten, dat de vrijwilligers belangstelling hebben voor de problematiek van de buiten landers en bereid zijn om de buiten landers als gelijkwaardigen tegemoet te treden. Behalve voor het geven van de lessen en dergelijke moeten ze ook tijd kunnen vrijmaken voor voorbe- reiding, overleg en informatie- en scholingsbijeenkomsten. Voor het meehelpen bij de taallessen is geen speciale opleiding vereist. Wie belangstelling voor dit werk heeft kan verdere informatie krijgen tijdens twee introductie-avonden die op de dinsdagen 20 en 27 September worden gehouden. Men kan tevoren ook telefonisch inlichtingen krijgen. Voor de ABC-kontaktgroep moet men daarvoor bellen 14873 of 22091 en voor de werkgroep buitenlandse vrouwen 14767 of 20794. Voor alge- mene informatie kan men ook terecht bij de gemeentelijke coordi- natrice volwasseneducatie, tel. 19111 (stadskantoor) toestel 271. NAALDWIJK Organist Kees van Eersel geeft zaterdag 17 September aanstaande een concert op het orgel van de herbormde Grote Kerk in Naaldwijk. Medewerking verleent zijn echgtge- note Henny van Eersel op klarinet. Kees van Eersel is de vaste organist van de Grote Kerk in Goes. Het programma begint en eindigt met een werk van Mozart. Daar tus- senin kan men luisteren naar een bonte mengeling van composities voor orgel en klarinet. Het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprijs is 5 gulden. Wie in het bezit is van een Pas-65 of een CJP betaalt f.3.50. SCHIEDAM De vereniging voor jeugd- en evamgelisatiewerk „De Rotssteen" gaat vrijdag 16 September weer van start met bijeenkomsten voor de jeugd van 8 tot en met 14 jaar. De van half acht tot negen uur du- rende verenigingsavonden worden gehouden in de zaal onder de Opstan- dingskerk. Nieuwe leden zijn van har- te welkom. SCHIEDAM De Schiedamse Sport- raad start 19 September met een cur- sus Algemene Basis Opleiding, wel- ke een noodzakelijke ondergrond vormt voor elke trainers- of recrea- tiesportopleiding. De totale cursus duurt twaalf we- ken. De lessen zijn op maandag- avond van 19.30-22.00 uur, in het gebouw van Sociale Belangen aan de Lange Haven. Deelnamekosten (inclusief het lesboek) bedragen f 80,-. Voor opgave en/of nadere infor matie kan men zich wenden tot de Sportraad voor de Gemeente Schie dam tel. 260500 toestel 287. SCHIEDAM Het ministerie van landbouw en visserij heeft _een subsi- die verleend voor de aanleg van een parkstrook langs de Harreweg. De hiervoor uit te voeren werkzaam- heden bestaan uit de aanleg van fiets- en wandelpaden (waarondet weidepaadjes), het plaatsen van en- kele houten bruggetjes, grondverbe- tering ten behoeve van de aldaai groeiende planten en het herstellen van watergangen en bijbehorende duikers. Doel van de aanleg is het verkrijgen van een betere aansluiting op het ge bied van Midden Delfland. Wanneer alles volgens plan verloopt zal het karwei rond december 1983 gereed zijn. MAASSLUIS De gemeenteraads- commissie voor openbare werken, milieu en cultuur houdt vanavond (woensdag) een extra vergadering over de bodemverontreiniging in Steendijkpolder-Zuid. De commissieleden krijgen dan technische informatie over het nadere onderzoek naar de ernst van de verontreiniging door haven- slib. Zoals gebruikelijk is de commissie- vergadering openbaar met spreek- recht voor niet-commissieleden. Wie van dat spreekrecht gebruik wil maken moet dat tot een kwar- tier voor het begin van de vergade ring bij de secretaris van de com- missie melden. Elke spreker of groep van sprekers mag per on- derwerp niet langer dan vjjf minu- ten het woord voeren. De commissievergadering wordt gehouden in zaal 'de Buys' in het stadskantoor en begint al om 19.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 13