Enerqiebespnringstrofee voor Gemeente Schiedam Films Bouw- en adviesbureau 'Aro-Renova' Quibus Schiedams Nieimsblad Windmolen-mechanisme vernieuwd Sportieve recreatie krijgt meer inhoud Bingo-avond Concert in Museum-aula CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Enquete onder wijkbewoners Kinderziektes Jeugdvoorstelling Vraag IwnCMCnflR IQflKTnRFR 1QS*? SCHIEDAM - De Gemeente Schiedam krijgt maan dag 24 oktober een Energie-besparingstrofee. De uit- reiking hiervan zal geschieden door de Minister van Economische Zaken, drs. G.M.V. van Aardenne, in Hotel Babylon te Den Haag. Schiedams loco-burge- meester de heer Scheeres zal de trofee namens de Ge meente in ontvangst nemen. Behalve aan de Gemeen te Schiedam zullen er tevens trofeeen worden uitge- reikt aan Dow Chemical Nederland B.V., de Neder landse Philips Bedrijven B.V. en de Massmarkt te Almere De wind mole n De toekenning van een trofee aan Schiedam is te danken aan het totaal pakket van energiebespa- rende objecten waaraan onze stad rijk is. Hieronder vallen onder meer: de energie-zuinige woningen in De Woud- hoek, het isoleren van ge- meente-woningen in alle wijken van de stad en de bij de Openbare Nutsbe- drijven gei'nstalleerde warmtepomp, warmte- krachtinstallatie, zonne- collectoren en wind- mole n. Door de voortrekkers-rol die Schiedam op het ge- bied van energiebesparen- de projecten vervult wordt men regehnatig ge- confronteerd met zoge- naamde kinderziektes". Zo stond de nu circa e£n jaar oude windmolen di verse malen enige weken stil vanwege een of andere storing in het mechanis- me. Na het installeren van een nieuwe overbrenging naar de generator, waar- bij het niet aan de eisen voldoende snaar-principe werd vervangen door een tandwielkast hopen de O.N.S. geen last meer van storingen te hebben. Op de vraag hoe nadelig de regelmatige stilstand van de molen is geweest voor de productie ant- woordt O.N.S. voorlich- ter Dingenouts: „In to- Ook de bij de O.N.S. gei'nstalleerde warmtepomp maakt deel nit van het pakket energiebesparende objecten. taal heeft de windmolen het eerste jaar zo'n 25 pet. minder opgeleverd dan werd verwacht, maar dat is niet uitsluitend te wijten aan mechanische storingen. Het al dan niet werken van de molen is immers tevens afhankelijk van de wind. Hierdoor zal een windmolen in een jaar met weinig wind, of veel harde stormen want ook dan kan hij niet functio- neren, beduidend minder opleveren dan in een jaar met een vrij regelmatige windsnelheid. Doordat we de huidige jaarcijfers, met betrek- Loco-burgemeester Scheeres. king tot de verhouding wind enenergie-opbrengst nog nergens tnee kunnen vergelijken is het dus on- mogelijk nu al juiste con clusies te trekken". SCHIEDAM Bij de Filmclub Schiedam in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 staat vrijdag 21 oktober de komische film „The last remake of Bean Geste" op de spoelen. De hoofdrollen in dit ver- haal worden gespeeld door Marty Feldman, Peter Ustinov en Ann Margret. De film begint om half tien. De zaal is vanaf half negen geopend. De toe- gang voor donateurs be- draagt f.3.50. Wie nog geen donateur is betaalt f.5.-. In het Passag Theater draait donderdag-, zater- dag-, zondag- en woens- dagmiddag om twee uur de Nederlands gesproken tekenfilm Heidi" De kaartjes voor de film kosten f.6.-. VEKPSWjgf "WW Architect Wim de Groot en mevrouw Mettes hopen in de toekomst heel wat men- sen van dienst te zijn met nuttige informatie. SCHIEDAM - De Schie- damse Kunststichting biedt de gasten van cafe de Quibus aan de Lange Haven zondagavond van af half tien een totaal theater-programma aan. De toegang tot de show die is getiteld ..Son of Tarzan" is als altijd gra tis. SCHIEDAM - In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt vanavond, woens- aag 19 oktober, weer een bingo-avond gehouden ten bate van de Schie- damse Invaliden Sport- vereniging „De Ooie- vaars". De balletjes beginnen te rollen om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. SCHIEDAM - Het, on der Ieiding van de heer Mettes staande, Schie- damse bouwbedrijf .Aro- Renova" is uitgebreid met een bouw- en advies bureau. In dit aan de Dam, op nummer 20, gevestigde bureau kan men terecht voor advie- zen over zowel grote als kleine bouwkundige zaken. „Voornaamste doelstel- ling van Aro-Renova", legt architect W. de Groot uit is „de drem- pel" dusdanig te verlagen dat ook de doe-het-zelver voor advies bij ons bin- nen durft te stappen". „In de praktijk", legt Wim de Groot verder uit, „zal dit betekenen dat we voor mondelinge ad viezen over bouwkundi ge zaken helemaal niets of een uitermate laag ta- rief rekenen De filosofie hiervan is dat mensen zich hierdoor wanneer ze op een gegeven moment aan groter renovatiewerk toe zijn eveneens tot ons bureau zullen wenden Vanzelfsprekend krijgt men in zo'n geval eerst de eventuele tekeningen en een prijsopgave te zien want voor een klant een besluit over wel of niet renoveren neemt moet deze natuurlijk eerst zeker weten waar hij of zij, aan toe is. Zo hebben wij er bijvoor- beeld ook geen bezwaar tegen dat een klant met het doel de totale ver- bouwingskosten te druk- ken, bepaalde dingen zelf uitvoert. Het is zelfs mogelijk dat men zich uitsluitend tot ons wendt voor informa tie over een renovatie- plan en de aanschaf van materialen. Aangezien wjj geen winkel zijn, die bepaalde artikelen in voorraad heeft, kunnen wij ons namelijk volsla- gen onpartijdig opstellen wanneer men onze me- ning hierover vraagt". ,We zullen zelfs altijd proberen", voegt me vrouw Mattes hieraan toe, ,zo voordelig moge lijk aan materialen te komen". ,,Ander positief punt", neemt Wim de Groot het gesprek dan weer over, is dat wij van alles we ten o» het aanvragen en het al di. "let toekennen van subsidies. Het ge- beurt immers nog her- haaldelijk dat een doe- het-zelver allerhande karweien uitvoert zonder te beseffen dat daarvoor flinke subsidies te verkrij- gen zijn". Alles nog even op een rijtje zettend komt het er op neer dat men bij het bouw- en adviesbu reau terecht kan voor allerlei informatie en des- gewenst voor het uitvoe- ren van grote en kleine renovatie-projecten aan zowel woonhuizen als winkels en horeca-onder- nemingen. De winkel aan de Dam nummer 20 is hiertoe geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, op de koopavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Het telefoonnummer van het bureau is 264400. SCHIEDAM De sport- raad van de gemeente Schiedam wil meer aan- dacht gaan schenken aan de sportieve recreatie. De impuls om aan deze vorm van sportbeoefeningmeer inhoud te gaan geven, was een initiatief van het ministerie van W.V.C. om de gemeente in Neder land te laten deelnemen aan een nieuw te ontwik- kelen project Sportieve recreatie. Tot op heden waren de activiteiten van de Sport- raad van Schiedam be- perkt tot de organisatie van enkele sportinstui- ven. Het doel van het nieuwe project is in sa- menwerking met gemeen- telijke diensten, sportver- enigingen of andere be- trokkenen en uitgaande van de eigen wensen en mogelijkheden te komen tot de opbouw van een wijkgericht sportieve re- creatiebeleid. In Schiedam krijgen de activiteiten in het kader van sportieve recreatie meer inhoud. quete-formulieren zijn bezorgd in de wijken Oost en Centrum. Het ontwikkelingsteam gaat aan de hand van de ingevulde formulieren be kijken in hoeverre dt wensen en ideeen van dc wijkbewoners ingepast kunnen worden. De sportraad, die de nieu we opzet in samenwer- king met de Stichting spel en sport gaat opzet- ten, heeft in dit kader een enquete samenge- steld met de vraag wat voor activiteiten op het gebied van de sportieve recreatie georganiseerd moeten worden. De en- SCHIEDAM - Het Vuil- laume strijkkwartet geeft zaterdag 22 oktober een concert in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. De tengehore gebrachte kwartetten zijn het „Ler- chen" (van Haydn), „Jagd" (Mozart), opus 10 (Debussy) en het aan de slachtoffers van oor- log en fascisme opgedra- gen kwartet nummer 8 van Shostakowitch. Vuil- laume bestaat uit: Ben Legebeke en Arno Bons (viool), Esther Apituley (altviool) en Rudolf van der Wel (violoncello). Het concert begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt f.5,-. Leden van de vereniging vrienden van het Stedelijk Mu seum Schiedam en hou- ders van een C J.P. of Pas 65 betalen f.3,- toegang. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmtngs- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN MERCURIUSSTRAAT 41. TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5