Gemeente stelt leden fietscrossclub teleur Belangstelling voor hardlopen blijft groeien Prestatieloop in Broekpolder Leden Satelliet lieten het afweten JjftPF SchiedamsNieimsblad SPORT Wethouders trekken toezegging in :,c 'Als je eenmaal smaak te pakken hebt...' Weinig hulp bij bouw nieuwe clubhuis Sportnieuws naar redactie KIJKVANAV0ND tWOENSDAG 26 OKTOBER_1983 >43-508 Eisen Amerikoanse coach bij Holy Viking sterk VLAARDINGEN - Louis Houtman, voorzitter van de fietscrossclub Vlaar- dingen is een teleurge- steld man. De sinds kort functionerende uit vijf- tig leden tellende vere- niging kreeg vorige week een grote teleurstelling te verwerken, toen het be- stuur van de gemeente te horen kreeg, dat er voor- lopig geen lokatie be- schikbaar komt voor de fietscrossclub. „En wij kregen juist enkele we- ken geleden in een ge- sprek met de wethouders Goudriaan en Wijnstok de toezegging, dat er alles in het werk zal worden gesteld om de vereniging een stuk grond ter be- schikking te stellen", aldus Houtman. De wethouders waren erg enthousiast over de plan- nen. „Ons aanbod 'geef ons geen geld maar een stukje grond' leek op weinig problemen te stui- ten, maar helaas, alle po- sitieve geluiden beteke- nen toch uiteindelijk niets". Het bestuur kreeg in eerste instantie uitzicht op een terrein in de Broekpolder. Nu dit plan afgeketst is moet de Fietscrossclub wachten op een lokatie in het in- dustriegebied bij de Windmill. „\laar daar zijn plannen in "ontwikkeling voor een kunstijsbaan, als deze plannen op niets uitlo- Weigerifig pen zouden wij daarvoor in aanmerking komen. zig was bij een wedstrijd in Lisse. Hoe lang kan dat nog du- ren?", vraagt Houtman zich af. Voorlopig moeten de leden het doen met een stukje grond tussen de Chopinstraat en Verheij- straat. ,,Wat wij alleen maar kunnen gebruiken om wat te trainen; wed- stryden organiseren kan daar niet", zegt Hout man, die enthousiast raak- te voor het crossfietsen toen hij enkele maanden geleden bij toeval aanwe- Geschokt door de verras- sende afwijzing vergat het bestuur van de fiets crossclub te vragen naar de oorzaak van de weige- ring. Bij latere informa- tie bleek dat het terrein in de Broekpolder, al eerder toegewezen aan de ruitervereniging ,,Drie Flardingha Rijders", die het lieten afweten omdat de huurprijs te hoog was, nu is bestemd voor be- bossing. „Zoiets wordt natuurlijk niet van de een op andere dag beslist, dat was al nv»- *Louis Houtman ..De gemeente heeft ons voor de gek gehouden lang bekend bij de ge meente, waarom maak- ten zij ons in eerste in stantie blij met deze lo katie, als de toewijzing toch zou uitblijven", zegt Houtman bitter De lokatie in het indus- triegebied is voor de fiets crossclub zeker niet ideaal. „Het ligt voor ons te ver weg, maar als er niets anders te beschik- king komt willen wij het daar zeker proberen", be- sluit Louis Houtman „Waarom kon in Vlaar dingen zoiets niet opge zet worden" was zijn eerste reactie en voegde de daad bij het woord Snel groeide zijn inmid- dels opgerichte vereni ging uit naar ineer dan ■vjjftig leden En de be langstelling blijft groeien! *Een groot deel van de groep lange afstandlopers bij Fortuna, die het sei- zoen afgelopen weekeinde hebben afgesloten met een marathon in Etten-ieur. VLAARD1NGEN - Om de organisatoren en de deelnemers de gelegen- heid te geven aanstaande zaterdag deel te nemen aan de grote vredes- demonstratie in Den Haag, heeft het bestuur van de Vlaardingse atle- tiekvereniging Fortuna, de geplande prestatie loop aanstaande zaterdag in de Broekpolder een dag verschoven. Zondag kan men dus terecht om deel te nemen aan diverse prestatie- lopen. Begonnen wordt om 14.45 uur met een jeugdloop over twee kilo meter. Om 15.00 uur zal het startschct vallen voor de afstanden over twee, vier en zes kilometer. De start vindt plaats ter hoogte van de jachthaven Callenburgh op de Water- sportweg. Het inschrijf- geld voor de jeugd be- draagt een gulden en vijf tig cent en voor de oude- ren drie gulden. VLAARDINGEN Hard lopen is in. Dat merkt ook de Vlaardingse atle- tiekvereniging Fortuna. Het ledental blijft stijgen en is de driehonderd al weer gepasseerd. Deze groei wordt voor een groot deel veroorzaakt door de steeds nog stij- gende belangstelling voor het lange afstandlopen. Het rondje lopen van de trimmer om de conditie op peil te houden eindigt vaak bij een atletiekvere- niging, waar al snel wordt gedacht aan het meedoen aan een halve of hele ma rathon. Hardlopen is een besmettelijke ziekte", meent Sjaak Hoogendijk, trainer van de lange af- standgroep bij Fortuna. „Als je eenmaal de smaak te pakken heb, laat ie dat niet meer los". Hoogendijk, zelf begon nen als trimmer, zag de afgelopen twee jaar zijn groep sterk groeien. „En het einde is nog niet in- zicht, elke week komen er mensen bij. Wij stellen echter hoge eisen aan de opvang. Een nieuw lid rnoet zich snel thuis voe- len bij ons. Op de woens- dagavond hebben wij drie groepen aan het werk en iedereen kan zelf bepalen bij welke groep hij be- hoort", aldus Sjaak Hoogendijk, die het afge lopen weekeinde met een veertig man sterke groep actief is geweest op de marathon van Etten-Leur. „De-ze marathon was de afsluiting van een erg suc- cesvol seizoen. Bijna alle atleten hebben hun per- soonlijk record scherper gesteld". Aan deze marathon is weer een voorbereidings- tijd van bijna twee maan den vooraf gegaan.,,Zorg- vuldig worden daarvoor de trainingsschema's ge- maakt. een marathon- loper moet fit aan de start verschijnen". Marius de Snaijer liep het afgelo pen seizoen bij Fortuna de snelste marathon in een tijd van 2 uur 24 mi- nuten. Tweede staat *Sjaak Hoogendijk, trai ner van de lange afstand groep bij Fortuna Henri Riedyk met een tijd van 2 uur 26 minu- ten. Een hoogtepunt vormde voor Sjaak Hoogendijk ook de strijd op de 4 x 15 kilometer, die twee weken geleden werd gehouden en waaraan zeven ploegen van For tuna meededen. ,,Geen enkele andere vereniging in Nederland deed ons dit na, een teken, dat het lange afstandlopen in Vlaardingen leeft". VLAARDINGEN - Bij de honkbalvereni- ging Vlaardingen-Holy hebben de coaches van het softbalteam De Gids en Van Roon hun contract met een jaar verlengd. In het afgelopen seizoen be- haalde het tweetal met hun damesploeg het kampioenschap en de verwachtingen zoor het nieuwe sei zoen zijn weer hoog- gespannen. Voor de honkbal- selectie wordt voor het komende seizoen een Amerikaanse coach/speler aange- trokken. VLAARDINGEN - Van- daag precies twin tig jaar geleden werd de voetbal- vereniging Satelliet opge- richt. De datum 26 okto- ber 1963 zal voor de Vlaardingse voetbalver- eniging altijd een histo- rische dag blijven. Dit jubileum wordt echter wat op de achtergrond gedrukt door de bouw van het nieuwe clubhuis in het Nieuwlantpark. Een noodzakelijke ver- nieuwing, omdat de oude houten-accommodatie niet langer gebruikt kon worden. Ondanks het heuglijke feit, dat Satel liet dan binnenkort kan beschikken over een prachtige accommodatie, kjjkt voorzitter Wim Jongejan toch met enige zorgen de toekomst in. ,,Deze eerste echte krachtproef van Satelliet in haar pas twintig-jarig *Het nieuwe clubhuis van de voetbalvereniging Satelliet. bestaan is me tegenge- vallen". Jongejan doelt dan op de zelfwerkzaamheid van de leden. „Uiteindelijk is het toch op een groepje van ruim tien mensen terecht gekomen en dat is voor een vereniging met honderdvyftig leden toch gewoon te weinig". Doordat de leden het lieten afweten moest de geplande openingsdatum verschoven worden. ,,Het was aanvankelijk de be- doeling om by de start van de voetbalcompeMtie ook het clubgebouw te openen, maar dat lukte niet. Daarna hadden wij het plan om op onze op- richtingsdatum het gebouw in gebruik te nemen, maar ook dat idee moesten wij laten varen. Wanneer alles verder zonder tegensla- gen verloopt, denk ik dat de officiele opening half december kan plaatsvinden", aldus een toch teleurgestelde Jongejan. Ook financieel kent Jongejan zorgen. ,,Door die mindere zelfwerk zaamheid, hebben wij werk moeten uitbesteden de kas raakt leeg!" Toch verliest de Satelliet-voor- zitter niet de moed. „Ik hoop, dat het nieuwe ge bouw de vereniging de nodige inspiratie geeft om te komen tot nieuwe initiatieven, wij denken dan aan dames- en meis- jesvoetbal op zondag". Met een subsidie van bijna zes ton van de ge meente Vlaardingen en een eigen inbreng van bijna drie ton, wordt er hiermee toch weer een accommodatie-probleem in Vlaardingen opgelost! Berichten voor due *>ort pegina kunnen worden gezonder. sen de redactie van de Rijnmond Wait Combinatie Hoogttraat 122. 3131 BP Vlaardin gen, of doorgegeven aan onze iportmedeweiker Peter Spek, tel 010- 352615. om lien over zeven naar Ned. 2 Meldt u aan als lid van de Tel 03412 -56744 Postbus 302,8070 AH Nunspeet VLAARDINGEN Met maar liefst elf persoonlijke records kwam de ploeg van de Vlaardingse zwemver- eniging Viking '60 terug van een wedstrijd uit Barendrecht, waar werd deelgenomen aan de Z R O.-compe- titie. Naast deze elf per soonlijke records werd er ook een aantal ere- prijzen binnengehaald door de Vlaardingse zwemmers. Een eerste plaats behaalde Wilma van Hofwegen op de 100 meter vrije slag met een tijd van 1 min. 10,9 sec. Een tweede plaats be- reikte Anja van Hof wegen op de 100 meter schoolslag met een tijd van 1 min. 42,0 sec. Een bronzen medaille behaalde Remon van Dorp op de 100 meter vrije slag met een tijd van 1 min. 15,9 sec.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 15