Financiele steun voor Vredesdemonstratie Carnavalsnieuws van Rietzeilers Kunstuurtjes in Stedelijk Museum Bingo Ruiter- wedstrijd Ambrosius op zoek naar oud-leden Deelname en koffie gratis Doling van werklozen Subsidie Vredeslied Deze week Parkwegkrant "n ti)M< - p01)L0~ 730435, 736886. ""Wcet jij wat cr komt op de Oude Binnenweg 40 in Rotterdam?" 7 let begiul met een A I. Meer verb hip ik niet. SCHIEDAM - Evenals elders in het land staan ook in on/.e stad talloze mensen gereed cm aanstaande zater- dag naar Den Haag te trekken voor de grote demon strate tegen de plaatsing van nieuwe kernwapens in Europa. Daar de afstand tussen de regeringsstad en Schiedam op velerlei wijze te overbruggen is zullen de demon- stranten van diverse vervoersmogelijkheden gebruik kunnen maken. Afgaande op het tot nu toe verkochte aantal plaatsen blijken echter de meeste te kiezen voor bet, door het Comite Schiedam tegen Kernbewa- pening georganiseerde, vervoer per bus. Daar de vele activiteiten ten behoeve van de Vre desdemonstratie het Schiedamse Conute tegen Kernbewapening voor kosten heeft gezet die zij niet uit eigen middelen kunnen opbrengen, heb- Dem Waa&, 29 okToBEFe. GEEN Nieuw-e. Kernwapens IN EUROPA ben zij de gemeente per brief om een bijdrage ge- vraagd. Tevens werd er. via een door circa vijftig vrouwen ondertekende brief, een verzoek inge- diend tot een in meerde- re talen gepubliceerde oproep aan de Schiedam se bevolking om aan de demonstrate deel te ne- men. Tot verbijstering \an het comite werd aan laatstge- noemde brief op de afge- lopen maandag gehouden Raadsvergadering echter geen aandacht geschon- ken. Als reden hiervan werd opgegeven dat het poststuk onjuist was ge- adresseerd. In plaats van aan de Gemeenteraad had het gericht moeten *Hct aciie-materiaal aan de hand zljn aan de Gemeente- raadsleden. Vredeskraam ging afgelopcn zarerdag ring van de Beter verliep het met de aanvrage om geldelijke steun. Op initiatief van de P.v.d.A. leden A. Ver- linde, T. de Nijs-de Loos en J.G. van Kleef werd aan het Comite Schiedam tegen Kernbewapening namelfjk een subsidie van f. 1000,-- toegekend. Het voorstel werd mede-on- dersteund door P.P.R./ PS.P.. C.P.N, en D'66 De heer Verhulsdonk van de V.V.D. liet weten dat zijn partij tegen het voor stel was aangezien bij een tweezijdige ontwapening willen. Ook het C D.A was tegen en wel, zo zei Van Lingen ondermeer: ,,Omdat we van mening zijn dat lage overheden zich niet moeten be- moeien met boven-be- stuurlijke zakcn"' Wat Schiedam betreft gaan de activiteiten op 29 oktober om negen uur 's-morgens van start met een interkerkelijke dienst van Hervormden. Gereformeerden en Katholieken in de Grote- of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat. Ie- dereen die aan deze dienst wil deelnemen is welkom Het vertrek van de bus- sen naar Den Haag vindt plaats om tien uur vanaf het Emmaplein. Om ook de thiusblijvers bij het ge- beuren te betrekken zal stadsbeiaardier Addie de Jong om half een in de middag het Vredeslied over de stad laten klin- ken door middel van het carillon in de toren van de Grote Kerk Tegelij- kertijd zullen aan voor- bijgangers stencils wor- den uitgereikt waarop wordt gewezen op de op dat moment in Den Haag plaatsvindende demon- stratie. Het gebeuren in de resi- dentie-stad zal overigens tevens te volgen zijn in een directe televisie-re- portage van de NOS. wel- ke tussen 12.00 en 17.00 uur wordt uitgezonden. Een leder die alsnog ge bruik zou willen maken van de door het Comite Schiedam tegen Kernbe wapening gecharterde bussen kan zich in ver- binding stellen met me- vrouw Wagenaar, Burg Knappertlaan 210a. tele- foon 263S46. De prijs van een bus-retour be- draagt f. 10,- ZIE HARTPAGINA'S SCHIEDAM De Har- verjaardag willen bijwo- monie en Drumband Ambrosius bestaat op 11 november 90 jaar. Ter ge- legenheid hiervan ver- zoekt men alle oud-leden die de viering van deze nen contact op te nemen met een van de volgende telefoonnummers 704521 of SCHIEDAM - Het Schiedams Nieuws- blad zal het plaatselijk carnavalsnieuws ook dit jaar weer op de voet volgen. In deze uitgave vindt de lezer de eerste van een reeks van twaalf pagi- na's die in de komen- de weken in deze krant zullen verschij- nen. Met dit nieuwe initiatief van de Car- navalsvereniging De Rietzeilers zullen de lezers uitgebreid gein- formeerd worden over alle activiteiten die De Rietzeilers dit jaar un der het motto: ,,Laat met carnaval de bom maar eens lekker barsten" zullen orga- niseren. De eerste Car- navalspagina vindt u elders in deze krant. SCHIEDAM - Onder het motto ,.Wat zie ik er in?" wordt in het S Stedelijk Museum aan de Hoogstraat een ze- vental kunstuurtjes ge houden. Tijdens deze eenmaal per maand te houden uurtjes zullen drie medewerkers van het Stedelijk (directeur Hans Paalman, Dinge- nus van de Vrie en Jo- Museum directeur Paul- man sine Bokhoven) een en ander vertellen over di verse stromingen in de kunst. Doel van ,,Wat zie ik er in?" is mensen die hierin gei'nteresseerd zijn nader in contact te brengen met kunst en cult uur. Teneinde zoveel mo- gelijk onderwerpen aan bod te laten komen ver- meldt het programma „Van dam in de Schie, tot stad van industrie" (dinsdag 1 november), „Tussen rotstekening en monnikenwerk" (6 december), ,,Wat een portret" (7 februari 1984), Grote stro mingen, grote namen" (6 maart), ,,De kunst van na 1945" (3 april). ,,De kunst der jaren zestig en zeventig" (8 Kunst en c ultuur komen naderbij via ..h'at zie ik er meil en ,,Iloe nu ver- der" 5 juni). De deelname aan de van 10.00 tot 11.00 uur du- rende kunstuurtjes is, evenals de koffie, gratis. Het is wel noodzakelijk dat men zich vooraf op geeft. Inschrijfformulie- ren zijn verkrijgbaar bij het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, tele- foon 269066. SCHIEDAM - Bij de Stichting Lentefeest aan de Broersvest wordt mor- gen, 27 oktober, weer een bingo-avond gehou den. De balletjes begin- nen te rollen om acht uur. De zaal is vanaf ze- ven uur geopend. SCHIEDAM-Op het terrein van de Spaland Ruiters aan de Kerk- weg 105 wordt zondag 30 oktober een onder- linge wedstrijd gehou den. Naast deze wedstrijd staat de leden van de rui- tervereniging de komen- de maand ook nog een uitje naar Breda te wach- ten alwaar een buitenrit gemaakt zal worden door het Mastbos. JJJ WATERWEC NOORD De werk- loosheid in het gewest Nieuwe Waterweg Noord is in September met 455 personen ge- daald. De daling be- trof zowel mannen min 311als vrou wen (min 144). Het totaal aantal werklozen be- draagt per September 10.852 personen. Als oorzaak van de da- ling noemt het Gewes- telijk Arbeidsbureau de invloeden van sei- zoenarbeid alsmede de uitslag van een zoge- naamd bestandsscho- ning die in September heeft plaatsgevonden. Een groot aantal men- sen, die inmiddels een baan had gevonden, stond nl. nog wel als werkloos bij het GAB ingeschreven. Door middel van deze be- standscontrole kon een flink aantal perso nen worden uitge- schreven.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1