Woudhoek-Noord project bereikt hoogste punt Vlaardings Vissersvrouwenkoor geeft concert in 'De Woudhoek' Huis-aan-Huis verschWeekblad Van zeuren wordt je niets wijzer Informatie-avonden 'Vrouw en gezondheid' N.V.P.V. AFD. VLAARDINGEN 1943-1983 Binnenkort ook damsimultaan en bingo WAAIMZINNIG VLEESV00RDEEL BERT v.d. STARRE Jubilarissen bij Wilton WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 KANTOOR: HOOGSTRAAT122, VLAARDINGEN TELEFOON HUMMERS ZIE PAGINA 3 OPLAGE 293.280 B 8e JAARGANG Koopwoningen Veel belangstelling Jubileumpostzegeltentoonstelling in de 'HARMONIE' Schiedamseweg 51 - Vlaardingen op Vrijdag 4 november van 19.00-22.00 uur Zaterdag 5 november van 11.00-22.00 uur Zondag 6 november van 11.00-16.00 uur Zaterdag van 11.00-17.00 uur RUILBEURS VRIJ ENTREE »\\«e 6 V' Bij slagerij Zie achterpagina. RAAKTU HAAR KW UT? SchiedamsNieu>vsblad |p SCHIEDAM - Niet zonder trots heeft wethouder Zij- develd vanmiddag de officiele handeling verricht die leidde tot het bereiken van het hoogste punt van een project van 96 woningen. De betreffende huizen om- vatten de eerste fase van een totaalplan van 321 een- gezins- en 243 gestapelde woningen in het uitbrei- dingsplan Woudhoek-Noord. Opdmchtgever van de bouw is het Algemeen Burger- lijk Pensioenfonds te Heerlen. De uitvoering is in han- den van Volker Bouwmaatschappij bv te Rotterdam. De reden dat de wethou der zo trots is op dit pro ject zit hem in het feit dat het wederom een bouwplan betreft waarin grote aandacht is besteed aan de energie-besparing. „Bij het plan", vertelt de heer Zijdeveld desge- vraagd, „is namelijk op alle fronten gewerkt vol- gens de zonne-energie nota. Alle huizen staan bijvoorbeeld extreem op het zuiden gericht. Dit houdt in dat de straten van Oost naar West lopen. Het gevolg van deze wijze van bouwen is dat in de woningen slechts de helft van de gebruikelijke ener- gie gebruikt gaat worden. Meest spectaculaire is overigens wel dat dit alles niet heeft geleid tot een extra hoge huurprijs. Me- de daardoor kreeg toen- dertijd ook's lands groot- ste belegger, het Alge- men Burgerlijk Pensioen fonds, interesse voor de woningen". Hoewel het nog lang niet zeker is dat ook de overi- ge woningen van het pro ject inderdaad gebouwd gaan worden is wethou der Zijdeveld niet van zins zich hierdoor de vreugde van het thans be- reikte te laten ontnemen. „Natuurlijk vind ik het erg jammer dat het plan door de maatregelen van het rijk op de tocht komt te staan, maar van lang zueren daarover word je nu eenmaal niets wijzer. Het zou overigens best kunnen dat er ongesub- sidieerde bouw gaan be- vorderen want er blijkt erg veel interesse te zijn voor aantrekkelijk ge- prijsde koopwoningen". Dat het project waarvan vanmiddag het hoogste punt werd bereikt inder daad niet alledaags is, werd bewezen door de vele belangstellenden op het bouwterrein. Naast de heer Zijdeveld waren De eerste 96 voltooiing. woningen van het uitbreidingsplan Woudhoek-Noord naderen Inn namelijk onder andere ook de hoofddirecteur van het A.B.P. de heer J.W. van der Dussen, de waarnemend directeur beleggingen van het A.B.P. de heer Soeteman en het College van Burge- meester en Wethouders aanwezig. De 96 eengezinswonin- gen die thans worden ge bouwd bestaan uit 4 ty- pen die in grootte niet veel van elkaar verschil- len. Alle hebben een woonkamer, keuken, drie slaapkamers, badkamer met ligbad en tweede toi let en een grote niet inge- deelde zolder. De kale huurprijs van de huizen, die worden be- heerd door Brink en Kooyman bv te Rotter dam, zal bij oplevering circa f. 625,- per maand bedragen. SCHIEDAM - Wat gaat er gebeuren met het stads- vernieuwingsgebied Laurens Costerstraat en omgeving? Teneinde de bewoners hierover nader te informeren zijn een aantal informatie-avon den gepland. Deze zijn op: 2 novem ber, voor de Lange Singelstraat bewoners, 3 November, voor per- sonen die woonachtig zijn in de Laurens Coster straat 4-32, de Laurens Costerhof, Singel 92-102 en Archimedesstraat 42 en 7 november voor de bewoners van de Chr. Huygenstraat, Simon Stevinstraat en Laurens Costerstraat 15-17. Alle informatie-avonden worden gehouden in de St.Jansschool aan de Lange Singelstraat 55. De aanvangstijd is 20.00 uur. SCHIEDAM - Het Vlaardings Vissers vrouwenkoor geeft don- derdag 3 november een concert in hetdiensten- centrum ,JDe Woud hoek" aan het Heyer- mansplein. Op het programma staan oude *Het Vlaardings Vissersvrouwenkoor vissers-, school- en volksliedjes. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt f.1,50. Zondag 6 november is er een damsimultaan in „De Woudhoek". Aan- gever is de Nationaal meesterdammer Ron Heusdens. Het dammen, waaraan jong en oud gratis kunnen deel- nemen, begint om 13.30 uur- Opgave dient zo snel mogelijk te geschieden in het dienstencentrum of telefonisch via nummer 709555. De maandelijkse Bingo in ,,De Woudhoek" wordt deze maal gehou den op donderdag 17 november. De balletjes beginnen te rollen om 13.30 uur. Er worden zeven rondes a f.6,-, gespeeld. (advertentie) -* O* *0' .Itl SCHIEDAM - In het vrouwenontmoe tings- centrum 'Barrika' aan de Lange Kerkstraat 62 wordt dinsdag 8 novem ber een thema-avond ge houden die als titel heeft "Vrouw en gezondheid". De avond is georgani- seerd door de taakgroep Activiteiten van het Schiedams Vrouwen Overleg, de arts Ineke Vink en Ine Elderkamp en Frederiek Grauw- meijer van de Patienten- Belangenvereniging Schiedam. De avond begint met enige korte scetches over de onderwerpen: recht op privacy, recht op uit- leg, recht op informatie en wat verwacht je van je arts. Vervolgens zal zowel in groepjes als gezamenlijk nader op deze dingen worden ingegaan. Bovendien ontvangt iedereen een informatie- boekje. De avond, die vnj toe- gankelijk is, begint om 20.00 uur. Het vrouwen- pand is vanaf 19.30 uur geopend. Behalve op de thema- avond is het ook moge lijk nadere informatie over onderwerpen die verband houden met "Vrouw en gezond heid" te verkrijgen tus- sen 10.00 en 15.00 uur gehouden, vrijdagse kof- fie-bijeenkomsten in Barrika. Gezond haar groeit alleen op een gezonde hoofdhuid. Bioscalin, ont wikkeld aan de Universiteit van Hei sinki, reinigt uw hoofdhuid diep en bevordert de vorming van nieuwe cellen. Roos verdwijnt. haaruitval stopt! En bij langdurige verzorging met Bio scalin Elixer kan zelfs in veel geva' len nieuwe haargroei ontstaan! Bio scalin Elixer en Bioscalin Shampoo Voor wie haar wil behouden. Ver krijgbaar bij Apothekers, Drogisten en Kappers Inl. en folder Bioscalin (Nederlandl Tel. 1170 - 80 77 52 Poslbus 16140 2500 B1 Den Haug SCHIEDAM - In dt kantine van het hoofd kantoor van de Dok- ei Werf- Maatschappi Wilton Feyenoord zijr vrijdag 28 oktober ell jubilarissen gehuldigd. Zi werden ijdens de plech tigheid toegesproker door Directeur T.T.Jon ker en Schiedams loco burgemeester de heei Scheeres. Zes van de jubilarissen dc heren J.W. van de Geer. J.A.A. den Hals, P. Ha merslag, J.A. Nesse J.M.Verbraak en J. van der Wagt herdachten het feit dat zij veertig jaar bij Wilton Feijenoord in dienst waren. De overige: D. van Bok- kum, P. Braber, W.G.E.Valk, C.H.van de Velde en D.Vermaas konden terugkijken op een 25-jarig dienstver- band bij de werf.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1