Gemeentelijk Rampenplan binnenkort openboar Quibus Nieuwland winkeliers zeggen het met bloemen Filmclub 3 Activiteiten-commissie zoekt nieuwe medewerkers Schiedams Nieuwsblad Je hoopt dat het nooit nodig is Lentefeest programma Bingo-avond Kinderfilm j* Veel waardering voor Eurofleur-actie kerk diensten WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 44-51 M HERVORMDE GE MEENTE KETHEL. •17 SCHIEDAM - „Eigenlijk is dit plan net zo iets als een brandverzekering. Die sluit je imtners ook af terwijl je hoopt er nooit gebruik van te hoeven maken Aldus omschriift de heer Brouwer van het Bureau kabinet van de burgemeester het onlangs gereedgekoraen Ge meentelijk Rampenplan Schiedam. Daar het een openbaar stuk betreft zal het plan over enige tijd (na- dat het door de Commissie A.B.Z., de Gemeenteraad en de Rijnmond bestudeerd is) voor een ieder ter in- zage zijn. Het ontstaan van het rampenplan is het gevolg van een uit mei 1981 stammende landelijke wet, waarin onder meer werd vastgesteld dat ie- dere gemeente binnen een tijdsbestek van circa twee jaar over een derge- lijk plan moest beschik- ken. Bij het samenstellen van het plan moesten de ge- meenten zich zo veel mogelijk houden aan de in dit verband door de Provincie uitgegeven richtlijnen. Voor de Rijnmond-ge- meenten gold dat zij uit moesten gaan van de door deze organisatie verstrekte richtlijnen Reden hiervan was dat in het Rijnmondgebied, door de aldaar gevestigde industrieen, tal van fac- toren meespelen die el ders niet van toepassing zijn. In het Schiedamse plan wordt dan ook rekening gehouden met diverse rampen die onze stad kunnen treffen zoals: verkeersongevallen (zo- wel op het land als in het water en de lucht), grote branden en/of instortin- gen, natuurrampen en ongelukken met gevaar- lijke stoffen. Aangezien de gemeente- Ujke rampenplannen uit- sluitend in vredestijd van toepassing zijn, vindt men er geen richtlijnen in voor zich in oorlogstijd voordoende gevaarlijke situaties. Naast het thans gereed gekomen stuk zullen binnenkort tevens diverse aanvalsplannen worden gemaakt waarin richtlij nen worden gegeven over de wijze waarop bepaalde rampen bestreden dienen te worden. In tegenstel- ling tot het Gemeentelijk Rampenplan zullen deze stukken niet openbaar worden gemaakt. Meest wetenswaardig voor de burgers is wel dat zij op een ramp attent zullen worden gemaakt door het in werking stel- len van de B.B. sirenes, welke in zo'n geval drie- maal achtereen een lang- gerekte toon zullen laten horen. (Niet te verwarren met de maandelijke con- trole van deze apparaten die iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur plaatsvindt). Direct hierna dient men radio en televisie aan te zetten aangezien via deze media bekend zal worden gemaakt hoe men verder dient te handelen. sL S Het rampen-codrdinatiecentrum zal worden ondergebracht in de kelder van het O.N.S.-gebouw. Dit is mogelijk doordat het kabelnet, na ontkop- peling van de andere zen- ders, gebruikt kan wor den voor het doorgeven van plaatselijke informa- tie. Teneinde dit alles zo goed mogelijk te doen verlopen is besloten het rampen-coordinatiecen- trum onder te brengen in de (atoomvrije) kelder van het O.N.S.-gebouw aan de Van Heekstraat. Enkele redenen waarom juist voor deze plaats werd gekozen zijn: de permanente bereikbaar- heid, de mogelijkheid op de C.A.I, in te breken en het vermogen zelf elec- triciteit op te wekken. SCHIEDAM - "Back to square', is de titel van het muzikaal programma waarmee Collin Scot en Del Richardson zondag- avond om half tien in de Quibus verschijnen. Ook voor de kleintjes is er in cafe de Quibus zon dag weer iets te doen. Zij kunnen vanaf twee uur in de middag genieten van het poppentheater "Haast je, rep je". De toegang tot beide activiteiten is als vanouds gratis. De talloze industrieen in de Rijnmond SCHIEDAM - Het Ko- ninklijk Schiedams man- nenkoor Orpheus, onder leiding van Richard Ram, geeft zaterdag 5 novem- ber een najaarsconcert in de Havenkerk aan de Lange Haven 70. Aan dit concert werken tevens mee: de muziek- vereniging Sint Radboud (met dirigent 1°hn Segers), Frans Huijts (bariton), Ronald Stolk (orgel) en Peter Beijers- bergen van Henegouwen (piano). Op het programma staan: de Soldatenmis van Bohuslav Martinu en de Gospel Rhapsody van Pi Scheffer. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de V.V.V. Schiedam en voor aanvang van het concert, aan de kerk. SCHIEDAM - Bij de Stichting Lentefeest aan de Broersvest wordt mor- gen, donderdag 3 novem ber, een bingo-avond ge houden. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. Het afroepen van de cijfertjes begint om 20.00 uur. Vrijdag is er, van 10.00 tot 15.00 uur, een mini- markt bij Lentefeest. De opbrengst van beide activiteiten komt ten goede aan de gehandi- capten. SCHIEDAM - Onder het motto „Zeg het met bloemen" is een zestal winkeliers uit de wijk Niewland gestart met een bloemenactie. De deelne- mers aan de door Euro- fleur/Veendam georgani- seerde actie zijn: Slagerij Hans de Jong Nolenslaan 606, Verwaijen Interieur- verzorging Nolenslaan 774-776, Behang Bou tique '74 Nolenslaan 696, Windsor House Nolens laan 600, Piet Vreeswijk Nolenslaan 604 en Dieren- en Bloemenshop Verbeek aan de Parkweg 332. De actie houdt in dat ge- durende zo'n anderhalf jaar wekeljjks drie Schie damse gezinnen met een bloemetje worden ver- rast. Welke gezinnen dit *Afgelopen week werd onder andere mevrouw Dc Jong uit de M.C.M. de Grootstraat met een boeket verrast. zijn wordt om beurten bepaald door de deel- nemende winkeliers. De verzorging en bezorging van de boeketten is in handen van Bloemsier- kunst Verbeek. Zoals te verwachten was valt de door Eurofleur/ Veendam gecoordineerde bloemen bezorging bij- zonder goed in de smaak bij de nietsvermoedende ontvangers. Treffend voorbeeld hier van is het gedicht dat een der gelukkigen, mevrouw Brinkhorst, aan de firma Verbeek zon. Dit luidde: Donderdagavond ging de bel en toen ik keek stond daar mevrouw Verbeek. Met een bos verschillende bloemen te veel om of te noemen. We vinden dit een leuke actie vandaar onze reactie. SCHIEDAM - ..Jules ei Jim" is de titel van de film die vrijdag 4 novem ber op de spoelen staat bij de Filmclub Schiedam in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. Het verhaal, dat is geba- seerd op een boek van H.P. Roche, gaat over een driehoeksverhouding waarin jaloezie en af- gunst totaal afwezig zijn. De hoofdrol in deze film wordt gespeeld door Jeanne Moreau. De voorstelling begint om half tien 's avonds. De zaal is vanaf hall negen geopend. De toe- gang voor donateurs be- draagt f.3,50. Wie nog geen donateur is betaalt f.5,- toegang. SCHIEDAM.- In ge bouw De Kreek aan de Lange Haven 92 wordt zon dag 6 novem ber van 13.30 tot 15.00 uur een film gedraaid die geschikt is voor kinderen van 6 tot 13 jaar. De toegang bedraagt f.l .50. HERV. GEMEENTE Grote Kerk: 10.00 uur ds. J.D. Wuister, 17.00 uur ds. D.A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk: 10.00 uur ds. K.L. de Ru, jeugddienst. H. Hartkerk: 8.45 uur ds. H. Groenewegen, Eindhoven. Aula Pinasplein: 10.00 uur ds. C.A. Evelijn, Rozenburg. Dorpskerk: 10.00 uur ds. W. van Bokkum, 19.00 uur geen dienst. De Ark: St. Martinuskerk: 9.30 uur dhr. H.J. van Straalen, Oegstgeest, 19.00 uur ds. F. Kalis, jeugddienst. GEMEENTE VAN CHRISTUS Swammerdamsingel 27a, zondag 10.30 uur bijbelstudie, 11.00 ere- dienst, 19.00 uur avonddienst. NED. PROTESTAN- TENBOND Westvest 92, ds. H.J. Bos, Schiedam. JOHAN MAASBACH WERELDZENDING Vrijdag 4 november: 20.00 uur dhr Robert Maasbach. Zaterdag 5 november: Geen jeugddienst. HERVORMDE EVANGELISATIE OP GEREF. GROND- SLAG. Woensdag 2 novem ber: 19.30 uur Dank- stond in de Opstan dingskerk ds. C.J. v.d. Plas, 10.00 uur Aula Chr. Scholengemeen- schap ds. G. Westland, Scherpenzeel, 17.00 uur in de Opstandings kerk ds. D.A. Snijder, Abbenbroek. PLANTAGEKERK Zondag 10.00, 17.00 uur alsmede woensdag 19.30 uur dhr. W. Hoogendyk. LEGER DES HEILS Lange Haven 27, don derdag 3 november 18.30 uur kinderdienst in de Kon. Wilhelmina- school, Zalmstraat 27. Zondag 6 november: 10.00 uur Heiligensa- menkomst, 18.30 uur *Het wijkcentrum aan het Bachplein SCHIEDAM - De Stich ting Activiteiten-commis sie van het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein is op zoek naar personen die zich willen inzetten als vrijwillig (st)er. Voor nieuwe medewer- kers(sters) zijn zowel be- stuurs als andere functies vacant. Voor nadere informatie of aanmelding kan men terecht aan de balie van De Blauwe Brug.telefoon 701049.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5