Boudewijn de Groot terug van weggeweest Liesbeth List in Concert voor Twee Premiere 'Shangri-La' Wandkleden van Wil van Heipen in Hilton Surtel exposeert landschappen i Schiedams Nieuwsblad £5 Drie concerten in theater De Teerstoof Nivon viert het 20-jarig bestaan Cocteau Twins in Arena WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 44-517 ROTTERDAM - Met optredens van Rinus Ho- gendoorn, Hans Keme- ling, het jazzorkest Af- fiche Rouge en het crisis- koor De Coot viert het Nivon zaterdagavond 5 november het 20-jarig be staan. Het feest begint om half acht in de Dirk Smits- straat 76 en is gratis toe- gankelijk. Ook zaterdag en zondag overdag vinden er een aantal activiteiten plaats. Er is een fototentoonstel- ling te zien van het Nivon- fotocollectief over de vredesdemonstratie van afgelopen zaterdag. Wie zich creatief wil uitleven, kan meehelpen aan het maken van een wandkleed met de titel „de strijd om de vrede". Leden van de vereniging geven op beide dagen allerlei demonstra- ties van de verschillende verenigingsactiviteiten ROTTERDAM - De Schotse formatie Cocteau Twins geeft vanavond (woensdag) om 21.30 uur een optreden in jeugdcentrum Arena aan de Westkruiskade. De groep, begin 1982 als driemansformatie opge- richt, gaf begin dit jaar al een succesvol optreden in Arena, reden voor de or- ganisatie de Britse band nogmaals naar Rotter dam te halen. De Cocteau Twins wer- den vorig jaar zeer en- thousiast ontvangen door de vakpers. lnmiddels zijn er twee elpees en twee EP's verschenen. De muziek laat zich omschrij- ven als dromerige gitaar- muziek met mysterieuze vocalen. De band bestaat momenteel nog maar uit twee mensen en werkt veel met tapes. SCHIEDAM - Na een reeks succesvolle concerten in de Verenigde Staten, Duitsland en Belgie is Boude wijn de Groot weer terug in Nederland. Het eerste vaderlandse podium dat de zanger na zijn verblijf in het buitenland gaat betreden is dat van het theater De Teerstoof. De optredens vinden plaats op donderdag 3, vrijdag 4 en zaterdag 5 november. Tijdens de drie try-outs zullen voor de pauze tal van oude bekende lie- deren ten gehore worden gebracht. In de tweede helft van het programma komt Boudewijns nieuwe repertoire aan bod. Als gebruikelijk zijn de teksten van Lennart Nijgh. De Nederlandse troubadour wordt bege- leid door: Jan Rietman (piano), Jan Vermeulen (bas) en Louis Debij (slagwerk). De voorstellingen begin- nen alien om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur geopend. De toe- gangskaarten kosten f17.50. Zaterdagmiddag om half drie brengt de theater- groep Hobo het stuk "Mama, ik droom" in De Teerstoof. De voorstel- ling is geschikt voor kin- deren van ongeveer 4 tot en met zeven jaar. De zaal is vanaf twee uur geopend. De kaartjes kos ten f.3.50. Reserveringen voor de programma's in theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 kunnen geschieden via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000, en (vrijdagavond en zaterdagmiddag) via het theater, telefoon 269455. Boudewijn de Groot geeft komend weekeind drie concerten in De Teerstoof. Het feit dat Liesbeth List al meer dan vijftien jaar meedraait in de top van Nederlandse zangeressen van het chanson, zegt voldoende over haar kwa- liteiten. Zij heeft al enige gouden LP's en een Edi son op haar naam staan. Momenteel speelt zij de hoofdrol in een nieuw muziekprogramma, geti- teld ..Concert voor twee", dat donderdag 10 novem- b°r in 't Web te Hoog- vliet kan worden bijge- woond. Het programma overbrugt twee muzikale genres, dat van het chanson en dat van het klassiek-ro- mantische pianospel. Voor het laatste is de jonge pianist-componist Robert Nasveld verant- woordelijk. Hij speelt ro- mantische werkjes van vaak niet als zodanig te boek staande componis- ten. De in 1941 in Bandoeng geboren Liesbeth List heeft voor dit program ma een aantal nieuwe nummers aan haar reper toire toegevoegd. Tot haar favoriete repertoire behoren naast het Neder landse lied al of niet ver- taalde chansons van Mi- kis Theodorakis, Jacques Brel, Gilbert Becaud en Rod McKuen. Zij wordt begeleid door een trio, dat bestaat uit Helmig van der Vegt, piano, Erik Raayman, gitaar en Mar tin Dijst, drums. Geraldine Pilgrim en Janet Goddard zetten omstreeks de helft van de jaren '70 het theatergezelschap "Hesitate and Demon strate" op. Beiden waren zij net afgestudeerd aan de Fine Art Afdeling van de Polytechnic in Leeds. Hun plaatsen van optre den waren straten, festi vals en galeries. Sinds 1977 legden zij zich toe op meer afgehakende theaterprodukties, waar van zij inmiddels ruim 10 voorstellingen achter zich hebben. Geraldine Pilgrim nam de leiding op zich. Ondertussen heeft men in Rotterdam diverse pro- dukties van de perfor- mersgroep kunnen bijwo- nen in de Lantaren. Men denke aan "Goodnight Ladies", handelend ovei twee vrouwen die in on- bekende hoofdsteden van de ene naar de andere ho- telkamer. zwerven. De premiere van de nieuwste voorstelling van "Hesita te and Demonstrate", ge- titeld "Shangri-La", heeft plaats in de Rotterdamse Lantaren op donderdag 3 november. Daaraan voor- afgaand kan in ditzelfde theater een proefvoorstel- ling worden bijgewoond op woensdag 2 november. Verder blijft de produktie tot en met zaterdag 12 november in de Lantaren. Geraldine Pilgrim om- schrijft "Shangri-La" als een romance. Als inspira- tiebron dient Daphne du Maurier's boek "Rebec ca" zich aan. Het land- goed Manderley, waar de geest van de dode Rebec ca heerst, is de plaats waar de held en zijn geliefde terug willen keren, de plaats waar de geschiede- nis aanvangt. Op de ver- koolde resten van Man derley is een camping ge- bouwd, een zogenoemd holiday-camp. Om Man derley opnieuw te kun nen aanschouwen, moe- ten zij deel uitmaken van het holiday-camp. Du Maurier over de roman: "Het is een verhaal waar- in dromen bewaarheid worden, alleen maar om ze daarna weer te ont- nemen". "Hesitate and Demon strate" gaat uit van het gegeven: "Wat gebeurt er als dromen werkelijkheid worden?". "Shangri-La" wordt vormgegeven door de performers Lizza Aiken, Alex Mavrocorda- tus en Andre Borkowski. In de Art Gallery van het Hilton Hotel te Rotter dam exposeert tot eind deze maand de kunste- nares Wil van Herpen haar wandkleden Wil van Herpens wand kleden zijn het best te omschrijven als abstracte composities waarin relief is aangebracht door wel- overwogen gebruik van verschillende, natuurlijke materialen. Wil van Her pen is geboren in Rotter dam in 1915Na haar op- leiding aan de Koninklij- ke Academie van Beel- dende Kunsten te 's-Gra- venhage is zij tot 1978 werkzaam geweest als do- cente in kunstgeschiede- nis, tekenen, ontwerpen en de textielkunst. Sinds 1967 vervaardigt zij wandkleden. De kunste- nares hield tentoonstel- lingen o.a. in Het Lijn- baancentrum te Rotter dam (1971, 1972, 1973, 1 978), De Doelen te Rot terdam (1973), Stedelijk Museum te Schiedam (1973), Het Bagijntje te Lochem (1979, 1981), De Nunnikhof te Rijs- oord (1980), 't Kleine Kerkje te Hellevoetsluis (1981) en „Galerie Con trast" te Middelburg (1982). Wil van Herpen maakt ook veel wandde- coraties in opdracht van particulieren voor wonin- gen en bedrijven. Haar werk werd o.a. aange- kocht door: Vakgroep Horeca te 's-Gravenhage, de Rotterdamse Kunst- stichting, Gemeentelijk Verzorgingstehuis Boek- holt te Rotterdam, Rijn- hotel te Rotterdam en Verpleeginrichting Stad- zicht. Een werkstuk van Wil van Herpen. In samenwerking met ga- lerie en kunsthandel Jan J. van Waning organiseert Buningh Interieur aan de Nieuwe Binnenweg 190 te Rotterdam tot en met 26 november a s. een ver- koopexpositie van wer- ken van Paul Surtel. De in 1893 geboren Fransman Surtel heeft het grootste gedeelte van zijn jeugd doorgebracht in het plaatsje Arnon. Op 16-jarige leeftijd vertrekt hij naar Parijs. De Eerste Wereldoorlog leidt ook bij Surtel tot stilstand. Pas in 1926 grijpt hij weer naar het penseel. Vooral landschappen, met veel gevoel voor kleuren vaak op een fors palet neergezet, genieten de voorkeur bij deze Franse schilder. De olie- verven van Surtel behan- delen onderwerpen die bijna altijd terug te vin den zijn in de Provence of Normandie. De verkoopexpositie bij Buningh is dagelijks be- halve zondag van 09.00 tot 18.00 uur (vrijdag 21.00 uur) te bezoeken.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9