Open podium voor talenten Filmclub draait 'Wizards' Dia-avond Incognito speelt in De Goudsbloem Mercurius besteedt aandacht aan schoonschrijven SchiedamsNieuwsblad (j$ Bingo Cursus over levensfasen Thema-avond WOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 45-503 Schiedams Nieimsblad Joop en Maartje Vervolg voorpagina Dertiger-iaren-feest in Passage Theater SCHIEDAM - Een film, musical. Open Podium voor de jeugd en volwassenen en het Dertiger-jaren-feest staan deze week op het jubileum-programma van het thans vijftig jaar oude Passage Theater Wat de film betreft kan men ook in dit geval weer spreken van een gouwe ouwe want na de Sound of music" en „Les uns et les autres" staat nu „Dr. Zhivago" op de spoelen. Hoofdrolspelers in dit verhaal over een ten tijde van de Russische revolutie levende arts zijn Omar Shard f en Geraldine Chaplin. De voorstellingen van de film zijn donderdag 10 (om 14.00 en 20.00 uur), vrijdag 11 (eveneens om 14.00 en 20.00 uur) en zondag 13 november (om 20.00 uur). De toegang bedraagt f 8,-. De Toneelgroep '71 brengt, in samenwerking met the Creedsingers, de musical ..Mexico, o Mexico" in het Passage Theater. In dit reeds eer- der met veel succes op de planken gezette stuk maakt het publiek onder andere kennis met Bal- thasar, een voormalige scheepskok die een res taurant aan de wal heeft gekocht. De musical is te zien op donderdag 10 en vrijdag 11 november om 20.00 uur. De toegang bedraagt f 5,-. Speciaal voor 65- plussers wordt er tevens een middagvoorstelling gegeven op donderdag om 14.00 uur. Hiervoor bedraagt de toegang slechts f 2,50. Uitgave van Wegener Huis-aan-Huisbladen b.v verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving met een wekehjkse oplage van ruim 1 1 miljoen exemplaren verdeeld over 26edities. HOOFDKANTOOR Wesiblaak 159,3012 KJ Rotterdam TELEFOON 010-13.50.85 Postadres De Havenloods postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATE EN PERSONEELS-ADVERTENTIES: Prms Hendrikkade 14. 3071 KB Rotterdam tel 010 13.2170 KLEINE ADVERTENTIES (duo's): Tel 010 13 20.50 ALGEHELE LEIDING P Bakker, priv6 tel 079 51 78 57 CHEF REDACTIE: W Schothorst IJ Deijbel verschijnt elke woensdag in Schiedam, Groenoord, Kethel KANTOOR. Hoogstraat 122,3131 BPVIaardmgen TELEFOON 010 34.67.11 ADVERTENTIEVERKOOP Th J Bravenboer (rayonleider) privfe tel 010 35.38.83 J D M. Ivo G H Adams (regionaa! contactman) priv6 tel. 01891 -3230 REDACTIE: A Beyen, M Ames Correspondent Schiedam P Koppenhagen. priv6 tel 010 26.66.15. Spoctcorrespondent P Spek, priv6 tel. 010-35.26 15 SLUITINGSTERMIJN: Advertenties: dinsdag 10.00 uur Kleine advertenties (duo's): maandag 17.00 uur Redactie: maandag 16.00 uur BEZORGING Interlanden/Spreigroep Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te geven aan tel. 010 13.24. 1-4-83 Als extra attractie zal voor, na en tijdens de pauze van Mexico het Mexico o schitterende *Maartje van Weegen *Joop Daalmeijer theater-orgel worden bespeeld door Cor de Groot. Zaterdag 12 november om 14.00 uur biedt het Passage Theater ,,Open podium" voor de jeugd. Deelnemers zijn: de Har- monie Wilton Fijenoord, Ingrid van Rijswijk, het Toonkunst Kinderkoor (zij tonen een stukje uit Assepoester), Pascal Renoux, Marscha Hol- lenberg (met twee num- mers uit Fame), Rudolf Fitskie Kinderballet, De Bezige Bijtjes (cabaret) en Volksdansen door ouderen. De kaartjes voor dit tot circa 16.00 uur durende Open podium program- ma kosten f 2,50. Diezelfde dag om acht uur 's avonds treden de volwassenen deelnemers van ,,Open podium" in het voetlicht. Degeen die zich hiervoor hebben op- gegeven zijn: de Drum- band Gusto, Jeannette Holmer (play-back), Jan Verhoeff en Jacqueline v.d. Geer (slapstick), Duo Sierre, Cabaret Drijfzand, Dirk Vet, Robert van Buytenen, Albert de Bruin (liederen van Schu bert), Caroussel Musical (met het openingsballet uit 'Applause'), Eric Johan de Jong en Petra Ponsen, Danstheater Emmy Krebs, R. Renoux Jacqueline v.d. Geer en Joan Francis, Herman Peeren en Nel Verhoeff (slapstick en acrobatiek op muziek) en de Rijn- mondband). Presentators van het Open Podium zijn de van radio en televisie beken- de Joop Daalmeijer en Maartje van Weegen. De kaarten voor het avondprogramma (het- geen bestaat uit het Open podium plus een Dertiger- jaren-feest) kosten f 7,50. Tijdens het, van circa 23.00 tot 03.00 uur ^ENto der een waarschuwing. Verder gaat men vergun- ningplichtige transporten stipt controleren en bege- leiden en worden in CPCV-verband geplande acties niet uitgevoerd. Wat de verkeersregeling betreft deze al worden beperkt tot het toezicht houden op het spitsuur. Daarnaast worden er iedere dag tussen 07.00 en 09.00 uur verkeers- controles gehouden op aanvoerwegen en zullen zowel alle rechercheza- ken als de arrestatiebe- velen, gerechtelijke stuk- ken enzovoorts zeer zorgvuldig worden afge- handeld Personen met klachten die op het sociale vlak liggen zullen worden doorverwezen naar de daarvoor bestemde instel- lingen. Tot slot zal van geval tot geval worden bekeken of een verzoek om bijstand al dan niet wordt ingewil- ligd en worden er per week twee werkonder- brekingen van circa een uur gehouden. Dat de politie zich echter terdege bewust blijft van haar verantwoordelijk- heid bewijzen de laatste programma-punten die luiden: Indien er gevaar dreigt voor mens of dier wordt, zoals gebruikelijk opgetreden. Een ambu lance dient door eventu- ele files te worden geleid. SCHIEDAM - De Film- club Schiedam draait vrij dag 11 november de te- kenfilm ..Wizards" van Ralph Bakshi. In deze productie laat Bakshi de kijkers kennis- maken met twee mach- tige tovenaars die zeer eigentijdse middelen ge- bruiken. De voorstelling begint om half tien. De zaal is vanaf half negen geopend. De toegang voor dona- teurs bedraagt f 3,50. Om donateur te worden betaalt men f 5,- per sei- zoen (dit is inclusief de toegang voor de eerste film). De Filmclub is ge- vestigd in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat 12. SCHIEDAM - In de gro- te zaal van het diensten- centrum „De 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan wordt woensdag 16 no vember een dia-avond ge houden over het onder- werp Schiedam rond 1900". De vertoning begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. *Het dames-orkest Dame Blanche durende, Dertiger-jaren- feest kan onder andere worden gedanst op muziek van het dames- orkest Dame Blanche en het salonorkest Petit Fours. Tevens worden er demonstraties Rock and roll en tapdansen gegeven door Anneke Zappey's dansgroep en bieden Thomas en Caro line de aanwezige toe- schouwers show aan. een mode- Kaarten voor de jubileum- festiviteiten zijn dagelijks verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater van 13.00 tot 15.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Tevens is het mogelijk telefonisch te reserveren via nummer 269563 (tus sen 9.00 en 17.00 uur). SCHIEDAM - In de gro- te zaal van Sociale Belan- gen aan de Lange Haven 73 wordt woensdag 16 november weer een bino- avond gehouden ten bate van de Schiedamse Invali- den Sportvereniging „De Ooievaars". Er zijn als vanouds weer talloze prijzen te winnen. Het rollen van de balle- tjes begint om 20.00 uur De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De Stich- ting Schiedamse Gemeen- schap start een vijf-we- ken durende cursus ,,Ont- wikkelingspsychologie". In sommige gevallen leidt de overgang van de ene naar de andere tot echte crisissituaties. Over deze gang ,,van wieg tot graf" hebben enige vooraanstaande denkers, waaronder: Erikson, Freud en Piaget theorien ontwikkeld waar tijdens de cursus nader op wordt ingegaan. De cursusavonden zijn op maandag van acht tot tien uur, in het gebouw van Sociale Belangen aan de Lange Haven. De eers te bijeenkomst is op 21 november. De deelname- kosten bedragen f. 60,-. Inschrijven kan geschie- den in het V.V.V.-kan- toor aan de Buitenhaven- weg 9, telefoon 733000. De Rotterdamse formatie Incognito. SCHIEDAM - De Rotter damse formatie Incognito treedt vrijdag 11 novem ber op in de Goudsbloem in de St. Annazuster- straat. In de muziek van de Goudsbloem zjjn duide- lijke invloeden uit de la tin, funk en jazz te her- kennen. Men speelt voor- namelijk eiaen werk. De bezetting isalsvolgt: Cees Kieboom, toetsen; Do nald van de Goes, basgi- taar; Bruno van Klaveren, dwarsfluit en percussie; Tineke van Uffelen, saxo- foon; Frank van Beunin- gen, gitaar en de drummer is Domien Welschen. Het optreden van Incog nito begint om 21.30 uur. SCHIEDAM - Bij boek- handel Mercurius in het Hof van Spaland te Schiedam-Noord wordt zaterdag 12 november een demonstratie kalli- graferen, ofwel schoon schrijven, gegeven. De vakbekwame demonstra- trice is aanwezig van 11.00 tot 16.00 uur. Door middel van het ge- schreven woord krijgen mensen van deze tijd bergen wetenswaardighe- den en informatie over zich heengestort. On- danks dat het schrift zo'n belangrijke plaats in de samenleving heeft in- genomen wordt echter zeer weinig aandacht be- steed aan de manier van schrijven. Zelfs in de op- leidingen van specialis- men die er om vragen wordt het vaak verwaar- loosd. Toch is goed schrijven een vaardigheid die bijna iedereen zich, met weinig oefening, vaardig kan maken. Een ieder die nader gei'n- teresseerd is in de kalli- grafie kan zich hierover tijdens eerder genoemde demonstratie nader laten informeren. Daarnaast zijn er over dit onderwerp een aantal boeken te koop waaron der: „Kalligrafie" door Timon Stevens (f 19,90) en „Over letters en schrift en de beginselen van het schrijven" van de auteur Fons van der Lin den (f 49,50). Het boek van Timon Ste vens bevat naast een lei- draad voor beginners tal van voorbeelden voor het zelf vervaardigen van mo- nogrammen, naammer- ken enzovoorts. Fons van der Linden geeft in zijn boek een boeiend over- zicht van de historie en de ontwikkeling van ons huidige schrift. Een illustratie uit Kalligrafie van Timon Stevens. SCHIEDAM Het Chris ten Democratisch Jonge- ren Appel houdt donder dag 17 november een fo- rum-discussie over het onderwerp ,,Regionale en lokale omroep'" Sprekers op deze avond zijn: de heer Haasbroek van Radio Rijnmond, de Schiedamse gemeente- voorlichter, de heer Rij- man en vertegenwoordi- gers van zowel Boeme- rang als de piraat Ural. De bijeenkomst vindt plaats om 20.00 uur in de bovenzaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Ha ven 155. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot Frits Horn, telefoon 263849 of Ton Sels, tele foon 705939

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3