'Er gaat wel degelijk wat veranderen' Auto-reclame Quibus Eerste prijs voor Geboorte-etalage Vlaamse gasten in De Teerstoof DRIES Lezing Yvonne Keuls Schiedams Nieirosblad CH Dries heefterkijk op WOENSDAG 16 NOVEMBER 1983 46-509. Codeautje nyQ november Grote keukenshow met inbouwapparatuur Energie Expresse, een totaalpresentatie over energiebesparing Houtskeletbouw-huis op ware grootte Sanitair en -accessoires Woningverbetering en verfraaiing Onderhoud van huis, tuin en auto Doe-Het-Zelf materialen en -gereedschappen Tuinaanleg Nationals postzegelmanitestatie met eigen postkantoor en Ahoy:stempel Zelt-Maak-Mode-Shows Demonstrates aerobic dancing en jazzballet Hobby's en kreatieve vrijetijdsbesteding Kom gezellig kijken, keuren, kiezen, kopen en besparenmaar vooral nieuwe ideeen opdoen kerk diensten 't Kliekske Kindertoneel Dries gaat graag artistiek te werk om uw bedrijfswagen(s) te beletteren en/of te lUustreren. Volgens uw of Dries z'n ontwerp. Vakkundig en snel. SPAANSEPOLDER Feestelijke of ronding gasproject in Zuid SCHIEDAM - Loco-burgemeester Scheeres en wet- houder Van Tilborg hebben tijdens een op vrijdag 11 november gehouden bijeenkomst in Clubhuis-Zuid het gasproject ten behoeve van de aldaar geplande nieuwbouw afgerond. Zij deden dit door het symbolisch opendraaien en sluiten van de aanvoerbuizen in respectievelijk het nieuwe en oude gasontvangst en- verdeel station. Het voormaligegasstation was gelegen op het terrein van de Openbare Nutsbe- drijven aan de Dwars- straat. Daar dit terrein, nadat de O.N.S. verhuisd waren naar de Van Heek- straat, uitgeroepen werd tot stadsvernieuwingsge- bied moest ook het daar nog staande gasontvangst en- verdeelstation ver- dwijnen. Een flinke klus die desondanks toch in korte tijd is geklaard. Loco-burgemeester Scheeres wees hier in zijn toespraak nog eens op met de woorden: „Ik heb niets dan lof voor alle medewerkers dat dit in zo korte tijd is gereali- seerd". Wethouder Van Tilborg (Financien en Stadsver- nieuwing) zei tijdens de feestelijke bijeenkomst onder meer: „We streven er naar begin 1984 met de woningbouw in dit ge- bied te beginnen. Daarbij rekenen we op alle steun van het Openbaar Li- chaam Rijnmond. Strikt bekeken moet ik zelfs zeggen dat gisteren reeds de eerste stap voor de stadsvernieuwing is ge- zet. Dit gebeurde met het slaan van de eerste paal voor de nieuwbouw aan de Hoofdstraat. Ander voor Zuid belang- rijk bericht is dat nog dit jaar begonnen gaat wor- den met de bouw van de buitenwaterkering. Al met al voidoende aanlei- ding om te zeggen: Er gaat hier weldegelijk iets veranderen". Dat niet uitsluitend de wethouders waardering hadden voor de snelle wijze waarop het nieuwe gasontvangst en- verdeel station er gekomen is bleek toen de heer Van Eeden, van ingenieursbu- reau Tebodin, het woord tot de aanwezige richtte. Deze dankte namelijk zowel de dienst Openba re Werken van de Ge- meente als de O.N.S., Schieland, de Gasunie en de firma Hoogeboom voor hun uitstekende me- dewerking. Verder deelde Van Eeden nog complimentjes uit aan het Schiedamse Poli- tiekorps, de glasfabriek, de firma Van Heelsber- gen en de bewoners van Zuid die alleongemakken tijdens de werkzaamhe- den zonder morren geac- cepteerd hebben. Tot slot nam Andre Wou- tersen van Clubhuis-Zuid het woord. „Eigenlijk had ook wethouder Haf- kamp hier moeten zijn en wel om dit pand officieel aan ons over te dragen. Het is namelijk zeker dat dit pand, na enige ver- en bijbouwingen, een prima buurthuis wordt. Je kunt dan ook best stellen dat het zo slecht nog niet was dat we dit pand zon der goedvinden in ge- bruik zijn gaan nemen". Voor de O.N.S. had Club huis-Zuid nog een ca deautje namelijk een op de zolder van het gebouw aangetroffen maquette van een verticale Kamer- oven. Het voorwerp zal een plaatsje krijgen in het voorlichtingscentrum/ museumpje van deze dienst. *Het gasproject werd afgerond door het symbolisch open en dichtdraaien van een aantal kronen. "fay'ftotterdam 17.00 uur en 19.00-22.30 uur zondag: lQ.3n.17nn ur j v doet U ideeen op en vindt u de laatste nieuwtjes SCHIEDAM HERV. GEMEENTE Grote Kerk: 10 uur ds. J.D. Wuister, 17 uur ds. DA. Snijder, Abben broek. Opstandingskerk 10 uur ds. L. de Ru, Schiedam H.A. H. Hart- kerk: 8.45 uur ds. J. Bou- terse, VLD open deur dienst. Aula Pinasplein: 10 uur ds. J.D. Smids, Amersfoort. HERV. GEMEENTE KETHEL Dorpskerk De Ark St. Martinuskerk GEMEENTE VAN CHRISTUS Swammerdamsingel 27a, zondag 10.30 uur bijbel- studie, 11 uur eredienst, 19 uur avonddienst. NED. PROTESTEN- BOND Westvest 92, ds. H.J. Bos Schiedam JOHAN MAASBACH WERELDZENDING Vrij 19.30 uur samen- komst G. v.d. Dussen. Zat. 19.30 uur Jeugd dienst met Dr. J. Fioren tino uit V.S. Zond. 15 uur samenkomst met Dr. J. Fiorentiono uit V.S. H E RVORMDE EVAN GELISATIE OP GEREF. GRONDSLAG 10 uur Aula Chr. Scholen- gemeenschap ds. R.H. Kieskamp, Leerdam. 17 uur in de Opstandings kerk ds. DA. Snijder, Abbenbroek PLANTAGEKERK Zondag 10, 17 uur als mede woensdag 19.3C uur Dhr. W. Hoogendijk. LEGER DES HEILS Lange Haven 27. donder dag 17/11 18.30 uur kin derdienst in de Kon. Wil helminaschool, Zalmstr 27 Zond. 20/1 1 10 uu heiligingssamenkomst, 18.30 uur verlossings samenkomst o.l.v. Majoo J. Brinkman en Kapiteim B. Koops. SCHIEDAM - Het Arie Kuit kwartet vult cafe de Quibus aan de Lange Haven 28 zondagavond, vanaf half tien, met jazz- klanken. De toegang is als altijd gratis. V Kliekske. SCHIEDAM - Theater De Teerstoof biedt ko- mend weekeind een tweetal ..Vlaamse" pro- gramma's. Dit zijn achter- eenvolgens op vrijdag 18 november .Obscene fa- bels" door Ian Decleir en zaterdag 19 november ,,'t Kliekske" met Vlaam se volksmuziek. Jan Decleir zet in zijn programma een drietal totaal verschillende mo- nologen op de planken die een ding gemeen heb ben: de steek onder de gordel. De oorspronkelijk uit de elfde eeuw stammen- de verhalen, die ook nu nog altijd bijzonder ac- tueel bljjken te zijn wer- den bewerkt door de Italiaanse schrijver Dario Fo. De toegang tot de voor- stelling bedraagt f. 12.50. Houders van een C.J P. betalen f. 10.-. fluit, koehoorns, klomp- viool en nogvele anderen. De kaarten voor het pro gramma kosten f. 10.-. Houders van een C.J P. betalen f.7.50. Zaterdagmiddag om half drie komt Arlekino kindertoneel naar De Teerstoof met de voor- stelling Pinokkio". De kaartjes voor het pro gramma dat geschikt is voor kinderen van onge- veer vijf tot acht jaar kosten f.3.50. De avondprogramma's in theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 begin nen als gebruikelijk om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur geopend. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de V.V.V.Schiedam, tele- foon 733000 en vrijdag- avond plus zaterdagmid dag via het theater, tele- foon 269455. Volksliederen en melo- dien, van de Middeteeu- wen tot aan circa eind vorige eeuw, worden za- f-:rdagavond in De Teer stoof ten gehore gebracht door het Vlaamse Volks- muziekensemble „'t Kliekske". De groep speelt op, naar het voorbeeld van origi- nele uit de tijden stam- mende, zelfgemaakte in- strumenten zoals de draai- lier, rommelpot, vliere- SCHIEDAM - De heer Eenhuizen, mede-eige- naar van banketbakkerij Vincent van den Bosch, is er in geslaagd een eerste prijs te veroveren op een Kampioensvak- wedstrijd. Deze op 9 no vember in de Schouw- burg .Junushoff" te Wageningen gehouden wedstrjjd was georgani- seerd door het Station voor Maalderij en Bak- kerij. De deelname van de heer Eenhuizen aan dit kam- pioenschap was het ge- volg van het winnen van een eerste prijs tijdens een regionale vak-wed- strijd in Hilversum. Verspreid door het land werden in totaal vier van dergelijke regionale wedstrijden gehouden. De winnaars hiervan wer- Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010-154540. SCHIEDAM - De beken- de schrijfster Yvonne Keuls houdt dinsdagmid- dag 22 november een le- zng in de grote zaal van het dienstencentrum ,,De 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan. De lezing, die gratis toegankelijk is, be- gint om 13.30 uur. den alien uitgenodigd deel te nemen aan de landelijke wedstrijd in Wageningen. Tijdens deze kampioenenslag siaagde de Schiedamse banketbakker er dus wederom in een eerste prijs in de wacht te slepen. In de door Eenhuizen gemaakte Geboorte- etalage prijken naast een schitterende gelegen- heidstaart diverse soorten amandelkoekjes, gebaks- stukken en chocolade- en hartigstukwerk Teneinde belangstellen- den de gelegenheid te geven het kampioens- werk te bewonderen staat dit momenteel ten toon gesteld in de etalage van de winkel aan de West Frankelandsestraat 93. *De heer Eenhuizen met zijn Kampioens-etalage.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5