Wethouder opent Jawa-sport 3 Financiele schade voor Groote Lucht Plan voor groot feest in Sporthal m SchiedantsNfeuwsNad (D Stadsgids 1984 De Quibus Klaverjas kerk diensten 'Schiedamse houding is onverteerbare zaak' IWOEMSDAG 21 DECEMBER 1983 «j ns VLAARDINGEN/ SCHIEDAM - Het Hoogheemraadschap van Delfland zal een aanzienlijke financie le schade van onge- veer 4,5 miljoen gul den lijden. De schade wordt berokkend door de gemeente Schiedam die de rio- lering van het plaatse- lijk afvalwater waar- schijnlijk pas eind 1984 zal hebben aan- gesloten op de riool- waterzuiveringsinstal- latie De Groote Lucht te Vlaardingen. Vertraging Lentefeest vierde 121/2 iarig bestaan dag 14 december haar 12 1/2 jarig bestaan gevierd. Zij deed dit door middel van een groot feest in het Passa ge Theater dat werd bijgewoond door ruim vierhon- derd genodigden. Aansluitend werd in het pand van de stichting aan de Broersvest een druk bezochte re- ceptie gehouden. *Circa vierhonderd geodigden woonden de jub ileum- viering van Lentefeest bij. Voor de jubileum-viering in het Passage Theater waren door Lentefeest vele jongere en oudere gehandicapten uitgeno- digd. Zij kregen er een door Jac. Holzken gepre- senteerd programma voorgeschoteld waaraan meewerkte: The Familie, Imca Marina, Pierre Kart- ner (ofwel Vader Abra ham) en Jonina. De niu- zikale begeleiding was in handen van The Sunny Boys. De oprichster van Lente feest mevrouw Konings vertelde na afloop zeer onder de indruk te zijn van alle binnengekomen felicitaties. „We hebben heel veel cadeaus, bloe- men en financiele steun gekregen. Zo waren we bijvoorbeeld bijzonder blij met een gift van het Comit6 Auto- en Boot- tochtjes dat ons maar liefst f.4000,- schonk. Erg leuk was 00k het idee van de carnavals- vereniging De Rietzeilers die ons 12 1/2 maal f 11,11 aanboden". „Overigens wil ik hierbij nogmaals benadrukken dat het bestaan van Len tefeest niet alleen mijn verdienste is. Alle andere medewerkers van ons werken namelijk zeker zo hard. Persoonlijk vind ik het al leen erg jammer dat er nog altijd zoveel mensen zijn die niet uit zichzelf bij ons naar binnen ko- men, je moet ze steeds maar weer over de drem- pel helpen. Ondanks dat het knokken blijft geloof ik dat we inmiddels toch bewezen hebben dat inte- gratie van jong en oud en wel of niet invalide wel degelijk mogelijk is en daar ben ik best trots op". Hoewel de jubdeum-vie- ring nog maar nauwelijks achter de rug is, heeft mevrouw Konings al weer plannen voor een volgend feest. Zij zou dit willen doen plaatsvinden in sporthal Margriet. Bijvoorbeeld in februari in carnavalssfeer, of in een andere stijl rond april", besluit ze. SCHIEDAM - Nog voor de jaarswisseling zal de Stadsgids voor 1984 huis-aan-huis worden bezorgd. In het boekje, dat evenals het Schiedams Nieuwsblad en De Havenloods een uit- gave is van de firma Wegener, treft men allerhande adressen en telefoonnummers aan van binnen Schiedam gevestigde instellingen en verenigingen. Het redactionele werk voor de gids is verrioht door bureau Voorlich- ting van de Gemeente Schiedam. HERV.GEMEENTE 24 december Grote Kerk: 23.00 uur Kerstnachtdienst ds. J.D. Wuister m.m.v. The Young Voices. 25 december, 1e kerstdag Grote Kerk: 10 uur ds. W.J. v.d. Kaaden Rockanje, 17 uurds. W.H. van Kooten, R'dam. Opstandingskerk: 10 uur ds. L. de Ru. Aula Pinasplein 10 uur ds. J.D. Wuister. H. Hartkerk: 8.45 uur: Mevr. J. van Middendorp Maasland. HER VORMDE GE MEENTE KETHEL 24 december, kerstavond. De Ark: 22.30 uur ds. A. Prins, ds. W. van Bokkum m.m.v. Dorpskerkkoor. 25 december, 1e kerstdag Dorpskerk: 10 uur ds. W. van Bokkum, m.m.v. Happy Generation 19 uur geen dienst. St. Martinuskerk: 9.30 uur ds. F. kalis, m.m.v. Groenoordkerkkoor. GEMEENTE VAN CHRISTUS Swammerdamsingel 27a, zondag 10.30 uur bijbel- studie, 11 uur eredienst, 19 uur avonddienst. NED. PROTESTANTEN- BOND Westvest 92, 24 decem ber: ds. H.J. Bos - Schie dam, Kerstnachtviering, aanvang 22.45 uur m.m.v. N.P.B. - Koor. 25 december, 1e kerstdag ds. H.J. Bos - Schiedam, Kerstmis, aanvang 10.30 uur. JOHAN MAASBACH WERELDZENDING 24 december: 21.00 uur Dhr. Robert Maasbach; kerstwijdingsdienst. 25 december, 1e kerstdag 15 uur Evangelist Johan Maasbach, Groot kerst- feest voor iedereen. HER VORMDE EVAN- GELISATI E OP GEREF. GRONDSLAG 25 december, 1e kerstdag 10 uur In de Aula Chr. Scholengemeenschap Cand. J.P. de M.in, Sprang Capelle. 17 uur in de Opstandingskerk: ds. W.H. van Kooten - R'dam. 26 december, 2e kerstdag 10 uur in de Opstandings kerk: ds. K. Schipper - Dordrecht. PLANTAGEKERK Zondag 10, 17 uur alsme- de woensdag 19.30 uur Dhr. W. Hoogendijk. LEGER DES HEILS Lange Haven 27, zaterdag 24 dec.: 22.30 uur Kerst nachtdienst. Zondag 25 dec. 1e kerstdag: 10 uur kerstwijdingsdienst, 17 uur familiekerstfeest. Maandag 26 dec. 2e kerst dag: 10.30 uur Kerst- zang en muziek, in het Schieland Ziekenhuis, ge- bouw Burg. Knappertlaan Dit alles o.l.v. Kapt. Mevr. Oudshoorn. SCHIEDAM - Wethou der Hafkamp (in wiens portefeuille onder meer sport en recreatie zitten) heeft zaterdagmiddag om vier uur de officiele ope ning verricht van Jawa- sport. Deze onderneming, wel- ke gevestigd is in gebouw Arcade aan de Lange Ha ven, beschikt over zowel een zaak waar allerhande sportartikelen verkocht worden als een kleine sporthal. Teneinde alle Schiedam- mers in de gelegenheid te stellen nader kennis te maken met het bedrijf werd 17 december Open Huis gehouden. Tijdens dit Open Huis kregen de bezoekers onder meer een modeshow te zien waarin zowel aandacht werd besteed aan het ski- gebeuren als tennis arti- kelen. De heer Hafkamp ver- richtte om 16 uur de ope ning, die bestond uit dienst deelname aan een in de sportzaal gespeelde hockey-wedstrijd. Nad?* de Schiedamse wethou der met een rode kaart het speelveld verlaten had, doofde plots alle lichten om direct daarna als symbolisch bewijs van de opening, weer aan te gaan. Wethouder Hafkamp Hep tijdens de hockey-wedstrijd een rode kaart op. SCHIEDAM - In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven 28 kan men zondag- avond vanaf half tien lui- steren naar de groep Available Jelly" De uit vijf personen be- staande formatie speelt een mengeling van kerst- en kroegmuziek. De Qui bus is beide Kerstdagen vanaf acht uur 's avonds geopend. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De tafel- tennisvereniging „De re- ling" houdt donderdag 22 december een Kerst- klaverjastoernooi in zaal Tivoli aan de Nieuwe Ha ven 237. De inschrijving, welke f 3,50 per persoon be- draagt, dient te worden voldaan aan de ingang van de zaal. Het kaarten begint om 20.00 uur. Ook niet leden van de vereniging zijn welkom. SCHIEDAM - Tijdens dc Kerstvakantie, van 24 to» en met 31 december en op 3 en 4januari, kan de jeugd in het Passage Theater gaan kijken naar de Nederlands gesproken film ..Heidi". Heidi, die door haar tan- te naar haar grootvader is gebracht, belandt in haar dromen in de spannende wereld van het „Nacht- merrieballet". De voorstellingen begin- nen alien om 14.00 uur. De kaartjes kosten f.6.-. Bij de bouw van de in- stallatie aan de Maaslui- sedjjk is Delfland er van uitgegaan dat de aan te sluiten gemeenten Maas- sluis, Maasland, De Lier, Vlaardingen en Schiedam voor de ingebruikname de rioleringen zouden hebben aangesloten: De Groote Lucht werd in april '83 door minister Neelie Smit-Kroes ge opend. De gemeente Schiedam echter zou de werkzaam- heden voor de aanvoer van afvalwater van Schie dam naar deze installaties pas in '87 realiseren. De ze aanzienlijke vertraging wordt teweeg gebracht door een verschuiving in de Schiedamse meerjaren- raming. Deze gemeente heeft verzuimd Delfland van dit uitstel op de hoogte te stellen. Voor het Hoogheem raadschap heeft deze na- latigheid grote gevolgen. Het betekent een tijdelij- ke ondercapaciteit van de zuiveringsinstallatie en tevens een schade van f.6 a f7 miljoen doordat Delfland voor de lozin- gen op de Nieuwe Water- we aan de rijksoverheid een heffing moet betalen. Voor het college van dijkgraaf en hoogheem- raden is dit een onver- In een vergadering van het Hoogheemradschap op 15 december j.k. maakte het college be- bekend dat Schiedam niet bereid is Delfland fi- nancieel tegemoet te ko- men in de schade. Wel heeft de schade. Wel heeft de gemeente zich bereid verklaard de werk- zaamheden ,,vervroegd" .1 <■<- De Groote Lucht lijdt aanzienlijke financiele schade doordat Schiedam nog steeds niet is aangesloten op deze installatie. uit te voeren, wat be tekent dat er naar ge- streefd wordt de werk- zaamheden in oktober '84 te hebben afgerond. De reeele schade. die Delfland hierdoor aan rijksheffingen tot die datum moet betalen, zal altijd nog 4,5 miljoen gulden bedragen. Delf land is overigens niet van plan dit bedrag door de inwoners van het Hoog heemraadschap te laten opbrengen. Het college meent dat de gemeente Schiedam rechtens ge- bonden is dit bedrag te vergoeden. Momenteel beraadt het college van dijkgraaf en hoogheemraden zich over de te nemen juridische stappen.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 13