Marcel von der Water Judoka van bet iaar NVC-Kerstprestatieloop zaterdag in Broekpolder SchiedamsMeuwsblad Succesvol seizoen bij Mahorokan Massage- instituut voor sporters Fraaie herinnering cihrDncJ Succes voor 'Ooievaars' Promotie gemist 1 Sportnieuws naar redactie Record aantal deelnemers verwacht Erzijn heel wat redenen om naar Ahrend-Rotterdam te komen. U heeft snel 20 schrijfblocs en 12pennen nodiq bijvoorbeeld. WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 51-507 Gehuldigd Belangstelling MAASSLUIS - Een bomvolle Olympia-sport- hal wachtte in spanning af op de bekendmaking van de „Judoka van het jaar". De budo-sportvere- niging Mahorokan organi- seerde afgelopen zaterdag het inmiddels traditione- le Kersttoemooi. Hoogte- punten van de dag wer den de huldiging van de judoka's die op natio- naal- of internationaal niveau een in het oog springende prestatie had- den geleveid en natuur- lijk de huldiging van de judoka van het jaar". Met gevoel voor sfeer en de juiste manier om de spanning naar een hoog- tepunt te brengen, doof- dende lichten in de sporthal en kon tech- nisch adviseur Koos Hen- neveld de naam bekend maken van de judoka, die een jaar die fel begeerde titel mag dragen. Even later mocht een ge- lukkige Marcel van der Water de vele gelukwen- sen in ontvangst nemen. Een speciale coinmissie bij Mahorokan had de Maassluise judoka uitge- roepen tot .Judoka van het jaar". „Het was dit jaar met moeilijk een kandidaat te vinden voor deze titel", legde Henneveld uit. „Niet alleen zijn presta- ties in het afgelopen jaar hebben Marcel van der Water doen opvallen, maar ook zijn houding in de groep alsmede zijn in- stelling en doorzettings- vermogen rechtv aardig- den, dat hij in aanmer- king mocht komen voor deze titel". Opnieuw bleek, dat het judo in Maassluis op een hoog niveau wordt beoe- fend. Een bewijs hiervoor leverde vorige week nog het tien man sterke Ma- horokan-team, dat op de Nederlandse club-kampi- oenschappen de gouden medaille veroverde. „Een unieke prestatie", vertelde Koos Henneveld trots. „Deze prestatie geeft de ploeg het recht niee te doen aan de Eu- ropa-cup wedstrijden, waarvoor in mei de lotirg zal plaatsvinden". Marcel van der Water wordt gehuldigd voor het be- halen van de titel Judoka ran het jaar" bij de budo- sportvereniging Mahorokan. Niet alleen deze prestatie viel het afgelopen jaar op in Maassluis. Dertien ju doka's werden in het zonnetje gezet omdat zij een nationale of interna- tionale titel hadden be ll aald Gehuldigd werden Han- neke Schenk, Liesbeth Beeks, Monique Henne veld, Tilly Boogert, Rob Henneveld, Barry Ouds- hoorn, Rik Snellen van Vollenhoven, Marin Speyer, Ronald van Buu- ren, Marcel van der Wa ter, Frans Wourth, Jur- gen Kuitert en Anne ten Hoeven. Voorts kon Koos Henne veld nog mededelen, dat zijn zoon Rob en Marcel van der Water volgende week vertrekken voor een train ingsstage van ruim twee maanden naar Japan. Voor Rob Henne veld, die op de kandida- tenlijst staat van het Olympisch Comite, om uitgezonden te worden naar de Olympische Spe- len in Los Angeles, is dit de tweede trainingsstage naar Japan. PETER SPEK SCHIEDAM De zwem- ploeg van de invaliden sportvereniging „De Ooievaars" heeft vorige week met een aantal uit- stekende prestaties op in- ternationale wedstrijden in Helmond het wed- strijdjaar 1983 afgeslo- ten. De beste prestatie kwam op naam van Kees Krab- bendam, die op de 50 meter schoolslag, rugslag en vrijeslag met ruime voorsprong op zijn con- currenten als eerste ein- digde op deze onderde- len. Bij de jeugd was het Ben- jan Hoenderkamp die op de onderdelen 100 meter schoolslag, rugslag en vrijeslag ook als eerste eindigde. Op de 100 me ter vrije slag vestigde de Schiedammer tevens een nieuw persoonlijk record. Arno de Vette deed het bij de jeugd ook uitste- kend. De Vlaardinger tikte als eerste aan op de 50 meter schoolslag, rug slag en vrije slag. Willem Noorduin, die deze wedstrijden wilde gebruiken als test voor de Olympische Spelen voor gehandicapten die vol- gend jaar in Amerika worden gehouden, moest wegens ziekte verstek la- ten gaan. VLAARDINGEN - In een nek -aan-nek-race met De Korenbeurs moest de Vlaardingse tafeltennis- vereniging Radio Mole- naar toch de eer aan de Schiedamse ploeg laten, die door een puntenver- deling (5-5) in de laatste competitiewedstrijd tegen de Vlaardingers het kampioenschap bin- nen haalde. Voorzitter van Radio Molenaar Aat van de Linden zegt teleurgesteld te zijn in deze ontwikke- ling. „De afgelopen jaren is het ons steeds gelukt die plaats in de landelijke klasse te heroveren, nu is dat niet gelukt e.i blijven wij in de regionale eerste klasse spelen", aldus de Radio Molenaar-voor- zitter. ,.Het zal een moeilijk karwei worden om weer terug te keren naar dat landelijke niveau, omdat we te maken krijgen met een aantal ploegen die uit die landelijke klasse zijn gedegradeerd", blikt Aat van der Linden alvast vooruit. De belangstelling voor het tafeltennis blijft sta- biel bij de Vlaardingse vereniging. „Veel nieuwe leden kunnen wjj ook niet inschrijven, omdat de trainingsruimte daar- voor te krap is". Foto-onderschrift: Wirn Tempelaar in zijn afgelopen zaterdag geopende sport massage-instituut VLAARDINGEN - Steeds meer behoefte is er bij een sportman of vrouw om naast een uitgebalanceerde training ook een goede verzorging te krijgen van het li- chaam na een zware trai ning of wedstrijd. Barichten voor deze sport- pagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardin- gen. of doorgegeven aan onza sportmedewerker Peter Spek. tel. 010- 352615 Afgelopen zaterdag open- de Wim Tempelaar in de Nicolaas Beetsstraat 2 een sportmassage-insti- tuut. ,.Dit instituut is opgezet om aan de vraag te vol- doen van de amateur- sporter voor een algehele sportverzorging", zegt Wim Tempelaar. ,,Maar wij zijn er niet alleen voor die amateur- sporter, ook mensen die niet aan sport doen, maar het iichaam toch in conditie willen houden of bepaalde klachten hebben, kunnen in ons instituut terecht". Belangrijk facet bij het opzetten van dit sport- massage-instituut waren de tarieven. ,,Wij willen die tarieven zo laag mo- gelijk houden om iedere sporter gelegenheid te ge- ven hier binnen te stap- pen, sportbeoefening in verenigingsverband is kostbaar genoeg tegen woord ig". Verder wordt er informa- tie gegeven over hygiene, schoeisel bij sportbeoefe ning en voeding. Als in- troductie zijn de tarieven de eerste twee weken ge- halveerd. VLAARDINGEN - Aau- staande zaterdag is het weer zover. Voor de der- de maal wordt dan in de Broekpolder de NVC- Kerstprestatieloop ge houden. De organisatie is in handen van de Vlaar dingse atletiekvereniging Fortuna in samenwerking met de Nieuwe Vlaarding se Couranl. De organisatie verwacht een record aantal deel nemers op deze inmid dels traditionele cross. Veel zal er ook weer van de deelnemers worden gevraagd, het parcours loopt immers weer dwars door de polder. Vorig jaar hebben de ruim tweehonderd deelnemers het niet getroffen. Hevige regen en sneeuwbuien maakte het parcours erg zwaar. Met de organisatie van deze NVC-Kerstprestatie loop sluit Fortuna de reeks prestatielopen van dit jaar af. Op 12 april '83 begon de Vlaardingse vereniging in het park Nieuwlant met een pres- tatieloop en in de loop van de afgelopen maan den werden nog acht prestatielopen in diverse wijken van Vlaardingen gehouden en met succes. De belangstelling voor deze vorm van recreatie blijft groeien. De meeste deelnemers trok natuur- lijk de Havenloop op Koninginnedag met ruim 800 inschrijvingen. De belangstelling voor de overige lopen schommel- de steeds rond de twee honderd deelnemers. Inmiddels is ook wel ge- bleken, dat het weer een belangrijke rol speelt. Bij de eerste NVC-Kerstpres tatieloop, twee jaar gele- den, kon er voor het eerst volop geschaatst worden op de Vaarten en de Vlieten. Vorig jaar bleven veel lopers thuis vanwege de regen, sneeuwbuien en de harde wind. De start van deze derde NVC-Kerstprestatieloop Vorig jaar troffen de deelnemers het niet. Fen zwaar parcours en onderweg regen en sneeuw. vindt weer plaats bij de ingang van de landijsbaan aan de Watersportweg. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden drie, zes of acht kilo meter. Om 14.00 uur worden de deelnemers weggeschoten voor de drie en de zes kilometer, terwijl om 14.30 uur het startschot valt voor de acht kilometer. Bij de start kan er inge- schreven worden en het inschrijfgeld bedraagt drie gulden. VLAARDINGEN - De deelnemers aan de der de NVC-Kerstprestatie loop ontvangen aan- staande zaterdag na af- loop in de Broekpolder een bijzondere herinne ring. De onlangs in om- loop gebrachte fraaie tekening van amateur- kunstenaar Peter Schrooten zal aan de deelnemers worden uit- gereikt. De Vlaardingse kunstenaar tekende op een heel bijzondere wij- ze een doorkijk dp de Grote Kerk. VLAARDINGEN - Na sportwethouder Cees Bot en de ere-voorzitter van de Vlaardingse atle tiekvereniging Fortuna Dick Ringlever, zal aan- staande zaterdag de heer Bakker, adjunct/ directeur van de Haven- loods/Nieuwe Vlaar dingse Courant het start schot lossen voor de derde NVC-Kerstpresta tieloop. Op het Vasteland 10 vindt u 500 M' showroomruimte met direkt uit voorraad leverbare kantoor- en tekenartikelen. Van schrijflint tot maatvaste tekenfilm, van pen tot paperclip, van agenda tot ordner, van wenskaart tot archiefkast. Handig alsu snel iets nodig heeft Kantoor- en tekenartikelen Tekenautomatisering Vasteland 10 tel. 010-14 4411 Projektinrichting Vasteland 40 tel. 010-14 44 11 Repro-shop Zalmhaven 16 (achter Vasteland 40) tel. 010-14 44 11

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 16