M S wenst u een kerst die net zo feestelijk is als onze decembermode. M&S*maakt mode betaalbaar Sean Connery weer terug als James Bond 'Never say never again' WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 51-130 MODE I)r;ippurit* japon met rlips- sluitin^. in elf kU'urt'ii /.wart oil rood. Mi 3Kt/m i» Silk\ blouse met jjodrap- poordo eol, in diverse kleuren. Ml 36 t/ni 11 Kokerrok in praelilim velourskwalitell, in /wart. Ml 36 t/in 16 Rim: ..Never say never again": Regie: Irvin Kershner; Producent: Jack Schwartz- man; Scenario: Lorenzo Semple J r. en Kevin McClory Hoofdrolspelers: Sean Con nery, Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Barbara Carrera, Kim Basinger,^ Ed ward R>.\ e.v.a. Hij is terug op het witte doek: de enige echter Ja mes Bond, de bikkelhar- de geheimagent 007 Twaalf jaar geleden zij hij ..nooit meer", maar de titel van zijn nieuwe film vertelt dat je nooit nooit moet zeggen: Ne ver say never again". Voordat de film gemaakt kon worden moest heel wat geharreward worden of Jack Schwartzman eigenlijk wel zo'n film zou mogen maken. Broc coli, de producent van alle andere Bondfilms, beweerde namelijk de exclusieve rechten te hebben. De rechter be- paalde dat dit materiaal daar niet bij hoorde dus kon de film worden ge maakt. Tijdens de opna- men is ook nogal wat gerommeld. Toen de ploeg ,,Octopussy" had gezien werd besloten nog wat aanvullend materiaal te schieten op de Baha ma's. Je krijgt misschien mede daardoorde indruk dat Never say..:" een samenraapseltje is van wat vrolijke en specta- culaire scenes. Vrolijk is de film in ieder geval wel. Sean Connery is niet alleen de keiharde 007, maar doseert zijn tekst ook met een fikse dosis humor. Spectacu- lair zijn eigenlijk alle Bondfilms. Het is het handelsmerk en dus moest Schwartzman het ook van achtervolgingen en niet alledaagse lance- ringen van mensen in rakttten hebben. Het zief er allemaal heel verzorgd uit. Behalve Connery in de rol van Bond heeft Klaus Haria Brandauer in de rol van zijn opponent Largo een prachtige crea- tie neergezet. Terecht is er in de international pers al op gewezen dat deze boef waarschijnlijk de beste is die Bond ooit tegenover zich heeft ge- had. Largo is een jonge, als hij niet van die kwade streken uithaalde ook be- minnelijke man. Zijn pad kruist dat van Bond als hij op slimme, maar slinkse wijze twee kruis- raketten achterover drukt en de kernlading daarvan gebruikt om de wereld te bedreigen. Aan Bond is het de taak hiervoor een oplossing te zoeken. Natuurlijk dollen ook w.eer all^rlei schone da mes' rond in de film. Barbara Carrera heeft als Fatima Blush de op- dracht van Largo Bond uit de weg te ruimen. Zelf wil ze die opdracht graag goed uitvoeren om op die manier Largo in te palmen. Geen succes heeft de magere sound track van Michel Le- grand (de 007-score van John Barry mocht niet worden gebruikt) en ook de titelsong is verre van indrukwekkend. Nee, daarvan moet .Never say never again", het niet hebben. 't Is echt alleen Connery, die met een bom duiten ook een aan- deel heeft geleverd aan de financiering van dit 30 miljoen dollar kos- tende project, die het pu- bliek langs de kassa moet krijgen. Getuige zijn crea- tie zal dat best lukken. WILL BEUMLR.

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 8