Bgrrika' inf ormeert vrouwen in de biistand Gemeentekas wordt opgeheven S.G. cursussen ter meulen 6?5 Filmclub CursusFijne keuken Schiedams Nieuwsblad 5£H Kinderen mogen mee, deelname gratis CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Winnaar Coca-cola wedstrijd De Quibus Verhoging tarieven bibliotheek WOENSDAG 28 DECEMBER.1983 52-511 Programma MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN Velours sweater... Heerlijk warm is deze velours sweater in een meerkleurige rose/geel/marine streepkom- binatie. Maten 80 t/m 140. van 15,- en 17,^ voor Stevige tuinbroek... Van 100% katoenen corduroy. Met kanvasverwerking. In ma- rineblauw Maten 80 t/m 128. van 1%3S en 24y9S voor B 1 SCHIEDAM In het vrouwenontmoetingscentrum „Barrika" start in januari een serie informatie-ochten- den voor vrouwen in de bijstand. De cursus die door emancipatie-werkster Lia Berben is georganiseerd in samenwerking met de groep „Vrouwen in de bijstand" en „Barrika" omvat zes bijeenkomsten, welke duren van 9.00 tot 11.00 uur. De deelname aan de ochten- den is gratis. Er is kinderopvang aanwezig. Cijfers hebben uitgewe- zen dat een groot deel van de bijstandsgerechtig- den bestaat uit alleen- staande vrouwen met 6en of meerderen kinderen. Voor al deze vrouwen geldt dat zij, net als de overige bijstandontvan- gers, moeten zien rond te komen met een bedrag dat nauwelijks voldoen- de is om van te leven. Tengevolge hiervan ont- staan dikwijls schulden. Aangezien het merendeel van deze vrouwen geen of zeer weinig voortgezet onderwijs genoten heb ben komen zij, zeker in deze tijd, niet gauw in aanmerking voor een baan. Teneinde daar ver- andering in te brengen zouden er bijvoorbeeld betere studie-mogelijkhe- den en meer kinderop- vang-centra moeten ko men. Bovendien blijken velen onvoldoende gei'nfor- meerd te zijn over de rechten en plichten van bijstandsgerechtigden. Tijdens de informatieve- cursus, welke wordt gege- ven in het ontmoetings- centrum ..Barrika" aan de Lange Kerstraat 62, komen diverse onderwer- pen aan bod. Gedurende de kennisma- kingsochtend op 18 ja nuari zal onder meer de film „Vrouwen zoals wij" worden gedraaid en in- formatie wordenverstrekt over de plaats die de bij- standswet in neemt in het stelsel van sociale zekerheid. Woensdag 25 januari ver- meldt het programma: Wat mag je wel en wat mag je niet en hoe zit het met arbeids- en sollicita- tieplicht. Over alimenta- tie, samenwonen, bijver- diensten en het indienen van bezwaarschriften wordt gesproken op 1 fe- bruari. Een week later, op 8 fe- bruari, richt de aandacht zich op vragen rond schul den en het in aanmerking komen voor extra uitke- ringen. 15 Februari wordt beke- ken hoe de sociale dienst werkt en tot slot, op 22 februari, komen leden uit de groep Vrouwen in de bijstand" vertellen over hun activiteiten. Aan de cursus kunnen maximaal viiftien vrou- Emancipatie-werkster Lia Berben heeft in samenwer king met Barrika" en ..Vrouwen in de bijstand" een serie informal ie-ochtenden voor uitkeringsgereclitig- de vrouwen georganiseerd. wen meedoen. Wanneer er meer belangstelling is zal een tweede gehouden worden. Deze kan desge- wenst ook plaatsvinden op een andere dag of tijd- stip. Vandaar worden alle vrouwen (dus ook degeen die niet op woensdag kunnen) die belangstel ling voor de informatie- ochtenden hebben ver- zocht zich op te geven. Voor dit opgeven en het vragen van nadere infor- matie kan men terecht bij: het vrouwenontmoe tingscentrum Barrika" in de Lange Kerkstraat 62, telefoon 734545 (op dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag) en bij An nie Koot van de groep ..Vrouwen indebijstand", telefoon 739177 (tussen 17.00 en 19.00 uur). SCHIEDAM o De ge meentekas van de af- deling financien op de eerste etage van het Stadskantoor wordt met ingang van 1 januari 1984 opgeheven. Het gevolg is dat vanaf dat moment geen contante betalingen meer kunnen geschieden op het Stads kantoor. In plaats hiervan kan men voor het contant be- talen van aan de gemeen- te verschuldigde bedra- gen terecht bij alle kan- toren van de Bonds- spaarbank Schiedam. De diverse wijze waarop betalingen aan de ge- meente met ingang van 1 januari 1984 kunnen geschieden z(jn: 1 door overschijving op post- rekening nummer 26529 ten name van de gemeen- te Schiedam, 2 door overschrijving naar de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 'sGravenhage t g.b. bankrekening nummer 28.50.07.556, de Amro- bank N.V. Schiedam t.g.v bankrekening nummer 47.94.25.639 of de Bondsspaarbank Schie dam t.g.v. bankrek. nr. 96.66.52.215. Ten derde door storting in contanten op nr. 26529 ten name van de gemeente Schiedam aan een postkantoor (hier- voor zijn stortingskos- ten verschuldigd) en tot slot door storting in con tanten bij een kantoor van de Bondsspaarbank op rekening nummer 99.66.52.215 ten name van de gemeente Schie dam (dit is kosteloos). Lid vin de JHemene veremgmg voor de centrjle lerwarmmgi en luchtbehjndelings-industrie GRIFFIJN SCHIEDAM - "Crea- tief omgaan met elkaar", "Psychologie voor gezon- de mensen" en "Parapsy- chologie". Aldus luiden de titels van een drietal door de Stichting De Schiedamse Gemeen- schap georganiseerde cursussen die komend jaar van start gaan. Tijdens "Creatief om gaan met elkaar" wordt de nadruk gelegd op de omgang met de partner. De cursus "Psychologie voor gezonde mensen" gaat nader in op de wijze waarop mensen hun leven richting kunnen ge ven. Wat Parapsychologie in- houdt kan men leren in vier avonden. Voor opgave of nadere inlichtingen over boven- vermelde cursussen kan men zich wenden tot de Stichting De Schiedamse Gemeenschap, Buiten- havenweg 9, telefoon 733000. SCHIEDAM De heer R.C. van de Moe/.el, uit de Visserstraat, heeft in een door Coca-cola u it - geschreven wedstrijd een twee meter hoge hifi- installatie ter waarde van f.2.500,- gewonnen. De deelnemers aan deze consumenten wedstrijd moesten doppen verza- melen en een orginele wijze bedenken waarop een twee meter hoge hifi-toren van de voor- deur, naar de plek van bestemming in huis ge- bracht kon worden. Uit de riiim 25.000 in- zendingen werden in to- taal veertien hoofdprijs- winnaars gekozen. SCHIEDAM - Bij de filmclub Schiedam wordt vrijdag 30 december „The secret policeman's ball" gedraaid. De film is een registratie van een benefietvoorstel- ling van het Monty Pythonteam en enkele gasten ten behoeve van Amnesty International. De voorstelling oegint om half tien. De zaal is vanaf half negen ge- opend. De toegang voor donateurs bedraagt f 3,50. Om donateur te worden betaalt men f 5,--per sei- zoen (dit is inclusief de toegang voor de eerste film. De Stichting Filmclub is gevestigu in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat 12. SCHIEDAM - Cafe de Quibus aan de Lange Ha ven 28 opent het nieuwe jaar met een optreden van de formatie "Flame". SCHIEDAM De tarie ven van de Openbare Bi- bliotheken zijn met in gang van 1 januari gewij- zigd. Dit houdt in dat de con- tributie voor personen vanaf 18 jaar f. 18,- gaat bedragen. Houders van een C.J.P. betalen f13,-. Wie boete krijgt gaat f.0,75 per week, per boek, betalen (met een maximum van f.3,- per boek). De bespreekkos- ten worden f.l,-. Dupli- kaatkaarten gaan respec- tievelijk f.3,-, voor vol- wassenen, en f.l,-, voo de jeugd, kosten. De contributie voor - le den met een Pas'65 gaat vermoedelijk met ingang van 1 februari f.6,- bedra gen. SCHIEDAM - De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas- senen start 16 januari een cursus „Fijne Keu ken". De lessen worden gegeven in de school voor Huishoudelijk Nij- verheid Onderwijs ,,Hargahof" aan de Va- leriusstraat 29-31 Enige van de gerechten waaraan tijdens de cur sus aandacht wordt be- steed zijn: salades, cocktails, pasteitjes, kip in wijnsaus, Boeuf Stro- ganoff, mosselen, kaas- soufflee en warme snacks. Daarnaast wordt ook de wijze van serveren en de keuze van drank uitgebreid behandeld. Daar de leerkracht er van uit gaat dat de cur- sisten nog geen ervaring met koken hebben, worden de fiine-keuken "Tijdens de cursus ..Fijne Keuken" Iccrt men allerlei speciale gerecliten klaarmakcn. technieken stap voor stap in praktijk ge- braclit. Nadere informatie om- trent de cursus is ver- krijgbaar bij de Stich ting Bevordering On derwijs aan Volwas- senen, Sir Winston Churehillweg 2, 2251 CX Voorschoten, te lefoon 01717-2010 (tijdens kantooruren).

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5