Betaalde voetbal is uitdgqinq voor Bgnnet Geslaagd toernooi voor recreanten Oefenprogramma honkbailers Record ggnfgl deelnemers op NVC Kerstprestgtieloop Noordink kampioen I SPORT Vlaardingse scheidsrechter bereikt top Sportnieuws naar redactie Belangstelling blijft groeien WOENSDAG 28DEC EMBER/1983 *52-512 Diploma's voor 356 zwemmers >Pt2§te - Vlaardingen-Holy wijkt uit naar Schiedam Vlaardingen' weer compleet bombeke Nieuwjaarsloop Hoek van Holland v.v. D.S.S/26 TRAINER 4 Afsluiting VLAARDINGEN - Mar van der Most, voorzitter van de Vlaardingse Scheidsrechters Vereni- ging (VSV) reageerde ver- heugd op het bericht van de KNVB, dat Martin Bannet, lid van de Vlaar dingse vereniging gepro- moveerd was naar de A- lijst en zich nu to- scheidsrechter mag noe- men „Voor onze vereniging natuurlijk een geweldig moment. Nog niet eerder in onze veertig jarige ge- schiedenis is dat voorge- komen", aidus Van der Most, die de promotie van Martin Bannet tevens belangrijk vindt voor de motivatie van de overige scheidsrechters bij de VSV. „En wi) kunnen natuur lijk ook gebruik gaan maken van zijn ervaring die hij de komende jaren in de ere-divisie gaat op- doen. Daar kunnen de andere scheidsrechters in onze vereniging natuur lijk gebruik van gaan ma ken." Martin Bannet zelf kan het eigenlijk nog niet ge- loven, dat hij na een voorbereidingstijd van ruim 15 jaar toch de top heeft bereikt. „Dat was natuurlijk altjjd de opzet geweest, maar om dat te bereiken heb ik wel hard moeten wer- ken", is zijn eerste reac- tie. „Lang zag het er ook naar uit dat ik het be taalde voetbal als scheids rechter niet zou halen. Drie jaar geleden werd ik op de overgangslijst ge- plaatst en dat betekende dat ik me moest gaan be- wjjzen rijp te zijn voor het betaalde voetbal. Aanvankelijk leek dat niet te lukken. Een half jaar geleden kreeg ik nog- maals de kans en kreeg ik twee ere-divisiewedstrij- den toegewezen om mc definitief te bewijzen". De wedstrijden Excelsior- Haarlem en AZ'67-Roda JC moesten uiteindelijk beslissen over die promo tie van Martin Bannet. „En die bracht ik er goed vanaf, alleen moet je afwachten hoe de waarnemers daarover denken" zegt Bannet. Vorige week kwam dan dat verlossende telefoon- tje uit Zeist. Belangrijk is nu om op dit niveau te handhaven en dat zal ook geen ge- makkelijk karwei wor- den, maar die uitdaging durf ik zeker aan", be- sluit een gelukkige Martin Bannet. PETER SEEK *Martin Bannet, di Vlaardingse voetbal- scheidsrechter, die vol- gettd seizoen wedstrijden t fluiten cre-dii isie tag gaan VLAARD1NG1 N Bi.l de Vlaardingse zwemver- eniging VZC slaagden vorige week weer zeven- tien jongens en meisjes voor het eerste zwem- diplonta. In totaal heb- ben in 1983 356 jeugd- en ouderen een zwem diploma bij VZCbehaald Vorige week donderdag werd in de sporthal in de Westwijk het zaalvolley- baltoernooi voor rccrean ten afgesloten VLAARDINGEN Het zaalvolleybaltoemooi is vorige week donderdag voor recreanten met de finale-avond afgesloten Zes ploegen hadden hier- voor ingeschreven en maakten in de afgelopen vier weken kennis met de volley balsport. Dit toernooi, dat werd georganiseerd door het bureau sportieve recrea- tie van de gemeente Vlaardingen, was een vervolg op het straat- volleybal-toernooi, dat in juni in de Holy werd gehouden en ruim 30 teams trok „Ook deze nieuwe activi- teit moet nog bekend- hetd krijgen, maar gezien de tnzet waarmee er ge- speeld werd. mogen wij niet ontevreden zijn", zegt Bep Nater, een van de consulenten. „En we zullen daar, ook zeker het volgend jaar mee doorgaan". VLAARDINGEN Het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie stelde de honkbalvereniging Vlaardingen-Holy on- langs geen zaalruimte meer beschikbaar voor het houden van werp- en slagoefeningen. Dit naar aanleiding van de schade die aan de zalen werd aangericht De zaalruimte kon slechts gehuurd worden voor conditietraining. De vereniging was het daarmee niet eens en stelde dat zij niet meer schade veroorz.aakten dan andere gebruikers. Om toch aan de nodige trainings-arbeid te ko- men heeft men nu onderdak gevonden in Schiedam, waar in januari en februari in de gymzaal aan de Van Hogendorplaan wordt getraind. Lang/aam begmt in januari met die zaal- training voor de honk bailers de voorbereiding voor het nieuwe seizoen Vlaardingen-Holy heeft een intensief oefen programma samen- gesteld, dat op 10 maart met een wed strijd tegen The Hawks begin! De Vlaardingse vereni ging heeft een aantal bekende ploegen weten te bewegen in Vlaardin gen een wedstrijd te komen spelen Naar de Zwaluwenlaan komen Amstel Tijgers 11 maart), I eyenoord (17 maart), Terrasvogels (18 maart), HMS (24 maart), RC'H (25 maart), Blue Birds (31 maart), Hoofddorp Pioniers, VlIC (7 april). Pirates (8 april), Birds Zoetermeer (14 april), Rooswijk (15 april), Neptunus (17 april), Schoten (21 april) en de reeks wordt op 23 april afgesloten met een wedstrijd tegen ADO VLAARDINGEN De technische commissie bij de korfbalvereniging Vlaardingen is weer compleet. Bij de start van de korfbalcompeti- tie, nu drie maanden ge leden, waren de leden niet in staat een voor zitter te leveren voor deze belangrijke funetie in de vereniging. On- langs stelde Jan Ock huysen zich beschik baar voor deze funetie. De technische commis sie bestaat verder uit Frieda Zwets (wedstrijd- secretaris), Marjolein Beerman, Cock Man- rooy, Hanneke Ooster- waal en Jan Scholl. VLAARDINGEN Guy Noordink werd vorige week clubkainpioen bij de tafeltennisvereniging Radio Molenaar In de finalc-partij trot Noordink Erik Kloppers. De twee eerste-team spe- lers maakten er een aan- trekkelijke partij van, die pas in de derde set werd beslist In de gecombineerde tweede/derde klasse werd elubkampioen Martin van Bentum. In de vierde klasse wist de jeugdige Martin Amersfoort zijn eerste hoofdprijs bij de senioren binnen te halen. In de vijfde klasse ging de titel naar Jerry Kartiko en in de zesde klasse ten- slotte was de ere-prijs voor Rene van Huyksloot Wasserij Linnenverhuur Ook voor u«v yezinswas Schinkelsebaan 8 Telefoon 010-58.21.33 Capelle a/d IJssel Berichten voor deze sport pagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin gen, of doorgegeven aan onze sportmedewerfcer Peter Spek, tei 010 352615 HOEK VAN HOLLAND De inniiddels bekende Nieuwjaarsprestatieloop zal op zaterdag 7 januari in Hoek van Holland worden gehouden. De deelnemers kunnen kie- zen uit de afstanden 2 I/2, 5, 7 1/2 en 10 km. Voorts wordt er nog een loop gehouden voor de jeugd tot en met twaalf jaar over een kilometer. Het parcours voert de deelnemers onder meer over een gedeelte van de Nieuwlandsedijk en verder over trimpaden. De start vindt plaaN bij de korfbalvereniging „Hoekse" aan de Hill- weg. Om 11.00 uur wordt de jeugd wegge- schoten en om 1115 uur de deelnemers aan de overige prestatielopcn Het inschi ijfguld bedraagt twee gulden en vijftig cent (voor de jeugd een gulden en vijftig cent) Als herinnering ontvang- en de deelnemers aan de finish een diploma, ter- wijl onder alle deelnemers na afloop een groot aan tal prijzen zullen worden verloot vraagt Soli. W. Vink, Cipres- sendreef 4, 3137 PD Vlaardingen. Tel. 742563. A fzicn over de bospaadjes. De Iteet Bakker lost het stat ist hot VLAARDINGEN De derde NVC-Kerstpresta- tieloop kende een record aantal deelnemers Ruim 250 deelnemers schreven voor dit sportieve eve- nement in, dat afgelopen zaterdagmiddag in de Broekpolder werd gehou den Ik- Vlaardingse atlc- tiek vereniging Tortuua tekende samen met de Nieuwe Vlaardingse Coil- rant voor de organisatie Veel georganiseerde spor- ters, zoals voet bailers, handballers, korfballers en wielrenners, gebruik- ten deze NVC-Kerstpre- statieloop om de conditio op peil te houden. Onder de deelnemers was na tuurlijk ook een groot le- ger recreaticlopers A He dcclnciners kregen een fraaii li kening als her innering Voor Eortuna was deze N VC-Kerstprestatieloop de afluiting van het sei zoen 1983, waarin met minder dan negen pre- statielopen in diverse wij- ken van Vlaardingen wer- den georganiseerd Op- nieuw bleek ook, dat de ze N VC-Kerstprestatie loop bij de deelnemers aanslaat De eerste NVC- Kerstprestatieloop, twee jaar geleden, trok ruim honderd deelnemers Vorig iaar schreven bijna twee honderd deelnemers in De deelnemers konden ook afgelopen zaterdag .veer kiezen uit drie af standen: drie, zes en acht kilometer. Om precies twee uur schoot adjunct- directeuf Bakker van de NVC/I lavenloods de deelnemers weg op de drie en zes kilometer. I en hall uur later gingen de deelnemers aan de acht kilometer van start op een parcours, dat door de regen van de af gelopen dagen erg zwaar was geworden Naasi dc Ickening van a m ateu rk u nsten aar Pete r Schrooten, die de deel nemers na afloop uitge- reikt kregen als herinne ring. werd crook reikhal- zend uitgekeken naar de verloting van de drie rondvluchtcn Ivoven Rotterdam, die de Nieu we Vlaardingse Courant beschikbaar had gesteld De gelukkige wiunaars werden Carla Teunissen, Van der Sluijsstraat 9a Rotterdam. W.H. Donker Zeisterhoeve 24 Vlaar dingen en D. Bol Leeu- werikstraat 20 Vlaardin gen

Schiedams Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9