Kees Wetsema: 'De tijd is rijp: MIDWEEK Kleurplaat-actie Passage winkeliers Huis-aan-Huis verschWcekblad Schiedam op radio Bingo voor Ooievaars Open huis HERKEN DE KASTELEIN(er) PREMIERE IN HOFPLEINTHEATER WOENSDAG 4 JANUARI1984 B KANTOOR: HOOGSTRAAT122, VLAARDINGEN TELEFOON NUMMERS ZIE PAGINA 3 OPLAGE 293.280 8e JAARGANG Themapark SCARPE MOD Scarpe Mode PRIJSWINNAARS LAATSTE RONDE DE RIETBEKER PAGINA doe mee/maak kans deze krant ■scy*?* Schiedams Nieuwsblad Groot pretpark in Rijnmondgebied Zwaar onder de indruk is Kees Wetsema, fractielei- der van D'66 in de Rijnmondraadvan het Amerikaanse Epcot Cen tre, het allernieuwste fu turist ische pretpark. Zit- tend in een treintje heeft hij daar een „reis door de tijd" gemaakt waarbij hij van de ene verbazing in de andere viel. „Het wat een en al oh en ah", aldus Wetsema die - net terug uit Amerika - al geruime tijd steevast van plan is om in het Rijnmondgebied een groot pretpark te laten bouwen. Zo'n park zou volgens hem werk moe- ten bieden aan minstens duizend mensen. De meeste vertegenwoor- digers van politieke par- tijen in de Rijnmondraad nemen een positieve hou- ding aan ten opzichte van het plan en ook de Kamer van Koophandel heeft volgens Wetsema gezegd enthousiast te zijn. Contacten worden nu ge- legd met investeerders die warm moeten lopen voor het pretpark. Het plan van Kees Wetse ma borduurt eigenlijk voort op ,,Waterwonder- land", een ander initia- tief voor een pretpark, waarvoor het Rijnmond gebied een tijd geleden als lokatiemogelijkheid aangewezen werd. Dit plan ging echter niet door omdat Almere ge- schikter leek. ,,Ik heb dus dat wiel niet uitge- vonden", verklaart Wet sema eerlijk. Omdat hy vond dat een pretpark in het Rijnmondgebied wel levensvatbaar is, be- sloot Kees Wetsema, die tevens in de commissie recreatie van de Rijn mondraad zit, zelf een onderzoek in te stellen. Hij bezocht een aantal pretparken in Orlando in de Amerikaanse staat Florida. Onder andere kwam hij in het futuri- tische park Epcot Centre. Wetsema: ,,Eensnoepreis- je, dachten velen. Maar dat is niet waar. Het meeste geld voor deze reis kwam uit eigen zak." Geheel enthousiast en vol ideeen kwam Wetsema weer in Nederland waar hij vol vuur verslag uit- bracht van zijn beleve- nissen. Levendig verhaalt hij over het Epcot Centre en raakt niet uitgepraat over de goede organisatie die de Amerikanen op het gebied van pretpar ken aan de dag leggen. Kwistig strooit hij met woorden als fascine- rend" en „overweldi- gend". „De tijd is nu rijp", vindt Wetsema, doelend op een pretpark in het Rijn mondgebied. „De men- sen hebben minder geld en meer vrije tijd te be- steden. Een bezoek aan een pretpark zou dus een goede vervanging voor het houden van een va- kantie zijn." Ook voor de beter bedeelden onder ons zou een pretpark vol gens hem in goede aarde vallen omdat gebleken is dat deze groep meer kor- tere vakanties, verspreid over het jaar neemt. Het pretpark in het Rijn mondgebied moet heel anders worden dan de gi- gantische parken in Ame rika. Ten eerste vanwege gebrek aan ruimte en ten tweede vanwege het ver- schil tussen de Ameri kaanse en de Nederland- se mentaliteit. .Ameri kanen zijn veel kinder- lijke", is Wetsema van mening. Het meest voelt hij zich aangetrokken tot de futuristische elemen- ten in de „farm" in het Epcot Centre: „Ik zag Bij pretparken gaan de gedachten in de richting van Disneyland. daar een piepkleine pa prika in een mum van tijd opgroeien tot een ko- losaal ding", zegt Wetse ma, getroffen door Ame- rikaans vernuft. lets dergelijks, maar dan met bloemen, zou hij graag zien in het pretpark in Rijnmond. Ook vindt hij het een goed idee om de deltawerken op de £en of andere manier uit te beelden. Omdat het woord pret park vaak associeert met lawaai en beelden op- roept van een mensen- massa die zich vrijwillig op ongekend ruwe wijze in achtbanen laat vervoe- ren, gebruikt Wetsema liever het woord thema park. Lawaai zal niet het centrale thema in het park zijn", aldus Wetse ma die de nadruk wil leg gen op educatie en in is voor rust. Wetsema's bedoeling is om het park zo groot te maken dat men er cp z'n minst twee dagen in zoet kan zijn. ,,Een leuke hint voor mensen in het hotel- wezen", glundert hij. Over de locatie van het pretpark wil hij in ver- band met grondspecula- ties nog niet zo veel zeg- gen. „De Schieveense polder misschien", zegt hij vaag. „Of Voorne Putten. Of ergens bij Rotterdam-Zuid. Maar ergens anders zou ook kunnen!" SCHIEDAM - Wie op 7 januari tussen 8.30 uur en 9.00 uur naar de radio luistert.hoort een programma over de jeneverindustrie in Schiedam. Onlangs zijn er name- lijk door Tros-Actua radio-opnamen ge maakt in onder andere het Nationaal gedistil- leerd museum en in een Schiedamse distil- leerderij. In het programma zal uiteraard aandacht ge- schonken worden aan de bekendheid die Schiedam zich verwor- ven heeft op het ge bied van de jenever- stokerjj. heeft deze week een gran- dioze aanbieding in eerste klas lederen kleding tegen concurrerende prijzan. Hoogstraat 190, Schiedam. SCHIEDAM De invali- desportvereniging De Ooievaars houdt op woensdag 4 januari een bingo-avond in de grote zaal van De Belangen, Lange Haven 73. Het bingo-spel begint 's avonds om 20.00 uur en de opbrengst ervan komt ten goede aan de sportvereniging. EEK LETTERSPEL mxlwMlt lettersoel MiDVVEEK LETTERSPEL m.dweek letteripel MIOWEEK De waardebon van f.50,- is gewonnen door: Mej. M. van Tienen, Parkweg 273, Schiedam. De waar debon van f.25,- is gewonnen door: A.S. ten Wolde, Dr. Kuyperlaan 201, Schiedam. De waar debon van f. 10,- is gewonnen door: J.van de Berg 's Gravelandseweg 644, Schiedam. De waardebonnen worden zo snel mogelijk toege- stuurd. *Prijzen van de winkeliersvereniging Passage voor de beste kleurders. SCHIEDAM - De winkeliers van de Pas sage beloonden afge- lopen week de (beste) deelnemers aan de kleurplaatwedstrijd voor hun creatieve prestaties. Er waren verschillende prijzen te verdelen zoals een walk-man, koptele- foon, ijs- en slagroom- taarten en toegangsbe- wijzen voor kinder- voorstellingen in Pas sage theater. Omdat we met kerst iets leuks wilden doen, hebben we deze activi- teiten op poten gezet", laat mevrouw Schee- pers, secretaris van de nog jonge winkeliers vereniging desgevraagd weten. ,,We hebben hier een kerstman neergezet die de kleurplaten uit- deelde. De respons van de kinderen bleek verrassend groot". De Winkeliersvereni ging Passage bestaat nog niet zo erg lang maar men is van plan vaak en goed naar buiten te treden. Mevrouw Scheepers: „We hebben nog niet zoveel geld. Onze eerste activiteiten hadden vooral met de aankleding van de Passage te maken. In de toekomst hopen we echter nog veel van ons te laten horen. meer informatie over deze wedstrijd op SCHIEDAM In het wijkcentrum De Blau- we Brug, Bachplein 590, wordt op zatef- dag 7 januari van 10.00 uur tot en met 16.00 uur ..openhuis" gehouden. Er worden dan ver schillende demonstra- ties gegeven van de cursussen die half ja nuari beginnen. Een greep uit de cursussen: glasgraveren, batikken poppenmaken teke- nen en volksdansen. ROTTERDAM Simone Rooskens en Gerard Cox spelen de enige twee rollen in het nieuwe toneelstuk 'Momentopnamen' dat 11 januari as. de landelijke premiere beleefd in het Mof- ple in theater. Gerard en Simone stonden al eerder samen op toneel in 'Hoofdstuk twee' van Neil Simon. 'Momentopnamen', oorspronkelijke titel 'Spe cial Occasions', werd geschreven door Bernard Slade en in het Nederlands vertaald door Peter Dietz. Het is een intieme komedie over twee mensen die elkaar ondanks een scheiding toch blijven ontmoeten. Kinderen, familie en herin- neringen spelen daarbij een rol. 'Momentopna men' is al vanaf morgen in het Hofplein te zien. Het toneelstuk wordt daar tot en met zondag 15 januari opgevoerd waarna Simone en Gerard met 'Momentopnamen' het land in trekken. *Opnicuw samen: Gerard en Simone.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1