Bosket Boys rich! blik op toekomst Carl Solden coacht Holy Volleybalvereniging voorlopig uit de zorgen Behoefte aan jeugdleden Sportmanifestatie Cursuspakket start in januari Clubtitels bij Viking SPORT Opleiding tot scheidsrechter Sportnieuws naar redactie Broleco zoekt nieuwe sponsor WOENSDAG 4 JANUARI 1984 all-SOS The Scottish Chamber Orchestra Gidon Kremer Kim Kashkashian Vacature VLAARDINCEN - De basketbalvereniging Bas ket Boys kampt al vele jaren met een groot te- kort aan jeugdleden. Vo- rig jaar is geprobeerd om via een cursus basketbal wat jeugdige Vlaardingers warm te maken voor de ze sport „Die cursus sloeg zeker aan", zegt oud-bestuurslid en nu trainer Gert van den Berg „Maar veel nieuwe leden leverde dat niet op" Om toch de toekomst van de Vlaardingse vereni- ging veilig te stellen en een redelijke doorstro- ming te krijgen, is men onlangs gestart met een training mini-basketbal bestemd voor de jeugd van tien tot dertien jaar. „En dat mag voorlopig geslaagd genoemd wor- den. We zijn nu een klei- ne twee maanden bezig en de groep blijft erg enthousiast. Elke week hebben we rond de vijf- tien deelnemers", laat Gert van den Berg weten. Basket Boys is op dezelf- de voet en ook met me- dewerking van het bu reau sportieve recreatie doorgegaan. „De deelne mers verplichten wjj niet gelijk lid te worden van onze vereniging. Per keer kan men betalen en deze vorm slaat aan. Hopelijk worden de deelnemers zo enthousiast voor de bas- ketbal-sport dat zij in een later stadium ook lid worden". Dat het hard nodig is dat Basket Boys vooral jeugd leden krijgt. wil Gert van den Berg zeker onderstre- pen. „Op dit moment komen wij in de competitie slechts met twee heren- en twee damesteams uit We hebben te weinig jon- geren ^.m een jeugdteam op de been te brengen en dat voorkomt natuurlijk een zeer noodzakelijke doorstroming in de toe komst". Gert van den Berg heeft zich voorlopig gericht op de jeugd in de Holy. „De- ze mini-basketbal trainin- gen worden gehouden in ■'Gert van den Berg bezig met een groep jeugdige baskctballertjes op een training mini-basketbal. de Holy, daarom ook dat wij alle scholen in die omgeving hebben aange- schreven en niet zonder succes. Als dit experi ment aanslaat is het niet uitgesloten, dat wjj ook in andere wjjken van Vlaardingen met dit mini basketbal beginnen". Belangstellenden kuunen elke donderdagmiddag terecht van 17.00 uur tot 18.00 uur in de gymzaal aan de Casimirstraat. Het inschrijfgeld bedraagt een gulden en vijtentwintig cent. PETER SPEK VLAARDINGEN - De Vlaardingse zwemvereni- ging Viking'60 organiseer- de onder grote belangstel- ling vorige week de finale wedstrijden met als inzet de clubkampioenschap- pen De titels gingen naar Ge- raldine Peters, Arjan Hoo- gerwerf, Irene Berkel, Kevin de Leeuw, Bianca de Bruin, Marco van Wes- ten, Marcel de Bloois, Anja van Hofwegen. Mi chel Kensler, Wilma van Hofwegen, Remon van Dorp, Christa van Keulen Edwin Hoogerwerf, Ge- raldine van Dorp, Marco van den Berg, Astrid Barg en Edwin Plomp. VLAARDINGEN - Om het tekort aan voetbalscheidsrechters wat op te vangen orga- niseert de KNVB afde- ling Rotterdam bin- nenkort een cursus voetbal-scheidsrech- ter. De cursus duurt totaal 33 lesuren, verdeeld over 10 lesavonden, 1 examenavond, 1 stage- avond en 1 hartreani- matie-avond. Het cur- susgeld bedraagt 75 gulden. Belangstellenden kun- nen zich opgeven bij de administratie cur- sussen KNVB, Postbus 8200, Rotterdam. Barichten voor deze ^>ort- pagina kunnen worden gezonden aan da redactie van da Rijnmond Wast Combinatie. Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin gen, of dooigegeven aan onze aportmedewerker Peter Spek, tel 010- 352615. Cita Gross, links op de foto, heeft de leiding bij het Aerobic dancing, dat de sportmanifestatie voor de jeugd aanstaande vrijdagmiddag zal afsluiten. VLAARDINGEN - Mor gen en overmorgen vin- den er in de sporthallen aan de Floris de Vijfde- laan diverse sportmanifes- taties plaats. Hieraan kun nen leerlingen van het voortgezet onderwijs deelnemen. Deze aktivi- teiten worden georgani- seerd door het gemeente- lijk bureau sportieve re creatie Het gebeuren wordt mor- gen geopend met een voetbaltoernooi dat om 10.00 uur begint. De teams kunnen zich vanaf 9.00 uur inschrijven in de sporthal. Aan dit toer- nooi kunnen maximaal twaalf teams deelnemen. Vrijdag kan men terecht voor een basketbal- en ta- feltennistoernooi, dat om 9.30 uur begint. Deze twee toernooien zijn op- gezet voor zowel jongens als meisjes. Er kan per team, maar ook indivi- dueel ingeschreven wor den. De sportmanifestatie wordt op vrijdagmiddag afgesloten met Aerobic dancing onder leiding van Cita Gross van de sport- school Tino Hoogendijk. Om 14.00 uur wordt er begonnen en aanmelden is hiervoor niet nodig. De kosten bedragen slechts 6en gulden per ac- tiviteit. Alle activiteiten zijn toegankelijk voor de jeugd vanaf 12/13 jaar. Voor verdere informatie kan men terecht bij het bureau sportieve recrea tie van de gemeente Vlaardingen. telefoon 010- 355888 gastensemble viool altviool Telemann, Mozart en Vivaldi vrijdag 6 januari, 20.15 our De Doelen, Rotterdam kaarten 1 17.50 pas 65 f 12.50/cjp f 7.50 Het Nederlarids Kamerorkest VLAARDINGEN - De strijd om het Vlaardings damkampioenschap brandt dinsdag a.s. weer los. De organisatie is in handen van de Vlaarding se Dam Vereniging. Nieuw dit jaar is de instelling van een ere-klasse. Het in schrijfgeld bedraagt vier gulden voor VDV-leden en acht gulden voor niet- leden. De wedstrijden worden steeds op dinsdagavond gespeeld in het clubge- bouw aan de Emmastraat. VLAARDINGEN Aan vankelijk zag de toe komst er voor volleybal vereniging Broleco erg somber uit. ,,Organisato- risch en financieel ken- den wij grote probiemen" zegt bestuurslid Bep Na- ter. ,,Maar een brand- brief aan de leden heeft voorlopig een aantal moeilijkheden opgelost". „De probiemen lagen al- lereerst op het organisa- torisch vlak. We moeten op korte termijn een nieuwe voorzitter hebben alsmede een aantal nieu we leden voor de tech- nische commissie", zegt Bep Nater. Op de laatste ledenverga- dering van Broleco ver- schenen slechts vijf le den. „En met dat aantal konden we natuurlijk de probiemen niet oplossen. Er is derhalve een brief uitgegaan naar alle leden. Vorige week heeft er een gesprek plaatsgevonden met leden, die de probie men waarin wjj verkeer- deh onder ogen zagen en met een posit ief resul- taat". De technische commissie werd weer volledig be- mand, terwjjl er ook be- langstelling was voor het vormen van een propa ganda- en jeugdeommis- sie. In de vacature van voor zitter is nog niet voor- zien. ,,Ook daarin zoeken wjj verder", zegt Bep Na ter. Het financiele pro- bleem is nog niet opge lost by Broleco. „De sponsor heeft laten weten zich langzaam te willen terugtrekken. We moeten daarom op zoek naar een nieuwe sponsor en dat is in deze tjjd geen gemakkelyke opgave. Be- drjjven staan niet meer te springen om geld in een sportvereniging te stop- pen". Voor het komende sei- zoen heeft de sponsor zich nog gedeeltelijk ga- rant gesteld. „Als we geen opvolger vinden, dan zullen er andere maatregelen moeten vol- gen b.v. een forse contri- butieverhoging en het afstoten van bepaalde ac tiviteiten", besluit het Broleco-bestuurslid. VLAARDINGEN - Carl Solden wordt de nieuwe coach van de honkbalver- eniging Vlaardingen-Ho- ly. De Amerikaan uit Pontiac Michigan gaat met ingang van maart aan het werk bij de Vlaarding se vereniging. Carl Solden zal zelf ook mee gaan spelen in het team van Vlaardingen- Holy. De selectie voor het nieuwe seizoen zal bestaan uit Aad van den Bergh, Ab Bruinekool, Gerrit Droog, G6 Hoedt, Jan Lugthart, Arthur Maat, Michel van der Mark, Piet van der Mark, Danny Rossoni, Ronald Tarmond, Gerry van der w i Ab Bruinekool, een van de geselecteerde spelers bij Maardingen-lloly voor het nieuwe honkbalseizocn. Velden en Gerard Wape- naar. Als assistentcoach zal Rob Middendorp fun- geren. VLAARDINGEN - Het bureau sportieve recrea tie van de gemeente Vlaardingen begint in de week van 16 tot en met 20 januari met een aantal nieuwe cursussen, waar- voor nog ingeschreven kan worden. De cursussen duren twaalf weken. Op woensdag kan de jeugd terecht in de re- creatiehal aan de Ooster- straat om te beginnen aan een cursus tennis. Tussen 15.00 uur en 16.00 uur is er plaats voor de jeugd in de leef- tijd van 11 en 12 jaar en van 16.00 tot 17.00 uur voor de jeugd van 13 jaar en ouder. De kosten bedragen vijf- tig gulden. Volwassenen, die graag de beginselen van de ten- nissport op een ontspan- nen manier willen leren, kunnen op woensdag- morgen terecht. De eer- ste cursus begint om 9.00 uur en de tweede om 10.00 uur. De kosten hiervoor bedragen zeven- tig gulden. Een inmiddels bekende cursus is de tafeltennis- *De jeugd kan binnenkort terecht voor een cursus ta- feltennis in de recreatiehal in de Oosterstraat. cursus. De jeugd die be- langstelling heeft kan hiervoor terecht op vrij dagmiddag van 16.00 tot 16.45 uur in de recreatie hal in de Oosterstraat. De kosten bedragen vijfen- twintig gulden. Volwasse nen kunnen ook een ta- feltenniscursus volgen en wel op de woensdag- avond van 20.30 tot 22.00 uur ook in de re creatiehal. Kosten veertig gulden. Veel belangstelling trekt ook altjjd de cursus bewegen op muziek met o.a. jazz-gymnastiek, rit- mische gymnastiek en aerobic-dancing. Deze cursus wordt gehouden op donderdagmorgen van 9.00 tot 10.00 uur in de recreatiehal en de kosten bedragen vjjfendertig gul den. Een cursus volleybal wordt gehouden op don- derdagavond van 18.30 tot 20.00 uur in de gym zaal aan de Lissabonweg. Kosten veertig gulden. Voor verdere informatie kan men terecht by de consulenten sportieve re creatie, telefoon 010- 355888.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5