VICTORIA ZESTIG JAAR MERCEDES DEALER SchiedamsNieuwsblad -.O' Directeur Willebrands: 'Ervaring gebundeld' if Opvallende gouache van Danielle Dessart Nieuwe diesel opvallend zuinig en rustig iAUTO WOENSDAG 18 JANUARY 1884 3 508 Weinig onderhoud Mercedes G 18 seconden „We zijn door een diep da! gegaan. Een strikte reorga- nisatie, we hebben Alfa Romeo afgestoten bijvoor- beeld, zorgde voor de opgaande lijn. We kunnen nu weer rustiger ademhalen". De heer F.J. Willebrands, directeur van automobiel- bedrijf Victoria, kan weer glimlachen. De ook aan zijn bedrijf voorbij zijn gegane economische recessie lijkt achter de rug. Victoria heeft zich ge- specialiseerd in het merk waarover in autoland nog altijd met respect wordt gesproken: Mercedes Benz. Liep de belangen behartiging altijd al als een rode draad door de activiteiten, nu is het duidelijk bestaansrecht- nummer sen geworden. En de belangen beharti ging geschiedt met grote toewijding. En dat overi- gens al sinds '83, zestig jaar lang. Temeer omdat Victoria nu in een adem met Mercedes genoemd wil en kan worden. Wille brands daarover: ,,Na die moeilijke periode hebben we heel bewust alleen voor Mercedes Benz ge- kozen. Onze organisatie er overduidelijk op af- gestemd. De zestig jaar ervaring hebben we ge bundeld. En niet zonder resultaat. Steeds meer mensen zoeken ons op. De persoonlijke benade- ring, de optimale service en de grote aandacht voor de wensen en pro- blemen der klanten zijn pijlers waarop ons be drijf rust". Mercedessen hebben weinig onderhoud nodig. De beurten die ze krijgen dienen echter perfect uit- gevoerd te worden. Voor die perfectie zorgen we graag. En de persoonlijk noot van het familiebe- drijf leidt maar al te vaak tot bevriende relaties die hier hun wagen kopen of laten onderhouden", aldus Willebrands. De activiteiten van Vic toria zijn gespreid. Er is een vestiging in Rotter- dam-Zuid bij de Waal- haven aan de Albert Plesmanweg 33, een ves tiging in Schiedam- Spaanse Polder Strickle- dew eg 99 en een repara- tie- en garagebedrijf aan de Van Beethoven singe 1 140 te Vlaardingen. „En niet alleen voor per- sonenwagens", zegt directeur Willebrands. „Ook op het gebied van terreinwagens hebben we inmiddets een zeer be- kende naam opgebouwd. De Mercedes G mag zich tn een nog steeds steigen- de populariteit verheu- gen. Twee klanten van ons, Mieke en Thijs Tijs- terman, rijden in hun G stukken van de nu aan de gang zijnde ralley Parijs- Dakar mee. In ons voor- jaarsnummer „Victoria's auto-info" zullen zij hun ervaringen optekenen. En met het noemen van ons Info heb ik weer zo'n specifieke activiteit te pakken. Onze relaties kunnen we door middel van dit rondschrijven pri ma op de hoogte houden van alles rondom Victo ria en Mercedes Benz. Belangrijk, met name voor het behoud van de contacten. Dat zal duide lijk ziin". Met de introductie van de 190 en 190 E heeft Daimler-Benz veel tongen los gemaakt. De boze wis- ten te melden dat het niet om een echte Mercedes zou gaan. Anderen juichden om deze stap. Waren blij dat er weer een compacte Benz over's werelds wegen zou gaan rijden Professor Werner Breitschwert, directeur ontwikke- ling personenauto's en bedrijfswagens van Daimler- Benz, lichtte vorig jaar toe waarom zijn firma terug kwam op het besluit toch ook compactere personen- wagens te gaan bouwen. Hij somde als redenen op de voorkeur van kopers van Mercedessen voor geringere afmetingen, zorgen dat ze niet elders een kleinere wagen konden kopen en de vooral voor de Amerikaanse markt zuiniger 190 intro- duceren om zeer belangrijke zo ook in die sector een hartig woordje mee te kunnen spreken. Met de vorige week op de Nederlandse markt ver- schenen Mercedes 190 Diesel heeft prof. Wer ner Breitschwert en zijn mensen opnieuw een opvallend zuinige stap gezet in de klasse die Mercedes zo kenmerkt. Wanneer je zonder blik- ken of blozen met een tank van 55 liter 1.408 kilometer kunt afleggen, hetgeen neerkomt op 1 25 6!, dan heb je een uiterst economised ver- voermiddel gemaakt. Het bewijs werd eind vorig jaar geleverd, toen een Mercedes 190 D van Frankfurt naar Parijs koerste en met een afge- sproken maximum snel- heid van 100 km/uur niet meer dan bovenstaand gemiddeld verbruik in de boeken kon laten vast- leggen. Een opmerkelijk gegeven waaraan we er meteen nog een paar koppelen. De gunstige prijs, standaard kost de nieuwe 190 D f 43.500,-(zonder afleveringskosten), een lease-tarief van f 995,- per maand inclusief ver- zekering en wegenbelas- ting, een opmerkelijk stil- le motor en door verfijn- de technieken milieu- vriendelijker lagere uit- stoot van koolmonoxide en koolwaterstof. "Fnorme geluidsdichtheid door ingekapseld motor- compartiment. Door middel van een uitsparing in het isolatie-materiaal van de motorkap wordt een totale geluidsdichte afsluiting bereikt. Voeg daar de al veel ge- roemde constructie van het chassis en onderstel bij (de achteras is een wondertje van techniek) en de leek zal kunnen be- grijpen dat Mercedes iets heel bijzonders gemaakt heeft. En het zal niet bij die 190 D blijven. Daimler-Benz heeft in kader van de toenemende vraag naar diesels, vorig jaar steeg het aandeel in ons land met 17 pet, aangekondigd dat een nieuwe generatie vier-, vijf en zescilinder diesel- motoren op stapel staat. En dit gegeven moet natuurlijk gekoppeld worden aan de binnen niet al te lange tijd te verwachten nieuwe mo dellenreeks voor de 200, 240 en 300 D series. Tevens wordt, Turbo die- sel in eerste instantie voor wat de 190 betreft, gekeken of er een Turbo diesel dient te komen. Daimler-Benz laat een en ander nog afhangen van de vraag er naar. Dat is dus nog even toekomst- muziek. Realiteit is de nieuwe 190 D. Een dagje touren met deze wagen leidt al gauw tot een voor het ge- hoororgaan zeer prettige conclusie. De 2-liter, 4- cilinder motor met een vermogen van 72 pk zoekt fluisterend zijn weg. Ook bij hoge snel- heden. Alleen het berei- ken van zijn top van ruim 160 kilometer per uur gaat met enig gegrom gepaard. Storend is dat allerminst. Eenmaal op die hoge kruissnelheid is het harder zetten van het favoriete deuntje op de radio overbodige hande- ling. Het geluids- en windgeruisniveau blijven opvallend laag. Een en ander heeft natuurlijk overduidelijk met de wig- vormgeving en de zeer lage luchtweerstand te ma ken. Grote rol om een zo ge- ruisloos mogelijke diesel- motor te bouwen heeft echter het inkapselen van het motorcompariment gespeeld. De contruc- teurs hebben met behutp van speciaal geluiddem- pend materiaal haast het onmogelijke bereikt. Je hoort hem amper, was een kreet die mede passagiers te vaak slaak- ten. En dat kan alleen *De isolatie niaterialen in beeld maar als compliment uit- gelegd worden, zeker als je daarbij koude start en koude motor ook bij kunt rekenen! De top van 160 betekent ook dat de nieuwe 190 D beduidend sneller is dan zijn collegae 200 en 240 D. Qua acceleratie is de dieselvariant in de 190 serie bijna gelijk aan de 300 D. Hij 'snelt' in circa 18 seconden naar de 100. Met deze nieuwe, milieu- vriendelijk, zeer zuinige en gunstig geprijsde die sel heeft Mercedes een belangrijke stap gedaan op de zo in ontwikke- ling zijnde dieselmarkt. Worden daar de zo pret tige standaardsnufjes als een te verlichten spiegel voor bestuurder en pas- sagier, tijdens het rijden niet hinderlijk lichtbron achterin, overzichtelijk instrumentarium, zeer degelijk en veilig koest- werk naast gezet dan zul len andere fabrikanten alle moeite hebben om deze wagen te verslaan. Met de.190 Diesel is Mer cedes de concurrence be- slist (nog) een stapje voor. Want het weg- en remgedrag maken van de nieuwe 190 D ook nog een zeer veifige automo- biel die, alle mokkers ten spijt, overduidelijk uit de Daimler-Benz stal afkom- stig is. Dat leidt geen twijfel. *Directenr Willebrands en Danielle Dessart die ter gelegenheid van de introductie van de 190D een gouache voor Victoria maaktc en deze vorige week ook in de vestiging te Schiedam tijdens Open Dagen signeerde. Automobilisten die deze maand bij automobiel bedrijf Victoria een Mercedes Benz 190 diesel kopen, krijgen iets zeer bijzonders cadeau. Vic toria heeft naftielijk speciaal ter gelegenheid van de introductie van de 190Dexclusiej 250 litlio's laten maken van de door Maastriehtse kunste- nares Danielle Dessart vervaardigde gouache met als onderwerp een Mercedes 300 SLR Super Leichtbau Rennwagen waarmee in '54 en '55 coureurs als Fangio en Stirling Moss lauwe- ren verwierven. Deze schitterende op groot formaat, 50 x 70 cm, ingelijste prent van de 23-jarige Danielle is een van de vele die zij al gemaakt heeft. Bij toeval is de Maastriehtse er twee jaar geleden achter gekomen dat haar talenten het beste op dit vlak benut kunnen worden. Voor vriend en handelaar in klassieke wagens, Jaap Braam Ru ben, schilderde ze als eerste het opvallende uit- hangbord van zijn zaak. „Fn met de Bugatti-racer, mijn Jaap is helemaal Bugatti gek, raakte het allemaal in een stroom- versnelling", vertelt blonde Danielle met aan- genaam limburgs accent. „Fr kwarnen, torn dat werkje eenmaal verkocht was, steeds meer opdraehten voor vooral klas sieke automobielen. Ben er nu ook de lieledag mee bezig en zal, hoewel ik gediplomeerd on- derwijzeres ben, waarschijntijk nooit meer voor de klas staan Binnenkort vertrekt ze samen met Jaap naar Amerika, De een is er om de markt van klassie ke wagens in ogenschouw te nemen en de ander om er werk under de aandacht te brengen die zonder meer opvallend goed genoemd mogen worden. Na succes in Nederland en andere Furopese landen, waagt ze ook de stap overde oceaan. Danielle zal daar niet bij voorbaat kans- loos rondstappen, Daar zijn tve van overtuigd. *Dit ware kunstwerk krijgt men cadeau. :'!'frf"lrf!'iwiBMifrlri:'

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13