Burqemeester Scheeres feestelijk ge'i'nstqlleerd Jeugdzwemmarathon in Sportfondsenbad Aad van der Hoeven speelt voor tros-radio luis-aan-Huis verschijnend Weekblad Wilton houdt gemoederen bezig Tarieven verhoogd MM A hl1S~flnn~hmt)P7\rhimend Wwhhlnrl lA^- HERKEN DE KASTELEIN(er) Afstand - en estafette - zwemmen WOENSDAG 18JANUAR11984 ^\JEN£q KANTOOR: HOOGSTRAAT122, VLAARDINGEN TELEFOON NUMMERS ZIE PAGINA3 OPLAGE 293.280 B 8e JAARGANG Moeilijkheden - Schiedams Nieuwsblad t3| SCHIEDAM - Drs. R. Scheeres is tijdens een op maandag 16 januari ge- houden raadsvergadering feestelijk gei'nstalleerd als burgemeester van Schiedam. De inhaling op het Stadskantoor, alwaar de burgervader arriveerde in een oud model 'lelijk eendje', werd muzikaal opgeluisterd door het korps „Harpe Davids". Aansluitend aan de spe- ciale raadsvergadering werd een drietal recepties gehouden voorachtereen- volgens de bij de installa- tie aanwezige genodigden, de ambtenaren en de burgerij. Voor de installatie van de heer Scheeres waren, naast zijn gezins- en familieleden, tevens vele genodigden naar deraads- zaal gekomen waaronder: de heer Smits van Oyen (namens de Commissaris van de Koningin), bur gemeester Van Lier van Vlaardingen (die tevens de burgemeesters van de Rijnmondkring vertegen- woordigde), de Rijnmond gecommitteerden de heer De Jong en mevrouw Van Rijn en de heren Te Loo en Lems (oud-burgemees- ter van Schiedam). Alvorens wethouder Van Tilborg, in zijn functie als loco-burgemeester, de ambtsketen aan Reinier Scheeres overdroeg, ging hij eerst nog even nader op het gebeuren in. Hier- bij haalde hij onder meer aan dat ten aanzien van deze benoeming het cliche 'lang gewacht, stil gezwegen, nooit gedacht en toch gekregen' bijzon- der toepasselijk was. Verderop in zijn toe- spraak bracht Van Til borg ook nog de zorg van de Raad voor de werkge- legenheid in Schiedam onder de aandacht. In dit kader zei hij onder meer: Schiedam krijgt een goede burgemeester en heeft een, op dit punt, eensgezind stadsbestuur. Help ons dus in vredes- naam nu het nog niet te laat is. Regering en parle- ment, u bent er niet mee klaar om besluiten te nemen en de gevolgen daarvan niet onder ogen te zien". Aansluitend op het op- ningswoord van Van Til borg spraken de fractie- voorzitters van de diverse politieke partijen. G. Brouwer (P.v.d.A.) verklaarde daarbij ter- dege te beseffen dat er nu toch wel een heel andere relatie was ont- staan. ,,Als voorzitter zult u boven de partijen moeten staan maar dat betekent hopelijk niet dat u geheel kleurloos wordt". *Wethouder Van Tilborg hing Reinier Scheeres dt Van Lingen (C.D.A.) zei ambtsketen om. onder meer: „Ondanks jkx- -•••• Burgemeester Scheeres en zijn gezinsleden up wiize dat we u geen acht had- den gegeven bent u ons zeer welgevallig als bur gemeester". G.P. Verhulsdonk (V.V.D.) was van mening dat Scheeres, juist door- dat hij 'eigen kweek' is, een heel zwaar eerste jaar zal krijgen. U. Bruseker (C.P.N.) vond dat Scheeres door zijn optreden inzake Wil ton had bewezen een goed burgemeester te willen zijn. H. Noordegraaf (P.P.R./ P.S.P.) kon niet nalaten op te merken dat hij in de toekomst liever drie opbouwwerkers dan vijf wethouders zag. A. Reijnhout (D'66) sloot de gelederen en zei daar bij onder andere: ,,De reeds opgedane ervaring in Schiedam zal u zeker van pas komen". Na het aanhoren van alle tot hem gerichte toespra- ken nam de burgervader zelf het woord. Vooruit- blikkend op de toekomst kwam ook hierbij het werkgelegenheidsvraag- stuk weer ter sprake. „De vreugde van deze dag", zo zei Scheeres, „wordt immers in ernstige mate overschaduwd door de akute dreiging die het grootste industri'ele be- drijf in onze stad momen- teel boven het hoofd hangt. Wilton Fijenoord, waar nog 2000 mensen werken dreigt zijn poorten te moeten sluiten en dat niet eens in de eerste plaats bij gebrek aan werk, maar bij gebrek aan geld. Geld dat aan het bedrijf is onttrokken voor activiteiten die met het bedrijf nietste maken hadden". Verderop in zijn rede sprak de kersverse bur gemeester: „We moeten er wel voor oppassen dat we elkaar niet in de put praten en Schiedam al tot rampgebied gaan ver- klaren nog voordat de ramp zich voltrokken heeft. Schiedam mag immers geen stad worden waar je maar beter omheen kunt lopen. Ondanks de heer- sende tegenwind is hier namelijk wel degelijk het een en ander tot stand gebracht". De oplossing van Henk de Bruin van Cafe Klein Thalia. De winnaar van de meter bier van deze week is: 6. Schuurmans, Alei- dastraat 83 a. SCHIEDAM - Het Sportfondsenbad aan de Burg. Knappertlaan heeft voor de tweede achtereenvolgende maal een Jeugdzwemmara thon georganiseerd. De ze wordt gehouden op zaterdag 21 januari van 9.00 tot 19.00 uur. De uit tien personen (van onder de dertien jaar) bestaande ploegen trachten gedurende de ze tijd een zo groot mogelijke afstand af te leggen. De start van de mara thon vindt plaats aan de ondiepe zjjde van het zwembad. Het wisselen van de zwemmers ge- schiedt aan de kant van de tribune. Tussen 9.00 en 19.00 uur dient voortdurend een persoon per ploeg in het water te zjjn. Het afstand-zwemmen wordt drie maal, voor een tjjdsbestek van veertig minuten, afge- Welke ploeg legt de grootste afstand af? wisseld met estafette- zwemmen. Ieder uur wordt bekend gemaakt welke afstand de deelnemers op dat moment hebben afge- legd. De einduitslag wordt verwacht om 19.30 uur. Alle deelnemers ont- vangen na atloop een herinnering, waarop de afgelegde afstand staat vermeld. SCHIEDAM - De Ge- meenteraad heeft tijdens een op 20 decern ber 1983 gehouden vergade- ring besloten de tarieven voor gas, met ingang van 1 januari 1984, met drie cent per m3 te verhogen. De prijsstijging, die be- paald is overeenkomstig de beschikking van de minister van Econo- mische Zaken, geldt voor kleinverbruikers en blok- verwarmingenHet vast- recht blijft gehandhaafd op f 57,- per jaar. Deze tarieven zijn exclu- sief 19 pet. B.T.W. en heffing inzake het „Hef- fingsbesluit Brandstoffen en Luchtverontreini- ging". Wat de B.T.W. percenta ges voor de levering van electriciteit en radio- en t.v. signalen en aansluit-, huur- en onderhoudskos- ten van keukengeisers be- treft, deze zijn van 18 tot 19 pet. verhoogd. De B.T.W. op drinkwater is eveneens e6n procent (van 4 naar 5) gestegen. SCHIEDAM De Tros- radio maakt vrijdag 20 ja nuari orgelconcert-opna- men in de Aula van het Stedeljjk Museum aan de Hoogstraat. Het in 1773 door H.H. Hess gebouw- de orgel wordt hiertoe bespeeld door Aad der Hoeven. van Organist Aad van der Hoeven Van der Hoeven is sinds anderhalf jaar als vaste organist verbonden aan de Hillegondakerk in Rotterdam-Hillegersberg. Daarnaast is hij tevens di- rigent van het Residentie Mannenkoor. Gedurende zijn 25-jarige loopbaan was Aad van der Hoeven werkzaam bij diverse Rotterdamse ker- ken. Op het programma van het in de Aula van het Stedelijk te geven con cert staan onder andere composities van: Fresco- baldi, Johann Sebastian Bach, Carl Philipp Ema nuel, Mendelssohn-Bart- holdy en Erik Satie. Het nuel, Mendelssohn-Bart- holdy en Erik Satie. Het concert begint om 20.00 uur. De presenta- tie is in handen van Ria de Rijck. De toegang is gratis. De te maken opnamen zijn bestemd voor uitzen- dingen van het klassieke radio-programma ,,Er staat een orgel in...." De ze zijn te beluisteren via Hilversum 4 op, respec- tievelijk, 29 januari en 26 februari van 08.05 tot 08.30 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1