Inhoud Vos-cursus wordt door deelnemers bepaald West speelt 'Krimp' 'Kasteleiners' actie slaat aan Voorllchtingsavond in 'Barrika' i Blauwe Brug activiteiten Orgelspel DRINK UW KOf FIE WEER EENS MET VERSE. HETEMELK! N VEEL LEKKERDER.. GEZELUG EN vanOrieken melk: Eerste 'meter' bier is geYnd Geen verloren tijd WOENSDAG 18 JANUARI 1984 3-502 SCHIEDAM - Vrouwen Orienteren zich in de Sa- menleving (ofwel in het kort Vos). Onder deze noemer worden reeds tien jaar lang op vele plaatsen in Nederland cursussen gegeven die be- stemd zijn voor vrouwen van alle ieeftijden, met tenminste lagere school en ten hoogste twee jaar vervolgonderwijs. Gedu- rende de bijeenkomsten wordt gesproken over al- lerlei zaken die de cursis- ten interesseren. Hoe verschillend de be- weegredenen om aan een Vos-cursus deel te nemen kunnen zijn bleek tijdens een gesprek met enige Schiedamse vrouwen. Twee van hen, Riet v.d. Kraan en Jannie Ouwen- dijk, hebben inmiddels zowel een beginners- als vervolgcursus gedaan. Jannie Ouwendijk: „Eer- lijk gezegd was het van mij alleen pure nieuws- gierigheid. Je hoorde na- melijk zulke tegenstrjj- dige verhalen over de Vos dat ik besloot mezelf op te geven om aldus te ont- dekken wat er nu wel of niet waar van was. Het resultaat is dat ik witheet wordt op mensen die er negatief over praten". „Voor mij heeft de Vos- cursus er toe geleid dat ik nu mijn mond open durf te doen", gaat Riet v.d. Kraan verder. ..Vroeger had ik bjjvoorbeeld nooit het lef om op verjaarda- gen en dergelijke aan ge- sprekken deel te nemen. Niet dat ik daar nu het hoogste woord voer, maar ik praat wel mee". Mirny v.d. Kruit en Annie van Gils zagen de Vos- cursus als een goede mo- gelijkheid om contacten te leggen met andere vrouwen. Dat die ver- wachting is uitgekomen wordt bewezen door hun besluit in te schrijven voor de vervolgcursus. ,,Er zijn namelijk nog een heleboel dingen waar we wat meer over willen we- ten". Ten slotte vertelde Truus Frederik dat de Vos-cur sus toch wel anders was verlopen dan ze zich had voorgesteld. „Ik wilde eigenlijk meer leren en daar is naar mijn mening niet zo veel van terecht gekomen. Overigens bete- kent dat niet dat ik het verloren tijd vond, want als dat het geval was had ik me ook nooit opgege- ven voor de vervolgcur sus". Daar de onderwerpen die tijdens een Vos-cursus aan bod komen door de In ..Barrika" vertelden enige Vos-cursisten over hun ervaringen. deelnemers zelt worden bepaald is het niet moge- lijk hierover vooraf te in- formeren. Uit de praktijk is wel gebleken dat er doorgaans veel belang- stelling is voor sociale- en bestuurlijke zaken. Een Vos-cursus duurt twaalf weken. De totale kosten bedragen f.25,-. Bij voldoende deelname gaan zowel dag-alsavond- en vervolgcursussen van start. Een ieder die wel eens wat meer over de Vos- cursussen wil weten is welkom op de op dins- dag 7 februari te houden voorlichtings-avond in het Vrouwen-ontmoe- tingscentrum ,,Barrike" aan de Lange Kerkstraat 62. Tevens kan men zich voor nadere inlichtingen wenden tot: Elly van Helden telefoon 707884 of Sjanie Ruiterveld tele foon 731852. SCHIEDAM - De orga nist van de Nieuwe Kerk te Delft, Jan J. van der Berg, bespeelt zaterdag 21 januari het orgel in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog- straat. Het Drogramma vermeldt werken van onder meer Sweelinck, Buxtehude, Bach en Schuurman. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. *Momentopname van ..Krimp". SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Bever aan de Van Beverenstraat is zaterdag 14 januari door circa achttien bewo- ners van Schiedam-West het simulatie-spel „Krimp" gespeeld. Doel van het spel was een beter inzicht te krijgen in de gevolgen van de bezui- nigingen op het opbouw- en club- en buurthuis- werk. Alle in het spel voorko- mende figuren, waaron- der diverse ambt-enaren en wethouders, werden uitgebeeld door wijkbe- woners. ,,Vanzelfspre- kend", zo liet opbouw- werker Rene de Jongh na afloop weten, „was dat niet bepaald gemakkelijk. Desondanks bleek men achteraf toch dik tevre- den over hetgeen gereali- seerd is. Beste voorbeeld van betrokkenheid bij het spel was wel dat de discussie zelfs doorging tijdens de gezamenlijke lunchpauze. Via het spel hebben de deelnemers onder andere ontdekt dat het inspraak hebben met betrekking tot de bezuinigingen ont- zettend moeilijk is. Te vens kwam er uit naar voren dat er om de poli- tiek duidelijk te maken hoe noodzakelijk club- en buurthuiswerk is nog betere argumenten op ta- fel moeten komen. Erg belangrijk lijkt ook de conclusie dat men om iets te bereiken geen druk moet uitoefenen op de linkse partijen, want die heb je toch al mee, doch juist op de rechtse groeperingen. Achteraf is het trouwens erg goed uitgekomen dat we het spel nu reeds ge speeld hebben want daar- door is men goed voorbe- reid op de hernieuwde in- spraakmogelijkheid met betrekking tot de bezui nigingen op het club- en buurthuiswerk, welke plaats moet gaan vinden op donderdag 19 januari. Bij Van Gneken kunt u nu een spjlvol en sierlijk wit Thermostel winnen voor dampende koffie met verse, hete melk Ki|k op de Van Grieken melkverpakking hoe u mee kunt doen KOFFIE MET VERSE, HETE MELK. DAT IS WEER OUDEKWETS GENIETEN. SCHIEDAM - „Het is wel mijn bedoeling meer aan deze actie deel te nemen want je hebt al- tijd een kans nogmaals in de prijzen te vallen". Roelof Bolier, de eerste winnaar van de prijsvraag 'Herken de kastelein(er)', was overduidelijk in zijn schik met de 'meter' bier die zijn goede inzending hem had opgeleverd. Het innen van de eerste 'meter' (een plank van een meter waarin dertien glazen passen) bier ge- schiedde in cafe De Kuil van Joop van Hees. groep Schiedamse kaste- leins die jaarlijks carna- val in hun zaak vieren. Teneinde alvast een beetje in de stemming te komen hebben voornoemde kas- teleins besloten tot aan de carnaval een foto- prijsvraag te houden. De betreffende foto is te vinden op onze voor- pagina. Over de wijze van deel name treft men nadere informatie aan op de elders in onsblad gepubli- ceerde Rietzeilers-pagina. SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein is de komende tijd weer van alles te doen. Zaterdag 21 januari staat er een Gezinsbingo op het programma. Deze be gint om 20.00 uur. Kin- deren hebben uitsluitend toegang onder geleide. Tussen de vele cursussen die binnenkort in De Blauwe Brug van start gaan is 66n totaal nieuwe, namelijk Batikken. Nadere informatie om- trent deze en de andere te volgen cursussen is ver- krijgbaar aan de balie, of telefonisch via num- mer 701049. Van 16 januari tot en met 3 februari kan men in het wijkcentrum etsen en aqaurellen bekijken van de heer Benjamin Latter. De expositie is gratis toegankelijk. Daar de achttienjarige Roelof Bolier en zijn vriendin deze zaak zo'n beetje als hun stamcafe beschouwen, was het voor hem ook niet moei lijk vast te stellen wie de op de eerste foto prijken- de kastelein was. Joop van Hees is een van de leden van decarnavals- vereniging ,,De Kastelein ers". Zoals de naam al doet vermoeden bestaat deze vereniging uit een Roelof Bolier won de eerste 'meter' bier.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3