Sportinstuiven bij 'Westwijk' #ABC van PPSC' Tennishal 'Op dreef' was weer vol etmaal in bedriif Nationale selectie speelde in De Stoep Russische onderscheiding voor Schiedamse trainer SchiedamsNieuwsMad Succes voor zwemjeugd SPORT 24 Uurs-toernooi populair Martin Schaap overwintert met Olympische bobploeg Sportnieuws naar redactie WOENSDAG 18 JANUARI 1984 3-507 Onderscheiding VLAARDINGEN Sportschool Westwijk verzorgt in de laatste twee weekends van ja- nuari een aantal sportin stuiven. Alle Vlaardingers kunnen deelnemen aan een van de sporten waar- in dagelijks les wordt ge- geven zoals o.a. teakwon- Do, karate, judo, kick- boksen, all-style-karate en aerobic-dance. „De bedoeling van deze instuiven is om de jeugd en ouderen kennis te la- ten maken met de ver- schillende takken van sport. Door deze opzet willen wij de bekende drempelvrees wegnemen, die velen toch nog moe- ten overwinnen om aan een sport te gaan doen", aldus Rob Hein, leraar en organisator van dit ge- heel. llet programma voor za- VLAARDINGEN - Wil- ma van Hofwegen en Geraldine Peters, twee zwemstertjes van Viking '60 deden het uitstekend tijdens de zaterdag ge- houden Speedo-wedstrij- den in Combibad. het Dordtse Wilma van Hofwegen (12) haalde qp de 100 meter vrije slag een vijfde plaats. Zij verbeterde haar per- soonlijk record tot 1.09.9. De 8-jarige Geral dine Peters deed over de- zelfde afstand 1.32.9 het- geen goed was voor een vierde plaats. terdag 21 en 28 januari ziet er als volgt uit: 10.30 - 12.00 uur Teak- won-Do (16 jaar en ou- der). 13.00 - 14.00 uur jeugd- karate (van 6 t/m 15 jaar). 14.00 - 15.00 uur Kick- boksen 15 jaar en ouder). 15.00 - 16.00 uur jeugd- judo (van 6 t/m 14 jaar). 16.00 -17.00 uur aerobic dance. Op zondag 22 en 29 ja nuari kan men in de sportschool Westwijk van 10 tot 12 uur deelnemen aan all-style-karate (15 jaar en ouder). Alle lessen worden gegeven door erkende leraren en bygestaan door sport- instructeurs. De sportschool is geves- tigd aan de Van Vianden straat 10 in de Westwijk. ledereen is welkom. Berichten voor deze sport- pagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin gen, of doorgegeven aan onze lportmedewerker Peter Spek, tel. 010- 352615. SCHIEDAM - De Sport- raad voor de Gemeente Schiedam start 30 janua ri met een cursus Alge- mene Basis Opleiding. Hieraan kan worden deel- genomen door personen van zestien jaar en ouder die sport- en spelectivitei- ten willen gaan begelei- den. Voor nadere informatie of opgave kan men zich wenden tot de Sportraad voor de Gemeente Schie dam, Emmastraat 1, 3111 GA Schiedam, tele- foon 260>00 toestel 287. SCHIEDAM - De voet- balvereniging PPSC bracht onlangs een boek- je uit met daarin infor matie over allerlei vereni- gings activiteiten binnen tijdens het lopende sei- zoen 1983-1984. Het boekje zal voortaan jaarlijks verschijnen. Het ,,PPSC-ABC" zoals het boekje wordt genoemd is vooral bestemd voor PPSC-leden maar wellieht ook interessant voor bui- tenstaanders. Het boekje kan worden aangevraagd bij mevrouw A. Vredenbregt, tel. 713939; A.J. van de Berg, tel. 714164 en R.P. Wark tel. 704701. Het boekje is ontworpen en vervaar- digd door bedrijfsge- meenschap Schicmond. MAASSLUIS - Talrijke video-films, de disco „Flash", de popgroep „Ambiguous", een rad van avontuur (met burge- meester Van Es aan het wiel), de ..Evergreen Jazz Band" en demonstraties electric-boogie waren slechts de randverschijn- selen van het 24 uurs- tennistoernooi in de ten nishal ,,Op Dreef'. Van- zelfsprekend stond het tennis voor de 250 deel- nemers centraal. maar al le extraatjes hielden de aanwezigen wakker en hielpen hen de nacht door. Het 24-uurs toernooi, ge- organiseerd doorde Maas- sluise Sport-en Recreatie- raad, mag zich al enige jaren in een grote popu- lariteit verheugen. Zon- der dat er enige (pers) publiciteit nodig is, is het immer snel volgeboekt. De eerste van de in totaal 228 partijen werd op za terdag 14 april om 14 uur begonnen. Een et maal later reikte wethou- der Elly Coenen aan de 24 winnende dubbels de prijzen uit. De uitslagen: damesdub- bel 1. Snoeck/Snoeck, 2. Van de Akker/De Klerk; gemengd dubbel 1. Bek- ker/Leenhouts, 2. F. Snoeck/Van der Graaff; herendubbel 1. Van Snijen/Van der Broek, 2. De Witte/J. van Snijen. *Tenniscrack Tom Okk- r speckle ook mee in "De Stoep". Recreatie: damesdubbel 1. Valentin/Roest, 2. Kommer/Korree; ge mengd dubbel 1. Dek- kers/Elgers, 2. Quak/ Heuling; herendubbel 1. Dame/Roth, 2. Breevaart/ Boer. Verliezersronde: dames dubbel 1. Van der Weij- den/Thijssen, 2, Korte/ Van der Wetering; ge mengd dubbel 1Damme/ Damme, 2. Maas/Zeegers; heren dubbel 1Leen- houts/Bakker, 2. Van der Wethouder Elly Coenen(rechts) reikte direct na ajloop de prijzen uit aan de aclitenveertig winnaars. Graaf/Wolthuis. Vlielander/Loef; ge- der Hoist; herendubbel Recreatie: damesdubbel mengd dubbel Boers/ ISchakel/Van der Ham, 1. Schippers/Damen, 2. Boers, 2. Thijssen/Van 2. Stok/Visser. "Van lioeckel en Sehapers in het dubbelspel. BERGAMBACHT In tennishal De Stoep te Bergambacht speelden afgelopen \rijdagavond en- kele Nederlandse topspelers een serie oefenwed- strijden. Michiel Sehapers, Huub van Boeckel, Rene Moos en Tom Nijssen oefenden met 1 om Okker voor internationale wedstrijden om de Kings Cup (af gelopen maandag in Oostenrijk). 's Ochtends werd getraind in "De Stoep", 's avonds werden onderlinge wedstrijden afgewerkt, waarbij onge- veer vijfhonderd toeschouwers aanwezig waren. werd besproken in het centrum van een skige- bied". Het contact met de Rus sische ploeg verliep aan- vankelijk stroef door de taalbarriere maar al gauw werd met hen een af- spraak gemaakt voor een zaalvoetbalwedstrijd. Toen door weeromstan- digheden hun trainings- schema danig in de war werd gestuurd kon het wedstrijdje niet doorgaan waarop wij hen hebben gepoogd ,,klaverjassen" en „boeren" te leren. „De leiding van de Olym pische ploeg vond het zo jammer dat het wedstrijd je niet doorging dat men besloot de gehele Aeolus- selectie te ,,onderschei- den" met de nationale Bob en Rodenspeld van het Russisch sportcomi- te alsmede een vaantje voor de pxijzenkast". Martin Schaap, de Schie damse trainer van afde- lingseersteklasser Aeolus, overwinterde afgelopen week met zijn selectie in het Duitse Winterberg. Daar verbleef ook de Russische nationale ploeg bobsleeers en rodelaars, die Winterberg had ver- kozen vanwege de gelij- kenis met de Bob en Ro- delbaan van Serajewo. Martin Schaap toonde zich in Winterberg niet alleen een voetbalmees- ter, maar ontpopte zich tevens als een voortreffe- lijk skileraar, tennisser en langlaufer. Schaap: „Tijdens de win- terstop moet je de selec tie toch een beetje bijel- kaar zien te houden en zo ontstond anderhalve maand geleden het idee om met de hele groep naar Winterberg te gaan. Binnen een paar dagen was alles in kannen en Schaap met de onderschcidmgen van de Russische kruiken, en een hotel bobploeg.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9