f Feesteliike heropeninq wiikcentrum Nieuwland Schiedam toen en nu Huis-aan-I has verschijnend Weekblad Spreekuur voor poppenmoeders Info-avond stadsvernieuwing Spel-instuif Docentenconcert Streekmuziekschool H. Gretelaan open voor rioolaanleg Lentefeest-bingo's Kunst-project; HERKEN DE KASTELEIN(ER) WOENSDAG 1 FEBRUAR11984 1 tP c/> KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG. 3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 9e JAARGANG B iff 1» Solisten Schiedams Niaiwsblad Ul SCHIEDAM Ruim een jaar nadat hij het startsein voor de verbouwing en uitbreiding heeft gegeven, zal wethouder Hafkamp het wijkcentrum Nieuwland offi- cieel heropenen. Dit feestelijk gebeuren gaat plaats- vinden op zaterdag 11 februari om een uur 's-mid- dags. Aansluitend (vanaf twee uur) zal het aan het Wibaut- plein gelegen wijkcentrum worden opengesteld voor het publiek. *Wethouder Hafkamp zal hat wijkcentrum offlcieel openen. Er van uit gaande dat het zo functioned mogelijk moest worden omvat het totaal gerenoveerde ge- bouw: een wijkontmoe- tingsruimte, twee verga- derzalen, een biljartka- mer en een grote zaal. Daarnaast treft men in het wijkcentrum tevens een filiaal van de ge- meentelijke openbare bilbliotheek en een con- sultatiebureau van de kruisvereniging aan). Gedurende de open mid- dag op 11 februari zullen ook in deze laatstge- noemde ruim ten activi- teiten plaatsvinden. Zo zal bij de kruisvereni ging gezondheidsvoor- lichting gegeven worden en is er een speciaal spreekuur gepland voor poppenmoeders die hun „kinderen" willen laten onderzoeken. In het bibliotheek-filiaal, waar onder meer gezelli- ge zithoekjes voor groot en klein zijn gesitueerd, zullen belangstellenden nader worden gei'nfor- meerd over het werk van de bibliotheken. is®."- - iM mt *In het filiaal van de gemeentelijke openbare bibliotheek wordt hard gewerkt om alles op tijd gereed te hebben. In het bibliotheek-filiaal, waar onder meer gezelli- ge zithoekjes voor groot en klein zijn gesitueerd, zullen belangstellenden nader worden geinfor- meerd over het werk van de bibliotheken. Tevens zal er een tweedehands- boekenmarkt worden ge- houden. De officiele opening van het wijkcentrum wordt afgesloten met een feest- avond in de grote zaal. Kaarten hiervoor zijn met ingang van 6 februari gratis verkrjjgbaar bij wijkcentrum Nieuwland. SCHIEDAM .-Marianne Smits-Grootenboer zal zaterdag 4 en zondag S februari een project uit- voeren in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. De in 1941 te Oud- Beijerland geboren beel- dend 'kunstenares woonde van '46 tot '63 in Schiedam. Marianne Smits„Ik ging er naar school, had er mfjn vrienden en vriendinnen. Deze stad was mijn wereld en leek onlosmakelijk met mij verbonden. Komende vanuit mijn huidige woonplaats be- keek ik Schiedam op- nieuw. Tijdens de wan- delingen, van oost naar west en van zuid naar noord, maakte ik dia's en aantekeningen welke direct daarna verwerkt werden in een groot aan- tal tekeningen en drie geluidstapes". Tijdens het project in de museum-aula gaat Marianne door middel van een schildershande- ling proberen de recen- te informatie en die uit haar herinneringen tot e£n beeld samen te voe- gen. De realisatie van het project is te bezichtigen: op zaterdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 17.00 en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. In verband met het pro- Marianne Smits toont dit weekeind haar visie °P Schiedam in het Stedelijk. Luchtfoto: Dick Hogerwerf jr. 013-3. ject is de tentoonstel- ling van Riny Blaisse dit weekeind niet te zien. De overige exposities (Dolf Henkes, Adrianus van der Schouw, Por- tretten uit eigen collec- tie en 100 jaar wens- kaarten) blijven toegan- kelijk. SCHIEDAM - Het pro- jectteam voor de stads- verwarming in Schiedam Oost houdt vandaag, woensdag 1 febriari, een informatie-avond voor de bewoners van het gebied Laurens Costerstraat en omgeving. Tijdens deze avond zal nauwkeurig uit de doe- ken worden gedaan wat er in de toekomst in dit gebied gaat gebeuren. Nadat het plan met de bewoners is doorgespro- ken zal het naar het College van Burgemees- ter en Wethouders wor den gestuurd. Eenmaal goedgekeurd door de Gemeenteraad gaat het plan ten slotte naar het Rijk. De bijeenkomst wordt gehouden in de St. Jans- school aan de Lange Sin- gelstraat. Men begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - In de gymzaal aan het Edi- sonplein kunnen kin- deren van acht tot en met tien jaar elke woensdagmiddag deel- nemen aan een sport- en spelmiddag. Tijdens de van 14.00 tot 16.00 uur duren- de instuif worden on der deskundige leiding diverse dingen gedaan zoals zaalhockey, scoop, balspelen en indiaca. De deelnamekosten bedragen f 0,50 per keer. SCHIEDAM In het Passage Theater wordt zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag om twee uur de film „Bil- lie Turf" gedraaid. De kaartjes voor de voorstel- ling kosten f.6,~. WATERWEG/NOORD - De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord geeft vrijdag 3 februari een docentenconcert in het Schiedamse Passage- theater! Teneinde een zeer afwisselend program- ma te kunnen brengen zijn door de docenten verscheidene speciale en sembles geformeerd. Het concert zal worden geopend met Andante en Rondo van F. Doppler. gespeeld door een trio bestaande uit: Corrie Verbiest en Martine van der Grinten (dwarsfluit) en Han Remmerswaal (piano). Liederen van Costy, Par- tos, Robrecht en Lehar worden ten gehore ge- bracht door het ensem ble „Le cinque Dolce" (vrij vertaald ,,De vijf taartjes"). Tot deze com- binatie hore-i: Astrid Vahl (zang), Corrie Ver biest (dwarsfluit), Irene de Jong (fagot), Yvonne Hijdra (accordeon) en Marlies van Gent (piano). Verder vermeldt het pro- gramma solistische optre- dens van Annemarie ten Bosch (viool), Jaap Moer- riian (hoorn) en Carlo de Wilt (trompet). Zij zullen werken spelen van L. van Beethoven, W.A. MOzart en A. Arutjunian. Het docentenconcert wordt afgesloten door Beethoven, W.A. Mozart Beethoven, W.A. Mozart en A. Arutjunian. Het docentenconcert wordt afgesloten door het, uit musici van de Marinierskapel bestaan de, Rotterdams Saxo- foonkwartet. De toegang tot het om 20.00 uur beginnende concert bedraagt f 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar (op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur) bij: de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat 183 te Schiedam, de muziek school aan de Wm. Beu kelszoonstraat 62 te Vlaardingen, de Konings- hof, Uiverlaan 20 te Maas- sluis en op de avond van de derde februari aan de zaal. SCHIEDAM - In ver band met de aanleg van een onderheid riool die- nen de bruggetjes over de aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan ge legen vijver buiten ge- bruik gesteld te worden. Tevens zal het tussen de Damlaan en Parkweg ge legen voetpad, dat aan de vijverkant ligt, verwijderd moeten worden. De werkzaamheden zullen circa twaalf maan- den gaan duren. SCHIEDAM - Bij de Stichting Lentefeest aan de Broersvest wordt twee maal per week bingo ge speeld. Elke dinsdag, van 13.00 tot 15.00 uur, rollen de balletjes ten bate van de zwerfkatten. Gedurende deze bingo-middag mag er niet gerookt worden. Donderdag's begint het spel om 20.00 uur. Deze avond is roken toege- staan. week weer mee - Kijk op de Rietzeilerpag. in deze krant. De oplossing van vorige week was: Henk Bruggeman van Nightbar Lion D'or De winnaar van de meter bier van deze week is M. Baas, Vlaardingerdijk 19a, Schiedam. DEZE WEEKZELFS2 KANSEN OP EEN METER BIER Vraag 1: bij welke zaak werkt de kasteleiner links Vraag 2: bij welke zaak werkt de kasteleiner rechts

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1