Zwemvierdaaqse in teken vgn viiftiqiariq bestggn Chico - hoofdprijs Sammie America in societeit Q.T. Bingo-dansant Dubbel-zien bij Fllmclub Teerstoof programma Amnesty schrijfavond Schiedams Nieuwsblad Orgelspel Dorpskerk Rickey in Quibus Ooievoors bingo Doe-ovond TC Rijnmond Cabaret en poppenspel WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 5-503 Het Tovervisje SCHIEDAM - De jaar- lijkse zwemvierdaagse in het Sportfondsenbad zal op 13 februari starten. Hiermee wijkt de organi- satie af van de gewoonte om dit gebeuren in de zo- mer te verzorgen. Met de- ze nieuwe opzet wil men tot een betere spreiding van de diverse sporteve- nementen komen. Overi- gens zullen de gebruike- lijke nevenactiviteiten rond de zwemvierdaagse een enigszins historisch karakter hebben: het Sportfondsenbad viert immers in 1984 het vijf- tig-jarig bestaan. Het startsein van de zwemvierdaagse wordt gegeven op maandag 13 februari, om 17.30 uur. De overige dagen (dins- dag, donderdag en vrij dag) kan gezwommen worden van 18.00 tot 21.00 uur. Er is geen in- haalavond. Wei is het, in- dien men 66n der avon- den verhinderd is, toege- staan een andere keer dubbel te zwemmen. De deelnemers zwemmen naar verkiezing 250 of 500 meter per dag. Een ieder die de vierdaagse uitzwemt, ontvangt na afloop een medaille. Ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum is de- ze maal een speciale plak vervaardigd met het op- schrift ,,1934-1984 Sportfondsen 50 jaar". *Organist Arjo de Koning Daar er op de eerste avond van het zwem-eve- nement nog altijd volop inschrijvingen plaatsvin- den, hetgeen de nodige extra drukte geeft, zijn er voor deze dag geen ne- ven-activiteiten gepland. Wei zullen dan reeds di verse standjes met pro- dukten van vroeger in het zwembad staan opge- steld. Zo zal er bijvoor- beeld chocolademelk, anijsmelk en erwtensoep verkrijgbaar zijn. ,,'t Win- keltje van de Co-op brengt de sfeer van vroe ger dichterbij met de ver- koop van duimdrop, ka- neelstokken, polkabrok- ken enzovoorts. Dinsdag wordt dit alles aangevuld met een pof- fertjes-kraamDe derde zwemavond, donderdag, staat in het teken van oude ambachten, zoals Glasblazen en Spinnen. Als gebruikelijk zal het slot van de zwemvier daagse worden opgeluis- terd met levende muziek. *De zwemvierdaagse start op maandag 13 februari. Geneei in stijl zullen dit voornamelijk ,,liedjes van weleer" zijn die ten geho- re worden gebracht door de Schiedamse organist Arjo de Koning. Hoewel men daar natuur- lijk niet toe verplicht is, zouden de organisatoren van de zwemvierdaagse de deelnemers hun laats- ste loodjes graag zien af- leggen in zwemkleding van vroeger. „Ik hoop echt dat velen aan die oproep gehoor zullen geven", zegt be- drijfsleider Rob Schou- tenn, „want dat zou pri ma aansluiten op de ver- ten, „want dat zou pri ma aansluiten op de ver- rassingen die we nog in petto hebben". Het inschrjjven voor de zwemvierdaagse kan reeds nu geschieden aan de kassa van het Sport fondsenbad. De deelna- me-kosten bedragen f.7,- per persoon. Kinderen tot en met veertien jaar kunnen, door het maken van een tekening, een korting krijgen van f.2,-. Er zijn gratis tekenvellen ver krijgbaar aan de kassa. De ingeleverde tekenin- gen zullen in het bad worden opgehangen. SCHIEDAM - De be- drijfsleider van het Al- bert-Heijn filiaal in de Hof van Spaland (de heer F. Thijsebaard) heeft dinsdag 31 januari de hoofdprijs van de eerste ronde van de landelijke Chicowedstrijd uitge- reikt aan de Schiedamse mevrouw A. van 't Zelf- de. De prijs bestond uit een Canadian Family Canoe met diverse extra's, waar- onder zwemvesten. Chico is het AH-huis- merk voor sinaasappelen en pitloze Clementines. Mevrouw Van 't Zelfde maakte hierover het vol- gende gedicht: ,,Ze zijn lekker zoet en bol van sap. Een chico, de zomer in 6en win- terhap. De twee nog volgende ronden in de Chico-wed- strijd eindigen op res- pectievelijk 18 februari en 31 maart 1984. SCHIEDAM - Kees Pas- schier (orgel) en Jaap Blom (bas) geven vrijdag 3 februari een concert in de Dorpskerk te Kethel. Op het programma staan orgelwerken van Pachel- bel, Stanley, Walther en zovoorts. De gezongen melodieen zijn van Bach, Saint-Saens en Franck (het bekende Panis Ange- licus). Het circa drie kwartier durende concert begint om 19.30 uur. De toe- gang is gratis. Bij de uit- gang wordt wel een vrij- willige bijdrage gevraagd voor de gemaakte onkos- ten en het wegwerken van het tekort in het or- gelfonds. *Sammie America's .Jd.A.M. SCHIEDAM - Sammie America's M.A.M. speelt zaterdag 4 februari in so cieteit Quosque Tandem. De band bestaande uit: Antoine Kroes (gitaar), Mark van Woerkom (gi taar), Pieter Bon (casio, ritmebox en zang) en Sammie America (bas en zang) maakte op woens- dag 1 5 juni 1983 haar te- levisiedebuut in het VPRO-programma ,,Aan- vallen van Uitersten". Het optreden in 0.1. begint om 22.30 uur. Niet leden betalen f.5,- toegang. Q.T. is gevestigd in ge- bouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - In het wijkcentrum „De Blau- we Brug" aan het Bach- plein wordt zaterdag 4 februari een bingo-dan sant-gehouden. De uit vier personen be staande band „Fanny Hill" zorgt voor levende muziek. De avond, die uitsluitend toegankelijk is voor volwassenen, be gint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Bij de hij zich daarvan be- Filmclub Schiedam wust is, een moord in worden vrijdag 3 fe- het park, bruari twee films ver- toond die iets met el- kaar gemeen hebben. „Deep end" gaat over een vijftienjarige jon- gen (Mike) die verliefd wordt op de sexy Su- zan. Hij tracht dan ook verwoed met haar in contact te komen. In „Blow up" regis- treert een Londense fotograaf, zonder dat De dubbelvertoning begint om half negen 's avonds. De zaal in gebouw De Teerstoof is vanaf acht uur ge- opend. De toegang voor dona- teurs bedraagt f 5,-. Om donateur te wor den betaalt men deze maal f6,S0 (dit is in- clusief de toegang voor de twee films). SCHIEDAM - In cafe de Quibus aan de Lange Haven is zondag weer een kindermiddag. Deze maal vermeldt het om twee uur beginnende program ma een optreden van clown Ricky. 's Avonds om half tien strooien Yvonnen de Kok en het trio Mary Hehuat jazz-klanken door de Quibus. Zangeres Yvonnen de Kok kan in- middels bogen op haar medewerking aan diverse radioprogramma's. Beide voorstellingen in de Qui bus zijn gratis toeganke lijk. SCHIEDAM - Cabaret Nar brengt vrijdag 3 en zaterdag 4 februari het programma ,,Man ver- mist" in theater De Teer stoof. De oprichter van Cabaret Nar, Youpvan't Hek, kruipt in deze voor- stelling in de huid van de drie jaar geleden spoor- loos verdwenen admini- stratief medewerker Jo- han van Breukelen. Op beide dagen begint het programma om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur geopend. De toegang bedraagt f. 15.-. Houders van een CJP betalen f. 12.50. Kinderen van circa 4 tot 10 jaar kunnen zaterdag- middag in De Teerstoof gaan kjjken naar ,,Het tovervisje van Piggelmee". Youp van 't Hek in ,,Alan vermist". Dit voor velen bekende verhaal wordt gespeeld door het poppentheater Anneke Strack. De kaart- jes voor de voorstelling, die om half drie begint, kosten f.3.50. Plaatsbewijzen voor de programma's in De Teer stoof kunnen worden ge- reserveerd via de VVV Schiedam, telefoon 733000 en (vrijdagavond plus zaterdagmiddag) via het theater, telefoon 269455. Schrijven voor gewetensgevangen. SCHIEDAM - Amnesty Schiedam houdt dinsdag 7 februari, van 19.00 tot 21.00 uur, een schrijf avond in het wijkcen trum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein. Door middel van deze avond biedt Amnesty alle Schiedammers de gele genheid mee te werken aan het vrij-schrjjven van gewetensgevangenen. In de Blauwe Brug liggen diverse brieven gereed die ter plekke of thuis kun- nen worden overgeschre- ven. De op 7 februari te hou- den schrijfavond maakt deel uit van een maande- lijks terugkerend gebeu ren dat plaats vindt op elke eerste dinsdag van de maand. SCHIEDAM - Wie de bingo-balletjes wil laten rollen ten bate van de Schiedamse Invaliden Sportverniging „De Ooievaars" kan daartoe vanavond (woensdag 1 februari) terecht in de grote zaal van Sociale Be- langen aan de Lange Ha ven 73. Er zijn weer vele prij- zen beschikbaar waar- onder twee waardebon- nen van f. 150.- Het spel begint om 20.00 uur. De zaal is van af 19.00 uur geopend. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De leden van de fiets-tourclub Rijnmond kunnen vol gende week dinsdag te recht in de kantine van de wielerbaan Schiedam voor een technische doe- avond. Het bestuur van 'Rijn mond' heeft opgemerkt, dat een aantal leden moeite heeft met het jn- derhouden van de fiets of zelf meer onderhoud wil plegen aan de twee- wieler. Tijdens deze doe-avond wordt onder deskundige leiding uitleg gegeven over het functioneren van de fiets en hoe be- paalde reparaties zelf uit- gevoerd kunnen worden. Het bestuur heeft een aantal fietsenmakers uit deze regio bereid gevon- den hieraan mee te wer ken. De avond begint om 20.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3