Open School viert eerste lustrum Startsubsidie gevraagd aan Gemeente Thema's en talen Plan op papier rond Muziekprogromma in 'De Woudhoek' Filmfestival ook in Arena WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 5-505 Onderwerpen Minimum bijdrage Levendiger BUS-leden kiezen officieel bestuur aiiMMnnrrarin^w—■m— SCHIEDAM - De Bond Uitkeringsgerechtigden Schie dam ofwel B.U.S.) heeft tijdens een op donderdag 26 januari gehouden vergadering in Clubhuis „Oost" een officieel bestuur gekozen. De eerste taken waar de kersverse bestuursleden zich voor gesteld zien zijn het maken van statuten en het verkrijgen van rechtspersoonlijkheidAan beide zaken wordt dan ook reeds hard gewerkt. De B.U.S. is voortgeko- men uit een groep uitke ringsgerechtigden die ge- durende het laatste kwar- taal van het vorig jaar ac- tie voerde tegen de.door de regering Lubbers aan- gekondigde, bezuinigins- plannen op hun inkom- sten. In dit kader werd onder meet de in het kanto- renpand' 's Gravenland gevestigde afdeling Alge- mene en Burgerzaken be- zet, de toegangspoort van de Openbare Nutsbedrij- ven geblokkeerd en de in- gang van het Stadskan- toor afgesloten. Daar- naast werd deelgenomen aan protest-demonstra- ties en ondersteunde men diverse acties van ambte- naren. Bij de oprichtingsverga- dering in Clubhuis ,,Oost' waren in totaal vijftien leden van de B.U.S. aan- wezig. Het door hen ge kozen bestuur bestaat uit: Mevrouw Spruit (voorzit- ter), de heer Van der Tooren (secretaris), de heer Verwiel (penning- meester) en de heer Ver- kerk en mevrouw Keizer den met tenminste vier jaar lagere school en ten hoogste twee jaar vervolg- onderwijs. Tijdens de les sen wordt onder andere aandacht besteed aan Nederlands, Engels, reke- nen en maatschappijleer. Het lesgeven geschiedt op een niet schoolse, prak- tijk gerichte wijze. Zo wordt tijdens Nederlands nader ingegaan op het schrijven van brieven, het hanteren van een woordenboek, het maken van een verslag, tekstver- klaring, meningsvorming, moeilijke- en werkwoor- den enzovoorts. Voor wat het Engels be- treft, daarbij worden liedjes gespeeld en derge- lijke. Maatschappijleer omvat diverse thema's, welke door cursisten en bege- leidsters in onderling overleg worden bepaald. Enige van de onderwer pen die tijdens voorgaan- de jaren aan bod kwamen zijn: gezondheidszorg, onderwijs, milieu, drugs, discriminatie, recht- spraak, opvoeding, poli- tiek. werk en werkloos- heid en reclame. Aan de hand van de the ma's worden tevens ex- cursies gemaakt naar bijvoorbeeld de recht- bank, de giro-dienst, de gemeenteraad enzovoorts. De lessen van Open School zijn twee ochten- den per week. Tijdens de schoolvakanties is men vrij. De deelname-kosten voor eeri cursusjaar be- dragen f.100,-. Nadere informatie over de Open School is ver- krijgbaar bij: Len van Berkel, telefoon 373244 of Berna Etman, telefoon 375737. (beide algemeen bestuurs- lid). SCHIEDAM - De Open School Schiedam heeft zaterdag 28 januari haar vijf-jarig bestaan gevierd. Men deed dit met een feestelijke receptie in het M.C.M. de Croothuis aan de Stadhouderslaan en een reiinie voor (al dan niet oud) cursisten, werk- groepledenen begeleiders, die werd gehouden in zaal de Willigenburg. Daar de bond zelf niet over voldoende financiele middelen beschiktzal het bestuur bij de gemeente een verzoek indienen voor een zogeheten startsubsi die. Teneinde een ieder de mogelijkheid te bieden lid van de B.U.S. te worden, is besloten tot een con- tributie-bijdrage van min- stensf.l,- per maand. De bestuursleden van de Bond Uitkeringsgerechtigden Schiedam. Aangezien de B.U.S. ook in de toekomst wil blijven demonstreren tegen de reeds uitgevoerde en nog op til zijnde bezuinigin- gen van de regering, is te vens een actie-commissie benoemd die gaat bekij- ken op welke wijze men dit zal gaan doen. Na afloop van de oprich- tingsvergadering liet de zojuist tot voorzitter ge kozen Marja Spruit weten dat zij erg blij was met het in haar gestelde ver- trouwen. „Verder hoop lk dat we een harmonieus geheel blijven". Nadere informatie om- trent het lidmaatschap van de B.U.S. is verkrijg baar bij P. Verwiel Mor- sestraat 26a Schiedam, M. Spruit telefoon 731944 of H. Verkerk te lefoon 373013. *Ter gelegenheid van het eerste lustrum werd onder meer een receptie gehouden. De Open School, welke vijf jaar geleden startte onder de naam Bijspijker- cursus, is bestemd voor vrouwen van alle leeftij- Proeflokaal in Museum SCHIEDAM - Het Na- tionaal Gedistilleerd Mu seum, de VW en het Stedelijk Museum heb- ben overeenstemming bereikt over een plan dat moet leiden tot de tot- standkoming van een Proeflokaal in de kel- der van het Stedelijk. Tengevolge hiervan heeft het bestuur van het Na- tionaal Gedistilleerd Mu seum bij de gemeente een aanvraag voor de beno- digde vergunningen inge- diend. Het idee om ergens in de stad een proeflokaal voor Schiedams meest beken- de produkt, de jenever, te creeren is afkomstig van de vw-directeur Pil- lard. Zoals was te ver- wachten, zag ook het be stuur van het Nationaal Gedistilleerd Museum er wel iets in. Aldus ont- stond het plan om het SCHIEDAM - The Green Forest Selection, onder leiding van Jeanne- Marie Mens, brengt vrij- dag 3 februari een geva- rieerd muziek-program- ma ten gehore in het dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heij- ermansplein. Als solisten zullen optre- den: de sopraan Thea v.d. Riet en de tenor Hans Vogel. De uitvoe- ring begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt f.2.50. Donderdag 9 februari wordt er bingo gespeeld in De Woudhoek. De balletjes beginnen te rol- len om 13.30 uur. thans in een der kelder- ruimten van het Stedelijk gevestigde, Gedistilleerd Museum uit te breiden. Teneinde een en ander te kunnen realiseren zal de zogenaamde witte kel- der, waarin momenteel archeologische bodem- vondsten en keramiek tentoongesteld staan, woraen leeggeruimt om vervolgens plaats te bie den aan de stukken uit het Nationaal Gedistil leerd Museum. De col- lectie zal worden aange- vuld door de overname van het likeurmuseum van de Stichting De Jong. In de na deze verhuizin- gen vrijgekomen kelder- ruimte, waarin thans het gedistilleerd museum ge- vestigd is, kan dan een proeflokaal worden ge- creeerd. Mevrouw Stroman van het Stedelijk Museum liet desgevraagd weten erg positief tegenover het plan voor een proeflokaal te staan. „Het zal meer beweging en levendigheid binnen onze muren ge- ven. Doordat we in een gebouw zitten zullen mensen die het Gedistil leerd Museum bezoeken gauw geneigd zijn ook een kijkje te nemen in de zalen van het Stedelijk. Andersom zal dat trou- wens net zo goed gebeu- ren". Op de vraag of al bekend is wanneer het plan ge- realiseerd zou kunnen zijn antwoordt Clara Stroman: „Aangezien we nog niet precies weten hoe lang het bouwkundi- ge werk in beslag gaat nemen valt daar momen teel niet veel over te zeg- gen. Wel zou het zeer teleurstellend zijn als we niet dit jaar met het ech- te verbouwen konden be ginnen". Het Nationaal Gedistilleerd Museum zal worden uit- gebreid met een proeflokaal. ROTTERDAM - Op het nippertje heeft Arena kans gezien een aantal bijzondere films van het Filmfes tival Rotterdam '84 binnen de pcorten te krijgen. Het betreft voorname- lijk korte, onbekende werken van „cineasten van de toekomst". Donderdag 2 februari zijn onder meer te zien Made In America van Bill Donovan, Room 666 van Wim Wenders en Black Wax van Robert Downey. Vrijdag 3 februari kan men onder meer ge- nieten van Illusions van Julie Dash, Gray Area van Monona Wa- ly, Robert Frank's Ke- rouac en Joe's Bed- Stuy Barbershop van Spike Lee. Zaterdag 4 februari zijn onder meer te zien Peter Hutton II, Zona In- quinata (van F.J. Os- sang) en Fraulein Ber lin van Lothar Lam bert. Zondag 5 februari is er een grandioos slot- feest in Arena met medewerking van de cultformatie Tuxedo Moon. De prijzen zijn donderdag, vrijdag en zaterdag een tientje voor de hele avond, f.5,- vanaf 23.00 uur en zondag eveneens een tientje. Een passe partout voor vier da- gen kost f.35,-. Voor verdere inlich- tingen kan men bel- len met Arena, tele foon 010-360830.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9