Vijfde wethouders plaats blijft voorlopiq leeq Open middag Vogelasiel Rietzeilers 'Zwarte schaap' WATD OBJ SSfrEBLAD Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad 1 van portefeuilles Paddenwerkgroep zoekt klaar-overs Dino and friends '8 Rietzeilers Orgelspel Dorpskerk Playbackshow in Blauwe Brug Opbouwwetk twee maal onderscheiden HERKEN DE KASTELEIN(ER) WOENSDAG 22 FEBRUAR11984 ^>|ENt0 KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. B 9eJAARGANG WT"^ tt. i Lununni loot Schiedams Nieuwsblad SCHIEDAM - De Gemeehteraad heeft besloten de, na de benoeming van de heer Scheeres tot burgemees- ter, vrijgekomen wethoudersplaats voorlopig onbezet te laten. Het besluit is uiterlijk geldend tot het tijd- stip waarop in 1986, na de installatie van de nieuwe raad, de wethouders gekozen moeten worden. Het voorstel tot het niet opvullen van de vjjfde wethoudersplaats werd, namens de P.v.d.A. frac- tie, gedaan door de ge- meenteraadsleden G. Brouwer, A. Verlinde en J. de Jong. Dat den en ander niet zonder slag of stoot be- reikt is blijkt uit het feit dat aan het voorstel een drietal zeer langdurige vergaderingen vooraf ging. Daarbij werd onder meer geconcludeerd dat door het niet vervullen van de vacature de poli- tieke krachtsverhouding zou kunnen verminderet:. Tegenover dit nadelige effect stond echter het, bij de onderhandelingen over de tot stand koming van het huidige college in 1982, ingenomen stand- punt dat kon worden vol- staan met vier wethou ders. Dit in combinatie met het gegeven dat er, mede door de goede in- zetbaarheid van de burge- meester, een herverdeling van portefeuilles moge- lijk is heeft uiteindelijk tot het voorstel geleid de wethoudersplaats voor lopig onbezet te laten. Ge Brouwer: ,,Door dat „voorlopig" blijft de mo- gelijkheid open de plaats alsnog op te vullen. Je moet er namelijk altijd rekening mee houden dat er zowel politiek als ten aanzien van het werk iets spaak kan lopen. Boven- dien gaat de nieuwe wet er van uit dat een ge- meente van deze grootte in 1986 over vijf wet houders beschikt, dus ook ten aanzien van dat gegeven is het „voorlo- pig" op zijn plaats." Tot slot liet Brouwer (die reeds meerdere malen te kennen gaf tegen de be noeming van een vijfde wethouder te zijn) weten dat ook de thans zittende wethouders met het voorstel hadden inge- stemd. *Het aan de Poldervaart gelegen Vogelasiel. SCHIEDAM - Het Vogelasiel Schiedam houdt zaterdag 25 februari een open middag. Gedurende de tijd (van 14.00 tot 16.00 uur) dat het aan de Poldervaart, op het volkstuinencom- plex Vijfsluizen, gelegen terrein voor het publiek is opengesteld zullen er rondleidingen plaatsvin den waarbij uitleg gege ven wordt over het werk van de Stichting Vogel asiel. In de oude molen, waar onder meer een ze£r natuurlijk aandoende tentoonstelling te bezich- tigen is, zal een nieuwe dia-serie over de weide- vogels worden vertoond. Tevens zal aandacht worden geschonken aan het educatieve-werk van de stichting. SCHIEDAM - De Paddenwerkgroep Schie dam start binnenkort wederom met het veilig overzetten van trekkende padden. Evenals in het verleden zullen deze werkzaamheden vooral plaatsvinden op de Harreweg, Dorpsstraat en Kerkweg. Aangezien de grote trek dit jaar vermoedelijk rond 24 maart begint (een en ander is afhanke- lijk van de weersgesteld- heid) zal het wachtlopen in principe op 7 maart van start gaan. Voor het klaar-overen worden drie groepen in- gezet die respectievelijk op hun post zjjn van 19.30 tot 21.00, van 21.00 tot 22.30 en van 22.30 tot 24.00 uur. Een ieder die de werk- groep bij het overzetten van de padden wil helpen, of daar nadere informatie over wenst, kan hiertoe dinsdag 28 februari (om 20.00 uur) terecht in zaal 3 van het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. SCHIEDAM De carna- valsvereniging De Riet zeilers houdt dinsdag 28 februari een bingo- avond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Het prijzenpakket be- staat onder meer uit: een dekbed, fiets, stof- zuiger, waardebon van f.250,- en diverse geld- prijzen. Het rollen van de balle- tjes begint om acht uur. De» zaal is vanaf zeven uur geopend. De toegang is gratis. Iedereen is wel- kom. De opbrengst van de bingo's is bestemd voor de Schiedamse gehandi- capten. De oplossing van vorige week was natuurlijk Rinus v.d. Most. De cafenaam is't Centrum West of cafe Rinus v.d. Most beide oplossingen hebben we goed gerekend. De winnaar van de meter bier is M.van Dijk, Sme- tanalaan 113, 3122 HIM Schiedam. Speel ook deze week weer meer. Kijk op de Rietzeiler pagina voor meer informatie en voor de prijzen. SCHIEDAM Twee leer- lingen van het Rotter- dams Conservatorium (Petra Veenswijk en Arie Hoek) bespelen vrij- dag 24 februari het orgel in de Dorpskerk te Kethel. Zij brengen onder -meer solistische werken van Bach en Karg-Eert en stukken voor vier han- den en voeten van Hesse, Mozart en Schubert ten gehore. Het circa drie kwartier durende programma be gint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Er wordt wel een vrij- willige bijdrage gevraagd welke bestemd is voor de onkosten en het orgel- fonds. SCHIEDAM In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven 28 kan men zondag- avond vanaf half tien luis- teren naar Funk-Jazz van „Dino and Friends". De ze formatie fungeerde in het verleden onder meer als begeleider van Jan Akkerman. De toegang is als altijd gratis. SCHIEDAM In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein SCHIEDAM - Het Schiedamse opbouw- werk is, in de peroon van de opbouwwerker van Schiedam West Rene de Jongh, tij- dens het afgelopen za terdag gehouden Boe- renbal uitgeroepen tot het „Zwarte schaap" van 1984. Tengevolge hiervan werd het op- bouwwerk onderschei den in de „Orde van de Stenen Kruik". Het Boerenbal trok in totaal 250 carnavals- vierders naar de zaal Irene. Onder hen be- vond zich onder meer Rene de Jongh nam, namens het opbouwwerk. de onderscheiding in ontvangst. een delegatie van de Schiedamse bewoners verenigingen die als begeleider fungeer de van Rene de Jongh, Nadat zij de hen toe- gekende hoge Rietzei- lers-onderscheiding in ontvangst genomen hadden, werd het op bouwwerk tot ieders verrassing, nogmaals in het zonnetje gezet door een op het bal aanwezige gastvereni- king. Naast deze officiele handelingen bevatte het programma vrolij- ke optredens van de. boerenblaaskapel „De Rietbouwers" de Dansmariekes en een band-parodist. wordt woensdag 29 fe bruari de finale van een door de Werkgroep Jeugdwerk georganiseer- de Playbackshow gehou den. De prestaties van de jeug- dige deelnemers(sters) worden beoordeeld door een uit vier personen be- staande jury. De presen- tatie is in handen van Martin Green. „De show begint om twee uur. De kaartjes kosten f1,- (voor kinde- ren) en f1.50 (voor vol- wassenen). Plaatsbewijzen zijn vanaf heden verkrijgbaar in het Jeugdwerkkantoor in de Blauwe Brug (van 11.30 tot 14.00 uur).

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1