Tennisvereniqing MAAS houdt zich staande HVO op weg naar kampioenschap Discussie winterstop Zwemvereniging huldigt leden Schiedams Nieimsblad WOENSDAG 7 MAART 1984 10-503 Carl Solden zegt af Tenniscursus CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Wedstrijd op hometrainer SPORT Van Reij naar Hollandiaan Prestatieloop in Broekpolder m L Succes MERCURIUMTRAAT 41. TEL. 34.21.03, VLAARDINGEN Huisvesting VLAARDINGEN ;,Tennissers doen 't niet alleen". Dat was de leuze van de tennisvereniging ..M.A.A.S." in de afge- lopen maanden. Een ac- tie bedoeld om zo snel mogelijk een groot aan- tal nieuwe leden in te kunnen schrijven. De campagne werd afgelo- pen zaterdag afgesloten op het Liesveld, waar het winkelend publiek er niet omheen kon kennis te maken met de tennisver eniging en ...om lid te worden! Op de na-jaarvergadering, een aantal maanden gele- den, stelde voorzitter Ted Hartman het heel duideUjk. De hoogte van de contributie is sterk afhankelijk van het aan tal leden. De teruggang in het ledental noodzaak- te het bestuur om op korte termijn maatrege- len te nemen, om niet ten onder te gaan in de concurrentiestrijd tussen de diverse tennisvereni- eineen. „Spontaan werd er een werkgroep gevormd die als doel had zo snel mo gelijk het ledental weei op een aanvaardbaar ni veau te brengen", zegt Nico Veldhoven, stuwen- de kracht in de werk groep. .Het is in deze tijd van vergaande bezuinigingeh niet gemakkeljjk de men sen een sport aan te pra- ten, toch hebben wij suc ces geboekt. Niet mindei dan 45 nieuwe leden heb ben wij tot nu toe in kun nen schrijven", consta- teert Veldhoven. Naast de actie op het Liesveld, waar de werk groep met een kraampje stond, is er de afgelopen maanden via advertenties en diverse andere acties hard gewerkt om het be- oogde doel te bereiken. ..Snelheid is geboden, omdat aanstaande vrijdag onze ledenvergadering op het programma staat en dan moeten er spijkers met koppen geslagen wor den, dan moeten de con- tributies voor het nieuwe tennisseizoen vastgesteld worden". Voleens Veldhoven zal de tennisvereniging zich overigens niet alleen bij De tennisvereniging M.A.A.S. trok veel belangstelling met een actie op het Lies veld. deze acties houden. ,,We hebben ons ten doel ge- steld de nieuwe leden ook een goede begelei- ding te geven, waardoor ze zich snel bij onze ver- eniging thuis voelen. Op deze manier proberen wij het ledenverloop toch een beetje in te dam- men". Als de voortekenen niet bedriegen dan gaat M.A.A.S. met een groot aantal enthousiaste leden toch een zonnige toe- komst tegemoet. VLAARDINGEN - Ook De Hollandiaan heeft zich voorzien van een nieuwe trainer. Pim van Reij volgt in het nieuwe seizoen Hans Voets op bij de Nieuwlantploeg. Van Reij is in het bezit van het C-diploma en werkt nu bij HVO, waar hij de B-selectie traint. RKWIK gaat verder met trainer Jan van 't Hof. Bestuur en trainer kwa- men dat vorige week overeen. De prestaties van de afdelingsclub zijn, na een zwakke start de laatste weken in een op- gaande lijn. Jan van 't Hof heeft maar edn doel: zo snel mogelijk de de- gradatie van het vorige seizoen ongedaan maken en weer terugkeren naar de vierde klasse. Het duo Hans Stout en Jan Bouman blijven ook het volgend seizoen bij Fortuna. Dit kwamen be stuur en trainers afgelo pen weekeinde overeen. VLAARDINGEN - De honkbalvereniging Vlaar- dingen-Holy moet op zoek naar een nieuwe trainer/coach. Vorige week Het Carl Solden vanuit Amerika weten door privdomstandighe- den niet in staat te zijn naar Vlaardingen te komen. De Vlaardingse vereniging had de nieuwe trainer/coach afge lopen vrijdag aan de Ho Honkbalselecte willen voorstellen. VLAARDINGEN - Op- nieuw organiseert het bu reau Sportieve Recreatie van de gemeente Vlaar dingen introductie-cur- sussen tennis. Voor deze cursussen bestond de af gelopen jaren steeds erg veel belangstelling. Vaak moesten de consulenten „Nee" verkopen omdat de cursussen volgeboekt waren. De tennislessen, bedoeld voor diegenen die nog niet eerder getennist heb ben, worden gehouden op het Tennispark ,,Soenda" aan de Clau dius Civillislaan. De jeugd kan op woensdagmiddag terecht van 14.00 tot 17.00 uur, waar dan een indeling naar leeftijd zal plaatsvinden. De lessen duren steeds een uur. Volwassenen kunnen te recht op maandagoch- tend, van 9.00 tot 12.00 uur, woensdagavond van 17.30 tot 21.30 uur en op zaterdagavond van 17.30 tot 21.30 uur. Er kan een keuze gemaakt worden uit een cursus van tien, twaalf of zes- tien weken. In de eerste week van april beginnen de eerste cursussen. Voor meer informatie kan men terecht bij de consulenten sportieve re creatie, telefoon 010- 355888. VLAARDINGEN - Fortuna organiseert aanstaande zaterdag haar eerste prestatie loop van dit seizoen. Het is het begin van een uitgebreid pro gramma, dat door deze Vlaardingse Atle- tiekvereniging is sa- mengesteld. Deze prestatieloop wordt gehouden in de Broekpolder. Er kan deelgenomen worden aan een vijf en tien ki- lometerloop, met start en finish op de Water- sportweg ter hoogte van dejachthave „Cal- laenburgh". Het in- schrijftgeld bedraagr drie gulden. «n luchtbahjncUlings-indufttri* GRIFFIJN *HVO-trainer GerPijl wifst zijn ploeg de weg naar het kampioenschap. VLAARDINGEN - Wel- ke ploeg kan HVO nog van het kampioenschap afhouden? Dat is de veel gestelde vraag in het clubgebouw aan de Zwa- nensingel, waar de ploeg van trainer Ger PijI met acht punten voorsprong regelrecht op het kam pioenschap in de vierde klasse lijkt af te gaan. Vorige week etaleerde de Holy-ploeg haar klasse door stadgenoot DSS met 4-1 af te troeven. Door deze wedstrijd in een overwinning om te zetten is HVO een beetje in een kampioensroes te recht gekomen. ,,Een aantal weken gele- den had ik de spelers voorgehouden dat, als we zonder veel puntenverlies de reeks wedstrijden tot en met DSS zouden doorkomen, het kam pioenschap voor het grij- pen ligt en dat is aardig uitgekomen", constateert Ger Pijl tevreden. „We waren juist tegen DSS gebrand op de over- winning, deze derby's hebben altijd een aparte sfeer". Pijl stelt vast dat zjjn ploeg gereed is voor de derde klasse. „Vorig jaar haalden we n£t niet die derde klasse; de ploeg is er nu zeker rijp voor. Deze voor sprong op de ranglijst mogen wij natuurlijk niet meer uit handen geven". Ger Pijl, die onlangs zijn contract met een jaar ver- lengde, kan beschikken over een talentvolle en gemotiveerde ploeg. „Een aantal weken gele- den gingen wij in de fout tegen SC Voorne, de hek- kesluiter in de vierde klasse. Even dacht ik dat de ploeg een mentale klap zou krijgen, maar zonder veel problemen herstelde de ploeg zich", weet de HVO-trainer zich te herinneren, die met de twee vleugelspelers Cas per van der Velden en John Westerdijk elke ver- dediging in grote paniek kan brengen. De routine van Teun Kornaat en Chris Hendrikse onder- steunen de jonge garde bij HVO. Zaterdag ontmoet HVO ZBVH. „Elke tegenstan- der in deze fase van de competitie is moeilijk. De ploegen zijn natuur lijk stuk voor stuk ge brand om de koploper te verslaan, daar moeten wij ons gewoon op instel- len". Als HVO deze vorm kan vasthouden kan over enkele weken het echte kampioensfeest beginnen in de Holy. Voetballen in de wintermaanden ja of nee MAASLAND - Bij steeds meer voetbalver- enigingen wordt gespro- ken over een langere winterstop. Steeds op- nieuw blijkt dat er in de maanden decern ber, januari en februari door het slechte weer bijna geen competitiewed- strijden worden afge- werkt. De redactie van het clubblad van de Maas- landse voetbalvereni- ging MVV'27 opent de discussie. ,,Als we nu terugkijken op de laat ste drie maanden dan kan je gewoon tot de conclusie komen, dat er door de meeste teams weinig op het veld is gespeeld. Ook in de voorgaande jaren was dat vaak het geval". Verder stelt de redactie dat het veelal voor de toeschouwers geen pret- je is om in die winter maanden Iangs de lijn te staan. „En wat te denken van de penning- meesters die hierdoor niet veel entreegeld bin- nen krijgen. Het zou te overwegen zijn om een langere winterpauze in te voeren en de compe titie dan half juni te la- ten eindigen en te laten beginnen in de laatste week van augustus", be- sluit de redactie haar verhaal. Hoe denken clubbe- stuurders, voetballers en supporters in deze regio over deze materie? Reacties zien wij graag tegemoet op ons adres Hoogstraat 122 te Vlaar dingen. VLAARDINGEN - Op de vorige week gehouden jaarvergadering van de Vlaardingse Zwemclub VZC werden enkele le den gehuldigd voor hun lange staat van dienst. Gre van Dijk-Benjert vier de het feit dat zij vijftig jaar geleden lid werd van de Vlaardingse zwemver eniging. Zij was in die halve eeuw o.a. bestuurs- lid en commissielid. Vijfentwintig jaar lid wa ren Connie Boer-Buys en Mike van de Meer. Voor zitter Arie van Irsen reik- te een passend aanden- ken uit aan de jubilaris- sen. Punt van discussie op de ledenvergadering was ver der de huisvesting. A1 meer dan twee jaar wacht VZC op een reactie van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie onder welke voorwaarden de ruimte boven het Kolpa- bad in gebruik genomen kan worden als clubge bouw. De Vlaardingse vereniging heeft in de af gelopen jaren al geld op- zij gelegd in afwachting van de definitieve plan- nen. Voorzitter Arie van Irsen kon verder de leden nog mededelen, dat trainster Ger Edelijn het wat kal- mer aan gaat doen en dat de vereniging in gesprek is met een sponsor. SCHIEDAM - De ren- nersclub Schiedam-Harga houdt vanavond de open kampioenschappen van Schiedam op de home- trainer. Deze kampioen schappen staan open voor zowel renners als niet-renners, Door Verspeek Elektroniek BV zijn enkele prijzen be- schikbaar gesteld. Deze wedstrijden worden verreden in het gebouw De Jeugdhaven aan de West Frankelandsestraat 40 te Schiedam en be ginnen om 19.30 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 15