Parkweq-wlnkeliers hopen op medewerkinq aemeente amandelbroodjes $rrfe> SchiedamsNiamsblad Feestelijke braderie op 5 mei 1.20 Cursus in Barrika 'V rou wenbedri j ven' Videotiek boos op 'Kieskeurig' Hoogstraat Winkeliers gaan somen Jeugdfilm TOTALE LEEGVERKOOP ALLES MOET WEG WOENSDAG 7 MAART 1984 10-508 krokante boterkorst, gevuld met amandelspijs 10 dagen lang van 1.40 voor VINCENT V.D. BOSCH Schiedams ISieimsMad Wij gaan verbouwen en hebben dus ruimte nodig. De laatste weken jm breken aan. Nu op onze totale J voorraden kortingen vanaf m\3 I uerrit Verboonstraat 2, Schiedam, tel. 010-269986 SCHIEDAM - "Er was afgesproken dat men in janua- ri met de werkzaamheden zou beginnen. Desondanks is er tot op heden nog niet veel gedaan. We gaan ons dan ook zorgen maken over het tijdstip waarop de Parkweg klaar zai zijn. De vijfde mei wordt hier name- lijk een grote braderie met tal van activiteiten, waar- onder de verkiezing van "Miss Schiedam 1984", ge- houden". Hoewel de werkzaamhe den aan het wegdek nog maar nauwelijks begon- nen zijn kijkt de midden- stand van de Parkweg- promenade nu al met ver- langen uit naar het mo ment dat deze klus ge- klaard zal zijn. Winkelier Verbeek::"Zo'n open liggende straat geeft im- mers heel wat rommel en kan al snel tot omzetver- lies leiden. Overigens betekent dit niet dat wij het ophogen van het wegdek onnodig vinden. Integendeel. Van- daar zijn we, ondanks het feit dat we het nog altijd niet eens zijn met de aan- leg van fietspaden, uitein- delijk maar accoord ge- gaan met het door de ge- meente ontworpen plan. Tijdens de diverse hier- over gevoerde bespre- kingen is echter wel afge sproken dat er in januari begonnen zou worden. Aangezien het totale karwei circa drie maan- den in beslag zou nemen kwam dat prachtig uit met onze op S mei ge- plande braderie. Van die datum kan namelijk, in verband met reeds maan- den terug gemaakte af- spraken en aangevraagde vergunningen, niet wor den afgeweken". Dat de zorgen van de winkeliers omtrent het op tijd gereed komen van de Parkweg niet onte- recht zijn, blijkt uit na- vraag bij de heer Gouds- waard van de hoofdafde- ling Civiele Werken. Goudswaard:"Eerlijk ge- zegd zie ik het niet zo gebeuren dat we voor 5 De winkeliers van de Parkweg hopen dat de ophoging en herbestrating vdor 5 mei gereed zijn. mei helemaal klaar zijn. Om te beginnen hebben we.doordat de Nutsbe- drijven niet eerder kon- den, een week achter- stand. Verder is er al moeiliiker te werken omdat zowel de winke liers als de brandweer goed bereikbaar moeten blijven. Ondanks dat ik dit wel als een project beschouw dat soepel kan verlopen ga ik dus echt geen be- lofte doen. Zeker niet daar we mede afhanke- lijk zijn van anderen en er altijd storingen op kun kunnen treden". banketbakkeri] Westfrankelandseatraat 93 Tel. 268663 SCHIEDAM - Het Schie dams Vrouwen Overleg heeft een cursus "Vrou- wenbedrijven" georgani- seerd. Deze is bestemd voor vrouwen die het plan hebben een eigen bedrijfje op te zetten. Tijdens de lessen wordt met behulp van een film kennis gemaakt met kleinschalig en collectief werken, vertellen deskun- Uitgave van WEGENER huls-aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rot terdam. tel. 010-132170 en 135085. Directle: J.P. Elllebrecht/P. Bakker/ J. Parser. WEGENER-bladen verachijnen In Zuid-Holland wekelijks In een to tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschljnt elke woensdag huls-aan- huls In Schiedam, Groenoord en Kethel. AOVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR.AOVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER N.Ch de Poorter RAYONLEIDER: Th.J.Bravenboer (tel. privd 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN: G.H. Adams (tel. priv6 01891-3230). REDACTIE: zie onder advertenties. CHEF-RED.: (plv J.Deijbel REDACTEUREN: A. Beyen en M Ames CORRESPONDENT Schiedam P Koppenhagen (010-266615). Sportcorrespondent: P. Spek (010- 352615) ADMINISTRATIS: Prins Hendrik kade 12-16. postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant: advertenties dlnsdag 12.00 uur/redactie 10.00 uur. Donder dag krant (advertenties en redactie) dmsdag 17.00 uur. BEZORQING: Interlanden/Sprei groep. Bazorgklachten 010-132489. digen een en ander over marketing, rechtsvor- men, vergunningen, be- groten, financieren, boekhouding en admini- stratie en wordt een ondernemingsplan ge maakt. De in totaal acht bijeen- komsten zijn op: 29 maart, 5, 12 en 26 apri) en 3, 10, .17 en 24 mei van 20.00 tot 22.30 uur. De cursus wordt gegeven in het Vrouwenontmoe- tingscentrum 'Barrika aan de Lange Kerkstraat 62. De deelname-kosten bedragen f.20,- per per- soon. Dit is inclusiei het lesmateriaal en koffie. Voor nadere informatie of opgave kan men zich wenden tot Lia Berben, telefoon 734545. Het aanmelden dient te ge- schieden voor 16 maart. 'Ik daog ze uit hun verdenkingen te staven' SCHIEDAM „Als ik er niet zo zeker van was dat ik daag ze uit hun verdenkingen te staven. Liefst zou wij eerlijk zijn tegen onze klanten, zou ik me wel ge- ik zien dat me de kans geboden werk voor de televisie deisd houden. Aangezien dit echter beslist w£l het ge- in verweer te gaan. val is, gaan we om een rectificatie vragen. Sterker nog, I)e heren Blok en v.d. Akker, van de Videotheek aan het Nieuwlandplein, zijn spinnijdig op de ma kers van het Tros-televi- sie programma „Kieskeu- rig". Reden hiervan is de, naar hun mening, onzorg- vuldige uitzending van 27 februari waarin aandacht werd besteed aan de ver- koop van video-recorders. Blok: „Gedurende de uit zending werd kritiek ge- leverd op punten als: het zogenaamd gratis aanbie- den van een video-recor der, het niet direct in eigendom overdragen van een gefinancieerde recor der en de geraffineerde wijze waarop men de mensen handtekeningen liet zetten. Daarbij zou worden getracht te ver- doezelen dat men een persoonlijke lening aan- De Videotiek die, naar de mening van de medewer- kers, onterecht in een kwaad daglicht is gesteld. ging". ..Tijdens dit pro gramma kwam, meerdere keren, onze advertentie in beeld. Hierdoor werd volgens mij sterk gesugge- reerd dat wij op oneerlij- ke wijze handel drijven." ..Bovengenoemde zaken komen bij ons beslist niet voor. Ten eerste wordt in onze advertentie name lijk niet gesproken over een gratis video-recorder, maar over gratis films. Verder dragen wij onze gefinancieerde recorders wel degelijk direct en zelfs schriftelijk aan onze clien- ten over en lichten wij iedereen zo uitgebreid mogelijk in over de ver- schillende contract-vor- men die er zijn." „Dat wij daarbij een manier gevonden hebben waarop de klant geen twintig procent aan hoeft te betalen staat daar vol- komen los van. Men is namelijk nog altijd aan het uitzoeken of we op dit punt strafbaar zijn. Aangezien wij denken dat dit niet het geval is en tevens vinden dat der- gelijke aanbetalingen voor veel mensen in deze tijd niet meer zijn op te brengen, hebben wij voor deze financieringswijze gekozen. Dat onze klan ten daar zeer tevreden over zijn blijkt wel uit de vele (op dit moment reeds 130) handtekenin gen die we inmiddels ver- zameld hebben". „Het is onze bedoeling deze lijsten naar 'Kies keurig' te zenden om al- dus te bewijzen dat onze client en wel degelijk goed geinformeerd wor den. Het beroerde is al- Ieen dat je, ondanks die loyale bijval, toch een teruggang krijgt. Overi gens vind ik dat heel be- grijpelijk want mensen die naar dat programma gekeken hebben zien ons nu, volslagen onterecht, als erg onbetrouwbare zakenlieden. Vandaar ook ons besluit om het er niet bij te laten zitten". SCHIEDAM- De twee winkeliersverenigingen van de Hoogstraat (Hoog- straat-Koopstraat en Van Museum tot Stadhuis) zijn opgegaan in een over- koepelende organisatie. Doel van dit samengaan is de Hoogstraat n6g ge- zelliger te maken voor het winkelend publiek. Een en ander heeft in middels geresulteerd in het organiseren van een Oostenrjjkse-week. Deze wordt gehouden van 7 tot en met 12 mei. Gedurende deze dagen zullen op de Hoogstraat allerhande typisch Oos- tenrijkse gerechten (schnitzels en knodels) en drankjes (jagerthee, gluhwein en bier) ver- krjjgbaar zjjn. Tevens kan men er luisteren naar een Tiroler kapel, jodel or- kest en sitar speler. Zelfs de Oostenrijkse bergen komen, in de vorm van een ski-piste waarop de- monstraties gegeven wor den, naar Schiedam. Over deze en de vele an- dere festiviteiten die de Hoogstraat-winkeliers de Schiedammers het ko- mend jaar aan gaan bie- den volgt tezijnertijd na dere informatie. SCHIEDAM - In het twee uur de bekende Passage Theater staat tekenfilm van Walt donderdag-, vrydag-, za- Disney "101 Dalmatiers" terdag-, zondag- en op de spoelen. De kaart- woensdagmiddag om jes kosten f.6,-. Uitsluitend kwaliteitsartikelen o.a. kristal, porselein, sieraardewerk, serviezen, tin, verlichting, spiegels, wanddecoraties, drinkserviezen, manner beelden, kaststellen, verzilverde artikelen, kop en schotels en alles wat wij verder in voorraad hebben. Uitgezonderd enige merkartikelen. frys.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3