De oudste en levendigste traditie van de Maasstad Het leek zo gemakkelijk... Filmclub Dojoji Schiedams Nieuwsblad Q Clown Woudi brengt Roodkapje Rotte 's Mannenkoor 130 Rietzeilers bingo WOENSDAG 7 MAART 1984 10-509 ■Bt Poppenspel Telkeater Ouderwets Vriendschap +^■■1?0 Faber en Van Duin op Schiedams podium *Peter Faber in „Een optimist SCHIEDAM - Peter Fa ber staat vrijdag 9 en za terdag 10 maart op de planken van theater De Teerstoof met zijn pro- gramma ..Optimist". De figuur die hij hierin uitbeeldt vertrekt met een koffer vol problemen naar een internationaal congres. Terugkerend naar huis last het toeval een omweg in. „Een optimist" is het vierde solo-programma van Faber. Behalve in het theater is de acteur regel- matig op het witte doek te zien, zoals in de mo- menteel met veel succes draaiende Nederlandse productie ..Schatjes". De voorstellingen in De Teerstoof beginnen om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur geopend. De toegang bedraagt f.17,50. Houders van een CJ.P. betalen f15 *Scene uit „Teleater" met Andre van Duin, Corrie van Gorp en Frans van Dus- schoten. Kinderen van circa vier tot en met tien jaar kun- nen zaterdagmiddag om half drie in De Teerstoof gaan kijken naar Clown Woudi's programma ..Roodkapje". De kaart- jes kosten f.3,50. De zaal is vanaf twee uur open. Plaatsbewijzen voor de voorstellingen in De Teer stoof kunnen worden ge- reserveerd via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en (vrijdagavond phis zaterdag na 13.00 uur) via het theater, tele foon 269455. In het Passage Theater kan men woensdag 14 en donderdag 15 maart An dre van Duin's showpro- gramma ..Teleater" gaan zien. Onder de vele me- dewerkers bevinden zich natuurlijk weer Corrie van Gorp en Frans van Dusschoten. De revue begint om 20.15 uur. De kaarten kosten f.30,-, f.27,50 en f.25,-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 krijgen f.2,50 reductie. Reserveringen kunnen dagelijks (behal ve op maandag) geschie- den aan de kassa van 13.00 tot 15.00 uur of telefonisch via de num- mers 269563 of 733000 (van 9.00 tot 17.00 uur). Het koor in St. Laurens kerk- 1978. ROTTERDAM De vie- ring van het 130-jarig ju- bileum van het Rotte's Mannenkoor is niet on- opgemerkt voorbijge- gaan. Op 2 maart j.l. ga- ven de Marinierskapel der Koninklijke Marine, het Geleens Mannenkoor Mignon en natuurlijk Ko ninklijke Zangvereeniging Rotte's Mannenkoor zelf een populair jubileum- concert in de Doelen dat, bijgewoond door onder anderen burgemeester Bram Peper, buitenge- woon succesvol genoemd kan worden. Uitgevoerd werden stuk- ken voor elk ensemble apart, waaronder zich muziek bevond van Ch. Gounod, B. Smetana, J. Andriessen en P.A. Gran ger, terwiji het laatste programmaonderdeel de drie ensembles tezamen- bracht in Landerkennung van E. Grieg en Seventy- six trombones van M. Wilson. Dat dit wel enig spektakel opleverde laat zich raden. De enthou- siaste reacties spraken in ieder geval boekdelen. Een concert met Rotte's, succes verzekerd! Verwondering hoeft dit eigenlfik bij niemand te wekken. Het nu 115 man tellende koor behoeft, zeker bij de gemiddelde Rotterdammer, ook nau- welijks introductie. In haar 130-jarig bestaan is het koor onverbrekelijk verbonden aan en ver- groeid met de stad zelf, oorlogen en crises trotse- rend en fier het hoofd biedend aan rampspoed zowel als vooruitgang, als een onwrikbaar mo nument, een brok folklo re dat heden en verleden aan elkaar koppelt. Want we praten tenslotte over een bestaan van bijna an- derhalve eeuw! Alleen oude kerken, huizen, en antiek, mits niet vergaan of vernielt in oorlogen, vermogen zo te overle- ven. Het probleem van vele oude instellingen, insti- tuten, architectuur, idee- en en kunst is alleen dat de levendigheid en de ac- tualiteitswaarde aan be- langrijkheid hebben in- geboet. Zoiets is niet ver- wonderlijk. Tijden ver- anderen en mensen ook. Een kerk is een kerk ge- bleven, maar de mensen die het gebouw een deel van z'n waarde verleen- den zijn anders gaan le- ven, anders gaan denken. Rotte's Mannenkoor is een cultuurbezit dat, al waren er de nodige ups en downs, toch altijd zijn hoge artistieke waarde heeft weten te behouden. Het kan allerminst en op geen enkele voorwaarde aanspraak maken op be- titelingen als bejaard of ouderwets. Integendeel. Onder bezielende leiding van Ren6 Verhoeff, de dirigent die ook met name het Koninklijk Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" onder zijn hoede heeft, werkte het koor zich op naar de zo- veelste artistieke eenheid, die ook onder de voor- malige dirigenten Jos Vranken Jr., Bernard Diamant, George Rijken, A.B.H. Verhey, L.F. Brandts-Buys en de bij de oprichting in 1854 be- trokken C.C.A. de Vliegh, zo spreekwoordelijk was. Het Rotte's Mannenkoor is springlevend, vooruit- strevend en neemt even gemakkelijk een partij- tje van „My Old Ken tucky Home" ter hand als een lastige partituur van Marius Monniken- dam, Igor Strawinsky of Bohuslav Martinu. Rotterdams oudste cul- turele instelling, opge- richt als „Liedertafel Rotte's Mannenkoor", omvat vijf generaties stadgenoten en vormt de grootste en levendigste traditie van de Maasstad. De kans is groot dat in elk echt Rotterdams ge- zin wel een familielid aan te wijzen is die in dit koor zingt of gezongen heeft, of er mee te ma ken heeft gehad. De re- dactie die vijf jaar ge- leden de jubileumuitga- ve verzorgde van het 125- jarig bestaan, besluit ge noemd boekwerk met de volgende woorden: Een 125 jaar oud mannenkoor, dat dezelf- de dynamiek en energie in zich heeft en ook, zo als de wapenspreuk van Rotterdam luidt „Ster- *Tal van pogingen werden ondernomen om in het za- del te blijven zitten. SCHIEDAM - Tal van Schiedamse cowboy's hebben afgelopen zater dag getracht de titel van „Langstzittende" in de wacht te slepen. Zij be- stegen hiertoe een in de Passage geinstalleerd ro- deopaard. Het spectaculaire evene- ment vond plaats ter ge- legenheid van de opening van „Gold Recycling Schiedam". De verove- raar van de titel werd door dit bedrijf verrast met een fraai herenhor- loge. ker door strijd" is gewor- den tot wat zij nu is... een koor met een grote reputatie in binnen- en buitenland, een koor dat het „Willen is kunnen" steeds weer in praktijk weet te brengen, een koor dat bestaat uit ge- wone mensen die van muziek houden en samen e6n groot doel voor ogen hebben...zingen! En met dit zingen in hechte vriendschap en nauwe sa- menwerking te komen tot maximale prestaties". Men kan het Rotte's Mannenkoor op 6 april in de Hervormde Kerk van Poortugaal beluisteren, alwaar een eigen optre- den plaatsvindt. In de zo- mermaanden staat de ontvangst op het pro gramma van twee Israeli- sche koren. In 1985 brengt men overigens een tegenbezoek aan Israel. 17 November a.s. is er een optreden ter gelegen- heid van het 75 jarig be staan van de Ridderkerk- se Fanfare in Ridderkerk. Januari 1985 treedt het koor op in Hippolytus- hoef in Noord-Holland. Inlichtingen kunnen ver- kregen worden via het se secretariaat in Ridder kerk de heer Verburg, telefoon: 01804-16890. Aanmelding van nieuwe leden - vooral bassen zijn gevraagd! - kan ook via het secretariaat geschie- den. SCHIEDAM - De film- club Schiedam draait donderdag 8 en vrijdag 9 maart "Raiders of the lost ark". De film speelt zich af in 1936. Twee archeologen die in dienst zijn van ver schillende regeringen. zijn op zoek naar de "Arke des verbonds" Volgens de overleve- ringen zou de bezitter hiervan over onmetelijke kracht'en gaan beschik. ken. De voorstelling op don derdag begint om negen uur. Vrijdag start men om half tien. De zaal is op beide dagen vanaf half negen open. Om donateur van de Stichting Filmclub Schiedam te worden dient men f.5,- te be talen (dit is inclusief de toegang voor de eerste film). Donateurs betalen f.3,50. De Filmclub is te vinden in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat. SCHIEDAM Dojoji is een term uit het Japanse Kabouki-theater die staat voor: veel geluid, emotie en wilde dans. Of de door de gelijkna- mige band ten gehore ge- brachte muziek aan deze verwachtingen beant- woordt, valt zaterdag 10 maart te beluisteren in QT in gebouw de Teer stoof aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM De carna- valsvereniging De Rietzei lers houdt dinsdag 13 maart een bingo-avond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. De balletjes beginnen te rollen om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur open. Er zijn weer vele prijzen te winnen waaronder di verse geld prijzen. De toegang is gratis. Ie- dereen is welkom. c - V y 9 V v

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5