GROOTS FESTIVAL IN JAZZ BUNKER Flairck in Theater Zuidplein Expo over werken en wonen mazoa Hoeks Loodswezen wordt hoofdpost I. m., 1. weelde, overvloed: in het zou geen luxe zijn als je eens hoed kochtgeen overbodige weelde; 2. wee: inrichting, geheel van weelderige installaties; II, I (spreekt.) weelderig. lux'eartlkel, o. (-en), weeldeartll ...auto, m. («'s), auto die alleen voor genoegen p Billy Cobham in Arena DHS heeft weer licht UITVERK0CHT WOENSDAG 14 MAART 1984 11-127 Wie een luxe reiswagen zoekt, kan er niet omheen. De nieuwe Mazda 929 overtreft zelfs de meest hooggespannen verwachtin- gen. Dat ziet u aan het gedistingeerde uiter- lijk, de strakke lijnen en de markante Mazda grille geflankeerd door brede koplampen. Dat voelt u aan het comfort van de op, talloze manieren controlepaneel op het dashboard. De nieuwe Mazda 929 heeft gewoon teveel om op te noemen. U moet'm met eigen ogen aanschouwen. En u moet er vooral in rijden. Want de prestaties van de nieuwe Mazda 929 zijn al even indrukwek- kend als de rest: een topsnelheid van 173 km/u en een acceleratie verstelbare bestuurdersstoel en de zorg- vuldig gekozen bekledingsmaterialen. En dat merkt u aan de zeer complete uitrusting met o.a getint glas random, hoofdsteunen achter, van binnenuit verstel bare buitenspiegels, speciale kaartlees- lampjes, traploos regelbare interval van de mitewissers en het uitgebreide veiligheids- van 0 tot 100 km/u in 11,4 seconden. Wij no- digen u uit voor een onvergetelijke proefrit. De nieuwe Mazda 929 is leveihaar in drie uitvoeringen. Prijzen vanaf f29.995,- incl. B.TW, wijzigingen voorbehouden. f370,-. Meer auto, minder zorgen. Noordmolenstraat 17-20 Schiedam Tel. 265607 CENTRUM Verschil- 'ende jazz-groepen uit het gehele land treden zaterdag 31 maart a .s. op tijdens het New Music Festival in de Jazz Bun ker. Dit concert, dat 's avonds begint en pas diep in de nacht zal eindigen, is georganiseerd door Audio Daddio, een kleine platenmaatschappij in Rotterdam. „We hebben al eens eer- der een jazz-concert geor ganiseerd in Amerikr Het was zo'n succes dat we het aandurfden om ook in Nederland een dergelijk gebeuren te laten plaatsvinden", ver- tellen Tom Rohan en Mark Lewis van Audio Daddio. Zij hebben om een aantal redenen dit festival georganiseerd. ,,AUereerst willen we het publiek kennis laten maken met verschillende, nog onbekende genres van de jazz, Nederland is erg actief op het gebied van de jazz. Bovendien brengen we op deze wijze ook een groot aantal muzikanten bij elkaar, die onderling dingen kunnen uitwisselen. De laatste reden is dat we onze platenmaatschappij Audio Daddio Records willen introduceren". Deze platenmaatschappij, die wel winst beoogt voor haar muzikanten, maar zelf geen commerciele instelling is, bestaat al een aantal jaren. Mark Rohan: .Audio Daddio is eigenlijk een familie van jazz-muzikanten. Wjj brengen muziek uit waaruit creatief inzicht spreekt en die voort- durend aan verandering onderhevig is. Bij ons staat goede muziek voor- op, de verkoop ervan komt op de tweede plaats. Wii willen niet dat muzikanten vercom- mercialiseren". Het programma van het festival, waarvan de ge hele opbrengst onder alle muzikanten gelijk verdeeld wordt, ziet er als volgt uit. Om 20 uur begint het concert van het Peter Haex Trio uit Nijmegen, gevolgd door het optreden van een solo-gitarist, een band be- staand uit onder andere zes synthesizers en het Daan Gaillard Quartet. Na middernacht kan men improvisaties in avant- garde muziek beluisteren, waarna het Mark Lewis Quartet de optredens be- sluit. Na 3 uur is er dan nog een jam-session, waar iedere muzikant aan mee kan werken. Als bijzon- derheid dient vermeld te worden dat iedere groep eigen composities speelt. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt 7,50 gulden. Flairck met de nieuwe bezetting. ROTTERDAM - De po pulate Nederlandse groep Flairck is op 17 maart met een concert in het Theater Zuidplein. Flairck brengt een nieuw programma met een gedeeltelijk vernieuwde bezetting. Van de oude groep zijn Sylvia Hout- zager, Erik Visser en Ted de Jong overgebleven Cornee van der Kleij en Dirk van Gorp zijn er nieuw bijgekomen. Het programma voor die avond bestaat uit enkel composities die ontston- den in samenwerking met George Moustaki, den of twee nog niet op de plaat verschenen stukken en enkele van de meest succesvolle composities van de afgelopen zes jaar. De aanvang van het con cert is 20.15 uur. In de Dubbelde Palm- boom aan de Voorhaven 12 is een tentoonstelling te zien met als thema Werken en Wonen in het Maasmondgebied. Op alle drie de verdiepingen van het museum is de nieuwe presentatie te zien. De eerste verdieping heeft als motto „Stad en ha ven" en toont de expan- sie van Rotterdam en de gevolgen voor mens en omgeving in de periode van 1805 tot vandaag. De tweede verdieping ..Land en stad" geeft een over- zicht van ambachten, be- drijven en beroepen uit de 17e en 18e eeuw op het raakvlak van stad en platteland. De derde ver dieping is heringericht onder het motto ..Water en land" met archeologi- sche grepen uit de ge- schiedenis van het mense- lijk bedrijf in het Maas mondgebied uit de vroeg- ste tijden (ca. 7000 v. Chr) tot omstreeks 1600 A.D. Eens in de maand wor den rondleidingen geor ganiseerd, steeds op zon- dagmiddagen. Zondag 18 maart vanaf 14.00 uur wordt rondgeleid op het thema Aspecten van 18e en 19e eeuws Rotterdam. Belangstellenden kunnen hun kinderen gerust mee- brengen: voor hen is er een speciaal programma. Deze rondleidingen zijn gratis (de toegangsprijs tot het museum is f 2,50 boven de zestien jaar (tot zestien jaar is de entree gratis). Op 31 mei, 1 en 2 juni zijn extra voorstellingen ingelast van het toneelstuk „Het Dag- boek van Anne Franck" dat gespeeld wordt in het Hof- pleintheater. Alle andere voorstellingen zijn uitver- kocht. >«Ht UV WVQIVtl w uiv knlrbaail 1 tr Anhftftl wt nn v d'i K* I I (Bron: "de grote van Dale") De wereldberoemde jazz- funk drummer Billy Cobham geeft op woens- dag 21 jaart een concert in Arena aan de West- kruiskade 26. Billy heeft als gast-drum- mer met diverse vermaar- de groepen zoals de .Ja mes Brown Band ".George Benson, Deodato en Her- bie Hancock elpees ge- maakt. Nu komt hij met zijn compleet nieuwe be zetting naar Arena. Het concert begint om 22.00 uur. De entree bedraagt f. 12,50. Billy Cobman. SCHIEDAM - De pro- blemen met de lichtins- stallatie bij de voetbalver- eniging DHS zijn opge- lost. Lange tijd was de veldverlichting een bron van ergernis voor het be- stuur en de spelers. Re- gelmatig werd er te laat aan een wedstrijd begon- nen en ook moesten re- gelmatig wedstrijden on- derbroken worden omdat een gedeelte van de licht- mstallatie het liet afwe- ten. Steeds werd de storing wel verholpen en kon er doorgespeeld worden. Gebrek aan geld was er de oorzaak van dat een grondige opknapbeurt van de installatie uit- bleef. Sponsor Temkon BV bood uiteindelijk hulp. Lam pen werden vervangen en twee voe- dingskabels werden volle- dig vernieuwd. Het resul- taat was er ook naar. Zonder onderbrekingen kan DHS nu weer de lichtwedstrijden afwer- ken. Landman Afgebeeld: 929 LTD/AAS. met Automatisch Afstelbare Schokdempers. Lichtmetalen velgen tegen meerprijs. HOEK VAN HOLLAND De bouw van het nieu we pand van het D.G.S.M. (Directoriaat Generaal voor Scheepvaart en Ma- ritieme zaken) verloopt naar wens. De installatie van het nieuwe radar- systeem en de bijbeho- rende computers zal waarschijnlijk op 1 juni beginnen. De datum, waarop het geheel offi- cieel wordt geopend, is nog niet bekend. Met de bouw van het nieuwe pand is vorig jaar juni begonnen. Een aan tal computer-systemen wordt ondergebracht in het nieuwe gebouw bo vendien zal het radar- systeem een uitbreiding ondergaan. Deze uit breiding bestaat uit het aansluiten van de post Goeree op het radarnet. Hierdoor is het Hoekse loodswezen in staat om een groter zeegebied met de radar te kunnen be- slaan. Door de verbouw en uit breiding van het D.G.S.M.-gebouw zal het Hoeks loodswezen een van de belangrijkste hoofdposten worden in het Nieuwe Waterwegge- bied. De werkzaamheden zullen geen nieuwe ar- beidsplaatsen met zich 8 meebrengen.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 12