Niet prestatie gericht TOT ALE LEEGVERKOOP Waakzaamheid werd beloond Rommelmarkt en binnenkermis 40% Tine Ruysschaert speelt verhalen van Bomans Quibus Informatiemiddag slechthorenden E DRIES Filmclub SchiedamsNieuwsblad Pop-cabaret ALLES MOET WEG1 Onzichfbare autoschade? Kies Dries! Da's zekerder! irfc 0 WOENSDAG 14 MAART 1984* 11-504^ Sdiiedants Nietmsblad Wij gaan verbouwen en hebben dus ruimte nodig. De laatste weken breken aan. Nu op onze totale voorraden kortingen vanaf uerrit Verboonstraat 2, Schiedam, tel. 010-269986 Poppenspel Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modemste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! SPAANSEPOUXR Ouderengvmnastiek in Kruisqebouw-Oost SCHIEDAM - In het Kxuisgebouw aan de Van Swindensingel 40 wordt iedere donderdagmorgen van 10.15 tot 11.15 en van 11.15 tot 12.15 uur gymnast iek voor ouderen (vanaf circa 55 jaar) ge- geven. De organisatie van deze cursus is in handen van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk en de Kruisvereniging Schie dam. Het gymmen ge- schiedt onder leiding van de, op dit terrein gespe- cialiseerde, heer Witsel. De deelname-kosten be- dragen f 5,- per maand. Teneinde een ieder, die hier belangstelling voor heeft, gelegenheid te ge- ven aan ouderengym mee te doen zijn de lessen niet prestatiegericht. Anneke van Gurp, de be- jaardenwerkster van Schiedam-Oost: „Zelfs mensen die bijvoorbeeld een hoge bloeddruk of astma hebben kunnen er aan meedoen. Dit komt doordat de oefeningen volledig zijn aangepast aan de lichamelijke con- ditie van de cursisten. Desondanks komen tij- dens de lessen wel alle spieren aan bod. Af en toe wordt daarbij gebruik gemaakt van materialen als knotsen, springtou- wen, hoepels, zachte bal- len enzovoorts. Ook gymt men wel op de maat van muziek. Verder kan iedere deelne- mer vrijblijvend beslissen of men aan bepaalde oefeningen wel of niet meedoet. Wie desondanks toch nog twijfelt of men uVENto m Uitgave van WEGENER huis-aan- hulsbladen B.V.. Prlns Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam. tel 010-132170 en 135085. Directle: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J Parser WEGENER-bladen verschljnen in Zuid-Holland wekelijks in een to- tale opiaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt elke woensdag huts-aan- huis in Schiedam. Groenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122. Vlaardlngen Postadres postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER N Ch de Poorler RAYONLEIDER Th.J Bravenboer (tel privd 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN G.H Adams (tel. pnv* 01891-3230). REDACTIE: zie onder advertenties. CHEF RED W.Schothorst/J Deijbel REDACTEUREN A. Beyen en M Ames. CORRESPONDENT Schiedam P Koppenhagen (010-266615). Sporlcorrespondent: P Spek (010- 352615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrik kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag- krant advertenties dinsdag 12.00 uur/redactie 10 00 uur. Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BE20RGING: Interlanden/Sprei- groep Bezorgklachten 010-132489. Bij ouderengym komen alle spieren aan bod. aan ouderengym mee mag doen, kan dit natuur- lijk altijd overleggen met de huisarts. Tevens mo- gen belangstellenden, zonder dat dit verplich- tingen geeft, best een keertje komen kijken". Hoewel zich tot nu toe nog uitsluitend vrouwen voor de gymlessen heb ben aangemeld betekent dit niet dat mannen niet welkom zijn. Integen- deel. Men zou het zelts erg leuk vinden een man- nengroep te kunnen vor- men. Dit is echter alleen te realiseren wanneer zich hiertoe voldoende personen aanmelden. Voor aanmelding, of na- dere informatie, kan men zich wenden tot de Kruis vereniging of Anneke van Gurp. Laatstgenoemde is op maandagmiddag, tus- sen 14.00 en 15.00, en SCHIEDAM - Oplet- tendheid met betrek- king tot de aanvoer van grond voor ophoging blijft geboden. Aldus werd vorige week bewezen tijdens tran sporter vanuit Maas- land, naar Schiedam. Bij 66n van de regel- matig uitgevoerde controles werd namelijk plotsklaps een toe- nemend gehalte zware metalen aangetroffen. „Reden genoeg", zo liet de heer Van Duyven- dijk van de afdeling natuur en milieu der Gemeente desgevraagd weten, „om de betref- fende vracht te wei- geren en een nader SCHIEDAM De aan de Peter van Anrooylaan ge- legen Willem Gehrel- school en de Bibelebont- seberg houden zaterdag 17 maart, van 10.00 tot SCHIEDAM - De uit twee personen bestaande Engelse theatergroep .Ti tanic and the Icebergs' komt zaterdag 17 maart naar societeit Q.T. Gedurende het om 22.30 uur beginnende program- ma bieden zij het publiek persiflages op personen en stijlen uit de pop- historie waaronder: Elvis Presley, Beatles, Everly Brothers en Garry Glitter. Leden hebben gratis toe- gang. Niet leden betalen f.5.-. QT is gevestigd in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. 15.00 uur een rommel markt en binnenkermis. Op de rommelmarkt vindt men onder andere speelgoed, glas- en ser- vieswerk, elektrische ap- paraten en baby- en kin- derkleren. De binnenkermis telt tal- loze attracties zoals een rad van avontuur, loterij, home-trainer wedstrijd, oud-Hollandse snoep- kraam, grabbelton, bal- lengooien, spijkerbord, touwtje trekken enzo voorts. Voorafgaand aan het fes- tijn verzorgt de Jeugd- Rijnmondband een op- treden door de wjjk. Van de opbrengst van de markt en kermis wordt buitenspeelgoed, docu- mentatiemateriaal en sportkleding voor de leer- lingen gekocht. onderzoek te verrich- ten. Hieruit bleek dat in het verleden op een gedeel- te van de aan te voeren grond mais was ver- bouwd welke aanzien- lijk was bemest met, zware metalen bevat- tende, varkensmest. Hoewel de aangetroffen^ gehalten nog niet ontoelaatbaar waren werd toch besloten deze grond niet te accepteren. Juist in het Rijnmondgebied, waar de toestand toch al niet zo florissant is, moet je immers extra voorzichtig zijn. Verder zou het natuurlijk erg dom zijn grond, waar- van is vastgesteld dat er iets mee is, toch de stad in te laten brengen". T- dinsdagmorgen, tussen 9.00 en 10.00 uur, te spreken in de Wijkpost Oost van de Stichting Raad voor het Bejaarden werk aan de Lorentzlaan 32. Tevens is het mogelijk te- lefonisch inlichtingen te verkrijgen via nummer 623733 (op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 8.30 tot 9.30 uur). Uitsluitend kwaliteitsartikelen o.a. kristal, porselein, sieraardewerk, serviezen, tin, verlichting, spiegels, wanddecoraties, drinkserviezen, marmer beelden, kaststellen, verzilverde artikelen, kop en schotels en alles wat wij verder in voorraad hebben. Uitgezonderd enige merkartikelen. SCHIEDAM - De Bel- gische Tine Ruysschaert brengt vrijdag 16 en za terdag 17 maart een pro- gramma rond Godfried Bomans in de Teerstoof. De actrice, die naast haar werk op de planken te vens lerares voordracht is aan het Koninklijk Con- servatorium te Gent, koos hiervoor teksten en fragmenten uit ,Erik of het klein insectenboek', .Pieter Bas\ .Buitelingen', .Kopstukken', .Mijmerin- gen' en .Dagboek'. De voorstellingen begin- nen om 21.00 uur. De foyer is geopend vanaf 20.00 uur. De toegang bedraagt f. 10.-. Houders van een C.J.P. betalen f.7,50. Het poppentheater Guido van Deth speelt zaterdagmiddag om half drie het spel .Heksen- toer' in de Teerstoof. De voorstelling is geschikt voor kinderen van circa acht tot twaalf jaar. De zaal is vanaf twee uur open. De kaartjes kosten f.3,50. Plaatsbewijzen voor de programma's in de Teer stoof kunnen worden ge- reserveerd via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en (vrijdag- en zaterdagavond) via het theater, telefoon 269455. Tine Ruysschaert. SCHIEDAM - De Suri- naamse band .Black Ti ger" speelt zondagavond vanaf half tien in cafe de Quibus aan de Lange Haven. De groep brengt zowel funk als rock en reggae. De toegang is gra tis. SCHIEDAM - In het dienstencentrum ,J)e 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan wordt dinsdag 20 maart een informatie middag voor doven en slechthorenden gehou- den. Gedurende de bijeen- komst zal de heer van Gent laten zien welke hulpmiddelen er voor de ze groep gehandicapten zoal te koop zijn. Aangezien het besproke- ne ook leerzaam kan zijn voor personen die over een goed gehoor beschik- ken, is iedereen die in de ze materie gei'nteresseerd is welkom. Men begint om twee uur. De toegang is gratis. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. SCHIEDAM - Bij de Filmclub Schiedam in gebouw de Teerstoof staat vrijdag 16 maart ,,The Border" op de spoelen. De film gaat over politie- agent Charlie (Jack Nickolson) die bij de grens te werk wordt ge- steld om te voorkomen dat Mexicaanse arbeiders illegaal de Verenigde Sta- ten inkomen. Hij komt daarbij in conflict met corrupte collega's. De voorstelling begint om half tien. De zaal is vanaf half negen open De toegang, voor dona- teurs, bedraagt f.3,50. Om donateur te worden betaalt men f.5,- (dit is inclusief de toegang voor de eerste film).

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3