Leen Torn wint damkampioenschap Leonidas-Dovido viert eeuwfeest Hart- reanimatiecursus Problemen rond Olympische Spelen voor gehandicapten Wedstrijden jeugdvoetbal Programma Fortuna Laatste partij moest beslissing brengen Koninklijke onderscheiding volgt Sportmassage instituut Jolanda Paardekam wacht met spanning af WOENSDAG 14 MAART 1984 11-508\i Het toernooi om het Vlaardings damkampioen schap bleef tot de laatste ronde span- nend. De twee kanshebbers, Leen Torn en Wim Heu velman, stonden vorige week in een rechtstreeks duel tegenover elkaar, met als inzet het kampioenschap van Vlaardineen. Leen Torn had aan een remise vol- doende om de titel van Dick van den Kerkhoff over te nemen. Wim Heu- velman kon slechts door een overwin- ning een herkan- sing afdwingen. Zover liet Leen Torn het echter niet komen. Onze sportmedewerker Peter Spek sprak met de nieuwe kampioen Leen Tom. VLAARDINGEN - Met veel spanning werd uitge- keken naar de ontkno- ping van het Vlaardings damkampioenschap. W. TEMPELAAR Sportverzorging op topniveau voor trimmers, amateurs en topsporters Nic. Beetsstraat 2 3131 GPVId TEL.355613 B.G.G. 340745 ■J," ,,'i i- M Leen Torn vreesde op ponent Wim Heuvelman zeker. „De opzet was natuurlijk om minimaal 6§n punt uit deze partij te halen, waardoor ik de titel kon pakken. Maar Heuvelman is een sterke speler, waarop je moei- lijk vat kan krijgen. Hij speelt heel wisselend", zegt Leen Torn ontspan- nen achteraf. „Toch is het me achteraf nog meegevallen", zegt de kersverse kampioen. ..Op ontspannen wyze heb ik dit toernooi af- gewerkt". Leen Torn zag naast Wim Heuvel man nog twee moge- lijke concurrenten. „Gerrit van Mastrigt en Wim Niestadt weten een partij snel naar hun hand te zetten. Ik heb vooral veel waardering voor Nie stadt, toch al 82 jaar oud en dan nog zo mee te kunnen spelen", aldus Torn. Voor de nieuwe damkam- pioen is dit toernooi het hoogtepunt van het dam- seizoen. „De competitie is natuurlijk ook be- langrijk, maar het toer nooi om het Vlaardings damkampioenschap is toch net iets anders". Leen Torn is heel toeval- *Leen Torn (rechts) en Wim Heuvelman bezig aan de laatste partij in de strijd om het Vlaardings damkampioenschap. De inzet van deze partij was de titel. lig met de damsport in aanraking gekomen. „Merkwaardigerwijs via het voetballen. Bij de voetbalvereniging Zwalu- wen werd er eens een damsimultaan gehouden en dat vond ik zo ener- verend, dat het daama niet lang meer duurde of ik zat ook achter het dambord". De finale partij ging lange tijd gelijk op. Leen Torn speelde zichtbaar erg voorzichtig. Wim Heuvel man scoorde als eerste een dam. Hierna wist hij zijn stelling nog iets te verstevigen, maar Leen Thorn liet zich niet ver- rassen en speelde behoed- zaam de partij uit. Naast het punt in de laat ste ronde verspeelde Leen Torn alleen tegen Gerrit van Mastrigt nog een punt, zodat Torn zich een waardig en on- geslagen kampioen mocht noemen. Door de remise van Wim Heuvelman en de winst van Gerrit van Mastrigt tegen Ton Burgerhout in de laatste ronde moeten zij de tweede en derde plaats in de eindrang- schikking delen. Het bestuur van Leonidas-Dovido neemtde felicita- ties in ontvangst ter ge'egenheid van het honderdja- rig bestaan. VLAARDINGEN - Met een druk bezochte recep- tie opende gymnastiek- vereniging Leonidas- Dovido het jubileum-pro- gramma ter gelegenheid van het honderdjarig be staan. De zaal „Triangel" in de Fransenstraat was vorige week donderdagavond bijna te klein om alle ge- nodigden een plaats te bieden. Het was precies op die dag honderd jaar geleden dat de gymnas- tiekvereniging werd opge- richt. GESCHENKEN Onder de vele genodig- den bevonden zich ook burgemeester Van Lier en sportwethouder Floor Quast, die het bestuur kwamen feliciteren met dit jubileum. Zij kwamer. echter niet met lege han- den. Burgemeester Van Lier overhandigde het be stuur o.a. de VRSR-vlag en een geschenk onder couvert als eerste aanzet voor de aanschaf van ma- teriaal voor het mogelijk binnen niet al te lange tijd te openen clubhuis. Verder kon burgemeester Van Lier nog mededelen dat een Koninklijke on derscheiding voor de ver- eniging in het verschiet ligt. Na dit officiele gedeelte vinden er de komende maanden in het kader van dit jubileum nog di verse activiteiten plaats. Zo wordt er aanstaande zaterdag in de Ljjnbaan- jal een grote jubileum- reunie gehouden. De or- ganisatie verwacht enkele honderden oud-leden op deze reunie. Hoogtepunt van deze dag zal ongetwijfeld de revue ,,100 jaar door turnen" worden. Verder wordt er een tentoonstelling inge- richt waar de ontwikke- ling te zien is van een eeuw gymnastiek in Vlaardingen. SCHIEDAM Met enige schrik vernam Jolanda Paardekam vorige week, dat de Olympische Spe len voor gehandicapten in Champaign (staat Illi nois) op losse schroeven is komen te staan. „Mijn coach belde me dat de organisatie in Champaign nog erg veel geld te kort komt om deze Olympische Spelen echt te gaan organiseren", zegt Jolanda Paardekam toch wel wat teleurge- steld. Deze Schiedamse scho- liere is geselecteerd voor de Olympische ploeg en zal uitkomen op het on- derdeel rolstoel-tafelten- nis. Al enkele maanden is zij hard bezig met de voorbereiding. „Het wordt natuurlijk het be- langrijkste toernooi uit mijn leven", blikt Jolan da Paardekam vooruit. ,,We zijn na een paar we- ken rust in februari nu hard bezig met het op- bouwen van de conditie om er voor te zorgen, dat we eind juni in top- vorm verkeren De Olympische Spelen voor gehandicapten wor den op twee plaatsen in Amerika afwerkt. De lo- pers, zwemmers en wiel- renners werken hun pro- gramma in New York af. De onderdelen met een rolstoel worden allemaal afgewerkt in Champaign. „Onze coach heeft wel gezegd zoveel mogelijk door te gaan met de voorbereiding. Interna- tionaal wordt er al druk gewerkt om de proble- men op te lossen. We la- ten ons niet afschrikken door deze berichten". De Schiedamse sportster traint" nu driemaal per week erg intensief en gaat nog driemaal per maand naar Eindhoven voor een centrale training. HOEK VAN HOLLAND De toernooicommissie van de voetbalvereniging Hoek van Holland heeft voor haar jeugdelftallen een uitgebreid en aan- trekkelijk programma sa- mengesteld voor de ko mende maanden. Op Koninginnedag ne men zowel D en E-pupil- len deel aan een toer nooi. Voor dit toernooi hebben al vijftien teams ingeschreven. Op Bevrij- VLAARDINGEN - De na begint op woensdag voetbalvereniging Fortu- 8 augustus haar oefen- programma met een wed- strijd tegen Hoek van Hol land. Tegenstanders zijn verder op 12 augustus Alexan- dia, 15 augustus Feye- noord, 22 augustus Hoek- se Boys, 26 augustus De Hollandiaan en 29 augus tus GSV dinsgdag, zaterdag 5 mei komen de F-pupillen in actie. De C en D-junioren ver- werken op zaterdag 12 mei een toernooi in Hoek van Holland en de A en B-junioren zijn actief op zaterdag 19 en 26 mei. De reeks wedstrijden voor de jeugd van Hoek van Holland wordt beslo- ten met het straatvoet- baltoernooi op vrijdag 1 juni. Behalve de ontmoeting tugen De Hollandiaan worden alle andere wed strijden gespeeld op het terrein aan de Marathon- weg. Verder vertrekt de selectie op 17 augustus voor een sportweekeinde naar het sportcentrum in Ziest, waar een wedstrijd gespeeld zal worden te gen Quick Amers. VLAARDINGEN - Als een van de eerste sport- verenigingen in Neder- land is de watersport- vereniging „De Kleiput" begonnen met een hart- reanimatiecursus. Vori ge week donderdag be gonnen zeventien le- den van de Vlaardingse vereniging aan deze cursus. „Het is juist zo belang- rijk voor mensen op een boot om bij ongelukken snel zelf te kunnen han- delen, omdat hulp ha len vaak een langdurige zaak wordt", zegt Ge rard Huigen, initiatief- nemer van deze cursus. ,,De eerste readies zijn erg hoopgevend. Die eerste avond werd goed bezocht en hopelijk kunnen wij meer van deze avonden in de toe- komst gaan organise ren". In een avond wordt de techniek van een hart- reanimatie geleerd. „Zo'n avond bestaat uit twee uur theorie en twee uur praktijk. De deelnemers ontvangen een speciaal voor deze cursus ontworpen vlag, die op de boot duidelijk zichtbaar meegevoerd kan worden, zodat ook mensen in de omgeving een beroep kunnen doen op de kennis van een man of vrouw die deze" cursus heeft ge- volgd", legt Huigen uit. Sportverenigingen die belakgstelling hebben voor het organiseren van een hart-reanimatie- cursus kunnen contact opnemen met Gerard Huigen, telefoon 010- 266468. De eerste cursisten bezig met de hart- re animal ie. „Niets laten we aan het toeval over om zo goed mogelijk op deze Olym pische Spelen voor de dag te komen."

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7