Nonchalante mode in khaki-grijs en zwart Breimode '84 TIP van Snel Reizen Uw volgende vakanlje naar J0EG0SLAVIE mix snel reizen 5LAVIE De nieuwe voorjaars kleuren lippenstift en nagellak 11SIM Prognose voor lente en zomer: lekker wijd en ruim WEEKEND- RECEPT De mooiste vakantie van uw leven kan ook de allergoedkoopste zijn. Het wondermooie Joegoslavie laat u genieten van veel zon, een prachtige natuur en lekker eten voor prijzen die u niet voor mogelijk houdt. Wij kozen voor u de programma's van Phoenix Vakanties, gespecialiseerd reisorganisator voor vakanties naar Joegoslavie en dochteronderneming van het grootste Joegoslavische concern. BUSPENDEL NAAR ISTRIE POREC p.p. v.a. OU5J." //TVs JOEGOSLAVIEVOOR EEN VAKANTIE OM NOOIT TE VERGETEN! WOENSDAG 14 MAART 1984 11-125 Een nonchalante mode gemaakt van grove mate- rialen in de tinten grijs, zwart en beige gaat het dit komend seizoen en in de zomer helemaal maken. Het modeblad Avant-Garde liet dit in samenwerking met het Rotterdamse modellen- bureau Intermodel over- duidelijk zien tijdens hun modeshow die afge- lopen woensdag in het meubelcentrum Van Reeuwijk werd gehouden. Choreograaf Pieter van der Schaft, organisator van de modeshow en eige- naar van Intermodel, had een aantal Rotterdamse kledingzaken waaronder Beryl Modes, Fooks, Mody Mary en Ceasar, uitgenodigd om hun kle- ding te laten zien. Een vrouwelijke mode wordt het met kaki en zandkleurige tropenjurk- jes, kuitlange rokken en zelfs romantische kleding wordt dit seizoen niet ge- schuwd. En wat belang- rijk is voor vrouwen die een dagelijks drukke agenda hebben, is het grote assortment kleding gemaakt van kreukvrije stoffen. Toonaangevend voor de herenkleding tijdens deze show waren de ltaliaanse Mannenmode: wijd en praktisch. grote jump-suits van ge- bleekte jeanswear. De te grote en nonchalante kleding wordt afgewis- seld door strak-zittende pantalons met ritsen in de zijnaad. Vooral de nethemden (herenmode) die afgelopen winter al een rage waren blijven populair. Prognose voor de lente en zomer: Dameskleding moet tegenwoordig prak tisch en ruim zijn. Vrouw en moeten zich gemakke- lijk kunnen bewegen in hun kleding. Daarom zal de mode voor de lente en zomer wijd zijn en ge maakt van eerlijke mate- rialen die plezierig zijn in het dragen. ontwerpers waaronder Armani, Voncin, Versace en Zanella. De brutaal- ogende dresman van In termodel lieten een „wijde" herenmode zien: streepjes blouses, in niet al te opvallende kleuren, leren jassen, samengebon- den met een tuigleren ceintuur en natuurlijk niet te vergeten de soepel- vallende Colberts zonder split. Fooks brengt voor het nieuwe seizoen een uit- bundige jonge mode, die soms op een verkleed- partij lijkt; clowneske ruitjesbroeken en super- Eenvoudig belijnde jurkjes met heupceintuur. DE natuurlijke modekleuren voor lenle en zomer 1984 vinden hun weerslag in de nieuwe kleuren voor lippenstift en nagellak en sluitcn perfect aan bij de materialen die dit jaar worden gebruikt van kleding en accessoires. De zachte tinten van soepel leer en suede passen bij de ivoorroze nagellak waarbij een zachtroze lippenstift op een geraffineerde natuurlijke manier de lippen accentueert. Bij de uitgesproken schakeringen van ruwe zijde sluit een sprankelende roze kleur zoals de zuurstok er vroeger uitzag in zowel nagellak als de bijpassende lippenstift. De natuurtinten van de modieuze accessoires in stro, touw en jutekrijgen een uitdagend accent met felrode nagels en lippen. Hartveroverende kleuren voor wie op avontuurlijke vakanties gaat. Ogen worden stralend verleidelijk met de nieuwe tinten teer-roze en zilver-witte oogschaduw, die uitstekend te combineren zijn bij de drie voorjaarskleuren nagellak en lippenstif. De genoemde artikelen zijn uit de Adventure Collectin van Cu tex.. Ruime kleding in naturelkleuren DIT is het voorjaar van de natuurlijke materialen. Breilinnen neernt daarhij een bijzondere plaats in. Het linnen, verstevigd door acril, is een lieerlijk materiaal voor de zomerse dagen. Het voelt koel aan en heeft een modieuze nonchalante structuur. Dit eenvoudige truitje, gebreid van Lanarte-wol heeft een korte vleermuismouw, we Ike door een koortje is opgenomen. De steek heet de ,,luie wijven steekHet vest is gebreid van katoen men chantal. Heel eenvoudig een daardoor juist zo draagbaar. Riblappen kent u als stooflappen. Maar riblappen kunnen heel goed als biefstuk worden bereid. Want je moet ze of heel kort bakken of heel lang stoven. Daar tussen in zijn ze taai! Kort gebakken is een riblap een fijn, pittig stuk vlees, niet zo zacht als een haas biefstuk, maar heerlijl van smaak. En veel goedkoper! Riblappen op z'n Italiaans Dit is een Napolitaans gerecht, dat wel „bistecca" heet, maar doorgaans van een goede riblap wordt gemaakt. 2 Mooie riblappen, tezamen ca. 600 g. - peper - zout - 2 lepels boter of margarine - 1 lepel olie - 1 teentje knoflook - 3 tomaten - 1 theelepel gedroogde oregano - peterselie. Snijd het vet van de riblappen hier en daar in. Pel de tomaten, verwijder pitjes en vocht en snijd ze in stukjes. Snipper de knoflook. Laat boter en olie samen goed heet worden. Schroei de riblappen hierin snel aan weerskanten dicht. Schuif het vlees naar een kant van de pan, en leg aan de andere kant in het hete vet de tomaten en knoflook, strooi daarop de oregano. Voeg zout en peper toe en laat het vlees nog even verder bakken aan weerskanten en schep het tomatenmengsel af en toe om. Leg de riblappen op een voorverwarmde schaal giet het braadvocht en het tomatenmengsel erover en strooi er peterselie op. Hoewel dit natuurlijk niet echt Napolitaans is kunt u er gewoon groenten en aardappelen bij eten. Phoenix vakanties biedt u een vlieg- reizenprogramma met een enorme keus uit voortreffelijke accommodaties in alle mooie gebieden van Joegoslavie In dit programma vindt u ook de aan- trekkelijke tarieven voor diegenen die liever met eigen auto reizen. Bovendien biedt Phoenix een speciaal programma met supervoordelige buspendelvakanties naar zonnig Istrie. Phoenix Vakanties biedt vakanties voor elke portemonnee. Van uiterst voordelig tot buitengewoon luxe. Hieronder enkele van de meer dan 200 aantrekkelijke vakantiemogelijkheden van Phoenix. 10 daagse reis met halfpension in 3-sterren hotel nnr p.p. v.a C. I U.~ Keus uit vele bestemmingen. Twee vertrekdagen per week 2-weekse vliegreis naar Istrie met halfpension 675 p.p. v.a. 2-weekse vliegreis met logies in appartementen CCQ met eigen auto, hotel met halfpension per week 119 p.p. v.a. I I t." met eigen auto, huurpnjs apparlement per week 9(1 Q vanaf fcUO,™ PHOENIX VAKANTIECLUBS Gratis wijnaan tafel, gratis entertainment en heel veel gratis sportfaciliteiten. VAKANTIECLUB SIBENIK 3-weken halfpension Q A Q (incl. vliegreis) p.p. v.a. "4*1." met eigen auto, halfpension ICQ per week p.p. v.a. IU 0 VAKANTIECLUB DUBROVNIK 3 weken halfpension QQQ (incl. vliegreis) p.p. v.a SJSfSf."" met eigen auto, halfpension C Q per week p.p. v.a. 100." STRAND VAKANTIE IN MONTENEGRO Rechtstreekse vlucht naar de prachtige zandstranden van Montenegro. 2-weekse vliegreis met Q^C halfpension p.p. v.a OHO." MAKARSKA RIVIERA 2-weekse vliegreis "7QQ met halfpension p.p. v.a. MO." met eigen auto, halfpension ICQ per week p.p v.a. 100." Vraag in ons reisbureau om de programma's van de Joegoslavie-specialist: Rotterdam-Zuid Pernis-Rt Rotterdam-Centrum Hoogvliet-Rt Schiedam-Kethel Spijkenisse Oud-Beyerland Rozenburg Zuidplein-Hoog 425 Pastoriedijk 47 Middellandplein 26 Binnenban 4a Hof v. Spaland 45 Nleuwstraat 22 Molendljk 9 Molenweg 21 Tel. 010-811133* Tel. 010-161100* Tel. 010-762733* Tel. 010-382200* Tel. 010-703333* Tel. 01880-26111* Tel. 01860-15077* Tel. 01819-15055"

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9