4 Belangstelling voor excvrsie naar vogelasiel neemt toe Stoomtreinritten op 30 april 679r DRIES Quibus 1.50 Schiedams Nieuwsblad Boemerang gaat reportage maken Caravan controle Appelslagroom Bezoek van scholieren SPANJE ejilgulliver flvtours /nd fdz«n Dries voorpreventie Verontreinigd havenslib naar de Maasvlakte WOENSDAG 21 MAART 1984 12-509 Torenvalken Schiedams Nieuwsblad 5 5 MALLORCA Martinair^^ Jaar in, jaar uit, gebruikt u uw caravan. Realiseert u zich dat door tijdige controle uw caravan veiliger is! Dries weet precies waar hij op moet letten. armi SPAANSEPOLDER VINCENT V.D.BOSCH ~1 'Ira!' SCHIEDAM/VLAAR- DINGEN Gedurende de afgelopen jaren heeft een groot aantal Schie- damse zesde-klassers een bezoek gebracht aan het aan de Poldervaart gele- gen vogelasiel. Dit voorbeeld zal bin- nenkort (met ingang van mei 1984) worden ge- volgd door scholieren uit de buur-gemeente Vlaar- dingen. Doel van de, door de ,,Werkgroep School en Natuur" georganiseerde, excursie is de jeugd te le- ren hoe nuttig vogels in de natuur zijn en welke soorten men in de ver- schillende gebieden van ons land aantreft. Een der scholen die, na een voorbereidend ge- sprek in de klas, het vo gelasiel kwam bezichti- gen was de Schiedamse Comeniusschool. Als gebruikelijk werden de leerlingen bij aan- komst in twee groepe'n gesplitst. Een daarvan startte de excursie met een rondgang over het rietland. Het rietland bestaat uit een afgegaasd stuk land waarop niet vliegende asielgasten vrij kunnen rondlopen. Ten behoeve van de watervogels is te- vens een stuk van de aan- De kooi met torenvalken trok volop belangstelling. grenzende Poldervaart in-, gegaasd. Daarnaast treft men op het rietland twee buiten-kooien aan die be- stemd zijn voor de op- vang van in beslag geno- men en gewonde zang- en roofvogels. Waarom en hoe de diver se gasten (waaronder een koppel brandganzen, een fazant, kleine zwaan en meeuwen) bij het asiel terecht zijn gekomen werd de scholieren duide- lijk gemaakt door beheer- der Gerrit van der Hoek. Verreweg het meest in de belangstelling stonden daarbij wel de twee in een grote kooi verblij- vende torenvalken. Ger rit van der Hoek: „Beide dieren hebben verwon- dingen aan de vleugels opgelopen doordat ze te- gen hoogspanningsmas- ten zijn gevlogen". Inmiddels hadden de _kinderen enige dode een- dagskuikens in de kooi ontdekt hetgeen natuur- lijk de nodige vragen-op- riep. Van der Hoek: „To- renvalken moeten nu eenmaal behaarde of be- vederde stukken vlees hebben want als ze dat We ten jullie waarom vogels verschillende snavels hebben?" niet krijgen ontstaan er spijsverteringsproblemen en gaan ze dood". Terwijl de ene helft van de leerlingen over het rietland trok nam de rest een kijkje in de tot op- vang- en voorlichtings- centrum omgebouwde molen. Op de begane grond en eerste etage, alwaar een waterbassin en enkele kooien zijn gemaakt, was men vanwege het niet aanwezig zijn van asiel gasten, gauw uitgekeken. Wel werd nog snel een oog geworpen op de bij- na gereed zijnde was- ruimte voor met olie be- smeurde vogels. „Dat we dit hebben kun nen realiseren", vertelde Hendrik Jan Dijkerman, de voorzitter van de Stichting Vogelasiel Schiedam, „is te danken aan dierenarts Visee. Die heeft ons nameljk de in- houd van de fooie'npot geschonken". Eenmaal boven in de mo len aangekomen, troffen de excursie-gangertjes tot hun verrassing een twee- tal schitterende diora ma's aan. Teneinde de hierin voorkomende op- gezette vogels zo natuur- getrouw mogelijk te doen lijken is er zowel een strand en duin als een bos, weide en rietland diorama gemaakt. Nadere uitleg over het geen er allemaal te zien was werd gegeven door de heer Van Meggelen, een der leden van de af- deling Waterweg-Noord van de Koninklijke-Ne- derlandse Natuurhisto- rische Vereniging (deze vere'niging was de op- richtster van de thans zelfstandige Stichting Vogelasiel. Zo zei Van Meggelen on der meer: Zien jullie dat al die vogels verschillende snavels hebben? Dat is omdat ze allemaal van andere soorten voedsel leven". Toen hierover het een en ander was verteld, bleek het alweer tijd om. met een zak vol uilebai- len, naar school terug te keren. WATERWEG/NOORD- De Stoom Stichting Ne- derland heeft van de Nederlandse Spoorwegen toestemming gekregen om op Koninginnedag (30 april) een stoomtrein te laten rijden op het tra- ject Spaanse Polder- Parkhaven. De ritten beginnen bij de museum-locomotie- venloods in de Spaanse Polder te Rotterdam V»NEN lQ m Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V.. Prms Hendnkkade 12 16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam. tel 010-132170 en 135085. Directie: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J. Parser WEGENER bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to- tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt eike woensdag huis-aan- huis in Schiedam. GrOenoord en Kethel. AOVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardmgen Postadres postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. OUO's (RUBR.ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPlEIDERN Ch de Poofter. RAYONLEIDER Th.J Bravenboer (tel prive 010 353883) REGIONAAL CONTACTMAN G.H. Adams (tel. priv6 01891-3230). REOACTIE: zie onder advertenties CHEF-RED (piv J DeijbeL REDACTEURtN: A. Beyen en M Ames CORRESPONDENT Schiedam P Koppenhagen (010-266615). Sportcorrespondent P. Spek (010- 352615) ADMINISTRATE: Prins Hendrik- kade 12-16. postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SlUITINGSTERMIJN woensdag- krant advertenties dinsdag 1200 uur/redactie 10 00 uur. Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17 00 uur BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep Bezorgklachten 010-132489 (naast het tankstation aan de Tjalklaan). Van- daar voert de circa zes kilometer lange rit via een steile helling rich ting Delfshaven. De tocht ein- digt nabij de Parkhaven op circa 500 meter van de Euromast. De trein bestaat uit zes rjjtuigen met gescheiden compartimenten welke getrokken worden door een stoomlocomotief, die een lengte van 22 en een hoogte van ruim vier meter heeft. Er worden zeven retour- ritten van circa 45 minu- ten gereden. De trein ver- trekt om 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur. De kaartjes kosten f.8,- per persoon. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen Plaatsbewijzen voor de ritten zijn verkrijgbaar: iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur bij de loco- motievenloods aan de v <- *De stoomtrein waarmee op 30 april gereden gaat worden. Tjalklaan en op werk- dagen bij de V.V.V. Schiedam aan de Buiten- havenweg 9. Tevens is het mogelijk kaarten te bestellen door overma- king van het juiste be- drag plus f.l,- verzend- kosten op postgiro 1099772, ten name van SSN-Stoommanifestaties - Delft, met vermelding vi i het aantal en de soort kaartjes en de gewenste vertrektijd. SCHIEDAM - De Stich ting Lokale Omroep ..Boemerang" Schiedam gaat, teneinde aan te to- nen wat een lokale om roep voor Schiedam zoii kunnen betekenen, een band-diaserie maken. Het is de bedoeling in dit programma allerhan- de gebeurtenissen te ver- werken die plaatsvinden tussen mei en december 1984. Men denkt daarbij; ,aan gouden/platina bruu6f- ten, jubilerende perso- nen of verenigingen, gro te feesten, belangrijke toernooien enzovoorts. Een ieder die iets derge- lijks te melden heeft kan dit doen via: Post- bus 4030, 3102 GA Schiedam of Den Bom- melsestraat 25, Schie dam. Tevens is het mo gelijk tijdens kantoor- uren te bellen naar num- mer .1110-55,: toes(el 2S (Mitthtfs-Rorlje)'. 15-daagse vliegreis, vertrek 29 april met verblijf in appartement Villamar H'VPalma Novaiseral vanaf de derde week is dan bovendlen GRATIS! exklusietveel extra kinderkorting, inklusief '5-sterren-vliegreis' van vraag uw relsadviseur het zomerprogramma vol nog betaalbare vliegvakanties van IBinn*nban 4« Tol. 010-382200* Hoogvliot- Rt I Ni<KJWStrMt 22 Tol. 01880-261 If SpiikenitM I Mc4«ow«g 21 Tol. 01819-1S055* RoienborgJ Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. ROTTERDAM - Het grote aantal bezwaren van de gemeenten Heen- vliet en Rozenburg heeft ertoe geleid dat het ver- ontreinigde Rotterdamse havenslib niet in die ge meenten geborgen wordt, maar op de Maasvlakte ten Westen van de Euro- paweg. Ook het ontwerp- bestemmingsplan voor de SCHIEDAM - De Haags-Rotterdamse for- matie .First Avenue" strooit zondag vanaf half tien jazz-rock klanken door cafe de Quibus aan de Lange Haven. De band bestaat uit: Barend Petersen (tenor- sax en dwarsfluit), Loek van Putten (gitaar), Frans van Vingerden (key board), Frits Leyten (drums) en Victor van Breukelen (bt&itaiir) De toegang is grills 1 Gadering in Poortugaal gaat niet door. Dit heeft het dagelijks bestuur van Rijnmond besloten. Het gaat om slib van de klassen twee en drie (Vier is de klasse voor het zwaarst veront- reinigde slib.) dat tijde- Iijk op de Maasvlakte moet worden onderge- bracht totdat in 1987 het Slufterdamproject klaar is. Dit project heeft een capaciteit voor 100 tot 150 miljoen kubieke me ter slib en kan de komen- de tien tot vijftien jaar worden benut. De ministers van Volks- huisvesting, Ruimteljjke Ordening en Milieube- heer en van Verkeer en Waterstaat hebben nadat was gebleken dat op de Maasvlakte twintig mil joen havenslib onderge- bracht kon worden hun voorkeur gegeven aan de ze locatie in plaats van de in aanmerking komende gemeente te dwingen, havenslib te accepteren. is een gebakje gemaakt van roomboterdeeg Hollandse appels en verse slagroom. Een ware traktatie 10 dagen lang voor banketbakkerlj Westfrankelandsestraat 93 UK s. Tal. 268883 r»-—- rri

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3